Aycula mini Hydro

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Mislim da je govora o smernem krmilu.
Kakšno je klinasto krmilo (presek) poglej na sliki, turn fin maš dober :)
Priponke
krmilo.jpg
krmilo.jpg (3.92 KiB) Pogledano 3071 krat
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

jap smerno :D
iz mojih izkušenj (in gotov še kerga druzga)...ko sem naredu klinast krmil je čoln šel hitreje in bolj stabilno, pa še lepše je zavijal...in zaradi majhnega kota tudi hitreje
Nardiš pa lahko kar iz medenine 2x0,5mm pločevina zadaj pa daš 1,5 ali 2mm palico ter zalotaš mehko.Izi ko pasul. Je res da je težak ko cent in debel...sam nima veze sploh ne pri BK.Ko ga zalotaš zbrusiš celotno površino na ravni podlagi(kamen brusni ali papir brusni)...da ni nič vdolbin in izboklin.S tem ni kavitacije oz vrtinčena na površini krmila.Zadaj pa kot zbrusiš da odseka vodo (kot zadnji del propa).
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

Slika

lahk nardiš tut iz rostfreja, karbona,....
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Višja znanost :-?

Potem pa je nekam potrebno vlepiti še 3mm jekleno palčko za povezavo na nosilec in servo...kako pa potem rešiš ta problem? Princim izdelave takega krmila mi je jasen že od prej, vendar se je zaradi kompleksnosti nikoli nisem lotil. Še vedno sem mnenja, da kaj takega ne bi spravil skupaj, po vrhu pa še primernega materiala nimam. Kje se lahko dobijo tako tanke plate mesinga oz. podobnih kovin, ki se lahko mehko spajkajo?

Hvala za nasvet!

Jan
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

... #-o ...a niste modelarji kle gor #-o #-o
kje dobit material?
najslabši primer je v štarcuni (metalka,kovinotehna,merkur....)
greš ke enmu zetežiš ke majo tak pleh če pa avta nimaš pa telefoniraš
:roll:

Če pa kazga privatnika poznaš ko se s tem ubada dobiš zaston na kile...btw tut sam mam doma še neki pleha....za ene ducat krmil ti ga šenkam

Osovino krmila pa potem ko je list končan zalotaš (zabrusiš oz zažagaš utor)
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Em, vse naštete trgovine sem gnjavil že dostikrat, sicer ne bi vpraševal "tumastih" vprašanj. Manj kot 5mm pa v Merkurju še sploh vidli niso. Za njih je to tanki pleh :D

Poreboval bi ga prav tako tudi za hlajenje motorjev vendar še v kakšni tanjši izvedbi. V kakšni smeri nas iščem to...na koga se obrniti? Kdo uporablja takšne kovine vsakodnevno?

Jan
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

Uprašaj kakega privatnika, ki izdeluje odtočna korita in obrobe za streho. Sigurno ima kak kos.....
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Dans smo spet malo mešali vodo....evo vam nekaj slik...
Priponke
aycula2.jpg
aycula2.jpg (103.68 KiB) Pogledano 3958 krat
aycula1.jpg
aycula1.jpg (97.17 KiB) Pogledano 3958 krat
aycula.jpg
aycula.jpg (94.37 KiB) Pogledano 3958 krat
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

V delavnici se nekaj dela... ne bom še rekel nič, le to, da se nič ne spajka, vendar se črno kadi pod brusnim paprirjem.... TOP SEKRET roba... Slike sledijo, ko bo končano - če uspe!

Jan
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Karbon krmilo? :-k
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Ja Blaž...karbon krmilo...saj sem tako ali tako vse povedal. Ker kovine nimam, sem bil primoran ga narediti iz karbona. Uspel je super, vendar se zavedam, kaj se bo zgodilo, če bom v kaj trčil oz. nasedel. Naredil sem ga z 1mm debelo karbonsko ploščico ter fi1mm karbonsko palčko. Ko je bilo vse skupaj zalepljeno sem obrusil na željeno obliko ter prilepil 3mm karbonsko palico za nosilec krmila. Na prvi pogled izgleda predsej trdo in močno - problematični bo sprednji rob. Namerno ga nisem želel preveč naostrit, da ne bi bil kasneje preobčutljiv. Sprednja točka je široka 3 centle, zadaj pa 2,5mm.

Poročam, kako se bo odneslo.
Priponke
carb_krmilo.jpg
carb_krmilo.jpg (74.62 KiB) Pogledano 3609 krat
Na tej sliki je še luknjica - ta je sedaj zapolnjena.
Na tej sliki je še luknjica - ta je sedaj zapolnjena.
oblika.jpg (32.26 KiB) Pogledano 3608 krat
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

vrhunsko!!!
Slika

boge ribeSlika
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Ah...ribe....ne bodo niti čutle, kar ji zadene....bogo krmilo, ko bom zadel na kosezah kakšno ninÄ‘a želvo :D

P.S.

Zakaj tako dobrih tekmovalcev kot si ti več ni na tekmah?

Jan
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

a sem bil dober :oops: :D
ok...zato ker je bilo premalo tekmovalcev in še vse je preveč odvisno od financ (bilo)---tehnika...zdaj so poceni tajvančki in kitajčki na pohodu...pa še drug "hoby" sem najdu, ki je nekak bolj športen (odloča večinoma človeški dejavnik) :wink:
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
StEEm
Freak
Prispevkov: 520
Pridružen: 19 Mar 2002, 01:00
Kraj: nekje v vuku jebini

Odgovor Napisal/-a StEEm »

Jan! Čestitke ob izdelavi ful carbo HW ;) ... vidim da nisi ostal na miru z razvojem svojih idej in izboljšavo svoje flote. Le tako naprej ...

lp, Jernej
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Jernej hvala. Kjub navidezni kvaliteti pa sem na tekmi vseeno ostal prez tegale Voll CFK HWja in tako prišparal Celjanoma svojo Ayculo. Šminka se ne obrestuje vedno. Manjka mi pa tudi tvoja teorija... dostikrat mi je pomagala.

P.S.

Jan nabavil hard lot....bojte se!

Jan
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

a si zlomu krmilo?...za te zadeve rostfrei+hardlot 8)
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Lep pozdrav!

@Hy2

Ja....krmilo je nekje ob robu obale mariborske Šoder jame... nič hudega...imam še vedno dobro staro klasično krmilo, ki prav tako služi namenu.

@Vsi

Po dolgem času sem uspel ponovno sploviti Ayculo, tokrat z novim mopedom. O razlogih, zakaj tako pozno raje niti ne bi razglabljal... Tenshockov motor se je odnesel neverjetno dobro. Pri 3200kv/V je gnal eliso Octura X427 dovolj hitro, da se je hitrost lahko brez problema kosala hitrosti z bivšo konfiguracijo, hkrati pa šparala na energiji, da sem z 400mAh manjšimi akumulatorji vozil balističnih 2 minuti dlje, kar je pravzaprav 50% celotnega hydro teka. Torej.... Zippy 1850mAh 25 - 30C (napolnjene 12.10.08 - uporabljene 25.11.08 ) so zdržale 6 minut dolgo vožnjo in se ogrele na ca. 30°C. Motor je bil hladen, kar bi deloma pripisal predsej hladni vodi, vendar vseeno zelo šokantni rezultat. Regulator z 40A zmogljivostjo je bil pa popolnoma hladen. Ker prsti pri trenutnih zunanjih temperaturah otrpnejo, sem si upal toploto tipati kar z ustnicami. Edini minus ta trenutek je velik problem zglisiranja. Potrebno je narediti par zavijev levo-desno, da se plovki spravijo iz vode, potem pa leti kot elija. Naslednji preizkus je z Octuro X430, ki mislim, da bo najbolj primerna, če le ne bo povzročala težave z navorom. Vsekakor o rezultatih poročam.

Pa še nekaj slikic za pokušino:
Priponke
tenshock.jpg
tenshock.jpg (107.39 KiB) Pogledano 3209 krat
noter.jpg
noter.jpg (124.68 KiB) Pogledano 3209 krat
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

Al pa ce bi zamenjal plovke pa bi resil vse probleme.
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Dobro zgleda to =D>
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

[quote="Intruder"]Torej.... Zippy 1850mAh 25 - 30C (napolnjene 12.10.08 - uporabljene 25.11.08 ) so zdržale 6 minut dolgo quote]


a se ti zaje...avaš! kok bo mšele z polnimi letel

ADVANSED :lol:...zdej že na nalepkah šparajo banda

zgleda pa lepo...sploh ta mlotorčk kokr da ma getribe
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljeni!
Jan, super si to zrihtal! Me veseli, da ti motor dobro služi!
Vidim, da bom moral moj mini projekt hitro dokončat, da gremo skupaj testirat. 8)
L.P. Simon :D
Nur ein bischen Boote fahren!
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

kako to da si se odločil za ta motor?
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

@ Hy2

Napisano je AdvanCe, vendar, ker sem pisal po njem ko je že bil v čolnu, mi je zdrsnil kuli - vedel sem, da se boste v to piknili, zato sem na začetku razmišljal, če tisto sliko sploh objavim. Brez fleša se tista črtica sploh ne vidi :D Zakaj je tako napisano? Ker ima novo skrčko - Da zgleda kot Hacker Master :evil: - saj ne! Bil je "zlupan".

@mimi01

Kaj še čakaš, vse imaš doma?! ;)

@ace

Nevem, kako naj odgovorim na tvoje prašanje kakor: "Zakaj pa ne?"
Motor je mahjen, izredno kvaliteten in blazno zmogljiv za svojo težo. Cena je sicer temu primerna, ampak kot kaže bo kvaliteta odtehtala!

Jan
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Lep pozdrav!

Ponovno sem vozil. Tokrat z isto konfiguracijo, le večjim propelerjem (in malo bolj na frišno napolnjenimi celicami) :D. Prop je bil Octura X430. Šlo je 5min:35sec, po popolnoma mirni vodi, vendar se mi na pogled hitrost ni zdela višja. Mogoče zato, ker je že dolgo od kar sem vozil na 27ko, mogoče pa dejansko ne vrti kot bi moglo. Sedaj je na vrsti test s 27ko in 30ko v istem teku + video posnetek. Nato pa imam še na izbiro isti motor, le z 3800rpm/V nar bi znalo še bolj sikati.

Jan
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono