Srečanje ljubiteljev majhnih helikopterjev!

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Seme
Razpravljalec
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 Jan 2006, 09:45
Kraj: Dol pri Ljubljani

Srečanje ljubiteljev majhnih helikopterjev!

Odgovor Napisal/-a Seme »

No da ne bo vse tako mrtvo ter zimsko turobno sem se pa jaz nečesa domislil :P .

Kaj če bi, ko se seveda nekoliko otopli, nekje na prostem ( lahko recimo v Krtini ali pa tudi kje drugje ) organizirali srecanje ljubiteljev manjsih helikopterjev na baterije .

No to je moja ideja, zdaj pa da vas slisim se ostale in da vidimo koliko nas sploh premore nasa preljuba Slovenija ( ljubiteljev majhnih helikopterjev ).

Lahko bi si malo podelili mnenja ter izkusnje glede tega ali onega modela itd..itd.

Vcasih ko smo to prakticirali za tako imenovane metanolarje je bilo kar " lustno "

No pa da vas slisim
"The one"
"Freestyler"
R90V2
T14MZ
Uporabniški avatar
sly
Tekmovalec
Prispevkov: 380
Pridružen: 03 Jan 2005, 14:10
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a sly »

Odlična ideja. :D

Seme, tebe pa kar nekaj časa ni bilo slišati.

Torej, jaz sem za.

LP, Silvester
Shadow-E
Xplorer

MX22
Uporabniški avatar
Seme
Razpravljalec
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 Jan 2006, 09:45
Kraj: Dol pri Ljubljani

Odgovor Napisal/-a Seme »

Ja končno se je sly skorajžil !

Hja, kar se mene tiče sem se glede modelarstva kar malce zapustil :( .

No odvisno s katerega kota gledaš.

Zdaj imam več veselja delat helikopterje, kakor pa vozit, da ne bo pomote vozim še tudi zelo rad, ampak kolikor mi dopušča čas.

Rad zakonštruiram predvsem kakšno manjšo izvedbo helikopterčka, ki je mehansko isto ali pa mogoče še bolj kompliciran kot velik brat, vendar je toliko večji izziv ker je vse tako majhno in mora biti narejeno res natančno da zadeva funkcionira tako kot je zamišljeno.

No a je kje še kakšen ljubitelj "malih brenclnov"
"The one"
"Freestyler"
R90V2
T14MZ
Uporabniški avatar
saxx20
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 24 Maj 2005, 18:16
Kraj: Rakek

Odgovor Napisal/-a saxx20 »

no tle je še en junak malih brenclov.....he he..zanima me k si omenil, da konstruiraš tele ''brenclje'' pa me zanima kje se da to kaj videti, ali pa kupiti če je mogoče?

drugače pa jaz sem za to da se dobimo in da vidimo koliko zverin je tule po sloveniji...:)
SAXX
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 23 Nov 2004, 21:19
Kraj: Ljubljana & Trzin

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Pozdrav SEME

Že nekaj časa nisem bil aktiven, vendar se vračam na sceno. Verjetno bom tudi jaz nekaj izdelal iz različnih delov. Swash plate in zobnike bi rad kupil, ostalo pa se da narediti doma. Kje ti kupuješ oziroma dobiš dele recimo za tvojo vešo, saj je kar nekaj delov tovarniško izdelanih vendar iz različnih koncev, če sem prav videl?

Kupil sem Bell-a 47G in mi je sila všeč za letenje doma.
No če se boste kje dobili se priporočam, da me obvestite.

Lep pozdrav
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
Uporabniški avatar
Seme
Razpravljalec
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 Jan 2006, 09:45
Kraj: Dol pri Ljubljani

Odgovor Napisal/-a Seme »

No lep pozdav najprej !

Edino kar je na mojemu brencelnu tovarniškega je pogonski zobnik,
pa še to razmišljam da bom počasi zamenjal z jermenskim prnosom.
Razlog je preprost bolj gladek tek ter ceneje za nabit.

Drugače se pa da dosti zobnikov ležejev in podobne šare da dobiti na naslovu http://www.sdp-si.com/eStore/CoverPg/

Plačas s kartico pa ti pošljejo po pošti.

Da bi se mali helikopterček splačalo narediti doma se najbrž ne ker imate na voljo kitajca X400, ki je čisto soliden helikopter za dobrih 100 Eur.

V cajtih ko sem se jaz odčal za samogradnjo helija takih helikoperjev še ni bilo na voljo, vse kar se je dalo dobiti pa je bilo MS composit hornet ter Picolo od Icarusa !Obadva helikopterčka nista bila kaj prida izdelave.

Potem pa me je volja do konštuiranja prignala na idejo da zgladim tako imenovani aparat po imenu " The one" ( predhodniku je bilio ime veša ).

Mislim da sem ga razvijal tri sezone ter skozi izkušnje v letu vseskozi delal izboljšave ( pa še jih delam).

Piršel sem celo tako daleč da sem razvil vse aerodinapične površine ( to so repni rotoji, paddli, ter glavni bladeti ) popolnoma novih zasnov ter zelo futurističnih oblik. Seveda sem vse navedene zadeve razvijal v softwaretu ki ima vgrajen tudi modul za vetrovnik ( fluid flov )

Na koncu sem dobil cca 25-30 5 boljše rezultate kot s klasičnimi lopatami :D .

Če koga zanimajo kasne slikce naj mi pošlje P.M. z e-mail naslovom pa mu bom poslal kasno.

Kar se pa tuče spomladanskega sečnja pa še vedno velja po vsej verjetnosti se dobimo v Krtini ali na kakšni drugi ugodni lokaciji ki bo vsem odgovarjala.
"The one"
"Freestyler"
R90V2
T14MZ
Uporabniški avatar
ac757b
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Apr 2006, 23:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Lep pozdrav,

Odgovor Napisal/-a ac757b »

sem nov med vami in sicer po obisku sejma Expo modellismo v Milanu, kjer sem si končno, kot začetnik, kupil model Lama 2. Že preje sem se spogledoval z modeli raznih letal in helikopterjev, sedaj sem se opogumil in se očitno, poleg virtualnega letenja, začel ukvarjati še z modeli. In to prav s helikopterjem, saj je izredno praktičen ker ne potrebuje toliko prostora za vzletanje kot npr. letala. Torej sem nov med vami in tudi jaz bi se pridružil kakršnemukoli srečanju, saj bi rad izmenjal izkušnje in izvedel veliko zanimivega ... :D
Le kakšno bi bilo življenje brez hobijev ?
Libero S5LIB
Uporabniški avatar
Seme
Razpravljalec
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 Jan 2006, 09:45
Kraj: Dol pri Ljubljani

Odgovor Napisal/-a Seme »

No zdaj nas je že 5 :P .

Jaz poznam vsaj še dva ljubitelja ki bosta takoj za stvar !

Torej nas je 7 :wink: .

Doličimo termin. Dajmo kdaj in kje, da slišimo predloge.
"The one"
"Freestyler"
R90V2
T14MZ
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Mogoče, mogoče tudi pridem ... :wink:
Priponke
heli1.jpg
heli1.jpg (89.01 KiB) Pogledano 4995 krat
Uporabniški avatar
ac757b
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Apr 2006, 23:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ac757b »

No fantje, kaj je z našim načrtom srečanja? Bližajo se prazniki, prosti dnevi, pomlad, lepo vreme .... dajmo se kaj dogovorit! [-o<
Le kakšno bi bilo življenje brez hobijev ?
Libero S5LIB
Uporabniški avatar
GecO
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Mar 2005, 12:10

Odgovor Napisal/-a GecO »

Jest bi pršu :D
Da mi mal nakažete kako z helije :D
Mam zooma pripravlenga za letet a si ga ne upam :D :oops:
Hehe nism ga še strimal :D
Sej seme ga je že videl enkrat v krtini :D
Uporabniški avatar
Seme
Razpravljalec
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 Jan 2006, 09:45
Kraj: Dol pri Ljubljani

Odgovor Napisal/-a Seme »

Kdo je za ponedeljek če bo vreme primerno ?

Če nič drugega lahko saj kasnorečemo in izmenjamo kasno izkusnjo.
"The one"
"Freestyler"
R90V2
T14MZ
FAAC
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 28 Mar 2006, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a FAAC »

Kateri ponedeljek si imel v mislih ?
Iščem profija, ki mi pomaga izvesti loop - sem ga že najdu a še ne sreču, tud sreču, pa prej heli razturil.
Uporabniški avatar
ac757b
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Apr 2006, 23:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ac757b »

Po moji krajši odsotnosti, sem zopet tu, med kolegi. Vidim, da še ni bilo srečanja; torej, fantje, zdaj vas bom pa kar jaz malo poteral ... če sem združil v klub virtualne letalce, ni vrag, da bi ne še elektrohelikopteraše! Torej, katero soboto se srečamo? In kje? :wink: Predlogi:
Le kakšno bi bilo življenje brez hobijev ?
Libero S5LIB
FAAC
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 28 Mar 2006, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a FAAC »

Ej beri PONEDELJEK. Čez vikende se skrivam.
Iščem profija, ki mi pomaga izvesti loop - sem ga že najdu a še ne sreču, tud sreču, pa prej heli razturil.
Uporabniški avatar
ac757b
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Apr 2006, 23:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ac757b »

Hja, bo bolj težko ... ob ponedeljkih delam (do konca šolskega leta) od 8:00 - 12:00, 12:30 - 14:00 in od 16:00 - 21:30. Čez teden pri meni ne gre, lahko le PE, SO, NE ... Ko pa zaključim semester pa lahko tudi čez teden ...
Le kakšno bi bilo življenje brez hobijev ?
Libero S5LIB
Uporabniški avatar
Seme
Razpravljalec
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 Jan 2006, 09:45
Kraj: Dol pri Ljubljani

Odgovor Napisal/-a Seme »

Faac res bi bilo najbolje za vikend.

Jest sem tut čist zabezecan čes teden.

Najbolje bi bilo kakšno soboto dopoldan, dopoldan pa zato ker je v teh spomladanskih dnevih precej "windy" čez dan( saj se spomnis zadnjič kako je butalo.

Si boš pač moral malo časa odtrgat v soboto ( lahko pa tudi popoldan samo moramo malo vremensko napoved upuštevat.

[b]Jaz predlagam naslednjo soboto

Kdo je zraven, drugače bom šel sam.

Lokacija Krtina.[/b]
"The one"
"Freestyler"
R90V2
T14MZ
FAAC
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 28 Mar 2006, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a FAAC »

Če bo le vreme sem najavljen (+žena in otroka) v Portorožu.

Žal pa drugič.

LP Vanja
Iščem profija, ki mi pomaga izvesti loop - sem ga že najdu a še ne sreču, tud sreču, pa prej heli razturil.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji