Vprašanje Hydro model?

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

Odgovori
Uporabniški avatar
Sebastijan Kravos
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Dec 2007, 15:33
Kraj: Dobravlje

Vprašanje Hydro model?

Odgovor Napisal/-a Sebastijan Kravos »

Pozdravljeni! Začel sem z izdelavo hydro modela malo bolj na pamet. Ker je to moj prvi taki model me zanima s čim polnite plovce modela. Ali je to stiropor, stirodur, purpen ali pustite kar prazen prostor? Če bo kaj nastalo iz tega bom prilepil še kakšno sliko!Hvala za razumevanje!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanje Hydro model?

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Začel sem z izdelavo hydro modela malo bolj na pamet.
Kar se mene tiče je zguba časa in materiala,da se lotiš nekaj na pamet.Postoji dosti načrtov in vodil za to. Že z samo postavitvijo plovcev določaš lego in stabilnost.Z težo plovcev določaš težišče celotne zadeve.Odvisno kje rabiš težo,glede nato se odločaš kaki naj bodo,od tega da so izdelani iz polne balze pa do dejansko samih smučk.Dejansko za samo plovnost plovci niso pomembni......Poišči si nekaj literature ,saj ko je napol narejeno se ponavadi ne da več popravljat,teh projektov je veliko po netu.Se mi ne da iskat ,tu je nekaj upam da ne bo kdo uželjen ,ker so to tujci,tudi domačih projektov je bilo kar nekaj.................
Slika
Uporabniški avatar
Sebastijan Kravos
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Dec 2007, 15:33
Kraj: Dobravlje

Re: Vprašanje Hydro model?

Odgovor Napisal/-a Sebastijan Kravos »

Hvala za odgovor bom pobrskal po literaturi!
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Vprašanje Hydro model?

Odgovor Napisal/-a tornado »

Sebastijan Kravos napisal/-a: 23 Feb 2021, 08:19 Pozdravljeni! Začel sem z izdelavo hydro modela malo bolj na pamet. Ker je to moj prvi taki model me zanima s čim polnite plovce modela. Ali je to stiropor, stirodur, purpen ali pustite kar prazen prostor? Če bo kaj nastalo iz tega bom prilepil še kakšno sliko!Hvala za razumevanje!
Kakšen bo pogon tega hidrota?
Lp Rado
Uporabniški avatar
Sebastijan Kravos
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Dec 2007, 15:33
Kraj: Dobravlje

Re: Vprašanje Hydro model?

Odgovor Napisal/-a Sebastijan Kravos »

Sigurno bom izbral elektro pogon, in flexsibilno gred. Propeler naj bi bil fi30mm. Za ostalo bom pa še videl!
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Vprašanje Hydro model?

Odgovor Napisal/-a tornado »

Priporočam, da najdeš kakšen novejši, preizkušen načrt modela. Ali celo kit komplet, ki ga sestaviš sam.
Tako iz glave narediti nov model, ki bo vsaj 90% uspešen je kar velik zalogaj. Veliko ''starih'' izkušenih hidrašev se muči z temi modeli. Ker je model strahovito hiter, ne dopušča napak.

Mogoče ne bi bilo slabo za začetek kupiti nekaj takega, preizkušenega.
Tukaj lahko kupiš samo čoln, v kompletu pa dobiš tudi vso opremo, ki je optimalna za ta model.

https://zippkits.com/index.php?main_pag ... cts_id=797
Lp Rado
Uporabniški avatar
Sebastijan Kravos
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Dec 2007, 15:33
Kraj: Dobravlje

Re: Vprašanje Hydro model?

Odgovor Napisal/-a Sebastijan Kravos »

Hvala za odgovore! Bom videl kaj bom naredil vsekakor bo nekaj nastalo dokler je volja :D !
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Vprašanje Hydro model?

Odgovor Napisal/-a tornado »

Sebastijan Kravos napisal/-a: 23 Feb 2021, 21:24 Hvala za odgovore! Bom videl kaj bom naredil vsekakor bo nekaj nastalo dokler je volja :D !
Kjer je volja, je tudi uspeh! ;)
Lp Rado
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanje Hydro model?

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Dejansko smo sužnji interneta,za vse se zanašamo,da bomo našli takrat ko bomo rabili.Dejansko pa obstajajo neke bljižnice in spletni naslovi ki ne vodijo nikamor ali pa so slike in načrti pobrisani.Tudi na tem forumu je bilo nekaj dobrih načrtov.Po moje celo bolj naprednih,kot so nekateri tuji razvpiti projekti.V temi Hidro I/II je bil dober model,ki pa ga je avtor očitno pobrisal,lahko ga poiskusiš kontaktirat.....mogoče pa kaj takega vsaj za primerjavo in osnovne dimenzije.............

PS
ko sem brskal po starih naslovih,izginilo je več kot pol forumov na to temo.................
Slika
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono