Mono Zombie

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

Odgovori
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Mono Zombie

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Hja, ni bilo druge... Okužba je bila akutna, potem razna nabijanja o hitrosti tule:
viewtopic.php?f=11&t=88254

In našel se je en dobrotnik (Zdravko) in mi po ZS ponudil, da prevzamem v mučenje tale čolniček:
Slika

Da bo Zombie, mi je šinilo, ko sem iskal idejo, pod kaj naj model shranim v daljincu. Napis je bil preveč očiten, da bi ga spregledal...

Že od začetka mi je bilo jasno, da zadeva ne bo ultra konkurenčna, saj je čoln manjši od aktualnih Eco expert klase:
Slika

A zabava je enkratna :D

Motor notri je MadThrust 29mm, 3kV, 1.300W

Propi za začetek plastični graupnerji, dokler ne ugotovim katera kombinacija je prava:
Slika

Ker sem sumil, da niso kaj blizu balansa in sem jih še malo predrgnil - sem jih prevrtal in dal na vago. Je bilo treba kar lepo balansirat....
Slika

Slika

Za prvo vožnjo na pretekli tekmi sem začel na 3S - in zadeva je od pomola na 40x1.6 prop poletela kot izstrelek!

Končno stanje - verjetno bo treba na 2S in najti prop za to reč.

Zdravkotu še enkrat hvala!

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Mono Zombie

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zadnjih par dni sem temu luštnemu modelu namenil spet malo pozornosti...

Ko sem se ga lotil sem v notranjosti opazil eno težavico, povezano s silikonskimi cevkami (na žalost tista, ki sem jo imel na razpolago ni imela kaj prida debele stene)
Slika

Zalomljena cev lahko naredi kar precej škode...

Sprobal sem par metod krivljenja - a metoda s cinom in alu cevko se je še najbolje obesla, pa zelo hitra je:

Sedež v alu plošči:
Slika
cev napolniš z raztaljenim cinom za vodovod in krivljenje postane enostavno:
Slika

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Mono Zombie

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Danes na koseškem bajerju smo na prijetnem popoldanskem treningu malo trenirali, jaz pa predvsem testiral.

Najprej sem peljal par krogov na 2S, 3kV in D46/1.6P prop, s časom vožnje krepko preko 12 minut, na polni gas. Skratka prepočasi, prop pa že nemarno velik in stabilnosti čolna ni prav nič koristil.

Presedlal sem na 3S in prenastavljanje trim tabov:
Slika

Matica je bila tesno zalepljena na navoj, tako da sem zadevo naštelal od oka in na silo :x :-?

A je bilo kljub temu mnogo bolje.

Pri zadnjem obisku sem v rep zatlačil pol feltne in ovitka od sendviča s CA lepilom:
Slika

Čoln se sicer res obrne v trenutku, a se pozna pri stabilnosti... Moram naslednjič vzeti s sabo malo 3mm MS ploščic in 5 minutnga epoxija...

Nazadnje sem vozil z D34 1.6P propom na 3S, čoln veselo hiter, po 6 minutah je ostalo še za 2.5 minute vožnje. Torej je še lufta.

Glavni problem bo zagotoiti stabilnost, saj se čoln precej prevrača. Tako, da se je najbolj zgovorna nalepka olupila:
Slika

Slika

Zombie se vrača ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Mono Zombie

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Na zadnjem treningu, ko smo se pomešali med jadralce ( viewtopic.php?f=13&t=88944 ) sem očitno močno pre-motoriziran čolniček skušal tiščati vštric z vsaj 25% večjimi čolni...

Pri enem od prevračanj sem imel srečo, da je čoln sploh ostal na površini, saj je odbilo pokrov:
Slika

Po hitrem postopku sem zapeljal k obali, pokrov pa se je še nekaj časa zibal na površini, a preden smo prišli do njega, ga je voda objela in je šel dobesedno rakom žvižgat.

Ker redno spremljam tole temo - viewtopic.php?f=30&t=77057&start=250 - sem se odločil, da preizkusim prototipiranje s "salotejp" kalupom:
Slika

Drugi ukrep pa bo definitivno uporaba boljšega salotejpa :-?

Obstaja namreč več vrst salotejpa:
- taki ki držijo in se lepo odlepijo (tale: http://www.rc-raceboats.de/shop/lng/en/ ... akdlalc1g4)
- taki ki ne držijo in se težko odlepijo (moj :lol: )
- taki, ki sicer držijo, a gredo še težje dol...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Mono Zombie

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Od ene drugačne verzije tega čolna,oblika sigurno ne bo odgovarjala,mogoče ti pa pride kabina kaj prav.Lahko dobiš......
Priponke
IMGP2983.JPG
IMGP2983.JPG (104.96 KiB) Pogledano 8147 krat
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Mono Zombie

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

AlesZ napisal/-a:Od ene drugačne verzije tega čolna,oblika sigurno ne bo odgovarjala,mogoče ti pa pride kabina kaj prav.Lahko dobiš......
Zdravo!

Hvala za ponudbo, a bom šel kar to pot, ki sem jo zastavil. Za vajo ;-)

Za čoln sem se odločil, da gre v zmerno penzijo. Kot si mi rekel že ob začetku - ni več konkurenčen, ker je premajhen. Dobil bo en bolj umirjen in poceni pogonski set in bo Joy-Ryder ;-)

Ko se pelje s sebi primerno hitrostjo je namreč super čoln!

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Mono Zombie

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Skratka, brisanje prahu...

Modelček res lušten in škoda bi bilo ne ga zrihtat.

Lenoba kot sem za ročno delo (mi gre grozno na živce, če kaj zajebem zadnjih pet minut dela...) sem se raje odločil za CNC. Pritisneš na gumb in počakaš... Če je kaj narobe, si vzameš pol ure in zadevo ponoviš. Zato sem po slabih obetih poskus z gradnjo na salotejpu tudi opustil...

Na čoln sem položil katron, zarisal linijo pred in za kabino:

Slika

zadevo zmodeliral:
Slika

poglodal iz stirodura v dveh polovicah in zlepil z mikroporom in CA lepilom:
Slika

Proba na čolnu:
Slika

Slika

Soliden rezultat za dve uri dela...
Sedaj še prevlečem z 2x80g steklo + epoxy..

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Mono Zombie

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Glavni problem bo zagotoiti stabilnost, saj se čoln precej prevrača. Tako, da se je najbolj zgovorna nalepka olupila:
Sem našel na nekam ključku shranjeno nalepko,je zraven tudi ena ki govori nekaj o expertu,pa si lahko sprintaš na samolepilno prozorno folijo,ali pa tako kot jaz neseš do "Infokarta",če se ti smilijo kartuše......
Priponke
IMGP3468.JPG
IMGP3468.JPG (123.06 KiB) Pogledano 7787 krat
supreme2.PDF
(784.35 KiB) Prenešeno 132 krat
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Mono Zombie

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

AlesZ napisal/-a:
Glavni problem bo zagotoiti stabilnost, saj se čoln precej prevrača. Tako, da se je najbolj zgovorna nalepka olupila:
Sem našel na nekam ključku shranjeno nalepko,je zraven tudi ena ki govori nekaj o expertu,pa si lahko sprintaš na samolepilno prozorno folijo,ali pa tako kot jaz neseš do "Infokarta",če se ti smilijo kartuše......
Kartuše se mi nič ne smilijo, ker printam na toner...
Če pa mi pošlješ fajl bom pa vesel :D
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono