Kyosho Marine -JET STREAM GP-10 ponovno obujenje

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Kyosho Marine -JET STREAM GP-10 ponovno obujenje

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Danes sem nekje na netu vidu gliser z avtomobilskim nitro motorjem (brez hlajenja)....ampak samo sliko,brez kakega videa plovbe..
To me je prepričalo da ponovno oživljam svojega več kot 23 let starega offshore gliserja Jet Stream-a od Kyosho-ta.
O njem sem že pisal tukaj,no pa naj še 1x povzamem da je bil prvotno oz. v originalu z vodno-hlajenim O.S. 10 (1,75ccm) na prenos,vendar zaradi neznanja takrat nisem nikoli uspel uspešno splovit model.Veliko kasneje sem ga predelal na brezkrtačnika,vendar sem ga tudi precej hitro skuril.Od takrat se je čoln praktično prazen prašil na polici v modelarski sobi.
Danes sem ga pa ponovno potegnil iz police in vanj vgradil pra-stari avtomobilski motor Robbe V15(taka je oznaka) mislim da je to okoli 2.5ccm ? :-k ki sem ga imel na zalogi.
Kuplengo sem vzel dol,os,ki je 5mm sem pobrusil da prirobnica (ki sem jo zaje***al) pride nataknjena na os ter z inbus vijakom privijačena.Osovina je 4mm in pravtako pride na drugem koncu nataknjena ter privijačena z inbusom.

Uglavnem...če je tukaj na forumu kak drejar ali majster da bi mi naredil novo prirobnico bi mu bil zelo hvaležen,seveda pa samo izdelavo tudi plačam,vendar mora biti narejena natančno ,da lepo na tesno paše na osovino ter os motorja,ker tisto kar sem sam povrtaval na bormašino ima tolk lufta da vse opleta #-o #-o

Na brzino sem narisal kako rabim ter dodal mere....več lahko na ZS,Hvala

No,za hlajenje sem pa tudi poskrbel in sicer sem okoli reber cilindra ovil alu cevko,nekako na način kot so imeli krtačni motorji.

Prenosa ni,ker nimam nobenih zobnikov,upam da se bo takole kot je tudi obneslo.Kaj menite "strokovnjaki" ??
Je tole izvedljivo ali brezveze zgubljam čas? :-k
Priponke
prirobnca.JPG
prirobnca.JPG (28.79 KiB) Pogledano 8843 krat
DSC07705.jpg
DSC07705.jpg (104.56 KiB) Pogledano 8843 krat
DSC09245.jpg
DSC09245.jpg (124.97 KiB) Pogledano 8843 krat
Zadnjič spremenil Offshore, dne 21 Jul 2015, 13:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

predelava na nitro..
Priponke
DSC03406.jpg
DSC03406.jpg (119.19 KiB) Pogledano 8842 krat
DSC03411.jpg
DSC03411.jpg (115.85 KiB) Pogledano 8842 krat
DSC03413.jpg
DSC03413.jpg (114.88 KiB) Pogledano 8842 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

...
Priponke
22222.JPG
22222.JPG (36.32 KiB) Pogledano 8841 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ti 2 sliki sta me prepričali da sem se lotil :-&
Priponke
Av69459.jpg
Av69459.jpg (80.65 KiB) Pogledano 8836 krat
Wu60019.jpg
Wu60019.jpg (109.04 KiB) Pogledano 8836 krat
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a freak »

Moram pogledat,pomoje imam eno doma že narejeno.
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

No,spet se je stvar zataknila...tokrat pri motorju :( Očitno je že prestar in precej utrujen,tudi materjal,saj se mi je pri vžiganju ter nastavljanju na ponku 2x odtrgal tisti mali zatič pri pull starterju,s tem da se os tudi obrnila ni več.
Ker sem trmast oz. vztrajen in bi res rad tale čoln spravil v pogon,seveda nitro,ker elekktro men ne diši [-X
Presrfal sem kar nekaj interneta in edini nitro vodno-hlajeni marine motor imajo pri top rc,vendar je pa preeeegrešno drag!!
Zanima me kaj bi bila še dobra alernativa za nitro pogon....avtomobilski,letalski...helikopterski,čeprav je le teh malo pa tudi so precej dragi
Torej če vztrajam pri avtomobilskem 2.5-3.5ccm ter cilinder hlajen z ovito cevko preko reber? kaj menite drugi??
Gledal sem cenovno ugoden motor in sicer tale spodaj na linku:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_Car.html

kaj močnejšega nebi dajal notri ker lupinca menda ni narejena glih za prav ogromne hitrosti,pa tudi močnejši imajo večjo/višjo glavo cilindra in mi nebi šla pod pokrov.

Imam pa še eno zamisel glede hlajenja in sicer na ventilatorček,tako kot imajo močnejši brezkrtačniki.

še enkrat prosim za mnenja-pozitivna in negativna,vse bom sprejel,ker bi zadevo res rad spravil v pogon.......čim cenej-itak :lol: :oops:
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Čoln je preveč zaprt, da bi ga lahko kakovostno prezračil in ohladil z ventilatorjem.

Tisto s cevko bo pa tudi težava, saj je stična površina med rebri in cevko pre majhna za nek primeren odvod toplote.

Na e-bay sem videl marin motorje 2.5ccm po okrog 100usd.

Nekaj ima tudi hk, a trenutno ne dela spletna stran....
Rubrika boats and parts / glow and gas engines

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja,hvala za pojasnilo,tole z avtomobilskim motorjem opuščam ,ker sem ugodno našel "marine" motor in to ravno 2.5ccm
poročam ko bo kaj novega :wink:
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Zanima me še par stvari:
Kje bi dobil takšen flex kardan(slika)...sam imam standardnega kovinskega in ko zavijam v levo se obrati motorja zmanjšajo, ko pa zavijem v desno se pa ne pozna kaj dosti izgube moči.
naslednja stvar je velikost elise za nitro motor O.S. max 15 marine?
Priponke
flex.jpg
flex.jpg (55.05 KiB) Pogledano 8687 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ker sem trenutno frej oz. imam "vikend", si nisem mogel kaj da nebi malo ustvarjal..
Prešraufal sem motor in vso šaro iz jahte v J-strema ....cca.20min. dela in proti večeru ko se je malo shladilo sem seveda šel tole reč sprobat na Savo.
Glede na to da sta motor in regler letalska(za motor pojma nimam kaj je zaene oznake,vem le da je velikosti 42,regler je 70A, baterija lipo 2200mah 4S)sem prijetno presenečen saj zadeva presneto dobro leti =D> :D/
Glede na to da ni nobena reč bila hlajena,se sploh niti ni omembe vredno vse skupaj segrelo,pa sem ga kar dobro teral.
Elisa...hja,tud pojma nimam kva je zaena in katere oznake ter velikosti je,pač le-ta je originalna od čolna ki sem ga takrat davno kot mulc kupil v kitu z motorjem in vso šaro vred v eni modelarski štacuni v Dojčlandu :wink:
Bom poskusil jutri posneti en video,pa boste ocenili približno hitrost,ker jaz za to sploh nimam občutka,vendar se mi je zdelo za skoraj 1 meter dolgo in 1.6kg težko bano z letalskim setupom presneto dobro :D

je pa seveda to bila samo proba,ker sem imel ravno cajt,ko pa dobim nitro motor bo pa vsekakor šel v tole banco :D/

Še vedno me pa zanima kje bi dobil flex kardan?
Priponke
DSC03420.jpg
DSC03420.jpg (117.39 KiB) Pogledano 8628 krat
DSC03422.jpg
DSC03422.jpg (130.55 KiB) Pogledano 8628 krat
DSC03425.jpg
DSC03425.jpg (80.17 KiB) Pogledano 8628 krat
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Mibo je držal kar nekaj take robe, Mladi tehnik tudi...
Drugi viri:
- Zajla za števec
- Foršpan pri elektrinštalaterjih
- Ebay
- R2 hobbies
Etc...
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

No,da pa ne odpiram nove teme,bom pa tole tud kar tukaj "požokal"..
Namreč še vedno me matrajo avtomkobilski motorčki,saj imam še en "home made gliser " oz. polmaketo pravega kot sem ga imel doma(Kvarner-plastik Labin G370) ki sem ga izdelal v lastni režiji iz stirodurja,lesa in tkanine leta 06.....
nikoli ga nisem prav dobro tudi preizkusil na vodi,zato me matra da bi tudi tole poizkusil spravit v pogon.
Torej pogon je "podvodni" in ne površinski,zanima me pa če je dno trupa ki je precej "deep V" vredu za kako pošteno glisiranje?
Pravtako me zanima če motor dovolj gleda iz trebuha da bi se med vožnjo hladil ....ta motor sem dal samo za primerjavo-drugače je tale moped fuč =;
Zadeva je velika oz dolga 60cm ,ter z fake izvenkrmnim motorjem in ruderco 70cm,trenutna teža-praznega- pa je 1.2kg
Motor bi dal force 21 3.5ccm
Priponke
DSC03435.jpg
DSC03435.jpg (84.33 KiB) Pogledano 8623 krat
DSC03437.jpg
DSC03437.jpg (103.48 KiB) Pogledano 8623 krat
DSC03440.jpg
DSC03440.jpg (107.99 KiB) Pogledano 8623 krat
Zadnjič spremenil Offshore, dne 06 Jul 2015, 21:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

- Zajla za števec
.......vglavnem vsi števci se vrtijo v smeri urnega kazalca
Slika
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Testna oprema je vgrajena in spet sem samo vse skupaj prestavil iz Streama,ker ne pobere veliko časa,obenem je pa kar vredu setup :D
Popoldan gre na 1. testno plovbo ..

pa še malo sem ga polepšal :lol:
Priponke
DSC03446.jpg
DSC03446.jpg (111.48 KiB) Pogledano 8597 krat
DSC03449.jpg
DSC03449.jpg (97.63 KiB) Pogledano 8597 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

...
Priponke
DSC03460.jpg
DSC03460.jpg (101.81 KiB) Pogledano 8597 krat
DSC03463.jpg
DSC03463.jpg (97.95 KiB) Pogledano 8597 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Tole malo čudo je sprobano in nisem nič kaj preveč zadovoljen [-X
Čoln je pri polovičnem gasu skoraj neobvladljiv,na prvem poskusu se mi je skoraj obrnil okoli,plus tega da sem dal en čungalunga nosilec za motor in se ves zvija,pri vsem so pa prisotne še vibracije motorja.
Tole gre kar nazaj na polico kot statika :-&

posnel sem tudi video 2.plovbe,zaradi starih aparatov je kvaliteta slabša,je pa polovica filma nema ,ker mi en fotič nagaja in nima zvoka,pri drugem je pa zelo slaba kvaliteta ,vendar se vsaj sliši da ga nisem ravno "teral"

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=cuUKVDly5Bk
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Proti večeru ko se je za silo shladilo sem posnel še en bolj kratek video Jet Strema z istim setupom,vendar zaradi ribičev,ki jih je bilo danes polno na Savi,na drugi lokaciji,,ampak je bil pretok zelo nizek in sem parkrat s krmilom nasedel :(

no,kle je video:

https://www.youtube.com/watch?v=OnlLXNV_rkQ
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Končno ni blo ribičev in sem lahko dodobra pregonu tole banco
posnel sem 2 videa z različnih kotov in glede na to da je letlaski motor z manj obrati ,malo še kardan pobere moči ,ter isto letalski regler 70A na 4S 2200 lipo zadeva kar fino potegne.
Kot propelerja lahko spreminjam,sedaj sem ga imel čisto horizontalno,s tem da je bla glavnina teže zadaj,se je peljal lepo in nobenega poskakovanja =D>
kasneje sem kot propelerja malce dvignil,s tem da je pri vožnji dvignil nos,vendar je pa zelo rad poskakoval.

prilagam videa:

https://www.youtube.com/watch?v=GmOAK2JA2Zk

https://www.youtube.com/watch?v=RVDVubgtAFI
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Stara banca je oživela s polno paro.Danes sem vglavnem testiral razne propelerje,naklone,baterije...
S tem originalnim propom še najbolje potegne,vendar se je motor brez hlajenja kar malo segrel,regler pa tudi.
Zato sem naredil home made hlajenje in čeprav zgleda mal hecno,opravlja nalogo več kot odlično.
Po 12 minutnem teranju prvo na 3S nato pa še na 4S ,sta bila regler in motor hladna ko špricer =D> =D>
Tudi na 3S lipce kar fino gre,ampak za teranje je pa 4ka :D/ :evilfly:
Razmišljam da bi mogoče poskusil še z 5S,ker je regler do 7S,edino za motor še točno nevem če bi prenesel tak "šus".......probat ni greh,če ga bom skuru ga bom pač skuru,nebo ne prvi ne zadnji :-&
Naklon sem še malo spustil in tako kot je sedaj je še najbolje.Ojačal sem tudi krmilo z dvema povezavama,prej je bilo samo na eni strani pa še malo lufta je blo.
Malo sem študiral da bi še flape in turnfine naredu..

Seveda sem ga pa nazadnje tudi malo polepšal...odkar sem ga pred 10timi leti na novo špricnu,ni imel napisa.....jah no,na roke se ne da prav lepo narest,ampak za tole banco se mi zdi še kar uredu :wink:
Priponke
DSC03494.jpg
DSC03494.jpg (109.61 KiB) Pogledano 8440 krat
DSC03496.jpg
DSC03496.jpg (116.27 KiB) Pogledano 8440 krat
DSC03495.jpg
DSC03495.jpg (123.29 KiB) Pogledano 8440 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

.....
Priponke
DSC03515.jpg
DSC03515.jpg (115.84 KiB) Pogledano 8438 krat
DSC03531.jpg
DSC03531.jpg (90.17 KiB) Pogledano 8438 krat
takšen design je bil pa v originalu
takšen design je bil pa v originalu
original 1.jpg (65.17 KiB) Pogledano 8438 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Očitno bom ostal kar na 4S baterijah,saj motor ne prenese več stroma,tako da 5S odpade.
Naredil sem še napise na drugi strani in mi je lepše ratalo kot včeraj na levi :D

Me pa zanima če kje pri nas obstaja trgovina kjer imajo robo za čolne,zelo rad bi nabavil turnfine da bi se v zavojih bolje držal?
Priponke
DSC03537.jpg
DSC03537.jpg (97.57 KiB) Pogledano 8384 krat
DSC03538.jpg
DSC03538.jpg (87.23 KiB) Pogledano 8384 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

No,da še povzamem kakšen je zgledal original ter kakšna je bila motorizacija..
Model je dolg 89cm in ne 1m kot sem mislil(pač moja banca je stara že vsaj 26 let,originalna škatla se je izgubila,meril ga pa nikoli nisem)
Slike originalnega hvalabogu obstajajo na netu :wink:
Motor je bil O.S.Max 10 (1.76ccm) pogon pa je tekel prek zobniškega prenosa oz. reduktorja. Kot sem gledal posnetke s tem motorjem ni bil prav posebno hiter,vendar verjetno odličen za začetnike.Na krmi je bil kardanski prenos in je zavijal skupaj s propelerjem in je res moralo biti vse v piko sestavljeno,drugače so bile že tukaj izgube moči.Sam sem na svojem sedaj tudi to zrihtal da v obe smeri lepo zavija z minimalnimi izgubami.
Kako sem jaz prišel do tega čolna?
Pokojni oče je bil šofer avtobusa-vozil je turizem in sem v osnovni šoli med počitnicami večkrat šel z njim.Ker je bil v njegovih mladih letih tudi sam malce nagnjen na modelarstvo je večkrat nosil iz tujine razne kataloge.Takrat je Conrad Electronic še imel prave lesene modele dobrih in priznanih firm (Graupner,Krick,Robbe,Kyosho,Futaba itd..) Tako me je zastrupil en model imenovan Baron(letalo seveda) starinski,imel je vodeno samo višino in smer,ter za 1-2.5ccm metanol.Tako sem začel "šparati" svojo žepnino in ko se je dovolj nabralo sem za svoj prvi model kupil (ne Barona,ker je bil za tiste čase predrag) majhno začetniško treiner letalce Baby na 0.83ccm Cox-a.Pravtako sem kupil za tiste cajte zelo vredu komando ModelCraft FM 7/14 -7kanalno Rv napravo(seveda je tukaj malo financ primaknil tudi oče).No,ker v mojem koncu nisem poznal nikogar ki bi mi lahko pomagal pri 1. korakih ,sem bil samouk.Motor smo s prijatelji nekako spravili v pogon,vendar noben ni imel pojma o letenju.Tako sem na 1. poletu letalce delno razbil(polomil sem komplet rep in del zgornje oplate trupa.Seveda sem ga potem popravil in model je romal na polico za celih 23 let ,dokler ga leta 2010 z močnejšim motorjem nisem uspešno spravil na krstni polet.Sicer sem pa o njem na tem forumu že pisal.
Kasneje me je okužil offshore gliser Arrow od Graupenrja...na uč precej podoben mojemu Jet Streamu.
Ko sva bila z očetom v Munchenu v neki modelarski trgovini ki so imeli prav tega Arrow-a ,je prijazen prodajalec povedal da ni v kompletu z motorjem,dejal pa je da ima eno zelo podobno zadevo ki je za ugoden denar (mislim da je bilo to takrat okoli 180 DM.- nemških mark) skupaj z vsem kar potebujem za zagon.In na podlagi tega sva se odločila da vzamem Jet-a.
In doma se je ponovila ista zgodba kot pri letalu........nihče ni imel pojma o metanol motorjih #-o :lol:
Sicer sva ga z očetom uspela vžgati,vendar motor ni nikoli tekel več kot nekaj 10 sekund.
In tako je tudi ta model romal na polico do leta 2006,ko sem pričel ponovno z modelarstvom in ga takrat spravil nazaj v pogon,vendar takrat še na krtačnega speed 600.
Kako se je pa zgodovina tega čolna pisala naprej ,sem pa o njem tudi že pisal tukaj nekje.
Evo,to je to.........prilagam še slike Arrowa in Jet Stream-a :wink:
Priponke
Arrow2.JPG
Arrow2.JPG (5.58 KiB) Pogledano 8306 krat
arrow3.jpg
arrow3.jpg (142.17 KiB) Pogledano 8306 krat
Arrow 05.jpg
Arrow 05.jpg (66.65 KiB) Pogledano 8306 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Originalni Jet Stream ..
Priponke
jet01.jpg
jet01.jpg (141.91 KiB) Pogledano 8304 krat
jet02.jpg
jet02.jpg (147.21 KiB) Pogledano 8304 krat
jet03.jpg
jet03.jpg (181.86 KiB) Pogledano 8304 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Offshore »

.........
Priponke
jet04.jpg
jet04.jpg (176.97 KiB) Pogledano 8304 krat
jet05.jpg
jet05.jpg (153.24 KiB) Pogledano 8304 krat
jet06.jpg
jet06.jpg (171.53 KiB) Pogledano 8304 krat
Uporabniški avatar
Jaro
Freak
Prispevkov: 719
Pridružen: 20 Maj 2003, 10:48
Kraj: Izlake

Re: Ponovno oživljam staro bano

Odgovor Napisal/-a Jaro »

Pa menda ne boš kupoval turn finov?

Za nosilca dva kosa Alu kotnika, odrežeš še dva kosa v obliki turn fina (Alu, "rostfrai" ali karbonska plošča), zbrusiš po zunanji strani in imaš. Privijači jih samo z enim vijakom da se lahko obrneta nazaj, če kam zadaneš in ne odtrgaš cele zadnje stranice.
Lep pozdrav,

Jaro

___________________________________
"Zeit ist weg! Letzte Runde!" (Ivan Kneys)
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono