SPLOŠNO - Simulatorji letenja

Akrobatski in 3D modeli
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Jaz tudi uporabljam Phoenix-a. Za ta denar je več kot odličen.Vse nadgradnje so brezplačne deluje v vseh MS operacijskih sistemih.
Ko sem se odločal za nakup simulatorja se mi RF zdel odločno predrag.

Pri uprabi simulatorja sedim,...
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

3x zabijem pa moram nabavit rezervnih delov za več kot pa en simulator.
Tako, da meni se osebno simulatorji ne zdijo pretirano dragi. Prišaparal mi je pa več kot samo 3 kreše! :lol:
Slika Slika
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

8 pac napisal/-a: je napisal :

"Sem misli kakšno piratsko verzijo, ker za simulator pa res ne mislim denarja stran metati."
O ljudi kje mi živimo :D :D :D :D :D #-o #-o #-o #-o #-o #-o

LP

P.S. Reflex XTR, Phonix, tukaj

Oba dva sta zelo dobra, sedim.
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Karbonko napisal/-a:Nvm jst sem sal dal opcijo!

Drugače sem pa js vedno tako razmišljav.
3x zabijem pa moram nabavit rezervnih delov za več kot pa en simulator.
Tak da men se osebno simulatorji ne zdijo pretirano dragi.Prišaparal mi je pa več kot samo 3 kreše! :lol:


Lp!
Ja s tega stališča maš kar prov :lol: :lol:

THE DOCTOR napisal/-a:8 pac je napisal :

"Sem misli kakšno piratsko verzijo, ker za simulator pa res ne mislim denarja stran metati."

O ljudi kje mi živimo :D :D :D :D :D #-o #-o #-o #-o #-o #-o

LP

P.S. Reflex XTR, Phonix, tukaj

Oba dva sta zelo dobra, sedim.
J***** pač sem big fan of real flight :lol: :lol:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

@8pac: o piratskih verzijah se na tem forumu ne bo razglabljalo.

Vemo, da ti simulator privarčuje kar nekaj denarja (v nadomestnih delih) in zagotovo tudi toliko, da si izdelovalci zaslužijo, da kupiš njihovo delo in trud.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Phoinix : Podpišem

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Alex 76 napisal/-a:
Alex 76 napisal/-a:…
Velikokrat preberem kako misel s katero se ne strinjam, vendar se mi ne zdi dovolj pomembna, da bi se nanjo odzval. V tej temi se je ponovno odprlo vprašanje legalnosti uporabe programja. Lahko bi pričel s pravno latovščino in navajanjem normativnega in sanacijskega dela naše zakonodaje pa ne bom, ker vem kako brezpredmetno bi to bilo za večino bralcev. Raje se bom osredotočil na bolj poljuden pristop, ki temelji na bolj praktičnem poizkusu orisati problematiko.

Vsaj večina sodobnih družb pozna zasebno lastnino. Večina si le to predstavlja v materialnem smislu in že od malega se otroku vtepa v njegovo podzavest vzorec o njeni nedotakljivosti. Večina to pravilo osvoji in mu skozi svoje življenje sledi. Problem pa nastane, ker nekatere njene oblike malenkost odstopajo od takšnega materialnega pogleda, večina pa ne vloži niti minimalnega truda, da bi poizkušala razumeti bistvo pravil, ki jih postavlja zakonodaja.

Poizkusimo biti konkretni. Skupina zanesenjakov je bila prepričana, da bo izdelala najboljši simulator jadralnega letenja. V projekt so vložili svoj čas, znanje in denar. Rezultat njihovega dela je nedvomno vrhunski izdelek, ki postavlja nova merila na tem področju. Sedaj pridemo do točke, kjer imajo nekateri problem z razumevanjem lastnine. Izdelek je njihova lastnina in avtorji lahko z njim razpolagajo skladno z njihovo lastninsko pravico. Omenjena skupina se je odločila za trženje in postavili so ceno ter pogoje nakupa. Vsakdo, ki proti postavljenim pogojem uporablja program je s tem lastnikom ukradel del njihove lastnine. Vedno znova sem presenečen nad tem, kako družbeno spremljava se nam zdi kraja intelektualne lastnine, na drugi strani pa ne kažemo nikakršne tolerance do nekoga, ki v trgovini ukrade Kranjsko klobaso, navzlic dejstvu, da vrednost pri kraji intelektualne lastnine mnogokrat presega vrednost omenjene Kranjske.

Vsakemu, ki na nelegalen način uporablja takšno lastnino bi postavil retorično vprašanje. Kako bi se počutil, če bi sam vložil delo, trud, čas, vizijo in ne nazadnje svoj denar, namesto zaslužene nagrade pa bi nekateri poizkušali vse, da mu ne izkažejo ustreznega priznanja za njegovo delo. Zgolj v razmislek.

Vem, da sem se oddaljil od osnovne teme, vendar me je brezbrižnost nekaterih le malenkost preveč razdražila.
…
Alex 76 napisal/-a:…
Saj bi se nad pisanjem nekaterih človek zgolj nasmehnil, a kaj, ko je zadeva preresna za kaj takega.
Za to, da neka družba vsaj do neke mere funkcionira je potrebno uvesti določena pravila. Slednja so lahko bolj zavezujoča, ki so zapisana v obliki zakonodaje ali manj zavezujoča, ki se uvrščajo pod moralne norme ali če želite norme lepega vedenja. Eno področij z dolgo in bogato tradicijo legislativne ureditve je tudi področje lastninske pravice. K sreči je veliki večini njen koncept jasen, ko gre za materialno področje, presenetljivo pa se zatakne, ko je govora o nematerialnem področju. V to skupino spada intelektualna lastnina, ki je lastnina tako, kot avto, hiša ali salama. Če bi nekdo spraševal po tem kako vlomiti v banko ali če kdo pozna koga, ki bi nekoga spravil na drug svet, bi večina to zaznala kot nesprejemljivo. Velika večina sicer slednjega nebi dojemala kot kršitev zakonodaje, temveč kot moralno problematično. Če torej priznavamo dejstvo, da je tudi intelektualna lastnina ena od oblik lastnine, potem spraševanje po piratskih kopijah ni nič manj sporo od zgoraj navedenih primerov.
Avtor je lastnik svojega izdelka in ima pravico z njim razpolagati! Kako bo to svojo pravico koristil je njegova odločitev.
Dejstvo je, da so nekateri programi namenjeni profesionalni uporabi dragi. Njihova cena je določena na podlagi ocene tržne moči ciljnih skupin katerim so namenjeni. V primeru, da se ne nameravajo uporabljati v pridobitno dejavnost je njihov nakup s finančnega vidika močno vprašljiv. Osebno bi v takšnih primerih vedno svetoval prijazen dopis z opisom specifične situacije naslovljen na lastnika takšnega programa, ki običajno obrodi sadove ali v smislu huronskega znižanja kupnine ali celo daritve. V primeru, da se program uporablja skladno s svojim poslanstvom pa vedno obstaja konkurenca, če nam izdelek ne ustreza, tehnično ali cenovno. Piratsko kopiranje ni in ne sme biti rešitev ne glede na pogostost tovrstnega ravnanja.
…
Nisem imel volje ponovno pisati že zapisanega.
KRISTJAN-airman napisal/-a:…
partis.si je legalna stran. Imajo usa dovoljenja in use....Zato pa majo tam ratio. Da kolkr dol povlečeš moreš gor nazaj uploudat, In s tem izničiš to da si sploh kdaj kej povleku z neta.....Am drgač pa brez piratskih verzij programou bi pa ljudje bankrotirali!! Tko da, če z partisa povlečeš dol simulator al pa filme, to ni nobena kraja.......Kraja bi bla, če bi si povleku z neta nweem kolk filmou, programou, itd.. In bi le te potem prodajau naprej. To je kraja da pa maš za privatno uporabo pa ni nič narobe.....
Zgornji prispevek je reprezentativen primer tistega o čemer je pisano v zgornjih dveh prispevkih, saj večjem delu teksta avtor dokazuje, konceptualno nerazumevanje zakonodaje, ki ureja področje avtorskega prava.

Obstoj strani kot take je seveda legalen, pravna interpretacija vsebin, ki jih ponuja pa avtorjem strani omogoča, da se nahajajo na samem robu legalnosti. Avtor v prispevku postavi trditev o tem, da imajo dovoljenja. Za posredovanja programske opreme jih nimajo, kar je eksplicitno zapisano v pravnem pouku na njihovi strani. Prosta izmenjava kot ga omenja pisec prispevka pravno nima osnove. Žal izjava o visoki nabavni ceni programske opreme celotna pisanje postavljena še korak dlje, saj se protipravno pridobivanje programske opreme vrednoti kot zaželeno in družbeno sprejemljivo. Katastrofalen koncept, ki vodi v razkroj pravnega reda. Tudi preostanek prispevka kaže na že omenjeno nerazumevanje koncepta intelektualne lastnine in pravice in dolžnosti, ki izhajajo iz tovrstnega pravnega razmerja.
Tudi sam imam določene pomisleke v zvezi z določenimi področji, ki jih ureja avtorska zakonodaja, vendar mora biti njihovo spreminjanje temelječe na popolnoma drugačnih metodah.

Če se za trenutek vrnem na plačevanje programske opreme. Mar pomeni, da smo tisti, ki uporabljamo kupljene programe največji norci, da zanje plačujemo. Celo več. Poleg kupljene programske opreme dejansko plačujemo tudi za ukradene izdelke, saj njihovi razvijalci in lastniki v tržno ceno vračunajo tudi izgubo zaradi manjše prodaje. Ali pomeni, da so tatovi intelektualne lastnine toliko pametnejši od nas preostanka raje.

Vsako tovrstno kršenje si zasluži ustrezno zakonsko sankcijo, ki bo upajmo sčasoma omogočila družbeno razumevanje tudi te oblike lastninske pravice, saj bomo v nasprotnem primeru postali družba v kateri velja popolno brezpravje, kjer velja zgolj pravilo močnejšega in bolj iznajdljivega. Mislim, da je čas, da se kot družba nad lastnimi vrednotami nekoliko zamislimo.

LP
Alex
Verjetno obstaja še kak moj prispevek na to temo in glede na zapisano je več kot očitno kakšno je moje stališče o tem.

Menim, da bi se morali isto misleči medsebojno aktivneje podpreti v prizadevanju po ozaveščanju nekaterih članov naše družbe, saj pomanjkanje tovrstnih znanj posamezniku onemogoča normalno družbeno funkcioniranje, preostanek članov skupnosti pa ima zaradi tega žal prav tako težave.

LP
Alex
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Phoinix in Alex 76 ; Se podpišem pod napisano.

8 pac: [-X
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
helinut
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 19 Jul 2009, 06:21
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a helinut »

O.K. neumno vprašanje.
Če že ne piratsko verzijo.Kje najceneje kupit ta simulator?
In kako je z RV napravo.Jo dobiš zraven ali lahko uporabljaš svojo (DX7) ??

Hvala in lp.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Jaz sem kupil Phoenix-a za 100€ pri primusu, vmesnik na 3,5 konektorju ter uporabljam svoj oddajnik.
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Jaz sem phoenixa kupil na fast-ladu za 80GBP=~92€+poštnina 5€. Tudi jaz uporabljam svoj oddajnik (futaba t10).
brrrm brrrm
helinut
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 19 Jul 2009, 06:21
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a helinut »

Hvala za odgovor zosek in Phoinix.
Ali lahko nekdo malo bolj konkretno opiše v čem se kvalitativno razlikujeta real flight in Phoenix, ki je enkrat dražji ??Kateri je bolj primeren za 3D letenje?
Naj na kratko povem, da sem že srednjih let in nikoli nisem imel opravka z modelarstvom in letenjem.Tako, da prosim za malenkost bolj laične razlage.
Pred kratkim me je nečak navdušil za helikopterje in sem nabavil E-sky Lamo in z njim naletel kar nekaj ur.Zraven sem dobil simulator, ki pa ga nikakor ne morem usposobit.
Ker je seveda lama bila že dolgočasna sem nabavil še STORM 450 Carbon Fiber Premium Edition, ki pa me je hitro prerasel.
Uspem ga samo lebdet in mogoče še kako osmico zasukat.
Ker, me je seveda strah, da ga prej celega ne razbijem sem "uvidel", da rabim prej še kako urco na simulatorju.
Plani in želje so veliki....časa pa malo.
Hvaležn bom za vsak nasvet.

Hvala
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Kdo pa je sploh rekel da je Phonix slabši od real flighta ?

Mislim da je trenutno najhudejšiši Reflex XTR2 3D, saj deluje v 3 d tehnologiji.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

RF ma najjačo fiziko od vseh tud tastari Reflexi so bli šrot ... mogoče je z novim boljše vendar dvomim ... Phoinix je pa neka srednja klasa ;)

My2cents :P
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

Kak se vam pa zdi realen heli-x ?
Sicer ni huda grafika, a fizika / cena pomojemn ni za ignorirat... pa še hurrican je v floti :whistle: , za RF sploh ne obstaja #-o
Za piko na i pa podpira letenje preko neta že veliko pred RF . :lol:
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Hurricane je za RF kar poglej na njihov forum knife edge pod swap page :lol:
imaš malo morje modelov :lol:
RF ima pa že od 2ke naprej MP ... 2ka je pa že stara k biblija :lol:
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Kje bi dobil pri nas tak kabel. Software mam že doma. A je to kaka posebna zadeva ali je lahko vsak usb kabel za simulatorje ? imam pa Dx5 spectrum komando in Futaba® 6EX 6-Channel 2.4GHz. Za katerega naj nabavim kabel pa kje ? :roll:
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

@Parky očitno sem že čisto slep. :oops: Tam sem ža parkrat iskal pa google... Maš mogoče kje direkten link shranjen?

@mzakelj odvisno od simulatorja. Eni imajo zaradi piratske zaščite posebni USB modul ( npr RF ),
drugi pa ti lepo prebavijo skoraj vsak USB kabel, ki ti emulira komando kot jojstick(igralno palico).
Pogoj za enostavno priključitev je, da ima komdanda izhod kot učenec.


Kaj ima kdo seznam kateri od sim. podpirajo headtracking? Sem se nekaj igral z freetrack + G3 in lahko rečem, da deluje za odtenek še bolj realno.

Mogoče bi bilo zanimivo eno stalno up to date primerjalno tabelo vseh heli sim naredit(nisem gledal mislim pa, da je še nimamo ali? )
Če ste za, jaz rade volje naredim iz rač. vidika(podpora,min konfig...) bi pa prosil vas,
ki se bolj advance piloti da naštejete katere vse sim poznate pa hkrati ocenite fiziko recimo 0-10
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Evo ti zdej pa veselo lovdanje :lol:
http://knifeedge.com/forums/downloads.php
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

:o :oops: Ma ne no.. kako je to možno.. #-o zdaj po ca 1 mesecu sem ga z istim iskalnikom v prvo našel... že šibam.. po nove "špegle" :lol:
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

RF ima dobro fiziko in slabšo grafiko kot Phoenix in Reflex. Čeprav imam v RF grafiko nastavljeno vse na max. je daleč od Phoenixa in Reflexa, kjer zgleda skoraj fotorelistična. 3D z red/blue očali je tudi dober v RF ampak boli glava po 10 minutah.
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Moje mnenje glede na fiziko!

RF G4.5 = 10/10
Reflex XTR(ne vem čist točn kira verzija, sam ne najnovejši) = 6/10
Heli X = 4/10
Aerofly pro delux = 5/10

Za phoenixa osebno ne vem, pa tudi za ta novga reflexa ne.Mi pa grafika ni tok pomembna kot fizika!
To je samo moje mnenje.Odkar mam RF ne bi meu nobenga druga!


Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Da dodam še moje mnenje PhoinixSim 8-10 ;)

Zdej si lahko predstavljate od Karbonka in mene podatke :P
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
JeZoCOH
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 25 Jun 2010, 16:57

RealFlight G5

Odgovor Napisal/-a JeZoCOH »

RealFlight G5 ima kdo informacijo kje se da to online nabavit?

LP!
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Roby »

Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji