Motor za HIDRO 3.5ccm ???

Vse o modelih čolnov z motorji z notranjim izgorevanjem (FSR-V/H, Offshore,...).

Moderatorji: tornado, fenix

Odgovori
Uporabniški avatar
Twenty Zero One
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 Sep 2006, 22:25
Kraj: Sevnica

Motor za HIDRO 3.5ccm ???

Odgovor Napisal/-a Twenty Zero One »

Rabu bi motor 3.5ccm za model HIDRO, kaj je na trgu ZVERINSKEGA?
Motor naj bi mel obvezno izpuh zadaj (direkt na resonanco,brez kolen)! Zanima me tudi kje nabavt vs ostali materjal: prop Octura, flex os, karbon palce oz. cevi...
LP Boštjan
_
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Trenutno najboljši motor v kategoriji 3,5 je CMB Valvola. Obvezno rabiš varijanto z vztrajnikom, ki je nemenjen za direkten pogon.
Za nabavo se javi Claudiu-spic.
Lp Rado
Uporabniški avatar
vunek
Tekmovalec
Prispevkov: 266
Pridružen: 12 Jun 2002, 01:00

Odgovor Napisal/-a vunek »

Boštjan !

Glede na tvoje potrebe in kombinacije čolna ( povečan proton in CMB 3,5ccm) ne vem če ti bo stvar igrala.
Več letne izkušnje kažejo, da je najprimernejši čoln EAGLE SGX
http://www.cmdracing.com/updated/eagle.htm

Tudi v Sloveniji je takšen čoln z motorjem CMB, ki je sodeloval na letos na SP-ju.
Priponke
hidro 3,5.jpg
hidro 3,5.jpg (69.15 KiB) Pogledano 3226 krat
Uporabniški avatar
Twenty Zero One
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 Sep 2006, 22:25
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a Twenty Zero One »

Kar se tiče povečanega PROTON-a sva s klubskim kolegom pred leti povečala ta načrt in izdelala čoln merilu 2:1 cca110cm vanj vgradila 3.5ccm 2.2hp 32000 o/min THUNDER Tiger. Stvar je funkcijonirala in navdušenje je bilo na vrhuncu. Kot pristaši letalskega modelarstva smo o zadevah iz čolnarsva vedeli malo, vendar po vseh letalskih modelih je bila izgradnja takega modela mala malca... Čoln je za naše pojme dosegal anormne hitrost in filing je bil na vrhuncu nakar po parih zavojih konec našega navdušenja. Po nesrečnem odlomu kabine (pritrjena le z izolirtrakom+ zračni upor) potopa resonance skupaj z njo se je projekt končal in model leži še danes v klubu, lastnik je nekdo drug kabina pa počiva nekje na eni izmed lopatic turbine Hidroelektrarne Vrhovo :) ... Vrnili smo se v "zrak" tam najbolj znamo.

Ne morem zagovarjat PROTONA v merilu 2:1 ker nisem imel prilike videt modelov ala CMDi ali Scorpion v živo med vožnjo.
Vsekakor pa,kot sem že omenil v enem izmed prejšnih postov se je v kraju, kjer živim zgradila elektrarna,in potrebe po takšnem modelu so so postale nujno zlo :evil: :D :D :D

Za DXF načrt protona sem prosil le iz razloga, da dobim malo merske predstave... Sem imel namen upoštevat vitkost trupa saj je bil prej opisani in odpisani PROTON 2:1 precej glomazen... Kmalu za tem,ko je model že začel nastajati v AutoCAD-u sem odkril model SCORPION 90 in to je to.:roll: Upam!
LP Boštjan
_
Uporabniški avatar
Twenty Zero One
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 Sep 2006, 22:25
Kraj: Sevnica

Re: Motor za HIDRO 3.5ccm ???

Odgovor Napisal/-a Twenty Zero One »

Twenty Zero One napisal/-a:Zanima me tudi kje nabavt vs ostali materjal: prop Octura, flex os, karbon palce oz. cevi...
Kje nabavljate vse ostalo???

Kaj je s tistim motorjrjem ROSSI viewtopic.php?t=12724 ki se prodaja na netu? Čeprav nima resonance zadaj mi je zelo všeč! (Komentar prosim)

Ali kdo pozna motor ROSSI 90? Kakšna je kubitura?
LP Boštjan
_
Uporabniški avatar
vunek
Tekmovalec
Prispevkov: 266
Pridružen: 12 Jun 2002, 01:00

Odgovor Napisal/-a vunek »

Najprej moraš vedeti kaj hočeš in kaj vse boš rabil !

Potem Googel vse zna.
Lahko pa tudi: Gundert, Red & white - Poljak, Leppak, Ians Boats, Švedi in seveda domače trgovine s tehnično robo in ne pozabit na strugare in rezkare ali CNC mašine.

Za modelarske motorje ( letala, avti, čolni) so oznake za prostornino
21 je 3,5 ccm
45 je 7,5 ccm
90 je 15 ccm
to je nekaj, vse ostale manjše, ivmesne ter večje boš že sam poiskal.
Uporabniški avatar
spic
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 27 Apr 2005, 19:50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a spic »

za lažji izračun ccm :wink:
Oznaka: faktor (6)= ccm
npr. 21 : (6)= 3,5ccm; 90:(6)= 15ccm itd..
Lp
Odgovori

Vrni se na Eksplozijski