T-REX 550E-vibracije

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
suler71
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 18 Mar 2006, 20:31
Kraj: mežica

T-REX 550E-vibracije

Odgovor Napisal/-a suler71 »

Evo moj problem. Pri mojem t-rex-u 550e so se danes kar naenkrat pojavile vibracije,zgleda pa takole:malo preden se heli dvigne se zelo strese cela glava,nato pa se vse umiri ter heli leti zelo mirno,to se zgodi le v zelo ozkem območju vrtljajev glave.Pa še to-na travi se strese zelo močno,na trdi podlagi pa malo manj.Opazil pa sem da ima main shaft malenkost lufta če ga premikam gor in dol(vertikalno).
LP Boris
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: T-REX 550E-vibracije

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

Luft gor in dol pomeni da nisi vatavil podlozke med zobnike. Naceloma ni s tem nic narobe. Kar pa se tice tresljajev pa... Kaksen je pitch range main blejdov ko se heli trese?
Tudi ce mas mehanicno postimanega v nulo se lahko pojavijo vibracije okoli 0 stopinj naklona...

Phoenix ti zna to nolj znanstveno obrazloziti....

Gh
suler71
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 18 Mar 2006, 20:31
Kraj: mežica

Re: T-REX 550E-vibracije

Odgovor Napisal/-a suler71 »

Pitch je res tam nekje med 0 in 2 stopinji ko se heli strese,kako pa naj to odpravim-kaj če malenkost spremenim krivuljo pitch-a ali pa krivuljo throttl-a?
Podloška pa je vstavljena,lufta pa je res zelo malo,tako da verjetno to ni vzrok tresljajev.
LP Boris
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: T-REX 550E-vibracije

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

Odvisno od stlila letenja....
3D, scale ali samo sport...
Vsak stil ima svoje nastavitve...

Gh
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: T-REX 550E-vibracije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

suler71 napisal/-a:Pitch je res tam nekje med 0 in 2 stopinji ko se heli strese,kako pa naj to odpravim-kaj če malenkost spremenim krivuljo pitch-a ali pa krivuljo throttl-a?
Podloška pa je vstavljena,lufta pa je res zelo malo,tako da verjetno to ni vzrok tresljajev.
LP Boris

Si kaj trimal ciklik pred tem dogodkom (naprej/nazaj, levo/desno)? Helikopterji nimajo radi swasha izven nevtrale pri pridobivanju vrtljajev ali pri nizkem koraku.
suler71
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 18 Mar 2006, 20:31
Kraj: mežica

Re: T-REX 550E-vibracije

Odgovor Napisal/-a suler71 »

Ciklike pred tem nisem trimal,sem pa opazil da je swash nagnjen malenkost naprej.Danes sem ga poravnal in je skoraj povsem brez tresljajev pridobil vrtljaje,tako da je veliko,veliko bolje.Najlepša hvala.
LP Boris
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: T-REX 550E-vibracije

Odgovor Napisal/-a MiroP »

suler71 napisal/-a:Evo moj problem. Pri mojem t-rex-u 550e so se danes kar naenkrat pojavile vibracije,zgleda pa takole:malo preden se heli dvigne se zelo strese cela glava,nato pa se vse umiri ter heli leti zelo mirno,to se zgodi le v zelo ozkem območju vrtljajev glave.Pa še to-na travi se strese zelo močno,na trdi podlagi pa malo manj.
Ravno včeraj sem podoben problem odpravil na Trexu450. Po menjavi glavne osi in propelerjev sem imel vibracije pri vzletu. Snel sem nove propelerje in ugotovil, da je eden precej težji od drugega. Lažjega sem menjal in zbalansiral krake po navodilih Boba Whita in heli leti kot pesem ... do naslednjega krika.
dennis
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Avg 2008, 10:51

Re: T-REX 550E-vibracije

Odgovor Napisal/-a dennis »

Damperji prečne osi?

LP
Stop cryin` start flyin`
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji