Blade MCPX

Akrobatski in 3D modeli
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

jp,
pri nekaterih lastnikih tega malčka so se že pokazale prve slabosti-težave in sicer težava z ležaji na glavi.

Več o tem na:
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=287012
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Jep, enega izmed lagerjev v glavi odnese slej ko prej, vsaj meni jih je.

Ne vem zakaj niso na zunanji strani gripa (proti lopatici) potisni ležaji [-X

Trenutno sem jih zamenjal s temi:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10272

Najbrž pa ne bodo bistveno dlje držali.

Poleg tega morem menjat še 3in1 enoto.
Zaradi vibracij/krešov je utrgalo zgornji sloj PCBja (pri pitch servo konektorju) s kontakti vred, tako da se niti zalotat ne da več =D>

Priporočam, da vse konektorje na plošči pri kontaktih ojačate s pikico vročega lepila / epoksija.
Uporabniški avatar
Drekavac
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 01 Jun 2010, 13:23
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drekavac »

Nejc hvala, odlična informacija. =D>

Ampak, ko tole berem...je mogoče bolje še malo počakati z mCPX-om, glede na vse tele težave in odletele blejde... :(
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Drekavac napisal/-a:Nejc hvala, odlična informacija. =D>

Ampak, ko tole berem...je mogoče bolje še malo počakati z mCPX-om, glede na vse tele težave in odletele blejde... :(
Če imaš vse poštimano tako kot je prav, potem ni razloga za strah!
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
Drekavac
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 01 Jun 2010, 13:23
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drekavac »

Torej, če bi kupil tale heli, kaj vse moram najprej zamenjat, preden bo sploh pripravljen za "varno" letenje?
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

1. feathering shaft od Walkere 4G6
2. leažaje od gaui 200 (tail gripi)
3. fiksirat konektorje na 3in1 enoti z vročim lepilom / epoksijem

To bo zaenkrat to, za dodatne priporočljive mode poglej na helifreak.
Uporabniški avatar
Drekavac
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 01 Jun 2010, 13:23
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drekavac »

Mongo56, full hvala. =D>

Kje pa bi bilo najbolje naročiti te dele?
Uporabniški avatar
viper101
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 02 Jan 2011, 12:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a viper101 »

Vprasanje...Ce lepo delas z njim, in vsaj poskusas crashe minimizirat na najmanjo mozno tocko..je se vedno tako kriticno? Ravno se odlocam za nakup, in bi imel kar stock verzijo...
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Tudi, če "lepo" delaš z njim je še vedno velika verjetnost da ti bo slej ko prej odneslo grip.
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Je že kdo poletel?

Midva s mongo56 čakava na dele :D

Meni: -razneslo glavo

Mongo56: -celo kontrolno ploščo :o #-o
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

...tudi meni je razneslo glavo, grip je odneslo ven, točno kot je napisal mongo56!
in to po tretjem " normalnem" poletu, pa brez kreša prej (v bistvu sem ga danes dobil).
Pa kljub temu, da sem gripe dol vzel, pregledal, vijaka loktajtal (sem prebral opozorilo)...

In potem sem še pol ure iskal odpadli blejd z gripom, ob tem da se je še en kuglink ns swashu odtrgal, linkov pa itak nisem našel :(

... jim bo še danes pisal o težavi.
Uporabniški avatar
Drekavac
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 01 Jun 2010, 13:23
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drekavac »

No, zdaj sem pa odločen, da zaenkrat ne kupim. Matr, pa tolk sem se že veselil. :(
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kemenb napisal/-a:No pa sem si tudi jaz kupil helikopter... če bi se temu lahko tako reklo :D

Prvi občutki? Kot da bi letel malo večjo muho na steroidih :D
Zelo odziven, imel sem tudi že nekaj bližnjih srečanj z zidom ko se je helikopter povspel na kak meter ali več višine in me je zagrabila panika ker je začel leteti po svoje... Sedaj letim ene 10 cm visoko, da dobim malo občutka kako ga kontrolirat in če gre preblizu zida ga še vedno lahko na hitro pristanem.

pri malo večjem sunku glavnega propelerja v karkoli rade skočije ven povezovalne ročice, pri prvem in največjem krešu sem spulil ležaj ven iz gripla tako da ni ravno nevničljiv.

Čas letenja je cca 5 min, v navodilih je priporočen timer na 4 min za normalno letenje in 3 za 3D, sicer ima pa tudi alarm, lučka začne utripati in kmalu za tem zmanjša moč motorja.

...mogoče kot prvi helikopter ni najbolj primeren, ker je zelo majhen in neroden za popravljat ter menjat baterijo ampak meni se še vedno dopade :)

Pripis: še dva polata sta za mano, drugi polet je trajal presenetljivih 9 minut, po 4 minutah je helikopter izgubil nekaj moči in bil več tako "živčen"zato sem si ga upal dvigniti malo više, skoraj do stropa :)

Moderatorja bi prosil če premakne temo v mikro-elektro helikopterji, za napako se oproščam.
:roll:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

To ni mikro-elektro helikopter... saj ima kolektivno komando s spremembo koraka, ne vrtljajev, ne?

Škoda edino, da si odpiral novo temo, saj ta že obstaja... zato sem te citiral in prestavil sem.



S takim načinom letenja bo baterija imela zelo kratko življensko dobo, vsaj glede na napisano se zdi, da jo preizprazniš.

Za prvi helikopter je to vsekakor zgrešen nakup, še bolj kot to pa je zgrešeno letenje "blizu stene" ipd. Leti zunaj, ko je mirno ozračje, na helikopter namontiraj križ iz karbonskih paličic in žogicami na koncu, pa se potem uči.
llogar
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Feb 2011, 14:22

Odgovor Napisal/-a llogar »

Živjo, še en začetnik tukaj.

mCPX je moj 1. helikopter sploh. Tudi oddajnika še nisem prej nikoli v rokah držal.

Pa sem začel lepo počasi - najprej kakšen mesec pridno študiral internet, nato nabavil oddajnik (Spektrum DX6i), letel kakšen mesec s simulatorjem. Ter nato okleval med mSR in mCPX. Na koncu je vseeno padel mCPX, je/bo večji izziv.

Imel sem manjši problem z uparjanjem oddajnika s helijem, saj sta bila očitno preblizu skupaj in bind-anje ni uspelo dokler nisem postavil oddajnika kakšen meter stran (to o razdalji sicer piše v navodilih, ampak kdo jih bere?)

Navodila tudi omenjajo, da s Trainer stikalom na oddajniku lahko preveriš če je povezan (swashplate gre gor/dol), ampak to očitno velja samo za priložen oddajnik, na DX6i je namesto Trainer stikala to Throttle Hold.

Sprogramiram še oddajnik na priporočene nastavitve in čas je za prvi polet... Dodajam plin in opazim, da nekaj ni v redu z vrtljaji. Ustavim, pogledam in ugotovim, da sem po nerodnosti speljal kabel do baterije tako, da se je drgnil ob zobato kolo. Popravim in nov poskus - zadeva res leti. Najprej potegne fejst v levo, potem je pa dokaj enostavno za lebdet. Bistveno več pa zaenkrat niti ne znam...

Po ene 10 baterijah več ali manj lebdim pri miru in ga počasi vozim okoli (vedno z repom proti sebi seveda), večje težave kot mirovanje levo/desno oz. naprej/nazaj mi dela držanje višine. Kot moj predhodnik, tudi jaz "letim" v stanovanju, kar me sicer dela živčnega, ampak zaenkrat še ni blo kakšnega hujšega kreša. Edini poljub z omaro je preživel brez opaznih posledic - edino zvok je sedaj malenkost drugačen?

Je res bolj pametno zunaj letet, samo kaj ko tule okoli ni kakšnega primernega prostora, da bi imel malo miru in kolikor toliko brez firbcev.

Sem pa opazil že od novega, da je, kako bi rekel, levo/desno bolj občutljiv kot naprej/nazaj in da je potrebna večja korekcija krmilne palice naprej/nazaj kot pa levo/desno za recimo isti odziv - če ima mogoče kaj zveze, da tanka kovinska palčka, ki povezuje zadnji servo s swashplate ni čisto ravna (tudi pri čisto novem, še iz škatle)?

Zame osebno se mi nikakor ne zdi da bi bil to čisto denar preč vržen. Je pa res, da bo trajal še zeeeelo dolgo, da ga bom vsaj približno obvladal v vseh orientacijah - kar mi je zaenkrat (tudi na simulatorju) še čista magija.

LP
Luka

p.s. Sem sprobal tako RF kot PhoenixRC, pa se mi zdi RF bolj realističen, čeprav sedaj uporabljam PhoenixRC. Sploh pri vzletu gre heli v Phoenixu samo v zrak in nič vstran, kar se mi zdi malo nerealno - sicer pa kaj pa jaz vem. Kot sem že rekel, sem čisto zelen.
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Edini poljub z omaro je preživel brez opaznih posledic - edino zvok je sedaj malenkost drugačen?
Preveri če glavni zobnik sedi dovolj visoko in nimaš zračnosti na glavni osi.
Sem pa opazil že od novega, da je, kako bi rekel, levo/desno bolj občutljiv kot naprej/nazaj in da je potrebna večja korekcija krmilne palice naprej/nazaj kot pa levo/desno za recimo isti odziv - če ima mogoče kaj zveze, da tanka kovinska palčka, ki povezuje zadnji servo s swashplate ni čisto ravna (tudi pri čisto novem, še iz škatle)?
Nastavi si manjše hode na aileron kanalu in po možnosti dodaj še expo na obeh kanalih, da omiliš "center".
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Phenix, hvala ker si me citiral sem, nisem opazil, da je tema že odprta.

Vem da je za prvi heli bolj primerna večja zverina klase 450+ ampak mcpx je bil edini ki se mi je zdej vreden nakupa v rangu 150€ ker DX6i že imam.

Za enkrat sem kar zadovoljen, ležaje in blejde sm pa vzel v zakup ker se čudim da ta "chineze alien tech" sploh leti :D

Pristajanje mi ni problem, problem rata ko ga dvignem više kjer ne morem več prostat tako na hitro, trenutno letim kake pol metra od tal, kar se pa tiče odzivnosti naprej nazaj sem nekaj čaral in je bil v momentu vertikalno postavljen, ven pa ne grem ker bom probal 3D... in za ostalo ostane samo še mastercard :S
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Si želi še kdo takšno kabinco?

Kontaktirajte me na ZS!
Priponke
MCPX.jpg
MCPX.jpg (169.54 KiB) Pogledano 3403 krat
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

a če ni podobno TRDju ni več zanimivo al kako po novem? :lol: :lol:
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Še leti kdo sploh z njim?

Jaz sem ga malce predelal, saj pride nova kabinca :D
Priponke
be.jpg
be.jpg (68.94 KiB) Pogledano 3271 krat
raz.jpg
raz.jpg (83.5 KiB) Pogledano 3271 krat
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

Oj, malo letim jaz, malo pa ga "gonijo" ostali... :)
Edino imam problem, ker mi rep ne drži najbolje. Mislim, da je bil iz škatle bistveno boljši. Pa sem ravno zadnjič za hec zamenjal cel del, pa nič bolje.
..pa kljub temu, da imam nove batke 35c (in se poozna!).

Kako je s tem pri vas ostalih?
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Jst sm pa danes spet po dolgem času letel, prvič zunaj in se ni končalo najbolje.... je pršu sošolc mimo, sm pogledou kdo je heli pa že skor čez živo mejo, malo preveč sm potegnu nazaj in se je postavu vertikalono, pol sm pa sam počakou da pade dol... se mi je zdelo da je padec brez gasa boljši kot pa da rešujem in ga zabijem pod polnim gasom, no pa je šou swash...

Zjutrej je blo lepo brez vetra tut heli je lepo leteu, upam da mi prjatu prpele swash že danes ko gre mimo mibota.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Rep mi drži čist OK....modifikacijo mi je predlagal prijatelj in sicer daljši rep ter brez stabilizatorja(repnega).....
Meni drži res vredu, lahko počnem skoraj vse oz. trenutno vse kar ZNAM.
Mogoče posnamem kakšen video.

Ja glede swashplate je pa tako, jaz sem ga polomil v 3dneh, potem sem vozil z zalepljenim( FAIL) in nato kupil swashplate od MH. Razlika je več kot očitna :roll:

PS: bovi kje si dobil 35C batt?
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

batki:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=17808
delajo, ne rabiš predelovat ohišja, konektorjev, leti se za pol dalj, moč...

Meni je takoj na začetku po prvem krešu, ko je razneslo gripe, počila tudi bunkica na swash...
Imam še 2 ali tri na zalogi, če kdo rabi. Isto gripe.
Sam imam sicer vse od MicroHelija, je kar kul.

Rep mi pa res ne drži, že ko pohodim pitch, se zavrti, včasih se potem tudi ne ustavi in smo tam...
Bom probal ven potegniti in stabilizator dati stran.
Koliko imaš rep ven, več ko 4mm? A imaš prav drugi boom?

@nori-modelar, daj, posnami kak video :).
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Fuf baterije bo pa res treba nabavit, sploh nisem sledil #-o

Boom sem si sam odrezal in sicer sem vzel 2mm karbon palčko in jo lepo odrezal. Dolga je približno 2cm več....in deluje res odlično, poizkusi nimaš kaj zgubiti.
Kaj vse pa maš od Micro Helija BOVI?

EDIT: To se je dogajalo pred modifikacijo tudi meni, vrtenje ob pitchu itd.
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji