Robbe-Schluter Moskito Basic

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Odgovori
križnikm
Razpravljalec
Prispevkov: 163
Pridružen: 20 Feb 2006, 11:41
Kraj: Tabor

Robbe-Schluter Moskito Basic

Odgovor Napisal/-a križnikm »

Pozdravljeni!

Kot lahko vidite v naslovu teme imam omenjeni model helikopterja, ki sem ga nedavno kupil. Model treuntno ni leteč, vendar bom poskrbel za to.
Imam ga namen najprej razdreti, pregledati in navsezadnje dele, ki so potrebni za zamenjavo zamenjati.
Verjetno vas ga večina pozna ta model, oziroma ga je tudi imela ali ga še vedno ima. Zato Vas bi prosil, če imate izkušnje z njim, da se malo razpišete.
Vmes bom tudi pripel kakšno fotografijo med obnovo, zato bom vesel vsakega komentarja, tudi kakšna kritika zaželena, ki jo bom upošteval za za uspešno obnovo.
Vem, da je model starejšega datuma, vendar sem ga kljub temu kupil, da bom lahko malo ,,šraufal'' saj mi je to v veselje.

Če ima kdo na rozpolago kaj delov zanj se seveda priporočam da jih odkupim.

Imam pa nekaj vprašanj. Zanima me kateri motor bi bilo najbolje uporabiti zanj? Nagibam se k OS Max-u 37. Sicer imam kot letalski modelar zelo dobre izkušnje z motorji omenjenega proizvajalca.
Zanima me pa to, ko sem malce brskal sestavne risbe Robbe-jevih helikopterjev, da so deli npr. kot deli pri Moskitu Expert slični z mojim modelom. Ali so tudi morda kompatibilni?

Lep pozdrav
križnikm
Razpravljalec
Prispevkov: 163
Pridružen: 20 Feb 2006, 11:41
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a križnikm »

Malo za predstavo kako izgleda model
Priponke
Moskito Basic.pdf
Moskito Basic v pdf formatu
(490.43 KiB) Prenešeno 254 krat
križnikm
Razpravljalec
Prispevkov: 163
Pridružen: 20 Feb 2006, 11:41
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a križnikm »

Stvar se počasi odvija najprej!
Pred tednom dni sem se za začetek lotil čiščenja. Model sem počasi začel podirati. Očistil sem nekaj delov konstrukcije. Preventivno sem očistil rezervoar za gorivo, osušil in nepredušno zamašil do nadaljnega.
Priponke
Čiščenje konstrukcije
Čiščenje konstrukcije
Čiščenje.JPG (135.17 KiB) Pogledano 2405 krat
križnikm
Razpravljalec
Prispevkov: 163
Pridružen: 20 Feb 2006, 11:41
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a križnikm »

Poleg tega pa so začeli na kup padati tudi rezervni deli. Aluminijasti cevni rep je potrebno zamenjati. Najverjetno je prejšni lastnik modela doživel strmogljavljane. Cev je namreč usločena v smeri gravitacijskega pospeška.

Aluminijasto cev sem kupil v trgovini z aluminijastimi polizdelki. Strošek en sam evro in par centov. Sledi odrez in nato čelna poravnava na stružnici na končno mero dolžine, ter nato še na frezalnem stroju izdelava prilagodnega utora. Vse to pa bo vzelo ne več kot 15 minut časa!
Priponke
Profil-Al surovec in stara cev repa
Profil-Al surovec in stara cev repa
Al cev.JPG (120.34 KiB) Pogledano 2389 krat
križnikm
Razpravljalec
Prispevkov: 163
Pridružen: 20 Feb 2006, 11:41
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a križnikm »

Da pa bo obnova še dobila lažji zagon sem danes navdušeno šel iskat ostale rezervne dele za model.
Glede na starost modela sem bil tudi presenečen nad dobavljivostjo delov. Do sedaj kar sem iskal rezervnih delov se lahko dobijo. Določeni res z čakalno dobo, vendar pa nekateri z skoraj ,,svetlobno hitrostjo''. Dele sem naročil v sredo pri trgovcu, danes pa že doma, s tem, da je vmes bilo potrebno dele iskat k proizvajalcu. Presenečajo pa me tudi cene napram Trexu 450 katerega sem lastnik. Govorim seveda le o nizkotnosti cene artiklov. To seveda gre v moje zadovoljstvo.
Seveda gre še enkrat zahvala trgovini PrimusR kateri so mi priskrbeli rezervne dele in svetovanje, ter trud za dobavljivost!!!

No, namreč doma imam sedaj naslednje nove dele za Moskita:
- držalo zadnjega rotorja
- prozorna kabina, sicer od moskita Expert, ki mi je še bolj všeč (model Moskita Expert sloni na skoraj povsem istih delih kot Moskito Basic le večjo prostornini motorja ima, ter s tem večji premer rotorja)
- CFK rotorji BBT Maniac 503mm, 110g
- za rezervo pogonski jermen zadnjega rotorja

Potrebno bo še zamenjati štiri ležaje. Najprej jih bo potrebno dobiti ven, s tem izdelati priprave, dimenzijsko izmeriti in iti v trgovino. Dva sicer v sklopu sklopke z zobnikom in dva v OS-maxovem motorju.

Toliko sedaj kako napreduje obnova!

LP
Priponke
Rezervni deli
Rezervni deli
Rezervni deli za Robbe schluter Moskito.JPG (151.62 KiB) Pogledano 2382 krat
flick
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 21 Maj 2009, 18:31
Kraj: HAGAU

Odgovor Napisal/-a flick »

oj, pozdravljen. Za model moskito imam še kaputaž v kolikor te zanima ti pošljem sliko.

lp
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji