Vrtenje okoli glavne osi...

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Odgovori
jani18
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 23 Nov 2005, 17:31

Vrtenje okoli glavne osi...

Odgovor Napisal/-a jani18 »

Imam eno vprašanje. zanima me zakaj se moj hirobo okoli glavne osi ''rad'' vrti samo v tisto katero mu pomaga moment? je to normalno ali delam kaj narobe?
lp jani
Pingi
Tekmovalec
Prispevkov: 401
Pridružen: 22 Nov 2004, 12:28
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a Pingi »

vklopi servo reverse na repu.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
- Albert Einstein
jani18
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 23 Nov 2005, 17:31

Odgovor Napisal/-a jani18 »

imam...pa vseeno ne gre
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

a imaš vse naštimano tko k se gre (gyro nor/reverse.servo....)
ker če je vse prav naštimano ostane še edino,da je gyro fuč.
a to se ti vrti hitro ali počasi?
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1269
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

A jermen imaš prav obrnjen?
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
jani18
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 23 Nov 2005, 17:31

Odgovor Napisal/-a jani18 »

gyro sem že nastavljal in sem po nekih navodilih iz foruma nastavil tako kot je treba vrti se samo zelo počasi...jermen je tudi prav. ne vem kaj bi lahko bilo. a če se počasi vrti je pol možno da je gyro fuč?
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

Kateri gyro imaš?

Imaš vklopljen heading hold?
Si ustrezno prilagodil gyro gain(občutljivost)?

Si izvedel korak:
Izklopljen heading hold ter mehansko(malo po malo odvijaš/privijaš plastični del zgloba) in programsko strimal(sub trim), da ti ne zanaša repa med lebdenjem?

Če še nisi si poglej video navodila: http://www.helifreak.com/showthread.php?t=52530
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
jani18
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 23 Nov 2005, 17:31

Odgovor Napisal/-a jani18 »

gyro je futabin 401. heading imam nastavljen na stikalo da ga izklapljam in vklapjam. občutljivost lahko nastavljam na drsniku...sj nameravam kupit nov gyro tega pa mislim da na mojo 450-tko...že ma mogoče kdo izkušnje s tem:Gyro Robbe Futaba GY 701 +Governor +BlS 251???
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

jani18 napisal/-a:gyro sem že nastavljal in sem po nekih navodilih iz foruma nastavil tako kot je treba vrti se samo zelo počasi...jermen je tudi prav. ne vem kaj bi lahko bilo. a če se počasi vrti je pol možno da je gyro fuč?
A potenciometer za hod repa na gyrotu imaš na 100%?
A je ročica servota pravokotna na servo, ko je ročica za smer na oddajniku v centru? A imaš mehanski hod na repu približno enako v obe smeri...

Hitrost vrtenja okoli osi določa hod kanala za smer (če je vse nastavljeno kot je treba je 100% hoda dovolj za kar hitro vrtenje).
lp Melly
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji