.: Blejdi :.

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Odgovori

Za vas najbolša znamka ''blejdov'' je ...

Align
6
35%
Radix
4
24%
V-Blades
2
12%
BBT
2
12%
Thunder Tiger
3
18%
Drugo
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov: 17

Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

.: Blejdi :.

Odgovor Napisal/-a Parky »

Živjo, sem načel novo temo, ki se naj bi nanašala na helikopterske paddle, glavne in zadnje krake(blejde)

''Blejdi'' in ''paddli'' so eden izmed bistvenih delov opreme helikopterja, zato bi lahko malo razpravljali o najrazličnejših kot so: Mavrikk, Radix, V-Blades, Maniac (BBT), Thunder Tiger, MAH ...

Zanimajo me veše izkušnje na vaših helikopterjih ;)



Če je tema zgrešena jo lahko zbrišemo :P

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Pomojem to sploh ni zgrešena tema. Navsezadnje zaradi njih helikopter leti...

Težko bi glasoval, ker uporabljam le enega od naštetih 6 proizvajalcev. Bilo bi zelo zanimivo, če bi lahko performančno primerjali krake enake dolžine in različnih proizvajalcev.


Trenutno sem na TT 550 CF in sem kar zadovljen za moj slog letenja. Relativno stabilni, okretni ko to potrebujem ter zelo odpustljivi v avtorotaciji. Če navedem še s katerimi kraki te primerjam, postane primerjava nefer. GAUI stock lesenjače, poleg tega so pa še 500 :wink:
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Thunder tiger sem imel tudi jaz na R50 600mm CF, se pa čisto strinjam s tabo... so stabilni, tudi okretni, za konkretno 3D letenje pa ravno niso.

Sem jih pa nadomestil z Radix 600mm, te so pa čisto druga pesem. Že vizualno niso tako tumpasti kot TTji, ampak so malenkost širši, tanjši, konica je pa lepo zaoblena...
Kar se tiče letenja so pa sploh bolj okretni, z njimi je Cyclic dosti bolj odziven in živ! Baje so tudi za Autorotacije dobri, to moram še sprobat ;)

Toliko zaenkrat :)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Naj vas razveselim z novico, da V-Blades and Co. že testirajo nove TST Extreme blejde :D , me prav zanimajo kakšni bodo :-? , že TST katere imam doma za 90ko so čist druga pesem kot ''stari'' V-Blejdi.

Bodo pa ponudili tudi več dolžin: 425mm(T-Rex500) in 550mm (za 30ke)

Upam da bo kmalu kaj več novic ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji