Ripmax EF Cypher 3D set

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Tik
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 30 Dec 2011, 11:33
Kraj: Novo mesto

Ripmax EF Cypher 3D set

Odgovor Napisal/-a Tik »

Pozdravljeni, ker sem nov na področju helikopterjev in modelarstva, rad pa bi kupil nekaj optimalnega med ceno in kvaliteto vas prosim za pomoč. Ali mi kdo lahko pove kaj si misli o tem heliju in ali če je bolje da za ta denar pogledam kaj drugega. Hvala za vsak nasvet

http://www.tiara.si/modelarstvo/rc-heli ... d-set.html
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Največje vprašanje, ki se ne bo pokazalo z nabavno ceno/kvaliteto je vprašanje cene nadomestnih delov. Zaloga nadomestnih delov, cena nadomestnih delov in roko na srce, ker je to relativno slabo zastopan helikopter na trgu, deli ne bodo "večno" na zalogi.
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Re: Ripmax EF Cypher 3D set

Odgovor Napisal/-a dreja »

Tik napisal/-a:Pozdravljeni, ker sem nov na področju helikopterjev in modelarstva, rad pa bi kupil nekaj optimalnega med ceno in kvaliteto vas prosim za pomoč. Ali mi kdo lahko pove kaj si misli o tem heliju in ali če je bolje da za ta denar pogledam kaj drugega. Hvala za vsak nasvet

http://www.tiara.si/modelarstvo/rc-heli ... d-set.html
Dvomim, da je 3D helikopter primeren za zacetnika.

Ze v prejsnji temi si dobil link do teme kako zaceti s helikopterji.

Temo se vsekakor splaca prebrat. Dobro je tudi, da se pozanimas, kje v tvoji bliznji okolici je modelarska pista, pa tam vprasas, ce kdo leti s helikopterji in ce ti lahko da kaksen nasvet pri nakupu prvega modela oz. celo pomaga pri prvih letih...
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
Tik
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 30 Dec 2011, 11:33
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Tik »

Hvala za odgovore. Torej ste mnenja da še malo počakam z 3d helijem in se odločim za malo boljšega navadnega dokler ga ne obvladam v piko?!
Sem tudi v tej smeri razmišljal, saj bi bilo škoda da ga takoj krešnem. Bom še malo prebral in premislil,
pa VESELE PRAZNIKE VSEM SKUPAJ :P :P :P :P
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

že stokrat napisno:

1. predelaš teorijo za helije, da se spoznaš z osnovami
2. nato na simulatorju naletiš nekja ur (par deset)
3. nato kupiš heli, ne premajhnega, manjši kot je težji je za vozit - večina jih priporoča klaso 500, hvalijo MSH Protosa in nato začneš praktično

- cenovno je sicer ugodnejša klasa 450(poceni deli, poceni baterije..., ter še vedno dokaj velik heli)

- kreši bodo tako ali tako, tudi velikim se dogajajo občasno, kar lahko zaslediš v temah na forumu

- pa tako kot pravijo, če ne želiš veliko šraufati ter menjavati delov in ves čas med letom misliti na to, kako bo kakšen del odpadel z njega si omisli kakšno znamko helija

- saj ne, da kopija helija nebi letela, tudi sam jo imam(z vgrajenimi najcenejšimi komponentami) in lahko rečem, da je bila po dobrih nastavitvah s strani eksperta v helijih zelo stabilna, je pa tako, da je že po nekaj izpraznjenih baterijah brez kakršnega koli sport ali 3d letenja - le začetniško lebdenje že pokazala kvaliteto izdelave in materialov. Nastali so lufti skoraj povsod in že so bile potrebne menjave delov, ležajev....

tako da malo premisli kaj želiš.

Moj nasvet je če želiš resno v te vode, potem si že na začetku omisli nekaj dobrega. Če pa želiš le malo pokukati v te vode, potem bo pa tudi vsaka kopija ali drugače povedano kitajec dober.

Sicer se pa tudi na raznih srečanjih in tekmah vidi koliko se kopije vozi.
Tik
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 30 Dec 2011, 11:33
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Tik »

Hvala za odgovor. Do sedaj sem probal le mali ''jajček'' Syma 107, ker sem hotel ugotoviti če me bo letenje sploh pritegnilo. Videl sem da mi je zelo zanimnivo a sem po nekaj urah ugotovil da je dokaj dolgočasen (počasen in neokreten) seveda ceni primeren. Zdaj se odločam da bi kupil nekaj bolj resnega in nočem da bi čez nekaj mesecev moral spet menjati, samo zato si ogledujem malo boljše helikopterje. Vsekakor pa tudi spremljam kako je z deli in kakšne so cene. Najbolj me skrbijo nastavitve pri boljših helikopterjih saj tega nisem vešč a bom že našel pomoč.
Lp
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji