E-Flite Blade 400 3D

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
cere
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 22 Apr 2007, 16:03

Eflite Blade 400 3D

Odgovor Napisal/-a cere »

Kakšen se vam zdi tale helikopter, meni zgleda zelo zanimiv? Kaj menite http://www.youtube.com/watch?v=FkDe7KEt ... re=related
Predvsem je zanimiva cena kajti za 400€ dobiš tudi dalinec se pravi RTG. Prodajajo pa ga v mibo-tu viewtopic.php?t=25958

LP HVALA
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Z EFlite imam slabše izkušnje. Gre za enega od cenejših kompletov, v katerem imaš očitno vse kar potrebuješ za letet. Do neke stopnje ti bo zadolščal, naj te pa opozorim, da ko se boš naveličal leteti s tem oz. takim helikopterjem, moraš zavrečt celotni komplet. Nadgrajevanje te bo prišlo bogato denarja in nikoli ne bo brezhiben. To si lahko razlagaš v smislu; vsak helikopter je toliko dober kot najšibkejša komponenta na njem. Torej, za začetek bo, nobene komponente pa ne boš mogel uporabit pri naslednjem npr. večjem, kvalitetnejšem helikopterju v kolikor bi želel imeti več.

Opaziš na videu kako mu rep odnaša levo/desno? Žiroskop je temu primerno "vrhunski". Kolikor se spomnim Shoguna, prav tako Eflite helikopter, ima precej nenatančne mehanizme krmiljenja, seveda vse plastika. To se bo poznalo v lebdenju kot neprestano lovljenje helikopterja. Kakorkoli ga boš krmilil, vedno boš moral popravljati še napake zračnosti v mehanizmu.

Ne pljuvam, za tako ceno dobiš nekaj, ne pa na to gledati kot najboljše kar lahko dobiš, ker pri modelarskih helikopterjih še vedno velja rek: "nimam toliko denarja, da bi šparal na komponentah".

Pri meni je to izgledalo tako, da sem kupil Shoguna, ga nadgradil v brushless motor, regler, zamenjal gyro, kupil boljšo baterijo, zamenjal polnilec, sprejemnik, dodal feritne obročke, menjal krake, ki so se lomili vsakič ko sem imel motnje.... to se nadaljuje toliko da sem na koncu imel v modelu več kot 800€ pa še vedno ni delal. Počasi se nabere, in defenitivno se bo nabralo več kot bi porabil na t.i. konkretnem helikopterju. Mali obroki, velika končna številka. Tebi bo verjetno sistem prizanesel na motnjah, saj je 2,4GHz. Upajmo :)

Moj € cent...
cere
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 22 Apr 2007, 16:03

Odgovor Napisal/-a cere »

Eee to sem hotel slišati hvala je pa res mal dnara mal muske. Pa če preračunaš tko kot si ti rekel te nadgradnje pridejo toliko kakor nov dober model.
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Blade 400 3D video

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Da ne bo kdo mislu da se z Bladom ne da...!! 8)

http://www.youtube.com/watch?v=tvQQuts9v3E
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Roby »

Bravo =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

He,he :D :D :D !

Ja sej katerkoli " šrot " boš ti v roke pirijel bo letu k k..ba.

Ni kej, car brez primere.
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
wolf
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 13 Jan 2009, 23:05
Kraj: KK

blade400

Odgovor Napisal/-a wolf »

Kaj je z bladom 400, tolk narobe ?
A, je povsem neuporabna zadeva, zakaj,...?, sprašujem ne komentiram.
Želel pa bi ''slišati'' razlage izkušenih 'mačkov', ne komentarje na daleč, verjetno bi odgovori še kakšnemu novincu razjasnili pojme in pričakovanja.

lp

:o
wolf
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Da ne bo kdo narobe razumel.Blade leti zelo dobro glede na to za kakšen denar lahko dobiš set!
Vsekakor je odličen heli za začetnike.
Sam vseeno za tist taprav feeling more pa fajn kadit! :wink: :wink:

LP!
wolf
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 13 Jan 2009, 23:05
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a wolf »

Pa verjetno ima kakšne pomanjkljivosti, slabosti ali pa omejitve.
Namreč zanimiva bi bila primerjava med drugimi modeli iz te klase, ter mogoče tudi z večjimi.

Zakaj sprašujem,.... ker se sam učim prav na bladu400, ter jasno, z nasveti s forumov. Vsekakor pa kot začetnik nisem primeren za kadeče in močnejše zadeve, to bo verjetno prišlo čez čas, ko bodo komande na prste ''prirasle''. :)
lp
wolf
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

=D> =D> dober si jaz ga se 1m v luft ne spravim :lol:
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
apprentice
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Jul 2009, 15:15
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a apprentice »

car si
E-flite Apprentice, Leteče krilo Arrow, Park Master 3D, Park Master 3D SE, E-flite 4Site, Extra 330s, Cap 232, Giles G-200 3D, Extra 330s 1:3, Yak 54 , Yak 54 27%

Hitec Aurora
Uporabniški avatar
nikesloy
Tekmovalec
Prispevkov: 348
Pridružen: 16 Dec 2006, 22:14
Kraj: Gornja Radgona

Odgovor Napisal/-a nikesloy »

vzel blade 400 iz skatle ter leti zelo lepo jutri pa na 3d

http://www.youtube.com/watch?v=1CZeDTQnKxI
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Blade 400 3d - rezervni deli

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Ugotovil sem, da bo počasi najmanjši model pri hiši najdražji :-? #-o . Sem mislil, da bolj obvladaš model, manj je krešov, pri meni je pa ravno obratno. Najprej sem polomil, ko sem prenizko poskušal lebdet hrbtno, z ročicami na komandi narobe zaštrikal, potem, že kar 2 dni po prvi generalki pa sem po Murphyju ravno telefonski kabel zadel, seveda pri max. hitrosti in obratih :roll: Pri popravljanju sem dodobra spoznal mehaniko tega ready to fly helikopterja, kar je sicer edina prednost...

Rezervni deli se mi zdijo blazno dragi, glede na ceno celotnega modela (npr. v DMT). Ali je to ustaljena finta, da začne proizvajalec komaj pri rezervnih delih mastno služit, ali me trgovina nateguje?

Ve kdo za kakšno poceni varianto - trgovino ala Hong Kong ali podobno?
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Pa sploh veš kaj rabiš, da nebom brezveze folka gnjavo! Slikica:

http://www.modelflight.com.au/eflite/ef ... ploded.gif
Zadnjič spremenil AIRGHANADA, dne 08 Dec 2009, 23:12, skupaj popravljeno 1 krat.
veni, vici, vomiti
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Sem imel Blade cx3. Rezervni deli dragi, da te kap.

V skoraj istem velikostnem rangu je trex 250. Rezervni deli res ugodni. Recimo usuješ rep, popravilo tam do 20 EUR. Rezervni deli: no problem...

Da ne govorim, ker osel kupi recimo eflite baterijo...
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Celoten model - 134 delov stane 180 EUR (brez motorja, servotov, itd..), potem pa polomiš - potrebno je bilo 12 novih delov, pa stane 110 EUR #-o #-o [-o<
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

Ne vem v kakšnem rangu se vrtijo cene v drugih trgovinah ampak mislim da je tukaj najceneje...

http://www.modelhelicopters.co.uk/acata ... de400.html
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
jani18
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 23 Nov 2005, 17:31

Odgovor Napisal/-a jani18 »

Aleš v dmt-ju sem predkratkim nabavil rexa 450SE. Dobil sem ga za 200€ z baterijo, motorjem in reglerjem. Deli so poceni in heli je tak, kot je treba. Poleg tega je glava in rep aluminjast, tako da ima več možnosti da preživi. Mislim da ga imajo še zmeraj za tak denar.

lp jani
Uporabniški avatar
nikesloy
Tekmovalec
Prispevkov: 348
Pridružen: 16 Dec 2006, 22:14
Kraj: Gornja Radgona

Odgovor Napisal/-a nikesloy »

glej sam vozim blejda
moras ga predelat(kupi aluglavo hk ter rep )
pa je stvar resena
in ti povem da leti zelo lepo ter cist drugacna voznja

lahko ti posljem slike kako sestavis glavo gor


Prevod napisal/-a:Tudi sam letim Blade. Svetujem ti, da ga predelaš z nabavo alu glave glavnega in repnega rotorja iz Hong Konga. S tem leti lepše. Lahko ti pošljem slike o montaži glave.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Hvala za informacije. Ne mi pisat "kupi si onega pa onega helija, jaz vozim bladea" in vprašanje je bilo, kje dobiti poceni rezervne dele, ker zelo hitro presežeš ceno kompletnega helija. Če si pa zdaj še enega podobnega helija kupim, pa lahko še parkrat sesujem Bladea, za te finančne vložke.

Kje pa je razlog, da bi naj z alu glavo boljše letel? Se mi zdi, da čisto solidno leti tudi s plastiko. Da pa se z alu manj lomi pa zelo težko verjamem - meni se je do zdaj samo en plastični del zlomil, vse ostalo, kar sem menjaval je bila plehovina pa seveda kraki (gred rotorja, alu cev-rep, itd.) Vprašanje je, kaj bi se zlomilo, če se ne bi plastika - nosilec kraka.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
prenosnik112
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 01 Okt 2009, 21:02

blade 400

Odgovor Napisal/-a prenosnik112 »

ok mene pa zanima kakšen helikopter je blade 400, torej kako zahteven je , zmogljivosti, slabosti, ima mogoče z njim že kakšne izkušnje?
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Jaz imam z njim dobre izkušnje. Nikoli mi ni bilo žal, da sem ga kupil. Le rezervni deli so pri nas (v Avstriji) dragi, pa ne vem zakaj. V Ameriki so deli cenejši, kot za T-Rexe. Dober helikopter za začetnike, če kupiš RTF komplet, dbiš tudi dober 2,4 giga oddajnik (Spektrum dx6). Vse je že zmiksano, programirano, tako da dobesedno vzameš iz škatle in že letiš. Za začetek pa priporočam dual rate, ker je za začetnika zelo okreten in pa seveda križ ali kako se tistim kroglicam na palčkah reče. Se da lepo letet, sicer ne letim 3d, ker letim helikopterje komaj 3 mesece, se pa da zelo lepo delat rolce, hrbtno, prevale. Pred tem sem letel le koaksialca Lamo, nikoli v simulatorju ipd.

Vgrajen brushless motor je dober, mehanika v glavi je precej precizna. Servoti in gyro pa so bolj ali manj povprečni, vendar za začetek čisto OK.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Uspeh je bil ta vikend pri splavitvi velikega Christen Eagla, pa črni vikend za malega Blejda. Pri hrbtnem huvranju na 0,5 m od tal mi je nenadoma odpovedal motor. To se mi je prej že zgodilo, vendar na trebuhu in ni bilo problema z avtorotacijo pristat. Škode je bilo sicer zelo malo, ne vem pa, kaj naj z reglerjem. Prvi prvi odpovedi sem mislil, da zaradi karbonskih krakov, ki so malo težji in malenkost širši od "stock" lesenih, pa je motor menda bolj obremenjen. Pa dam nazaj lesenjače, 15 min je bilo OK, pri 4. akupaku pa je šlo po 10 sek v maloro...Sicer sta za povečano porabo elektrike v primerjavi z "stock setupom" na heliju GY401 in močnejši (predvsem večji, težji :roll: ) in kao superhitri servo Hitec 5084.

Očitno je ta regler prešibak za to, ali pa je življenjska doba mimo. Original žiro mi je že tudi crknil. Namreč ta heli je v zadnje pol leta nabil desetine ur letenja, saj izkorostim skoraj vsako prosto minuto na travniku za hišo.

Kateri regler priporočate za ta setup? Torej standard Brushless 3800 KV, stock servoti za cikliko (sploh niso slabi), ter GY401 in Hitec 5084 na repu (razočaral, ni veliko napredka v primerjavi s stock submicrotom, vendar ga bom zaradi male prednosti - in visoke cene #-o - vseeno obdržal). Helija še vedno priporočam za začetek akrobatskega heli letenja (zelo priporočljivo zamenjat žiro) sploh ni slab.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji