nitro gliser POMOČ

Vse o modelih čolnov z motorji z notranjim izgorevanjem (FSR-V/H, Offshore,...).

Moderatorji: tornado, fenix

Odgovori
Uporabniški avatar
nero5
Razpravljalec
Prispevkov: 167
Pridružen: 20 Jul 2006, 11:14

nitro gliser POMOČ

Odgovor Napisal/-a nero5 »

živijo doma imam čoln na eksplozijski motor čoln pa mi cel čas vleče v desno sedaj pa nevem kaj je vzrok ali bi turn fin pomagal prosim napišite kaj naj naredim tukaj pa še slike
Priponke
333_147.jpg
333_147.jpg (69.42 KiB) Pogledano 3338 krat
''
''
222_175.jpg (91.55 KiB) Pogledano 3338 krat
111_118.jpg
111_118.jpg (114.52 KiB) Pogledano 3336 krat
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Si probal z trimom krmila?
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
nero5
Razpravljalec
Prispevkov: 167
Pridružen: 20 Jul 2006, 11:14

Odgovor Napisal/-a nero5 »

ja strimal sem ga zelo v desno vendar je potem šel ravno vendar je zavijal potem zelo malo v desno če sem porinil ročico desno kar je logično.
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

LP!

Probal bi z mehanskim trimom oz nastavitve take dolžine ročice, pri kateri model gre ravno.
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
spic
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 27 Apr 2005, 19:50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a spic »

nero5 napisal/-a:ja strimal sem ga zelo v desno vendar je potem šel ravno vendar je zavijal potem zelo malo v desno če sem porinil ročico desno kar je logično.
če ti je čoln zavijal desno, strimat si ga moral v levo, da ga poravnaš. :wink:
Vključi komando z nastavitvami, ko je šel ravno.
1. zapomni si kot krmila
2. spusti ročice (servo-krmilo)
3. vrni trim na sredino
4. nastavi ponovno ročice s kotom krmila,ko ti je šel ravno
Turn-fin služi za boljse obračanje, delno tudi drži smer ampak ni tvoj problem
LP.
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Jaz bi raje šel po drugi poti. Vsako trimanje krmila, ki posledično odklanja krmilo iz nevtralne vzdolžne osi, namreč zavira čoln.


Najprej preglej, če je os propelerja poravnana z osjo trupa!
Je to flex os?
Kakšen propeler uporabljaš? Je nabrušen?
Preveri, če je krmilo pravokotno na namišljeno vodno gladino (če gledaš model od zadaj)
Mogoče kaj več podatkov o modelu: proizvajalec, dimenzije, teža, pogon,.... Kakšna slika dna in zadnjega dela?
Slika
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

Nekoč sem na enem modelu, sicr samogradnja podoben problem , model ni nikakor hotel it ravno in glede na to, da nekaj malega o čolnih vem, sem pač pregledal tudi jaz vse zgoraj navedene možne napake vendar je vse štimalo.

Zanimivo je bilo to, da če sem modelu snel propeler in ga porinil po vodi, je ta šel ravno tako, da problem je bil v propelerju oz. v poziciji propelerja. Ta je bil nareč nekoliko preveč visoko postavljen in očitno ga je bilo premalo v vodi tako, da je vsaka lopatica medtem ko je porinila model naprej ga je seveda tudi rahlo zasukala. No, predelal sem zadnji del trupa in problem je bil rešen.

Sicer v tvojem primeru je model serijski in mislim, da si proizvajalec takih napak naj nebi privoščil.....lahko pa vseeno poskusiš odvit propeler in ga brez njega poskusiš po vodi porinit, tako boš videl kje je napaka. sicer pa pri hitrosti delujejo na model sile ki so pri "porivanju" zanemarljive, zelo močno tako, da to ti bo le delno pomagalo ugotovit kje se napaka skriva.

l.p.
Uporabniški avatar
nero5
Razpravljalec
Prispevkov: 167
Pridružen: 20 Jul 2006, 11:14

Odgovor Napisal/-a nero5 »

tudi ta čoln je samogradnja sporbam kar si reku
Odgovori

Vrni se na Eksplozijski