jahta-motor

Vse o modelih čolnov z motorji z notranjim izgorevanjem (FSR-V/H, Offshore,...).

Moderatorji: tornadofenix

Odgovori
tom1
Začetnik

jahta-motor

Odgovor Napisal/-a tom1 » 22 Apr 2007, 22:30

pozdravljeni!

Sem nov na tem forumu in sem v fazi načrtovanja manjše jahte-do 90cm.
zanima me, kakšen motor bi mi priporočali. S tem čolnom se ne bi udeleževal tekm, tako da je to bolj ljubiteljstko. :D
Z motorji na notranje izgorevanje nimam nikakoršnih izkušenj.Veliko raje pa bi videl da bi coln poganjal tak motor kot pa baterije... Obstajajo kakšni preprosti, bolj osnovni modeli?Če kdo ima kaj takega doma in ne uoprabla več, naj me kontaktira.
Začel bi s kakšnim preprostejšim modelom, cenejšim, potem pa če bi bil navdušenpa v prihodnje kaj vec :D .
Ali so tudi motorji ki se regolirajo samo z 1 servo motorčkom. Ter zasledil sem na forumu, da ni pametno imeti teh motorjev v lesenih modelih?Morda ima kdo kakšno razlago? :roll:

p.p Pa še to: Vaše mnenje jahta -> elektor ali eksplozijski motor?

Upam, da nisem predolg. Drugače pa na forumu teh vprašanj nisem zalsedil še..

LP

Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden » 23 Apr 2007, 08:05

Pozdravljen!
Če bo to tvoj prvi čoln, za ljubiteljsko vožnjo in ne nameravaš vanj vložiti veliko denarja, ti priporočam elektro pogon in lesen trup katerega je dokaj enostavno narediti. Elektro čolni imajo ponavadi en servo - za smer, motor pa se krmili z elektronskim regulatorjem ali pa mehanski krmilnik ki potrebuje še en servo je cenejša zadeva vendar pa potem potrebuješ še sprejemniške akuje, pa še malo stopenj hitrosti imaš (2). Za začetek bi znal biti 90cm čoln malo prevelik...

PS: Imam en "začetniški" čoln, trup je kot kakšna jahta, če te zanima me kontaktiraj na zs :wink:
LP Blaž :)

tom1
Začetnik

Odgovor Napisal/-a tom1 » 23 Apr 2007, 14:21

Sej ko sem bil še v OŠ, sem tekmoval v mono. Zdej bi pa rad spet mal poskusu modelirat.
Ne trupa ladje ne rabem, ker potem ne vidim fore modeliranja :D .Drugace pa regler, motor elektro itd...mam. Zanima me benzin....da ne bi blo treba vse to skos polnit, pa glede velikosti jahte mislm da bi elektro malo zdrzala.

Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb » 24 Apr 2007, 06:39

Kakšno hitrost jahte pa imaš v mislih?
Slika

tom1
Začetnik

Odgovor Napisal/-a tom1 » 24 Apr 2007, 16:59

hmm. Nimam glih realenga občutka kok je neki hiter na vodi. kaksnih 40-50?
(nekako tko da se glih ne vlece :lol: , ni pa tist hidro :roll: )

Odgovori

Vrni se na