Kupujem helikopter

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Odgovori
Andrej103
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2012, 14:03

Kupujem helikopter

Odgovor Napisal/-a Andrej103 »

Pozdravljeni! Na ta forum se obračam za pomoč. Kupujem RC helikopter + komando, ki bi bil na bencin ali kakšno mešanico.

Trenutno imam en "akumulatorski" helikopter, s katerim sem se učil leteti kakšnega pol leta. Ko začnem voziti helikopter ga vozit cca. 11 minut, se sprazni in ga moram pospraviti, to mi je premalo časa.

Kaj bi mi vi svetovali, ki se malo boljše spoznate na te zadeve ?

Najlepša hvala !
Lep pozdrav, Andrej
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Jah nitro ti povem da je drag špas imaš velikosti 55o, 600 in 700.
600ka je najbolj ugoden kak T-rex 600 ali Raptor 50...
Malo poglej koliko je nitro 20% v lindingerju (galona je 3.87Litra)

Malo bolj se probaj razjasniti kaj hočeš ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Andrej103
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2012, 14:03

Odgovor Napisal/-a Andrej103 »

živjo. Ja imel bi kak večji helikopter, se pravi na bencin ali kakšno drugo mešanico. Slišal sem od drugih, da če mislim enkat vozit večji helikopter, da bom moral pol skos šraufat, in menjavat dele, in nevem kaj še vse. Pa sem se odločil da najprej tu malo povprašam.

To bi imel čisto zase, se pravi za prosti čas, in da mi bo več v zraku kot ta ki ga imam sedaj na akomulator, ki zdrži dobrih 10 minut. Seveda, pa da ima komanda domet nekje 300 metrov, oz. kokr že majo.....

To se splača bolj kupiti v tujini, ali je pri nas kakšna trgovina, da bi si lahko ogledal zadevo ?

Na kakšne mešanice oz. gorivo pa so teli "malo" večji helikopterji.... trenutno vozim akumulatorskega 9053.

Najlepša hvala !
Lep pozdrav, Andrej
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Sej nitro leti z enim kestlom tudi do 10min, samo ko pristaneš ga napolneš in greš dalje, pri baterijah pa rabiš nekaj časa da jih nafilaš ...

Večji heliji so dražji za vzdrževanje ...

Nitro modeli so bolj delikatni, ker bolj vibrirajo, večja obraba več sklopov.
Potem rabiš še dosti pribora za štartanje motorja, gretje svečke, pumpice, ...

Povej najprej koliko misleš dati za helikopter in koliko za oddajnik, pri oddajniku se splača dati malo več, ker ga imaš itak za zmeraj ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ker še točno ne veš kaj bi ali kaj je primerno, sem tvojo tem izbrisal iz malih oglasov.

Napiši malo več kateri helikopter si do sedaj letel, kake izkušnje imaš, kaj znaš in kaj navsezadnje pričakuješ od helikopterja in sebe.
Andrej103
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2012, 14:03

Odgovor Napisal/-a Andrej103 »

No če ti tako misliš da je prav, vredu. Sicer sem pa že malo višje napisal, da sem sedaj letel dobra pol leta z RC Helikopterjev 9053, akomulatorski.

Sedaj bi nekaj več, se pravi na gorivo, ne več na akomulator. Se zavedam, da treba isto natankat, in spet naprej letet, vendar mi je to boljše kot akomulatorji.

Glih zato se na vas tu obračam, da bi mi kakšen model svetovali, in pa komando zanj.

Torej kupujem kak večji RC model, na gorivo, ki bi bil primeren zame.

Upam, da je vsaj približno napisano, kaj bi rad, in da mi boste lažje pomagali.....lahko tudi s kakšnim linkom.

Hvala !
Lep pozdrav, Andrej
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Malo sem googlal kaj bi bil RC helikopterjev 9053, pa nisem nič pametnega našel, prilepiš kak link?

Predvidevam, da že veš, da bo nitro helikopter glasen, masten in da je gorivo vedno dražje?
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Zivjo !
Nitroti izumirajo na celi črti to ga pa kupuješ.....
Kupi si raje orenk heli na baterije pa vec paketov baterij, pa en orenk polnilec.
Baterije so tako poceni da boš za ene 5 paketov dal manj kot za 2 kantici bencina.
Najbrž tudi ne veš da je spodoben elektro heli veliko zmoglivejši od nitrota iste klase....
Skratka prednosti v pri elektrotih je ogromno.
Benz je adios....
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Andrej103
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2012, 14:03

Odgovor Napisal/-a Andrej103 »

no nekaj novega že vem, hvala lepa.

Evo tole imam sedaj pol leta, pa treniram pa se učim.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=Qi6YtRTD ... ure=fvwrel


Hvala za informacije!
Lep pozdrav, Andrej
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Slika
Nč bat, sam žgat...
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Andrej103 napisal/-a: Evo tole imam sedaj pol leta, pa treniram pa se učim.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=Qi6YtRTD ... ure=fvwrel
Žal tak helikopter ni primeren za učenje, ker nima osnovne ciklične funkcije (desna palica) katera bi pri dejanskem gibanju helikopterja omogočala bočno pomikanje.

Prehod iz tega na nitro helikopter bi bil... verjetno... no, ne vem, pogreb? Kot bi se pet let učil vožnje z otroškim trociklom, potem pa nadaljeval na specialki.

Manjka ti izkušen na 4 kanalnih helikopterjih, nato pa z simulatorjem hitro posežeš po pravem modelu helikopterja - tudi nitro.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

To, je igrača, to se ne tratira kot helikopter.....

Jaz svetujem :

1. Da, si najprej ubodeš en orenk simulator ala Phoenix, Reflex, Real Flight....in komando za ene 500 republiških ( najbolje kakšno Futabo )
2. Temeljito prečešeš in prebereš forum
3. Še kakšen forum na svetovnem nivoju (www.helifreak.com, www.runryder.com)
4. Se odločiš za eno zadevo...............
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Andrej103
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2012, 14:03

Odgovor Napisal/-a Andrej103 »

ok, bom upošteval vajine nasvete. Hvala !
Lep pozdrav, Andrej
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

THE DOCTOR napisal/-a:....in komando za ene 500 republiških ( najbolje kakšno Futabo )
........

:o :o #-o to bo že držalo, ampak pri komandi... Dobro komando za heliče dobiš že za 150 - 170 EUR - npr. Spektrum DX6i ali DX7. Sploh pa za začetnika. DX6i se mi strašno dopade zaradi enostavnosti in varčnosti, majhna teža. V primerjavi z mc-22 je DX6i perpetum mobile :P Ne menjam za drago in komplicirano Futabo :P 8) ....velja samo za helije :wink: ....
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Edina dobra lastnost komande spektrum je, da ko zabiješ se lahko zgovarjaš na njo, kajti je najbolj znana po odpovedi samega sistema :lol:
Raje kupi komando turnigy pa frsky-a not pa si zmagal- za začetek.


lp
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Mislim da če misleš malo bolj resno pristopiti k tem hobiju, se ti splača kupit malo boljšo komando in to definitivno Futaba je ... Že od nekdaj imam Futabe in moram reči, da sem z FF9 veliko naredil, z FG12 je pa tud men bolj zmogljivejšemi ... Najbol pomembno je pa to, da me tudi enkrat ni pustila na cedilu pa letim že kar nekaj let!

Za razne spektrume raje nebi nekaj poveličeval, že v štartu se je govorilo, da boljše komande ne morejo narediti, spektrum pa 2 satelita bla bla bla ... ni blo pol leta ko je Futaba dala svoj Fasst ven in spet vse povozila!!!
Da ne omenim koliko kolegov je imel lock-outov z DX7!
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Joj, kok sem že jaz utrujen...od teh vaših snobovskih neumnosti na heli oddelkih :evil: #-o . Kot da sveta Futaba še ni nikoli nobenemu crknila? Pa meni to pišete, ki se že 23 let bavim z modelarstvom...resno! Mislim, da bi se jaz med nami, ki si tu dopisujemo moral najbolj prizadevati za zanesljivost, ne? V teh 23 letih Graupner/JR ni imel ene same motnje... pa ga ne poveličujem v nebesa....in ne pišem, da je Graupner/JR potem pa dolgo nič. Prav tako vem, da tudi Graupner/JR ni nezmotljiv in perfekten. Ravno tako, kot vsi ostali.

Kako naj potem ima človek veselje hoditi na vaša srečanja - težko, uživajte lepo sami s sabo. Pa to ni le moje osebno mnenje, tako da ne očitajte meni osebno, ampak marsikaterega uporabnika in izkušenega modelarja ki se je spustil v ta heli oddelek.

Resno se bavim s heliji (in z vsemi ostalimi letečimi napravami), kolikor se da, kar dosti letim, saj lahko doma pred hišo brez problema letim s 700-tko, letim akrobatsko-3d, pa letim z DX-6i brez problema že 2,5 leti. Ne bom rekel, da se kopam v denarju, ampak ne bom šparal tam, kjer ni dobro in ne zapravljal tam, kjer to nič ne doprinese.

PS: S kolegom sva skoraj rodila, ko sva programirala njegovega T-rexa na 10 kanalno Futabo - bolj zakompliciranih menijev si skoraj ne bi mogli zmislit...

my 5 cents...
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

@bruhpilot: Vzamem tvojih 5 centov in si še vedno ne bom kupil kave... vzamem pa zato, ker sem s pomočjo graupnerjevega IFS zabil v tla dva helikopterja, obakrat lockout brez pojasnila. Zamenjal za Jeti, pa je stvar delala kot mora. Nisem pristaš nobene firme, če mi služi zagotovo ne bom menjal.

Marsikdo bo potrdil to kar je napisal Parky glede Spectruma, tudi sam sem imel izkušnjo z nepojasnjenimi odklopi.
Da smo si na jasnem, nepojasnljiv del ne pomeni da sem 100%, da je odpovedal RX-TX sistem, je pa ogromna šansa, saj ostale komponente še danes letim BP.

Drugače pa, tako kot Parky, tudi ti favoriziraš svojega konja, ki ti očitno dobro služi in prav je tako. Preverjene informacije so za forum, kjer berejo začetniki, zlata vredne.

Bi pa tebe prosil, da nehaš s "snobovskimi" ter Parkija, da malo manj energično izraža mnenja, ker je taka debata povsem nepredmetna.
Začetnikom sigurno ne bomo svetovali kak izdelek, če smo z njim imeli slabe izkušnje. Samo zato, ker se posameznikom kaka odpoved ni zgodila, ne pomeni, da zadeva dela zanesljivo.
Helikopteraši smo vedno veljali za pesimiste, zato pa imamo tendenco, da vlagamo več v zanesljivost.

Forum je zbirka izkušen in tako kot mi spoštujemo tvoje predloge, moraš tudi ti spoštovati predloge drugih, saj si verjetno nihče ne izmišljuje. Bralec - za boga vendar, to so tudi začetniki - pa bo sam prebral in upošteval predloge, kot mu pamet in vest velevata.
Vsekakor na forumu ne bom dovolil kuhinje ala "lesce" zaradi nekih osebnih nesporazumov.

Prosim za kanček strpnosti sploh pri začetniških debatah, saj informacije, ki jih dajemo ne bodo ravno kredibilne, če se pa niti med seboj ne znamo pogovarjati.
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

bruhpilot napisal/-a:
THE DOCTOR napisal/-a:....in komando za ene 500 republiških ( najbolje kakšno Futabo )
........

:o :o #-o to bo že držalo, ampak pri komandi... Dobro komando za heliče dobiš že za 150 - 170 EUR - npr. Spektrum DX6i ali DX7. Sploh pa za začetnika. DX6i se mi strašno dopade zaradi enostavnosti in varčnosti, majhna teža. V primerjavi z mc-22 je DX6i perpetum mobile :P Ne menjam za drago in komplicirano Futabo :P 8) ....velja samo za helije :wink: ....
Eh,... sej morda za začetnika, ki je imel le igračko," 500 republiških" ni veliko, sam zdej en problem, ... najti pravo republiko, da ne bo prehud finanči šok...
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

@Phoinix: to vsekakor ne leti nate.

Namerno sem napisal v stilu nekaterih helijašev, da vidijo kako blesavo to približno izgleda. Ne favoriziram nobenega proizvajalca. Zame so Futaba, JR, Spektrum marke, ki jim zaupam, z drugimi pa nimam posebnih izkušenj.

Začetniku, ki hoče vstopiti v svet helijev, pač ne bi priporočal ene najdražjih komand, če obstajajo (dovolj) dobre veliko cenejše.

Kar se tiče Graupner IFS - je bil res mimohod. Jeti Duplex je tukaj OK zadeva. S klasiko 35 MHz in 40 MHz pa nisem nikoli imel težav pri JR-Graupner (in jih še danes nimam - trkam po lesu :P ).

Spektrum lahko zaenkrat samo pohvalim - pri vseh mnogih urah letenja helijev (v 2,5 letih) z njim nikoli nobenega pomisleka, da bi kaj odpovedalo. Tako varčne komande še nisem videl - 4 celice držijo ure in ure, ko drugi že zdavnaj počepnejo. Pozabiš, da je potrebno tudi oddajnik polniti. Tudi na tujih forumih nisem nič slabega zasledil o njih. DX-6i ima ravno vse opcije, ki jih potrebuje povprečni pilot akrobatskega helija nič več, nič manj. Tako da - priporočam. DX-6i sem pač dobil skupaj z Blejdom v kompletu. Zdaj pa 600-tko in 700-tko z njim vozim. Danes bi vzel kaj v stilu DX-7.

PS: Forum ni le zbirka izkušenj, saj ni leksikon, ampak tudi prostor za diskusije in podajanje mnenj (na podlagi izkušenj). Če so izkušnje različne, pač lahko pride do nasprotovanja, jasno. Če je kdo malo bolj netakten, pa tudi do kreganja. Ampak taki smo, zakaj bi moral biti forum potem tako čistunski? To je dolgcajt :wink:
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji