Hidroplane Tornado

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

Odgovori
Uporabniški avatar
cucusnip
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 11 Feb 2010, 08:31
Kraj: Vurberk

Hidroplane Tornado

Odgovor Napisal/-a cucusnip »

Lp ker se bliža zima sem se odločil da iz police na delovo mizo spravim en moj čoln in ga malo povsodobim.
Slika

Že pred nekaj časa sem si ogledal in izmeril vse komponente ki bi se naj večkotmanj kar lepo prilegale v moj čoln tako da bi bilo vse kar se le da močno in pa hitro.
Motor: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8593
Krmilnik : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8946
Baterije: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11948 tale komplet je 6S
mogoče bom celo za začetek probal kar na 4S
Servo moror pa tako že mam je pa : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=9618 z 13.2 kg ker je bec na tem krmilniku 6V

Kar zelo me skrbi kako je pa kaj z zadnjim krmilom ker nevem kako bo to pri takšnem setu delovalo in kako se bo odzivalo na vodi, dosedaj sem imel vgrajen motor speed 600 Vožnja je bila kar vredo tudi odzivnos vendar je bilo to vseskupaj pri počasni vožnji.

Sedaj pa me zanjima kaj mislite če bi ta komplet krmilja obdržal ali bi ga zamenjal z novim.
Kateri je boljše ,jaz mislim da bi za enkrat poskusil kar z starim samo nisem prepričan
Moje krmilje : Slika Slika Slika Slika Slika
Novo krmilje: Slika Slika

Upam na vaše predloge toliko da bom nekako čez zimo le spravil tale čoln nazaj na vodo
Lp, Dejan
Slika
Uporabniški avatar
AnteJ
Freak
Prispevkov: 560
Pridružen: 08 Okt 2007, 07:11

Odgovor Napisal/-a AnteJ »

...

Slika
Uporabniški avatar
cucusnip
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 11 Feb 2010, 08:31
Kraj: Vurberk

Odgovor Napisal/-a cucusnip »

hm sej ne najdem primernega motorja :(
kako pa je glede pogona zdej mogoče zna kdo kaj svetovat ali ga pustim ali pa menjam
Lp, Dejan
Slika
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Ta motor na 6S ?!
Vzemi 3S kapacitete vsaj 5000mAh (Voziš rekreativno).
Dno postavi paralelno z mizo in montiraj novo gred.
Kot propelerja naj bo med 0 in -3(-4) stopinj.
Veliko zanimivih slik se najde okoli po internetu:
viewtopic.php?t=59453




p.s. Motor, ki ga gledaš ni na zalogi :wink:

Glej link od AnteJa! Je več kot zgovoren.
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
cucusnip
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 11 Feb 2010, 08:31
Kraj: Vurberk

Odgovor Napisal/-a cucusnip »

mh potem mogoče bolje da gledam kakšen tak motor kot je tale http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8594
pa bi šel tame motor vozit z 4S celicami ali bi bilo to zanj preveč.
glede pogona pa za enkrat bom ga sprobal ko pa bo mi uspelo kje kaj zanimivega in pa poceni dobit pa bom zamenjal
Lp, Dejan
Slika
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

Tale čoln je pa že zgodovinski...včasih en najhitrejših hydrov (ko še ni bilo brushless sranja na sceni in Lipo...)

lupina ja ok
če pa hočeš da bo kam šlo moraš ves setup zamnejat (osovino,krmilo....)

se pravi homemade

ker stem dvomim da bo sploh zglisiral.Sam ko tole leti je res lep model (nekdanji svetovni prvak v H1 in H2-tip je dodal v H1 model 1 celico (8 celic) pa vse nažgal)
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
cucusnip
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 11 Feb 2010, 08:31
Kraj: Vurberk

Odgovor Napisal/-a cucusnip »

:D Vem da je tole zelo star model že meni se je potikal kar nekaj časa po polici koliko časa pa še le pri stricu, po slikah in po vido posnetkih sm videl da zelo lepo leti, vem tale model ni za tekovanje bom pa ga vozil za hobi, sedaj je bil motor speed 600 in pa Ni-Cd celice pa je kar lepo se vozil bi pa mogoče po dolgem časo ko so že ti brushles motorji tok poceni probal tudi na tega kaj močnejšega sprobat, sam še zmerom nevem kakšen motor bi bil najboljši za ta čoln da bi mogoče res kar se da zglisiral. jaz sem si že preračunal da mi gre ta motor prav lepo po merah not
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8593 samo nevem kako je kaj glede navora in pa obratov drugače pa bi dal potem kaj manjšega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8594
kaj je bolj priporočljivo.
Krmilo jeklenica in pa ostali material pa je že v nabavi upam da bo vse tako kot je treba :D
Lp, Dejan
Slika
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

ima kar precej vzgona pri velikih hitrostih...mal se boš moral s težiščem poigrat...fine nastavite ker bo z BK na mejah.
Sem out samo jaz ne bi dal močnejši kot za Mini hidro motor...če je letel na 200W ko satan in z večjo težo po bo z BK in manjšo težo frčoplan.Eliso čim manjšo da ga ne bo njen navor sukal(ker je zelo ozek model)

men je z X427 in LRP SUPER HYDRO na Sanyo 7 x SUB C Pushed Hopf 2000 letel kr dobr, teža pa 1100g

in če ga boš kam trešu se poslovi od njega(ABS ni ravno močan):) :D

če potrebuješ pomoč glede kotov in ostalih nastavitev rade volje pomagam (kolikor se bom še spomnil) :roll:
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

in spojler (čeprav je lep) odstrani..odžagi.Je samo nepotrebna šara
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
cucusnip
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 11 Feb 2010, 08:31
Kraj: Vurberk

Odgovor Napisal/-a cucusnip »

Heh, upam da bo sploh kaj letel,
evole sedaj sem nabavil tole krmilo upam da bo barseda vredo se prilegalo na čoln
Slika
za spredej pa sem za sedaj nabavil stabilizatorje ker mislim da bodo več kot potrebni Slika
sedaj ko to vse skupej lepo dobim pa si izmerim še kolikšna bo potrebna potem fleks cev in pa sama flex osovina upam da bo kakšna 3,2 mm flex šla komot z 4.7DD namestitvijo propelerja motor pa bo kar 2848SL 3900kv Brushless Inrunner (WaterCooled) in pa 3S LiPo
Lp, Dejan
Slika
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Omenjena smerna krmila turnfini bodo prav gotovo premajhni in potreboval bos samo enega za pritrditev na desno stran.
Osovina najbolje jeklenica maximalno.1,2mm bo cisto dovolj za omenjeni setup.

Lp
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

obračalno krmilo (turn finn) rabiš samo en (na desni plovki)
v vodi naj bo nekje do polovice.
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

za zdele je oblika in velikost kar vredu.Kot pa cca 5-2stopinji navznoter
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
cucusnip
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 11 Feb 2010, 08:31
Kraj: Vurberk

Odgovor Napisal/-a cucusnip »

ja sej bi uzel samo enega pa sta dva skupej ja koliko sem si približno meril bi mislim da moral bit dovolj velik če pa ne pa bi se naknadno dalo tudi kakšnega iz karbona naredit najbolj mi je še mogoče do teh nosilcev ki so kot uliti glede mer za plovce, am tukaj sem skorej spregledal ki si omenil jeklenico 1.2 jaz sem iml mogoče v mislih pletenico 3.5
Slika
Slika
za priterditev pri motorju pa bi uporabil potem kar tole
Slika

nevm edino za motor nisem najbol si dober glede teh motorjev če je tale motor vredu bojim se da ni kje premalo močan ali da nima kje premalo obratov, ali pa kaj drugega , bolj gledam te motorje in pa več kot berem manj mi je jasno, trenutno se polek ko pišem malo ubadam kakšne nastavitve so za takšne motorje sploh primerne.
Startup
Low Voltage cutoff
Brake
PWM Timing
Throttle range
Lp, Dejan
Slika
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

pod obremenitvijo naj ima 28-30.000rpm...mala elisa

ali naj me kdo popravi

nosilec motorja bi oral zamenjati ker lesen ni dober za take moči...aluminij pa še dobro hladi
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
AnteJ
Freak
Prispevkov: 560
Pridružen: 08 Okt 2007, 07:11

Odgovor Napisal/-a AnteJ »

Upam da znaš brati:

Slika

Maso, dolžino čolna in željeno število celic lahko ugotoviš - glede na to v tabeli poišči ustrezni motor.

Če bi tabelo preučil bi hitro ugotovil, da omenjen motor ni primeren za tvoj čoln. Seveda so možne tudi druge ekstremne kombinacije - če imaš izkušnje. Ker si začetnik jemlji tisto tabelo kot zlato pravilo.

Nastavitve regulatorja so zadnja stvar, ki te trenutno lahko skrbi (če se ne motim regulatorja sploh še nimaš ?)
Uporabniški avatar
AnteJ
Freak
Prispevkov: 560
Pridružen: 08 Okt 2007, 07:11

Odgovor Napisal/-a AnteJ »

Pa še to - tista fleks os je tvoj čoln za eno številko prevelika, rabiš nekaj na M4 ali na DD 1/8.
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

Prop 35 je za tale model prevelik

mogoče max X432 ali manjši...motor pa z več vrtljaji(ker so LiPo da več pije)
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
cucusnip
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 11 Feb 2010, 08:31
Kraj: Vurberk

Odgovor Napisal/-a cucusnip »

nosilec motorja imam tudi že nagledan in je vodno hlajen najprej sedaj upam da bo čimprej na zalogi potem pa da se bo dal priredit za vgradno v moj model
Slika
Lp, Dejan
Slika
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Če kupuješ kakšne dele ti priporočam tole trgovino. Zelo korektni, hitri in še poštnina samo 5€.

http://www.tfl-hobby.de/index.php?cat=c ... ektro.html
Lp Rado
Uporabniški avatar
cucusnip
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 11 Feb 2010, 08:31
Kraj: Vurberk

Odgovor Napisal/-a cucusnip »

Po dolgem času čakanja na dele in laufanja okrog drejarjev in pa vsemo skupaj sem le prišel nekoliko bližje koncu moji predelavi starega čolna.
Tukaj je nekaj slikic.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pri HobbyKingu sem nabavil tale motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8594
sedaj pa me zanjima kakšne baterije naj dokupim in pa kakšen kontroler bi bi za zraven
Kontroler bi bil najraje da bi bi bil tale 120A http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10626
za batarije pa sem si omislil nekaj takšnega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=7655 ki držijo nekje 100A
max pa 140A
Propeler bom najprej probal kakega k31 potem pa bom videl kako bo na poskušanje v naprej.

Aja pa še gospodu Radutu hvala za link sem sedaj kar nekaj delov naročil od tam, edino sedaj imam neke probleme ker bolj malo znam nemško sem si prevedo in sem videl a mi je poslal kodo in z njo lahko izkoristim 20€ pa nevem kako jo izkoristim pa kje to vpišem pa nič.
Lp, Dejan
Slika
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono