Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
the007guy
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Sep 2015, 11:50

Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a the007guy »

Dober dan!

Nekaj časa nazaj sem se odločil se se bom podal v helikopterje, in sem si kupil T-rex 450 V2 ki je še flybar verzija. Trenutno se ga še učim leteti in ker sem nekje prebral da je flybarless veliko lažji za vozit sem rekel da bom prašal še tukaj na forumu kakšne so dejansko razlike med flybar in flybarless. Ali je res lažji za vozit oz. bolj miren... Druga stvar pa je predelava. Na hobbyking sem videl da nudijo flybarless glave za ugodno ceno (kvaliteta vem da ni taka kot align ampak je cenovno veliko bolj ugodna). In me zanima kaj vse bi rabil kupiti in kaj kako naštimati. mehanične stvari me bolj kot ne skrbijo vendar flybarless sistemi in gyroti.. to je pa nekaj popolnoma drugega zame. Hvaležen bom za kakršno koli pomoč.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 31 Jan 2017, 09:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Glede na to, da si na začetku, nadaljuj kot imaš. Ko š boš odločal za naslednji helikopter pa bo to verjetno že integrirano.

Za začetnika je vseeno ali ima stabilizacijo ali ne; ko enkrat izgubiš orientacijo je konec pri enem in drugem, saj ti ne bo jasno kaj je šlo narobe. Razen če boš investiral 400€ v 100€ helikopter in vzel stabilizacijo z rešilno funkcijo (katero prav tako moraš znati zavestno uporabljati).

Začetek je vedno težak, ker helikopter ni balon. Počasi s podlago simulatorja, pa bo vse ok.
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

Da še jaz povem svoje mnenje. Nisem nek majster. pač letim levo desno to je to, za kaj kaj več je še prisoten strah. Na simulatorji gre že letenje na polno in pa osnovni triki.
Letel sem trex 450, 500 in 600 z flybarom in sedaj protos 500 z brain 2. Definitivno je razlika če že drugega ne pri funkciji rescue, ki ti nudi neko sproščenost in si upaš tudi to kar ti drugače nabije pulz in zmanjša vidno polje :D
Drugače pa kar se tiče letenja sem trenutno na privzetih nastavitvah za začetnika na MSH brain 2 in se heli obnaša kot nek easy star če primerjam z letalskim svetom (če je komu to bližje). Vse odreagira mirno in počasi brez nekih nenadnih ali prevelikih premikov. Definitivno se vidi, da ti letiš kontroler, kontroler pa leti helikopter. Prej sem recimo imel heli nastavljen v nulo kaj se mehanike tiče ampak sem še vseeno kdaj v zraku nardil kak pretiran gib in sem rabil potem še dodatnih par premikov ročke, da sem heli umiril. No na FBL tega ni, vsah pri trenutnih nastavitvah ne.
Torej če povzamem na podlagi MSH Brain 2 je definitivno FLB v primerjavi z flybarom.
Uporabniški avatar
jenx1lo
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 24 Jan 2010, 11:26
Kraj: Celje

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a jenx1lo »

No toplo vodo so že odkrili,kar se pa tiče rescue funkcije tiče je ravno pravo za "lenuhe" ,iz vsakega kreša se naučiš veliko, res da na pravem simulatorju prišparaš veliko,samo enkrat se je treba prenehat zanašati na elektroniko in postavit zase,enako kot bi pri 40ih še bil pri tastarih:) :P vglavnem vsi najboljši piloti niso uspeli z kakeršnimi rescue pripomočki....
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Pred nami pa pravi desci niso simov uporabljal, pred njimi pa niti gyrotov ne... svet gre dalje in tehnologija zraven..
Uporabniški avatar
jenx1lo
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 24 Jan 2010, 11:26
Kraj: Celje

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a jenx1lo »

Ja tako pač je,ker je danes vsega preveč in se vsak raje zanaša drugam...
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 31 Jan 2017, 09:58, skupaj popravljeno 1 krat.
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

nevem kaj se razburjš jenx1lo

Včasih so bili avti tudi brez servo zavor in brez servo volana. Klopce namesto sedeža. Zdaj pa samo udobje vse mehko nastavljivo itd. Ravno prav za lenuhe....

Jaz sem se do zdaj iz vsakega kreša naučil točno to, da potem nisem letel vsaj dva mesca ker sem čakal dele, čakal čas in voljo za popravilo, potem pa spet voljo, da grem letet. Vi pravi dedci lahko brez problema na hard način letite. Meni pa bolj ustreza stisnit tipko ko zajebem, kot pa pobirat kose.

Pa če gremo v svet letal sem tudi delal blender z polnim gasom popolnoma sproščeno na 2m višine s HK Slickom, z Extrem Flightom sem ga delal na 15m in pulzom 160. Pač lažje tvegaš 100€ kot pa 300€
in za vas prave dede verjamem, da 300 ali več € ni nek strošek... pač drobiž za pir. Za nas, ki pa nismo pravi dedi pa teh 300€ raje prišparamo s pritiskom tipke.
Aja pa če smo že pri lenuhih in zanašanju na elektroniko. Tudi FBL je eno veliko podpiranje lenobe. 100% ga ne uporabljajo, ker je FBL težje letet kot flybar.... Ne preveč pametovat tam kjer ni treba.
Uporabniški avatar
jenx1lo
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 24 Jan 2010, 11:26
Kraj: Celje

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a jenx1lo »

To definitivno ni nikakeršno razburjanje,to je dejstvo
Uporabniški avatar
jenx1lo
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 24 Jan 2010, 11:26
Kraj: Celje

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a jenx1lo »

Tako pač to gre,ker ima vsak drugačen pogled na svet :roll: :D :lol:
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

ja samo glej če si pravi ded pa leti brez elektronike in flybara, To je pol tisto tapravo za dede. ostalo je samo potuha...
Uporabniški avatar
jenx1lo
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 24 Jan 2010, 11:26
Kraj: Celje

Re: Flybar-Flybarless. Razlike/Predelava

Odgovor Napisal/-a jenx1lo »

Če ne probaš ne veš :lol: :D :D
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji