RAPTOR 50v2 tunned

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Odgovori

Ali imate Raptorja 50 (v2,SE, Titan)

a.) Da
15
12%
b.) Ne
84
66%
c.) V bliĹľnji prihodnosti ...
29
23%
 
Skupaj glasov: 128

Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Ti si kar R50 nabavi. Align ima določene probleme pri kakovosti materialov (deli se prekomerno obrabljajo), poleg tega je zadeva relativno nova, nekih pravih zalog rezervnih delov še ni ali pa so precej dragi... itd.

R50 je po drugi strani "star", preverjen dizajn, mnogo nas ima ta heli, kar pomeni da je tudi ponudba rezervnih delov bogata in jih dobiš na vsakem vogalu, pa še relativno poceni so.

Jaz bi na tvojem mestu vzel R50, ker je v končni fazi ura letenja z njim cenejša kot s 600N, kar pa je za začetnika vsekakor precej pomembno.


lp
j
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Boeing, dej mal tvojga lepotca posliki ;)
Aja pa I-pod ni več popularen, traba nek nov dizajn :)

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Kaj pa menite v primeru R50SE vs. Titan? Kateri je dejansko novejši? Titan naj bi imel pull-pull sistem, kaj pa ima SE? SE naj bi imel še karbonski "base plate", titan pa ga naj sploh nebi imel. Saj se ga da domontirati pozneje, ne? SEjeva kovinska glava ne bo eden od odločilnih faktorjev, itak bom kasamo gor dal pol enkrat, ko jo bom rabil. Titan je tudi cenejši od SEja, ima daljši boom...zdi se mi, da bi bil titan optimalna rešitev. Fine lahko zamenjam za CF kasneje, uno spodnjo plato tudi, a sem še kaj pozabil?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

ajnstajn, oprosti za offtopic.

Samo iz firbca, in mogoče bo še komu za orientir, kaj izbrati:

Kaj te je usmerilo v "nitro" vode? Letel si vele popularen elektro, ta trenutek si pa osredotočen na drugo branžo. Lahko malo pokomentiraš kaj te je prevagalo? :wink:
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Phoinix napisal/-a:Letel si vele popularen elektro...
Prvo, nisem letel, ampak ga še letim :wink: in ne namervam nehati...

Jah, takole je... Mene stvari, ki so povezane s strojništvom, fascinirajo že od nekdaj in, če bo tako, kot planiram bova nekoč mogoče sodelavca. Poleg tega sem ugotovil, da neznansko uživam, ko je treba šravfat zakomplicirane tehnične stvari, kot so npr. helikopterji in pri velikem heliju, ki je povrh vsega še nitro, je tega ziher zadosti. Všeč mi je tudi dejstvo, da moraš nitro heliju posvetiti več časa, da lepo lavfa, in ga tudi v nadaljnje vzdrževati, da še naprej lepo teče. Pri nitro heliju se bom sigurno tudi še več naučil o strojništvu. Potem nastopijo še daljši letalni časi in, ko zmanjka goriva ga dotočiš in letiš naprej. To bi bilo na kratko, zakaj se podajam v nitro vode. Sicer pa tako kmalu tudi ne bo, ker so še drugi dejavniki (eden še posebaj), ki me majčkeno ovirajo.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Mogoče bi moral napisat, "do sedaj si letel..."

Berem, da imava kar podobne ideje glede helikopterjev in "šraufanja". Moj prvi nakup je bil Mosquito, nitro. Potem me je pa nekdo prepričal da je to sran*e. Do danes ne vem zakaj sem zamenjal Mosquita za Micro star 400... tu se da govoriti o sran*u. Moram pa priznat da se zelo oziram za turbino... [-o<

Za strojnike, ki tudi po diplomi ostajajo posvečeni iskanju znanja, se bo upam da, vedno našel prostor v naših vrstah. Takih primanjkuje :-?


Še enkrat, opravičilo za offtopic, nadaljujte.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Parky, na zapadu ništa novo :)
Sem pa nardil že precej pomembnen korak - barve sem že kupil hehe :D
Bo nekak podoben tvojemu - precej živobarvna zadeva in dobro vidna. Nočem kopirat dizajna, mi je pa tvoja barvna shema všeč, in je verjetno tudi dobro vidna.
Naslednji teden, če bo čas, najprej oprat haubo z alkoholom, potem pa bomo videli, če znamo pihat al ne :)

Phoinix: ja, jaz bi tudi turbino... sej ni treba da leti, lahk je sam doma na polici pršraufana na hrastovo dilo, je čist dovolj :)
Mogoče enkrat, ko bom velik in bogat.

ajnstajn: SE ti upam skoraj garantirat, da ga ne boš več dobil. Je passe.
Nabavi titan + hyper 50, pa je.
Baseplate... hja, pri kakih hujših crashih precej pomaga, ker ojača spodnji del trupa - tam kjer je motor, ni nobenih prečk, ki bi povezovale sprednji in zadnji del trupa, in na ta način dobiš precej bolj togo zadevo. Koristno.

In ja, čestitke za dobro poklicno usmeritev ;)
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Phoinix sem mislil da boš večni elektraš :lol:

Ajnstajn: Tako kot je Boeing napisal SE je zgodovina ga je zamenjal TITAN...
BTW: Stock glava od Rappya je samo metal hub pa swash plate ostali deli so plastični, tako da enkrat boš rabil celotno kovinsko glavo pa bo mir ...
Base plate če je ali pa če ni... malo lepše zgleda če je :lol:

Je pa Raptor zelo zelo trpežen heli, jest svojega prodajam, če boš kaj kupoval... (tistih 1150€ je res malenkost za tako opremljen heli #-o )

PS: Ti sam štrihn kabinco da bo fajn sevala ;)

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ne ne, elektro je le korak k realnosti, turbina pa čisti seks.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Hehe ma men je oboje zakon elektro in nitro :D Samo da je heli tak k si želim ;)

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ja parky, tvoj raptor ima vsekakor precej možnosti, da konča pri meni. Konec koncev je to sanjska ponudba za nekoga v mojem položaju. Me pa ena druga stvar matra, potem bom imel rtf heli in ne bo nič za šravfat pa še pojma ne bom mel kako stvar zgleda od znotraj. Al pa če jo raziščem od prvem krešu :lol: ampak preden bom jest dejansko kupoval, bo vseeno še nekaj cajta trajal.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Sej ni taka umetnost šranfanja... vsi helikopterji so več ali manj na isti princip ;), nimaš kaj zgrešit. Malo pa tudi v navodila pogledaš pa je ;)

LP
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

@Ajnstajn: V enem stavku: kupi tistega, ki ti je bolj všeč, se ti bolj "dopade"

V obeh primerih gre za model, ki te ne bo "omejeval". Raptor je preizkušen dizajn, T-Rex je novejši z nekaterimi tehnološkimi prednostmi. Dele za Raptorja dobiš "na vsakem vogalu", za T-Rexa pa je popolnoma enako (velika večina delov je identična kot pri elektro verziji).
To, da je cenovno Raptor bolj ugoden je malo "mimo". Razlike so majhne in jih tu ne bi izpostavljal.

Skratka kakorkoli se boš odločil, me veseli da si šel med "tavelike" :wink:

lp,S
fly it like u stole it
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Še ena zanimiva ponudba. http://www.deeteeenterprises.com/NS.Ali ... .Specs.php

hmm... odločitve, odločitve :-?
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Danes je Raptor 50 spet poletel :D. Motor dela kot urca! OSmax so daleč najboljši motorji =D> , some še njih bom letel.
Throttle Jockey Pro dela, tako kot mora... Me je pa po koncu tanka presenetil jermen, bil je čisto ''mlahav, raztegnjen'' nevem kako je prišlo do tega :-? Vse ostalo je vredu... je pa res da že dolgo ni bil jermen v obratovanju :lol: ... zdej je našponan in upam da bo tak tudi ostal.
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Spet preizkusil starega kolega, a? Si nebi mogoče ti še premislu prodajat? :D Ali si ga mogoče ogreval za novega letalca?
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Sej, če ga letim ne pomeni da ga ne prodajam več ;), ko ga enkrat letim pa kar avtomatsko pozabim da bi ga prodajal :lol:

Dokler se nebo javil kakšen ki bi ga kupil ga bom z veseljem letel... =P~
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Vem kako je to :D Te samo malo dražim.
Imam podobne občutke glede rexyja. Ampak ko pomislim na hurricana v celoti CF in alu, me malo mine :D
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Mogoče se pa bo v tej mali slovenski deželici našel kakšen, ki bi ga rad imel :lol:

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Raptor 50 čaka na operacijski mizi :lol: , namreč odločil sem se zamenjati glavni ''grušt'' + šponerje in nekaj stvari na repnem delu :D

Včeraj sem ga razdrl v nulo :lol:, par stvari je blo malo obrabljenih drugače je pa ohišje za svoja leta odlično ;). Ležaji in ostalo je še vedno v odličnem stanju...
Ko bo sestavljen bo kot nov, točno tak kot sem si ga želel :jumpjump:
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ti imaš tudi redne preglede? :D Včasih mi je to tako fajn delat, da bi kar delavnico odprl za heli servise.

Koliko ur letenja predvidevaš da že ima?
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Ane, prov zakon mi ga je razdirat :D pa gledat če se je kej pokvarlo, kakor da bi bil mehanik pravega :lol:

Ufff koliko ur, po mojem mnenju zelo veliko. Računam da je star vsaj 5 let in več, moj bo sedaj 2 leti 8)

Sicer je pa vse menjano, tako da bo sedaj delal še mnogo let :lol:
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Vidim da smo res pol ena posebna sorta freakov. Ne da nam je fajn letet, še šraufamo in uživamo zraven. Kot pravi ja, edina stvar, ki se obrablja je sedež, pri modelih pa sprejemnik :D
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Vsakega po malo, če nimaš dobro pripravljenega helija te kmalu tepe vsaka napaka, še toliko prej če letiš ''hard'' kjer vse trpi :lol:

Zdej sam še dele čakam, upam da bo konc tedna lep [-o<
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Parky napisal/-a: Zdej sam še dele čakam, upam da bo konc tedna lep [-o<
Nedeljo sem frej :D Bo krtina?
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji