Laser

Debate o Hydro & Mono colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder, brejker, StEEm

Odgovori
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

Upam, da sem vprasanje uvrstil v pravilno kategorijo colnov.

Nameravam kupit coln Laser, ki ga poganja motor speed 380 na 6 ali 7 celic. Najprej me zanima s kolikimi celicami se bolje obnese? Kako dolg cas voznje lahko pricakujem od 700 mAh mignonk? Kaj pa od 2000 mAh GigaLine Sub-C? Je kdo kaj eksperimentiral z vecjimi motorji (speed 400, 500)?
Kaj pa antena? A moram kupit kaksno posebno anteno in to na sprejemniku skrajsat ter prilotat na tisto kovinsko anteno ali kako?

Kaksni so moji obeti s tem colnom, ce se z njim pojavim na tekmi (beri: bom prevec zaostajal za ostalimi)? Seveda bi v okviru pravil prej zaenjal motor za vecjega.

Hvala za odgovore!

<font size=-1>[ This Message was edited by: Matic on 2001-07-31 13:44 ]</font>
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

A je to ta Laser za 16 Presernov? Ce je, ga bos imel lahko le za zabavo...... Tudi ce bos vgradil mocnejsi motor. Za toliko denarja se da dobit ze lupino za mono start. Se motor za 3 Preserne in ostala krama, ki jo verjetno moras dat tudi v Laserja, pa bo slo sigurno hitreje kot z Laserjem.
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

No, potem pa je ta zadeva zame, ker za zacetek ne bi rad nekaj prehitrega. Ja, je za 16 presernov, ce ga ne gres iskat v Avstrijo. Me pa prav zanima kako lahko speed 380 poganja pol metra dolg coln.
bostjanl
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 30 Maj 2001, 01:00

Odgovor Napisal/-a bostjanl »

<font size=-1>[ This Message was edited by: bostjanl on 2001-08-02 03:55 ]</font>
bostjanl
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 30 Maj 2001, 01:00

Odgovor Napisal/-a bostjanl »

'Gas' lahko vedno popustis, ce ga mas prevec. Ce ga je pa premalo, pa ga nimas od kje vzet.
Premisli malo..
Coln je resda lahko lep in vse in prav, ampak kaj ti pomaga, ce vse skupaj ni psu podobno na koncu..
lp,

Bedanc
AndrejC
Tekmovalec
Prispevkov: 246
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Slovenija - Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a AndrejC »

Zivijo Matic!

Morda se ti splaca razmisliti o nakupu colna pri nas, kajti za 16 k SIT se dobi ze nekaj primernega za tekmovanja in za zabavo. Ce pa si malce spreten, si lahko coln sam napravis kar iz 1mm debele vezane plosce. Preizkuseno je lesen coln lahko konkurencen :smile:

Lep pozdrav,
Andrej
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

V Laserja sem se spustil predvsem zaradi tega ker nimam ne casa ne znanja ne orodja, da bi se spravil delat coln. Doma mam izrezane vse dele za jahto Potepuh iz TIMa, zdaj se je pa ustavilo. Ker bi pa rad se to poletje kaj vozil po vodi (ne samo po zraku), pa sem se odlocil, da tistih 970 oz. 810 ATS = 13k SIT ni tako velik denar za koplet narejen coln z vsemdrobovjem not.

Kaj pa odgovori o casu voznje in anteni? To dvoje me bolj zanima :smile:

Lp
AndrejC
Tekmovalec
Prispevkov: 246
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Slovenija - Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a AndrejC »

Zivijo!

Sam za anteno uporabljam pribl. 40 cm dolgo jekleno zico premera 0,4 ali 0,5 mm. Za toliko kolikor je dolga jeklena zica sem skrajsal sprejemnisko anteno in jo pritrdil na zunanji del. Mislim, da je podobna debata o antenah ze tekla na forumu. Malo poglej in si preberi napisano.

Lep pozdrav,
Andrej
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Matic!

Poglej pri Hopfu! Za 100 DEM dobis komplet coln z motorjem in pogonom! Super za zabavo, pa tudi za Mono Start.
www.lipo.si
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

Laser je doma, za anteno so poskrbeli ze proizvajalci (pripravljena "slamica" in luknja zanjo), cez vikend pa bomo videli njegove sposobnosti in predvsem sposobnosti celic (beri: cas voznje).
Coln mi je vsec, glede na to, da ne pricakujem od njega kaksnih fantasticnih sposobnosti, pa mislim, da bo tudi v vodi dovolj zabaven.

Hvala za vse nasvete in pomoc!

Lp, Matic
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

Ja, to je natancno to, kar sem iskal za zacetek. Zdj pa bom mogoce se spokal skup Bingota, ki caka na pol resen v garazi :smile:

Lp, Matic
Odgovori

Vrni se na Hydro & Mono