SLO F3N Team

Akrobatski in 3D modeli
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Lep pozdrav!

Z moje in Kristijanove strani je že pred nekaj časa padla ideja, da bi naredili slovenski team za F3N tekmovanja. Tekma v krtini je pokazala, da se je nivo letenja v sloveniji kar lepo dvignil in zato mislim da je pravi čas da se začne delat v to smer!
Kot sem že rekel se nameravama naslenje leto, jaz in Kristijan udeležiti vsaj dveh tekem v tujini!

Prva tekma je na sporedu proti koncu maja; Info: http://www.h-c-k.at/hmc2011/index.php?id=23&L=1 ( v bližini celovca),
druga tekma pa je na sporede v začetku septembra; http://www.german-heli-masters.de/ (Augsburg pri Minhnu)

Časa za treniranje je tako več kot zadosti, če bi se katerikoli pilot hotel pridružiti! Imeli bomo tudi treninge (funfly, kakorkoli čimvec jih pride bolje bo :D) na katerih bomo pomagali o kakršni koli zadevi glede tekem, izvajanju manevrov in tekmovalnih programov. S tem bomo tudi spodbudili razvoj heli modelarstva v sloveniji! 8) Vem da zaenkrat v sloveniji še ni mnogo takšnih, ki bi se odločili iti zraven tekmovat ampak s treningom in pomočjo se da vse spremenit!

Seveda bojo dobrodošli tudi tisti, ki bodo prišli navijat na kakšno tekmo! Sploh tista v celovcu je pomoje dosti blizu, da skoraj vsak, ki ga vsaj malenkost zanima pride ogledat!
Če pa lahko gdo še kako drugače pripomore, bo pa vsekakor dobrodošel!

Uglavne probali bomo še ta mesec ali pa v začetku oktobra organizirat prvi trening/funfly, da kaksno rečemo in pa da malo potreniramo!
Vse informacije glede tega bodo prilepljene v to mapo in bi prosil moderatorja, da spremeni to temo v "sticky". Hvala!


lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Žiga živjo,

pozdravljam in podpiram idejo!

Razmišljaj pa tudi kaj v tej smeri:
viewtopic.php?p=423074#423074

Zavedaj se da rabimo tudi dobre sodnike za naše tekme :D
www.lipo.si
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Seveda so tudi slovenske tekme pomembne! Zato pa mislim da bi se moral prilagodit program. Vsaj sport in pa xpert bi se moral malo spremeniti. najbolje bi blo kar razdeliti nabor manevrov za F3N na sport klaso in expert.

http://www.h-c-k.at/hmc2011/fileadmin/u ... g_2010.pdf

http://www.h-c-k.at/hmc2011/fileadmin/u ... ers_11.pdf
(tu so se zraven za f3c ampak nic hudega)

Tu so liki bolje razjasnjeni in je zato tudi dosti lažje za sodnike! Sega pa nabor od K3 do K10!


lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Žiga odlična ideja, podpiram na polno =D>
Sicer bom moral še kar nekaj kilometrov prehodit do tja ampak pogum velja.
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Zato pa bomo naredli treninge, da lahko tisti ki bi ga taksno letenje zanimalo hitreje napreduje!


lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
pustinek
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2008, 08:28

Odgovor Napisal/-a pustinek »

Pozdravljeni!
1. F3N Trening se bo zgodil 16. Oktobra 2011.
Zainteresirani dobite več informacij na Zasebno Sporočilo

Lp
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

1.Trening je uspel, čeprav nas je bilo ''spet'' (pre)malo :-?

Hvala za pogostitev ;) zdej se lahk zmenmo kje bo naslednja pa kdaj ... fešta mislem :P

No ja jest sm čist zarustu, bo treba mau več treninga :)

PS: karbonko,pustinek, in jaz smo se odločili da bomo šli spomladi na F3N v Celovec
... aja primorci in štajerci, drugič pridite sej ne grizemo :D
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Roby »

Bilo je super in sem se tudi naletel ko fantje niso trenirali in pilili figure za tekmo v tujini. Fantje hvala za pogostitev in dobro druzbo.
˙ʇı ʞ�ǝɹq 'ǝʞoɹq ʇ,uı� ʇı ɟı
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Japp bilo je odlično, sicer nisem še tako daleč, da bi odletel F3N ampak počasi se daleč pride,... Odlično vzdušje ter pogostitev, še enkrat hvala za vse.

Bljižnica do videa, prvi del:
http://www.youtube.com/watch?v=S6RNJjn4aGo

Bljižnica do videa, drugi del:
http://www.youtube.com/watch?v=4Gw_4WRJVrs
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
Jany
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 04 Apr 2008, 13:06
Kraj: Žirovnica, Smokuč
Kontakt:

F3C & F3N evropsko prvenstvo

Odgovor Napisal/-a Jany »

Za SLO F3N team

http://www.fai-heli.eu/en/

Jany
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Hvala za tale link! Bomo mal pogledal kk pa kej. :)

lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
pustinek
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2008, 08:28

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a pustinek »

Pozdravljeni!
Najprej bi se zahvalil Jany-u za povezavo do tekmovanje v Nemčiji. http://www.fai-heli.eu/en/
Z Žigom (karbonko) sva danes glede tega malo debatirala in razmišljava v smeri, da bi se tekmovanja udeležila v F3N kategoriji.
Sedaj pa naju zanima, če bi se še kdo odločil za udeležbo na tekmovanju.
Glede tega se namerava narediti tudi srečanje (nekje v sredini meseca februarja) na katerem bi se lahko ob letenju dogovorili kaj okoli tega.

Več informacij dobiti v Pdf datoteki, ki si jo lahko prenesete tu:
http://www.fai-heli.eu/en/bulletins-two ... s-two.html

Se pa tudi iščejo kandidati za ''Team Managerja'' itd., kateri so potrebni pri tekmovanju na tem prvenstvu.
Dobrodošli so vsi predlogi in mnenja.

Lp Kristjan
Uporabniški avatar
pustinek
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2008, 08:28

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a pustinek »

Pozdravljeni!
V soboto 19.5 bomo v Kranju organizirali 2. F3N trening. Na tem treningu se je namen dogovoriti glede F3N tekme, ki jo je plan organizirati avgusta. Namen začetka je ob 10.uri končati pa okoli 17ure.
Prosim vas da udeležbo potrdite na ZS vsaj do petka.


LP K
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

No trening je uspel! Sicer nas ni bilo veliko ampak je pa vsaj bla pista fraj pa smo lahka dost leteli.
Naslednji trening bomo pa verjetno pri nas naredili v kratkem! No upam da se jih bo takrat odločlo mal več prit, če ne druga da vsaj kako rečemo.

Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ta leteči udeleženci heli treninga. Če koga ni na sliki, je prišel precej pozno :lol:
Slika
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Naslednji vikend, sepravi 7,8,9 september se bo v okolici augsburga dogajal Heli-Masters 2012. Nameramava se ga udeležiti jaz in Kristijan.
Če kogarkoli zanima kako zgleda tako tekmovnje in ima cas mu zelo priporocam ogled v zivo. Prijavljenih je okoli 100 pilotov, med njimi tudi uveljavljena imena kot so Kyle Dahl itd.
Celoten dogodek bo potekal na dveh pistah. Na eni bo cel dan potekal funfly, na drugi pa tekmovanje, tako da dolgcas 100% ne bo! :D
Za tiste ki pa nimajo cas oz. jim je predalec ali kako drugace, pa bodo letos imeli v živo HD prenos celotnega dogodka preko interneta, tako da si lahko od doma ogledate tekmo! (za info poglejte na internetno stran)

Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a Parky »

Srečno obema :)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Parky hvala!

Prispeli v augsburg, heliji berajt and ready for competition ! 8)

Jutri sporočimo kdaj letima, da lahka mal pogledate :D http://www.heli-masters.com/2012/07/liv ... ters-2012/

Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a mihah »

http://new.livestream.com/accounts/978117/events/967234

ŽIGA 13:00
KRISTJAN okoli 14:10

DAJMO!!
www.lipo.si
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Prvi dan uspešno zaključen!
Sam sem pristal na 6. mestu Kristjan pa na 24. mestu. Kristjan je imel malo smole pri interpretiranju enega od zastavljenih manevrov, zato je padel nekoliko nižje! Vseeno pa se da jutri se vse nadoknadit.
Nekaj casa so tudi imeli probleme z tockovanjem tako da sem zdrsnil s prvega mesta na 6. kar je cisto prav :D glede na letenje drugih, je pa res da sem jaz tudi naredil par napak pri interpretiranju manevrov. :D

Jutri upamo na finale in na izboljsanje kikijevega mesta kar si tudi zasluži. 8)

Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Vsaka čast !
Kapo dol !

LP v Nemčijo
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a denys »

Vsa čast obema!

Sem ravno pogledal na Live feed-u Kristjanov polet od danes, je čisto na začetku prvi polet.

EDIT: Žiga na 1:54 in 2:36
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Drugi dan zaključen.
Kaj nej rečem, uglavnem ni bil moj dan in ne Kristjanov. Občutki mešani uglavnem pa je zatajila tehnika. :^o

Nimamo še končnih rezultatov, ampak skoraj zagotovo nisem v finalu. Pri prvem letenju mi je sredi programa pobralo zobnik, ki naj bi bil skoraj "neuničljiv", sledil je zasilni pristanek in seveda let ocenjen z 0 tock in seveda možnosti za finale izničene . V Drugem letu mi program ni najbolje uspel. Malo sem bil kriv sam ker mi je vse skupi "dol padlo", nekaj pa tudi heli, ki se po trsem pristanku v prvi rundi ni vec obnasal tako kot bi moral. ](*,)

Kristjan je prvi let dobro odpeljal, se mu je pa pri drugem naredilo isto kot meni (matr 4 zobnike sma skurla ta vikend !!!! :praskam: ) in je sicer bolj proti koncu programa zasilno pristal. Bomo se videli ali mu bodo let ocenili z 0 tock ali bo dobil vsaj nekaj! :roll:

Skratka kaj nej recem, osebno sem kar malo razočaran! Če bi storil sam napako me verjetno nebi tako jezilo, ker mi pa je zatajil helikopter in to sredi enega mojega osebno bolje odpeljanega programa (vsaj polovico), je pac malo frustracije.

Kristijan je pomoje lahko cisto zadovoljen s svojo predstavo! Nenazadnje je to tudi njegova prva tekma, in razlika se je pokazala ne pri sposobnostih pilota ampak bolj v izpiljenosti programov!
Bo pa se sam verjetno povedal kako se mu je zdelo!

Hvala vsem za navijanje, upam da nismo prevec razocaral (vsaj jaz osebno), bomo probal na naslednji tekmi bolje odpelat! :)


Lp!

PS: gremo pa gledat dans zvecer eno leteco logo 600 "bombo" :D (kaksna kila ognjemeta na heliju pa glih ni vec mal 8-[ )
Slika Slika
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

Čeprav sta imela težave sta bila res super gledal sem vse vajine štarte :)
=D> =D> =D> =D> =D> =D>

Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Uporabniški avatar
pustinek
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2008, 08:28

Re: SLO F3N Team

Odgovor Napisal/-a pustinek »

Se moji vtisi:
Že prejsni teden so se zaceli problemi. 2zapored v dveh dneh ko sem sel trenirat sem razbil helikopter. 1x se mi je strgal pascek za baterijo in sem izgubil napajanje helikopterja. 2dan pa mi je počil link. Že takrat mi je malo padlo dol.Ampak smo popravili in natrenirali kar se je dalo.

V nemcijo smo prisli v petek. Po nastanitvi v hotel sva z žigom potrenirala svoje programe nasimulatorju. Kaj kmalu sva ugotovila da prevod za 1obvezni manever ni vredu in sem narobe treniral. Zato sem se odlocil da tega ne bom izvajal danes kajti s tem bi samo pokvaril izgled leta.

V petk so sledili manevri in je izgledalo vredu. Kasneje ko sva ze obadva odletelain svazacela malo gledati manevre sva oba nekaj zafuckala. Ziga je delal nekaj piruet prevec v nekem manevru kar mu je prineslo odbitek. Sam sem 1 manever popolnoma zafuckal in dobil 0tock. Prav tako sem dobil se za 1manever 0 tock za kar mi ni povsem jasno. Po koncanem letenju manevrov sva se odpravil trenirat za nasljedni dan. Jaz sem drugi let razbil helikopter za letenje na glasbo ziga pa je potrgal zobnik.Zvecer ko sva gledala rezultate od petka sva bila kar zadovoljna. Žiga je bil 6 kar je bilo dobro izhodisce za finale. Sam pa bi bil nekje okoli 15medta ce ne bi povrsno prebral opisa manevrov.

Danes zutraj smo se odpravili na pisto odletet programe na glasbo. Žiga je takoj sel malo potrenirat da bi si ja zagotovil mesto v finalu. Sam sem bil sproscen kajti bila je moja 1 tekma in nisem vedel kaj naj pricakujem. 1let je bil tudi program z obveznimi manevri. Samo letenje je bilo nekoliko slabse kot sem treniral in tudi nizje #-o . Nekaj casa za mano je bil na vrsti ziga. 1let ko je ziga zacel leteti so organizatorji zavrteli napacno glasbo in je let kasneje ponovil.
2.let je izgledal obetavno. Žiga je letel tako kot zna vendar mu je pobralo zobnik in ga je komaj resil. Sodniki so mu dali 0. Ce bi ziga letel prej in ne med zadnjimi bi lahko let ponavljal.

Po premoru za kosilo je sledilo se drugo letenje na glasbo. Žiga je letel prvi in je zacel vredu. Sicer je bil malo razocaran ker je izgubil mesto v finalu. Sam sem imel taprogram najbolj natreniran in sem racunal da si bom s tem izboljsal skupno uvrstitev. Vendar kot je bilo ta vikend v navadi je slo vse narobe in sem potrgal zobnik. Nisem se odlocil za ponavljanja letenja kajti izgubil sem vso voljo tako kot ziga.


Sam bi se sicer lahko bolje odrezal ampak se mi zdi da je bilo za prvo tekmo vredu.

Lp kristjan
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji