HIROBO

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Odgovori
Uporabniški avatar
cowww
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Avg 2006, 06:59
Kraj: vuhred

HIROBO

Odgovor Napisal/-a cowww »

LP.
Včeraj sem dobil starejši model od hibro-ta in sedaj me zanima kje sploh imajo helikopterji težišče saj sem do sedaj letel samo z lamo. Heli ima motor 4,5ccm in premer rotorja 138mm.
Lp Zoran.
Z@k!
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Malo bolj lahko opišeš svoj model ali pa kakšno sliko pripneš ;)

Težišče lahko ''sprobaš'' tudi tako da raztegneš rotorje tako da gledajo proti kljunu in repu in ga nato od spredaj primeš za Flybar in vidiš kako se bo previsel helikopter (naprej ali nazaj)
;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
cowww
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Avg 2006, 06:59
Kraj: vuhred

Odgovor Napisal/-a cowww »

Bi z veseljem model bolje opisal vendar ne vem o njemo nič več. Slike pripmen takoj ko si prinesem usb kabel od telefona iz Dravograda. Sedaj sem sprobal težišče po tej metodi in heli miruje(ne naprej,ne nazaj se ne giblje). Tako da sklepam da je težiše vredu. O heliju vem samo še to da ima mehanski gyro, za katerega pa je rekel prejšni lastnik da je nastavljen. In bi bilo dobro da si za prvi model te vrste nabavim tiste kroglice ki se spodaj namontirajo(ko so 4 na neki žici).
Lp Zoran.
Z@k!
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Najbolj da se malo igraš z njem in komando :) pa kakšna navodila si potegni iz neta da boš vedel kaj pa kako ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
cowww
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Avg 2006, 06:59
Kraj: vuhred

Odgovor Napisal/-a cowww »

Navodila sem vse prebrav. Samo leteti me je strah :oops: . Tako da razmišljam da bi ga zaenkrat samo dvigoval pa spuščal...
Z@k!
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Počasi na začetku ga lebdi na varni razdalji, ko ga boš pa malo bolj obvladoval lahko probaš malo bočnega letenja itd.
Pa naj te zvok ne prestraši ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
cowww
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Avg 2006, 06:59
Kraj: vuhred

Odgovor Napisal/-a cowww »

Veste mogoče kje je možno v Sloveniji dobit rezervne dele za Hirobo model SHUTLE?
Lp Zoran.
Z@k!
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Zoran pozdravljen!

Za začetek najprej svetujem obisk kakšnega modelarskega letališča, kjer letijo z modeli helikoptejev in boš tam s prve roke videl kako stvari potekajo v živo (glede na napisano si verjetno začetnik v modelarstvu). Alternativa za zimske dni je tudi internet, kjer je ogromno informacij kaj in kako, ampak vseeno priporočam obisk letališča.

S samim težiščem se ne obremenjuj preveč, ker so modeli že v osnovi konstruirani tako da je pri predvideni namestitvi komponent težišče na pravem mestu (oz. vsaj približno tam).

Če gyro deluje (oznaka?) je za prve polete O.K. To da je nastavljen pa je bolj "larifari" razen če nisi dobil POVSEM opremljenega modela. Dejavnikov, ki vplivajo na nastavitve je kar nekaj tako da,.....

Prve polete obezno opravi ob pomoči izkušenega modelarja, ker gre lahko hitro kaj narobe. Sicer pa je potrebno prej vse skupaj pravilno sestaviti in nastaviti in boš tudi tu potreboval pomoč.

lp,S
fly it like u stole it
Uporabniški avatar
cowww
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Avg 2006, 06:59
Kraj: vuhred

Odgovor Napisal/-a cowww »

Lp.
Začetnik v modelarstvo nisem razen pri helikopterjih(letel sem samo z lamo, za katero bi se dalo reči da jo imam v malem prstu.).
Lp Zoran
Z@k!
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Lama je igračka in leti skoraj sama! Šele s tem helijem boš vstopil v pravi in realni svet helikopterja ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji