Novi Kalistratov 15ccm

Vse o modelih čolnov z motorji z notranjim izgorevanjem (FSR-V/H, Offshore,...).

Moderatorji: tornado, fenix

Odgovori
Uporabniški avatar
spic
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 27 Apr 2005, 19:50
Kraj: Koper

Novi Kalistratov 15ccm

Odgovor Napisal/-a spic »

Nedvomno eden od adutov na svetovnem 2008.
ima dve različni svečki, hlajenje na grlu kolektorja, karter deljiv orizontalno itd.
Priponke
kalistratov.jpg
kalistratov.jpg (45.28 KiB) Pogledano 4599 krat
Uporabniški avatar
janezm
Tekmovalec
Prispevkov: 275
Pridružen: 14 Avg 2006, 19:38
Kraj: Velenje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a janezm »

Kalistratov čedalje bolj CMB kopira, samo kaj je notri je pri njem vprašljivo (mogoče deli od ROSSIJA)
Claudio si samo sliko videl ali kaj bolj konkretnega..
Lep pozdrav čolnarjem!
SLO-120
Uporabniški avatar
spic
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 27 Apr 2005, 19:50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a spic »

janezm napisal/-a:Kalistratov čedalje bolj CMB kopira, samo kaj je notri je pri njem vprašljivo (mogoče deli od ROSSIJA)
Claudio si samo sliko videl ali kaj bolj konkretnega..
sliko in komentarij, če dobro pogledaš boš tudi videl več motorjev v enem. Osebno mi je vseč deljiv karter!
Je bil tudi testiran in Rusi pravijo, da gre zelo dobro, bomo videli v Leno -veritas-
neondude25
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 Jan 2008, 22:41
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a neondude25 »

Tale motor res zgleda dosti "doteran"! :D
Meni se izdelek ne zdi tako slab. [-X
Zadnjič spremenil neondude25, dne 11 Apr 2008, 13:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Matija,LP!

Now i am becoming a modelar xD

Redbird(Mini mono) kanal 50
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

neondude25 napisal/-a:Tale motor res zgleda dosti "doteran"! :D
Meni se izdele ne zdi tako slab. [-X
Saj ni vse v lepoti. [-X :wink:

Kot izgleda je Kalistratov ''poženil'' nekaj motorjev.
Deljiv katrer in fergazer je prevzel po Picco-tu, design po CMB-ju, notranjost pa je verjetno obdržal svojo, oz kopija Rossi-ja.

Deljiv karter je super zadeva za servisiranje. Motor je proti starim mnogo bolj robusten, saj so bili njegovi stari motorji zelo ''nežni''.
Upam, da je spremenil tudi vležajenje saj je prejšni motor imel zelo slabo rešitev le-tega. Iglice si moral menjati praktično po vsaki dirki.
Lp Rado
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

kdo bi meni lahko izdelal glavo za dve svečki, za moj letalski super tigre 0.61! Oz. mi svetoval vsaj konstrukcijsko! Narisal bi ga itak lahko sam!
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

AIRGHANADA napisal/-a:kdo bi meni lahko izdelal glavo za dve svečki, za moj letalski super tigre 0.61! Oz. mi svetoval vsaj konstrukcijsko! Narisal bi ga itak lahko sam!
Kaj pa ti bodo dve svečki???????
Dve oz. več svečk se ponavadi uporablja tam kjer želiš maksimalno iztisniti iz motorja.
V letalstvu, sploh pri rekreativnem letenju je to nesmisel. Kolikor je meni poznano se zelo redko in kratkotrajno leti na polno. Edino kar bi opravičevalo tak poseg je varnost, v primeru, če ti ena svečka odpove. To se ne dogaja pogosto in bi bil tak poseg odveč.

Če pa vztrajaš pa ti dam naslov, da se dogovoriš. Ne pozabi, da te bo to stalo vsaj 40-50€. :wink: #-o Lahko ti jo po vzorcu zastruži kakšen strugar.
Tukaj je slika glave za CMB motorje:
http://www.czarnecki.pl/fsr/photo/produ ... ceales.jpg
Lp Rado
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Oj! Hvala za odgovor! Ja gre predvsem za varnost oz. obnašanje v različnih režimih! Če bi se izkazalo, da zadeva ne pripomore k izboljšavam, bi pač imel izredno eksotičnega Super Tigre-a!

Jaz sem gledal te zadeve tukaj (uporabljajo helikopteraši):

http://store.alshobbyshop.com/ProductIm ... rhead2.jpg

predvsem "no midrange problems" me je navdihnil! A tvoja veza samo struži, al lahko naredi tudi rebra?



B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

AIRGHANADA napisal/-a:Oj! Hvala za odgovor! Ja gre predvsem za varnost oz. obnašanje v različnih režimih! Če bi se izkazalo, da zadeva ne pripomore k izboljšavam, bi pač imel izredno eksotičnega Super Tigre-a!

Jaz sem gledal te zadeve tukaj (uporabljajo helikopteraši):

http://store.alshobbyshop.com/ProductIm ... rhead2.jpg

predvsem "no midrange problems" me je navdihnil! A tvoja veza samo struži, al lahko naredi tudi rebra?



B.
Kaj ga te sereš zaj! :roll: Kaki dve svečki, kaj boš s tem #-o . Eksperimentiraj z različnimi svečkami, nastavi vplinjač, če še ne gre dobro, pa vgradi elektroniko za napajanje svečke v spodnjem režimu vrtljajev, pa boš imel večni mir s prehodi iz malega v visoki gas.

lp
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

bruhpilot napisal/-a:
AIRGHANADA napisal/-a:Oj! Hvala za odgovor! Ja gre predvsem za varnost oz. obnašanje v različnih režimih! Če bi se izkazalo, da zadeva ne pripomore k izboljšavam, bi pač imel izredno eksotičnega Super Tigre-a!

Jaz sem gledal te zadeve tukaj (uporabljajo helikopteraši):

http://store.alshobbyshop.com/ProductIm ... rhead2.jpg

predvsem "no midrange problems" me je navdihnil! A tvoja veza samo struži, al lahko naredi tudi rebra?



B.
Kaj ga te sereš zaj! :roll: Kaki dve svečki, kaj boš s tem #-o . Eksperimentiraj z različnimi svečkami, nastavi vplinjač, če še ne gre dobro, pa vgradi elektroniko za napajanje svečke v spodnjem režimu vrtljajev, pa boš imel večni mir s prehodi iz malega v visoki gas.

lp
Pubec vrata na delavnico, pa tiča vun! Igram se z mislijo dvojnih svečk! Čisto nič drugega!


B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
uros.skoflek
Razpravljalec
Prispevkov: 164
Pridružen: 20 Maj 2008, 11:39
Kraj: Velenje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a uros.skoflek »

In kaj se je dalo videt na SP v zvezi s tem K.???
^^^
(.)(.)
------

***SLO-131***
Uporabniški avatar
spic
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 27 Apr 2005, 19:50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a spic »

prvi teden pri Off-shoru ni bilo kaj dosti vidit. Mislim, da Rusi so imeli večji problem z nastavitvami in s samimi čolni (nestabilni za tako razburkano vodo) kot z motorji.
Odgovori

Vrni se na Eksplozijski