Catamaran

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

Odgovori
Nejcxxx
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Okt 2012, 10:58

Catamaran

Odgovor Napisal/-a Nejcxxx »

Namen imam zgradit katamar iz nule. Potrebujem pa vašo pomoč oz mnenja, ker nimam ogromno izkušenj na področju gradnje modela ter izbire komponent. Hitrost si želim nad 80km/h.

1) Želim si katamaran s dvema motorjema. Zakaj 2? Zato ker želim da je simetričen ter v vsakem delu trupa po en motor. Pri obliki se bom oziral na Mystic C5000.

2) Velikost - cca 800mm

3) Material - ogljikova vlakna oz karbon. Sprva imam namen izdelati model iz stirodurja, nato kalup ter original odlitek iz karbona.

4) Motor - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... unner.html

5) ESC - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... t_ESC.html

6) LiPo 6S >4500mAh

7) Prop?

Kakršna koli mnenja, spremembe zaželjene.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Catamaran

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Cel kup podobnih tem je odprtih,za 80 na uro je brez veze uporabljat dva motorja.......
Slika
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Catamaran

Odgovor Napisal/-a brejker »

Nejcxxx napisal/-a: Namen imam zgradit katamaran... ...ker nimam ogromno izkušenj na področju gradnje ... Hitrost si želim ...ogljikova vlakna oz karbon.-- namen ...stirodur..., kalup ter original iz karbona.

Kakršna koli mnenja, spremembe zaželjene.
Opažam, da je veliko zanimanj za takšne modele. Zanima me, koliko bi jih lahko prodal če bi imel kalup. :-k

@Nejcxxx: Pozabi kalup. Razen če nimaš par 100€ v žepu.
Izdelaj si stirodurast model (kot nameravaš), ga obleci v stekleno tkanino in pokitaj. Najhitreje in najceneje. Če te bo še držalo...izdelaj kasneje lesen model. H1 ali H2 mogoče (te zadeve letijo blizu 100km/h+)
www.okarbon.eu
Nejcxxx
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Okt 2012, 10:58

Re: Catamaran

Odgovor Napisal/-a Nejcxxx »

Mogoče sem se napačno izrazil glede izkušenj gradnje. Nimam izkušenj s gradnjo čovnov, sem pa že naredil odbijač za avto, sodeloval pri izdelovanju kalupov za odbijače itd. torej s materialim imam izkušnje, samo z zadevami na vodi ne :)
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono