KATAMARAN

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

kambroz
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 12 Jul 2010, 19:47

Odgovor Napisal/-a kambroz »

Glede brezkrtačnih motorjev me zanima, kakšna je razlika med outrunner in inrunner. Zanima me kaj je treba najbolj upoštevati pri izbiri brezkrtačnega motorja.
Hvala za pomoč!!!
Uporabniški avatar
StEEm
Freak
Prispevkov: 520
Pridružen: 19 Mar 2002, 01:00
Kraj: nekje v vuku jebini

Odgovor Napisal/-a StEEm »

na posnetku še ni obtežen, je bil prelahek, kasneje sem not naložil 2,3kg kamnov in je šel bolje...tko da sem sedaj, k sem popravu regler not dal 4 flaše z peskom...bomo videli kako bo šlo..
To je ponavadi v elektro čolnarskih vodah zelo kontradiktorno :S No če tebi prinaša takšne rezultate potem imaš različno gledanje od mene glede, kaj je boljše in kaj slabše.

Veliko uživanja ob vožnji :)

lp, Jernej
Shann
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 01 Jan 2011, 14:42
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Shann »

Lahko kdo napiše kakšen setup oz. lahko tudi kakšnega več, ker se mi zdi da nas je kar nekaj, ki nekaj gradimo in spremljamo temo. Lahko že sprobane variante ali pa take za katere malo bolj izkušeni predvidevate da bi zadeva pela.
Potovanje z letalom je prav prijetno, če premorete dovolj duhovne moči, da obvladujete tudi življenje na »zemlji«. Bolj tvegano je letenje, ko se opirate na lažne vrednote in si zastavljate previsoke cilje.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

pertocik napisal/-a:Tomzslo brez zamere, ampakta čoln je zelo podhranjen niti ne zaglisira.
čak mal, bo že....o čolnih nimam pojma in moram mal eksperementirat najprej, sem bl "avionski" modelar, čoln je bolj za intermezzo
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

StEEm napisal/-a:
na posnetku še ni obtežen, je bil prelahek, kasneje sem not naložil 2,3kg kamnov in je šel bolje...tko da sem sedaj, k sem popravu regler not dal 4 flaše z peskom...bomo videli kako bo šlo..
To je ponavadi v elektro čolnarskih vodah zelo kontradiktorno :S No če tebi prinaša takšne rezultate potem imaš različno gledanje od mene glede, kaj je boljše in kaj slabše.

Veliko uživanja ob vožnji :)

lp, Jernej
ja res nimam pojma o čolnih, samo po moji logiki (ki pa zagotovo odstopa od izkušenih čolnarjev) je prelahek in se komaj pol cm poglobi brez obtežitve, pol pa propeler po luft skače...z obtežitvijo ima propeler šele svoj učinek...ni pa čoln narejen zato, da b tekmoval in ga šibal sem in tja ampak iz čistega firbca, k je 14 dni deževalo in sem moral nekaj počet, material za avion sem pa še čakal....
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

@Shann:
Slika

Katamaran naj bi letel po zračni blazini med plovcema.
Le zadnji del plovk in polovica propa naj bi se dotikali vode.
http://www.fastelectrics.net/catamarans.php

Če prop ni dovolj pod vodo ga spusti v globino oz. premakni težišče bolj proti krmi.
Uporabniški avatar
StEEm
Freak
Prispevkov: 520
Pridružen: 19 Mar 2002, 01:00
Kraj: nekje v vuku jebini

Odgovor Napisal/-a StEEm »

Kar je brejker povedal in pokazal, je razmišljanje večina čolnarjev za doseganje optimuma. Katameran kot Hydro katameran pa je tudi zelo lepo razložen na linku ki ga je "pripopal".

Jaz sem vedno mnenja: Če ti dela ena stvar veselje, brez poglabljanja in nekega "hoh in sploh" je toliko bolj sproščujoče za možgane ;) Še enkrat veliko veselja na vodi!

lp, Jernej
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

StEEm napisal/-a:Kar je brejker povedal in pokazal, je razmišljanje večina čolnarjev za doseganje optimuma. Katameran kot Hydro katameran pa je tudi zelo lepo razložen na linku ki ga je "pripopal".

Jaz sem vedno mnenja: Če ti dela ena stvar veselje, brez poglabljanja in nekega "hoh in sploh" je toliko bolj sproščujoče za možgane ;) Še enkrat veliko veselja na vodi!

lp, Jernej
ja hvala za lepe želje....sej dejansko sem ga delal zato, da sem ga delal...sploh ni tko bistveno ali bo šel po zračni blazini ali pa ne..je pač tak kot je , mal ga bom še popravljal, ne bo pa tist kot praviš za oh in sploh..edin če ga bom kakemu navdušencu šenkal in naj se on pol ubada z spreminjanjem smeri osi in podobno...
Sem le na avionih bolj doma, tam pa gre pol vse v nulo....in tud ostajam na avionih
kambroz
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 12 Jul 2010, 19:47

Odgovor Napisal/-a kambroz »

Ali mi lahko prosim kdo predlaga kakšen brezkrtačni motor, ki bi bil primeren za ta čoln.
[-o<
Hvala!
Uporabniški avatar
pertocik
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 18 Maj 2009, 12:14
Kraj: Murska Sobota - krog

Odgovor Napisal/-a pertocik »

Te lahko vprašam od kod tebi to znanje o določitvi elektronike za čoln??? :-?
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

tomazslo napisal/-a:
StEEm napisal/-a:Kar je brejker povedal in pokazal, je razmišljanje večina čolnarjev za doseganje optimuma. Katameran kot Hydro katameran pa je tudi zelo lepo razložen na linku ki ga je "pripopal".

Jaz sem vedno mnenja: Če ti dela ena stvar veselje, brez poglabljanja in nekega "hoh in sploh" je toliko bolj sproščujoče za možgane ;) Še enkrat veliko veselja na vodi!

lp, Jernej
ja hvala za lepe želje....sej dejansko sem ga delal zato, da sem ga delal...sploh ni tko bistveno ali bo šel po zračni blazini ali pa ne..je pač tak kot je , mal ga bom še popravljal, ne bo pa tist kot praviš za oh in sploh..edin če ga bom kakemu navdušencu šenkal in naj se on pol ubada z spreminjanjem smeri osi in podobno...
Sem le na avionih bolj doma, tam pa gre pol vse v nulo....in tud ostajam na avionih
Sicer mam tudi jaz bol malo pojma o teh rečeh, sam meni osebno vaš izdelek zgleda ubijalski 8) res tak huge katamaran. Si morem neki podobnga omislit.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

brejker napisal/-a:Za "spodobno" plovbo bi model potreboval vsaj šeenkrat močnejši motor.

p.s. Reševalna ladijca na filmčku ga zmaga! =D> :D
sem danes spet malo probal, samo po mojem moram dati kak hitrejši propeler, motor se mi malo greje, ker ga šibam na polno, sam brzine pa ni ta prave...tko da bom še to probal
Shann
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 01 Jan 2011, 14:42
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Shann »

Sam se imam tudi namena lotit izdelave takega katamarana. Zanima me, če ni 4S preveč za tisti motor če piše da je max 11V in ali je boljše vgraditi 2 manjša motorja kot pa enega velikega, ker obrati se ne seštevajo, če imaš 2 bi moglo biti samo več moči in posledično več obratov kot pri enem če bi motorja imela več?

Hvala za odgovore
Lp Robi
Potovanje z letalom je prav prijetno, če premorete dovolj duhovne moči, da obvladujete tudi življenje na »zemlji«. Bolj tvegano je letenje, ko se opirate na lažne vrednote in si zastavljate previsoke cilje.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ene štiri teme so odprte o tej zadevi in večino stvari je tudi že predebatirano.....
Slika
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

tomazslo napisal/-a: motor se mi malo greje, ker ga šibam na polno, sam brzine pa ni ta prave...tko da bom še to probal
Motor se ti najbolj greje zato, ker si noter nabasal par kil uteži in čoln bolj rije po vodi (večji upor). Raje odstrani uteži in lego modela nastavi z strutom. Dobrodošla bi bila kakšna fotografija izvedbe pogona, da bi lažje "mudrovali" :D
Slika
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

alesb napisal/-a:
tomazslo napisal/-a: motor se mi malo greje, ker ga šibam na polno, sam brzine pa ni ta prave...tko da bom še to probal
Motor se ti najbolj greje zato, ker si noter nabasal par kil uteži in čoln bolj rije po vodi (večji upor). Raje odstrani uteži in lego modela nastavi z strutom. Dobrodošla bi bila kakšna fotografija izvedbe pogona, da bi lažje "mudrovali" :D
čoln je poglobljen v vodi (ko je v mirujočem stanju) z zadnjim delom okoli 2,5 cm, spredaj je pa samo na gladini, tko da po mojem mnenju tok skor mora bit...prilagam sliko motorja...bom probal kak primeren propeler dobit (prosim za kak nasvet kakšen naj bo in kje ga nsbavit). Če pa še to ne bo v redu bom pa prestavil motor v sanke, kupil še enega za druge sanke...saj mamo čas...hvala za odgovor.
Priponke
15062011463.jpg
15062011463.jpg (280.09 KiB) Pogledano 4574 krat
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Zdej smo pa tm! :)
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Bolj me zanima slika zadnjega dela pogona (lega osi in propelerja). Poskusi motor montirat tako, da bo os motorja čimbolj soosna z jeklenico (čim manj lomljenja).
Slika
symch999
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Jun 2011, 22:26
Kraj: Primorska

Odgovor Napisal/-a symch999 »

Kaj napredka??? =P~
pigwood
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 14 Jun 2008, 15:22
Kraj: leskovec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pigwood »

Meni se je gradnja ustavila tulele. Potreboval bi pomoč. Zanima me če je potrebno narediti vsa tri "vodila" ki sem jih označil pod 1,2,3. Ima "vodilo" 1 pravilno obliko? Za lažjo predstavo je dolžina katamarana 73cm. Kako je z vsporednostjo, ki sem jo označil z rumeno črto? Se ta prenese na drugo stran, ali so pač "vodila" pod drugačnim kotom?
Priponke
dno.gif
dno.gif (111.94 KiB) Pogledano 4053 krat
pigwood
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 14 Jun 2008, 15:22
Kraj: leskovec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pigwood »

a bi se dalo komu odgovorit ali sem preveč zakompliciral? :oops:
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Tukaj imaš elektro forum:
http://forums.offshoreelectrics.com/

Registriraj se in malo poišči odgovor v preizkušenih varijantah. Filozofsko- nakladaške rešitve v stilu ''se mi zdi'' niso najboljše. :wink:

Te letvice, ki te ''mučijo'' se angl. imenujejo STRAKES, za lažje iskanje.
Lp Rado
pigwood
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 14 Jun 2008, 15:22
Kraj: leskovec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pigwood »

Hvala res nisem imel pojma bom našel
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono