SPLOŠNO - Orodje

Akrobatski in 3D modeli
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Splača se imeti tudi digitalni kotomer... (ebay "Digital Angle Gauge Protractor Inclinometer Clinometer" cena cca. 30e).
Priponke
e50f_10.JPG
e50f_10.JPG (23.42 KiB) Pogledano 14573 krat
lp Melly
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

matejmiklavc napisal/-a:Kateri so osnovni imbusi(velikosti) za sestavitev HK-450? So metrični?
Večinoma so metrični. Ne vem točno za HK450 ampak iz izkušenj lahko povem, da se splača imeti vsaj še imbus 1/16 palca (1,58mm), katerega dobiš tudi pri nas.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Še na ena obvezna oprema, ki ni bila omenjena. Lepilo za vijačne zveze kot npr. Loctite. Moder je šibkejše lepilo katerega lahko odvijemo, zelenega pa lahko odvijemo samo s segrevanjem.
Priponke
Loctite243.jpg
Loctite243.jpg (21.34 KiB) Pogledano 14543 krat
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Naj samo še dodam, rdeči Loctite tudi obstaja in tudi v večini primerov samo segrevanje razdruži vijačno zvezo.

Pozabili smo pa na eno zelo pomembno orodje za neboleče uvijanje Ball linkov.
Priponke
Ball Joint tool.JPG
Ball Joint tool.JPG (10.16 KiB) Pogledano 13887 krat
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
helinut
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 19 Jul 2009, 06:21
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a helinut »

Nameravam kupit ta set orodja.
http://www.helitec.at/Werkzeugkoffer.htm
Ali je primeren za "šraufanje" 450 klase?
Kako je kaj kvaliteta?
T-REX 700 DFC, T-REX 600 ESP, T-REX 450 V2 ;-)
Futaba 14SG
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

V švajgiju sem imel možnost pogleda, pa me niso prepričali saj je vse premalo :wink:
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Jaz odvetujem nakup orodja vse v enem. Kar sem kupil cenovno ugodnega kompleta se je vedno izkazalo za slabo kvaliteto.
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
szobov1
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Apr 2011, 18:02

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Kje lahko v SLO. dobim orodje ? Rabil bi, za nastavljanje rotorja, klešče za ball linke.

Lp
_Marko_
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 08 Nov 2012, 12:02

Re: SPLOŠNO - Orodje/začetki

Odgovor Napisal/-a _Marko_ »

Pozdavljeni,

za začetek bi se opravičil, v kolikor ste že obdelali to temo, vendar je žal sam ne najdem, saj sem nov na forumu. Ravnotako bi se zahvalil Feniksu za začetne informacije, vendar bom raje tokrat povprašal za javno mnenje.

dober mesec-dva sem se ukvarjal za T-rexom 100x, ga razstavil in sestavil parkrat, si ogledal kako kaj delujejo posamezni sklopi in podobno. Žal mi je nedavno pregorel repni elektromotor (dobrih 60 poletov), kar je kot opažam redna težava pri tamalem trexu, in mislim da nima smisla vlagat vanj vsak mesec po nekaj 5 eur za repni sklop, zato bom sedaj naredil preskok na večjo zadevo.

Nekako sem se odločil glede na sredstva/performans za T-rexa 450, vendar še ne vem ali bo tanov DFC ali klasični V2 paddle. (tu bi prosil za mnenja)
http://www.align.com.tw/shop/product_in ... ts_id=4138
http://www.align.com.tw/shop/product_in ... ts_id=4485

pa da preskočim še na bistvo, orodja: Ali je pametno kupovati orodje od Aligna (imbus "šraufencigre", philips izvijače, digitalni pitch-mer, in podobno?) Ali je morda bolje vzeti kaj drugega in če ja, katero firmo?

razen tega še vprašanje okoli ESC in ostale elektronike, je priložen ESC (align RCE-BL35P 35A Brushless ESC) vredu, ali bi bilo bolje vzeti kaj od Kontronika ali pa Castle oz. kaj drugega? (pregrevanje....), enako vprašanje še za servote, katero firmo, oz. ali so za 450 priloženi vredu? Ter nenazadnje še KDE aluminijasti modi, predvsem ALU "anti taco" akumulatorsko ležišče, so dejansko uporabni?

sicer vem da je to splošna tema o orodju, vendar ne vidim smisla da bi odpiral 2-3 različne teme. :whistle:

Lp
Marko
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - Orodje

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Danes sem preizkusil Thunder Tiger Blade balancer in sem navdušen. Za to napravo sem izvedel na ScaleRCforum in od začetka sem bil skeptičen. Prvo presenečenje je bilo kako mala naprava je - skepticizem je naraščal, drugo presenečenje pa me je postavilo na realna tla. Izredno precizno sem določil težišče na krakih rexa 600, tako ogromnih glavnih krakih kot drobnih repnih. Čeprav so bile razlike izjemno male (na repnih krakih 34 +/- 0,04g) je libela povsem točno govorila kateri krak naj dobi dodatno maso.

Skepticizem na stran, zadevico priporočam.

http://manuals.hobbico.com/ttr/1077-manual.pdf

Slika
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - Orodje

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

kaj pa nastavljaš s horizontalnima vijakoma?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - Orodje

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Odpraviš neuravnoteženost same naprave, kalibracija pravzaprav.
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: SPLOŠNO - Orodje

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Ne morem verjeti, v bistvu omogoča statično in dinamično balansiranje.
Ni mi jasno, kako si balansiral repne rotorje, v navodilih sem zasledil samo podporo 4 in 5 mm luknjam.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - Orodje

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

No, "dinamično", kar se mene tiče je to še vedno statično balansiranje, le da upoštevaš težišče posamezne komponente. Dinamično balansiranje v teoriji pomeni, da se mora predmet vrteti, s čimer se pokažejo ciklične vibracije - "debalans". Četudi je nek element statično uravnotežen, ne pomeni da je dinamično. Po drugi strani ta naprava omogoča le balansiranje krakov, ne pa tudi glave oz. elementa, ki krake združuje. Torej, super predpogoj za grobo uravnoteženje, ni pa to vse kar lahko narediš.

Vijak, na katerega priviješ matico ima 3 mm steblo, nato pa z matico ali pušo prilagodiš nastavek na 4 ali 5 mm.
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Re: SPLOŠNO - Orodje

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Phoinix napisal/-a:No, "dinamično", kar se mene tiče je to še vedno statično balansiranje, le da upoštevaš težišče posamezne komponente.
Načeloma se strinjam, toda večja natančnost bi verjetno narekovala še kaj več, kot pa preprosto lepljenje izolir traka na rotorje.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - Orodje

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

V praksi je lepilni trak daleč najbolj uporaben. Ko bom dinamično balansiral bom pa z uhu tacom določil maso in mesto, nato na s podložkami na vpetju uravnaval. Če bo potreben popravek na samem kraku pa lepilni trak zmaga.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji