Helijaši - predvsem primorci

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Odgovori
helyseby
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Nov 2006, 14:03

Helijaši - predvsem primorci

Odgovor Napisal/-a helyseby »

Sem začetnik v vožnji heličev in bi rad navezal kak stik s že izkušenimi piloti. Dejte se mal javit na forumu da se spoznamo. Predvsem primorci da se lohka tud kej vidmo na lijaku... [-o<
pudding
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 08 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a pudding »

Zivjo,

Zametki heli dogajanja na Primorskem (goriškem) segajo ze skoraj desetletje nazaj. Da bi pa imeli kaksnega strucnjakana, ki zna zares dobro leteti pa mislim, da ga se danes ni. Ali pac pa nisem se opazil. Trenutno smo 3 ali 4 ki se prebijamo skozi zacetnisko fazo. Sam imam 2 helija. Zimski indor muhica in en Mosqito za tople dni. Lahko ti pomagam skozi prve korake toliko, da je stvar nastelana in lebdi, potem se pa tudi meni stvar pocasi ustavi. Poslji zs. pa se slisva.
Home ground je jasno Lijak.

LP, andrej
helyseby
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Nov 2006, 14:03

Odgovor Napisal/-a helyseby »

Živ !

Vidi... mam heliča Hirobo - Shuttle Sceadu z motorjem OS50.... V tem momentu sem prišel prek faze sestave, trimanja helija, nastavitev komande do lebdenja ki ga trenutno treniram- probam obvladat. Kaj naj rečem kak ide...kr dobro za mesec dni treningov...kokr dopušča čas predvsem pa vreme.

Mene bolj zanimajo naslednji koraki...vsekakor pa se bomo kej vidli na Lijaku ako bo vreme kej dopustilo zimsko letenje. Drgač treniram lebdenje kr doma k mam za ta način letenja dost veliko površino. Za kej več pa še ni pravi cajt...ha ha ha.

Ko bo kak lep vikend ne bi bilo slabo da se kej čujemo in pol vidmo ako možno kako srečanje na Lijaku...Hvala za odziv tak da nism lih sam tle okrog z heličem...By the way...od kje pa pudding prihaja ? Jz iz Komnskega krasa-Komen

LP
HelySeby
pudding
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 08 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a pudding »

Brezskrbi.... Se so pojave ki vozijo te ventilatorje gor pa dol...
Sm z go.

LP, a.
Renegadde
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 09 Okt 2007, 20:37
Kraj: Dekani

Odgovor Napisal/-a Renegadde »

Zdravo da obnovim to temo.
Mene zanima ce je kdo tuki iz okolice kopra z dosti potrpljenja da bi me naucil
osnove letenja s helikopterjem. Ker sm res zacetnik.

Lp Tomaž
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Ja lahko se zmeniva, da ti pokažem osnove. Ostalo pa je samo vaja. Lp
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji