SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kolektiv je stvar navade. Če se tako navadiš (0* na sredini kolektiva) nimaš nikakršnih težav z nadaljnjim letenjem; naj gre za 3D, začetniško ali scale konfiguracijo.

Bolj ko bo mraz, bolj bodo gumice trde. Pomaga pa tudi malenkost silikonske masti, da lepše drsi vse skupaj.
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Ja vrjamem ja! Potem se bom pa tko navadil!:) Bom pred naslednjim letom še malo namazal gumice!

Tole je pa posnetek:

http://www.youtube.com/watch?v=SogDk7dT ... sWm0W_xODw
letat
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 14 Maj 2011, 12:41

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a letat »

Ve kdo za koga, ki solidno naredi barvno eloksacijo na aluminjastih delih?
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Pozdravljeni!
Mogoče kdo ve kje dobiti dobro kopijo glave za HK 450 V2. Kupil sem že tri iz HK strani, pa se ne morem znebiti tresljajev ko privijačim krake. Mora biti pa sive barve, saj si ne želim mavrice po modelu.

p.s: Bi kupil original Align-ovo, pa je cena cele glave overkill #-o.

Hvala in lp!
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Sali »

Original Align je 40 USD in to DFC.

http://www.ebay.com/itm/ALIGN-T-Rex-450 ... 20e49e323c

Pa sigurno zarad glave trese???
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

Da trese je lahko veliko vzrokov. Si preveril brez glave, potem preveriš z glavo, potem dodaš krake(so zbalansirani) in tako dalje. Jaz sem 600-tki imel tresljaje v repu in se jih nisem znebil dokler nisem za 2mm potegnil cev repa iz ležišča.

lp,
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

Pa gred je sigurno OK. Sem pred časom kupil origalni gredi za aligna in je ena bila že nova čisto malo zvita.

lp,
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Pozdravljena!

Hvala obema za odgovore. Na heliju nimam FBL elektronike, zato potrebujem glavo z stabilizacijo (Flybar). Te pa kolikor sem gledal imajo od Align-a kar zasoljene cene. Sicer pa jih je po netu toliko, da se potem vprašam ali bodo sploh pasale na V2 heli (razlika v glavni osi 4 ali 5mm).

Preizkusil sem že vse živo, zamenjal tudi glavne osi in prej preveril na ravni površini ali so zvite. Zamenjal "feathering shaft", na novo nastavljal linke, blade tracking, pitche ... Nov je tudi zadnji del, jermen in pogonska zobnika glavnega rotorja. Preizkusil sem tudi nove krake, medtem pa sem te stehtal in je razlike med njima 0,5g kar mislim da nebi smelo delati takšnih težav. Zbalansirana sta bila tako po statični kot tudi dinamični metodi. Mislil sem tudi da je problem v damperjih, pa sem jih zamenjal z o-ringi, isti šmorn. Naj pa omenim, da se to dogaja odkar je bil heli crashan na glavo. Prej je letel brez težav umirjeno, rep pa je bil kot pribit. Sedaj pa mi te vibracije povzročajo nemiren let in helija niti ni mogoče nastaviti da bi lahko letel mirno, četudi povečujem gain žiroskopa do neke pametne meje.

Dogaja se mi namreč nekaj podobnega kot na videu, le da se pri meni vibracije pokažejo na začetku, v višjih obratih pa se vidi le tresenje repa, drugače pa poskakuje gor in dol.

https://www.youtube.com/watch?v=B13rzRxIBcQ

p.s: Edino česar še nisem zamenjal sta nosilca glavne osi z ležaji. Ležaje sem tudi poskusil zamenjati pa se vibracij ne znebim. Je pa to naslednji projekt, saj sta nosilca na poti s Kitajske.

p.p.s: Poskusil tudi brez glave in glavna os ne opleta. Poskusil brez krakov in se vidi da zgornji del glave malenkost opleta (opazujem vrtenje head stopperja in ta se začne malenkostno jajčasto vrteti). Zaradi takšnega jajčastega vrtenja sumim nosilca glavnega rotorja, saj ko dodaš težo na rotor je ta očitno ne more centrično prenašati. Ne morem pa verjeti, da sta mi dve Kitajski glavi povzročile toliko težav.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Roby »

Zivjo.
Sprijazni se z kitajsko robo in nekaj vibracijami ali si pa kupi kvaliteren heli pa teh tezav pri natancni gradnji nebo.
Tile kitajcki so najdrazji ker samo kopujes nove dele in upgrade da bi odpravil vibracije in ostale napake, na koncu imas veliko stran vrzenega denarja in se vse skupaj te mine. Predlagam da letis takega kot je ali si pa kupi en kvaliteten heli in nehaj metati denar v nekaj kar nebo nikoli delalo kot bi rad ](*,) Kaj je lepsega ko heli sestavis in letis brez teh kolobocij kaj dela in kaj ne.

ps: Ne razumem ljudi ki se lotijo tega hobija in ves cas jokajo kako je vse drago, takim predlagam da si kupijo pohodne palice in zacnejo hodit v hribe in to vam bo najcenesi hobi.

Lp, Robi
˙ʇı ʞ�ǝɹq 'ǝʞoɹq ʇ,uı� ʇı ɟı
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

se strinjam s tabo v delu ko praviš malo denarja malo muzike ali pa slabša muzika. Vendar se da tudi kitajca zrihtati, da je brez vibracij. Tudi v konkretnem primeru, da se da ugotoviti vzrok vibracij. Je potrebno nekaj znanja, veliko časa in potrpežljivosti ter korak po korak ugotavljati kaj povzroča vibracije in prej ko slej prideš do rezultata.
Lahko pa se tudi pretehta, če so vibracije še sprejemljive paš letiš z njimi in upaš da po naslednjem krešu jih več ne bo. To je odvisno od človeka koliko je prefekcionist.

lp,
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

@ Roby: Stvar je v tem, da niti pod razno vsaj na začetku dokler ne bom znal vsaj zadovoljivo leteti ne mislim dajati 400€+ za helikopter katerega je šansa da mi pade po tleh. Kitajc je dober za začetek saj se da z njim čisto zadovoljivo leteti, ko bom enkrat toliko dober, da bom presegel meje ki mi jih ponuja kitajček verjemi da bom kupil nekaj kar se za ta posel zdi pravi model.
Do sedaj pa bi se rad naučil na modelu ki je vreden v rangu 100-200€, saj tako ne bom imel prevelikega straha in nezaupanja vase da lahko kaj pošteno uničim, hkrati pa bom še za popravilo zmetal veliko denarja (glede na ceno alignovih delov). Je pa res, da bom za ta denar dobil dobro robo, ne tako kot sedaj tombola.
Je res da za Kitajca zapraviš veliko, da ga pripraviš do lepega letenja, a se ob tem ogromno naučiš, kar meni osebno lahko še pošteno pride prav. Poleg tega si upaš bolj pogumno leteti, kar pa spet prinese svoje bonuse ko greš iz simulatorja v resničnost.

@marci_boy: Glede na to, da sem dobil helikopter nastavljen u nulo, bi se rad sam tudi približal temu, zato z eliminacijsko metodo iščem del ki je pri crashu odpovedal in je skrit očitnemu. Saj pravim, naslednja menjava sta nosilca glavnega rotorja z ležaji vred, ker mislim da sta ta dva nasrkala. Po pomoč pa sem prišel na forum zato, ker mogoče se je komu že kaj takšnega zgodilo in vidi v mojem primeru zelo očitno rešitev.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Sali »

Kaj pa če bi kazga najdu v okolici in bi skup pogledala, po možnosti helijaša...
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Brane »

Roby napisal/-a:Zivjo.
Sprijazni se z kitajsko robo in nekaj vibracijami ali si pa kupi kvaliteren heli pa teh tezav pri natancni gradnji nebo.
Tile kitajcki so najdrazji ker samo kopujes nove dele in upgrade da bi odpravil vibracije in ostale napake, na koncu imas veliko stran vrzenega denarja in se vse skupaj te mine. Predlagam da letis takega kot je ali si pa kupi en kvaliteten heli in nehaj metati denar v nekaj kar nebo nikoli delalo kot bi rad ](*,) Kaj je lepsega ko heli sestavis in letis brez teh kolobocij kaj dela in kaj ne.

ps: Ne razumem ljudi ki se lotijo tega hobija in ves cas jokajo kako je vse drago, takim predlagam da si kupijo pohodne palice in zacnejo hodit v hribe in to vam bo najcenesi hobi.

Lp, Robi
Dva bi se rada naučila letet s helikopterjem, un z 800€ in un z 2800€ plače in ta dva se morata različno lotit, če se hočeta naučit letet.
Kitajci so super za začetnika. Jaz sem se že naučil toliko, da lahko rečem, da znam za silo letet in nikoli se nebi lotil, če bi vedel da bo treba za začetek odštet 400€ ali več za helikopter za učenje, naučil, sem se s kitajci. Daleč najbolj hvaležna velikost za učenje so 450 helikopterji.
Danes imam pa samo še enega, HK 550 FBL . Kljub občasnim težavam s kakšno komponento (posebej v začetku, jih je bilo kar nekaj), z njim še vedno rad letim. Za sabo ima cca 470 poletov in 5 krešov, pa z vsemi začetnimi nujnimi zamenjavami delov za original Alignove in z vsem kar sem porabil za kreše, še nisem zapravil toliko, kot bi me prišel nov original Align 550 FBL helikopter, do prvega poleta. Tu in tam se mu že nekoliko pozna kilometrina, občasno kako stvar zamenjam, a zelo redko kaj drugega kot zgolj nujno , kar je bilo potrebno zaradi poškodb pri kreših. In še vedno zelo lepo leti.
So pa originali natančneje izdelani in boljši o tem ni dvoma. A ta kvaliteta stopi na plan, ko začne pilot s 3D znanjem helikopter zategovati do mere, ki jo klasično poznana kitajska roba ne prenese.
Ampak tudi kitajci so zmeraj boljši, ko sem že mislil, da sem na taki stopnji, kar se znanja letenja tiče, ko zame kitajski helikopterji ne bodo več dobri, ponovno vem za kitajski helikopter, za katerega bi se z veseljem odločil, če bi bil na tem, da kupim nov helikopter.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Sali napisal/-a:Kaj pa če bi kazga najdu v okolici in bi skup pogledala, po možnosti helijaša...
Na žalost ne poznam nikogar v Celju in okolici ki bi se bavil s heliji. Ravno zato sem se obrnil po pomoč na forum.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Sali »

Prihajajoči funfly - bo sigurno, kdo na hitro ugotovu kako pa kaj...

PS: Jaz sem še po prve informacije in nastavitve 60 km v eno smer, pa mi še zdaj ni žal.
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Roby »

Samo v razmislek:
1. Belezite koliko denarja porabite za naknadne nove dele ki bi morali biti v osnovi dobri ali za upgrade da zadeva sploh spodobno leti! Prav nic ti ne pomaga ce kitajci pakirajo po 2 ali vec kosov v vrecke nadomestnih delov ker je loterija ce bo sploh kaksen zares dovol dober da ne pride do problemov z vibracijami!
2. Nenazadnje tu se porabi veliko casa za ugotavljanje kaj je sploh narobe namesto da bi ta cas posvetil dejanskemu letenju in treniranju!
3. Nikoli nisem rekel da mora zacetnik kupiti nov model iz trgovine, ce se malce pobrska po oglasih se stalno prodajajo rabljeni modeli ki so obcutno kvalitetnejsi od novega kitajca. (prednost helijev je tudi ce je 100 krat razbit, ko zamenjas poskodovane in unicene dele je kot nov) Razlika v ceni rezervnih delov med kitajcem in helijem srednjega cenovnega razreda (np. Align) pa tudi ni omembe vredna saj ne razbijes helija vsak dan. Ko sem jaz zacel z heliji sem ga prvic zares zabil ko sem izival in prenisko afne guncal pa ucil sem se brez simulatoja.

Je kar nekaj primerov ko so ljudje zaceli na kitajca metati Alignove dele da je zadeva zacela vsaj priblizno delovat kot je treba in prakticno vecino deliv zamenjali. Ko sem nazadje preveril je nov Alignov heli po delih kupljen drazji kakor ce kupis cel heli od Aligna.

Heli ki ga kupis za 100 ali 200€ na kocu krepko preseze 500€ da spodobno leti in se cel kup slabe voje in casa je vrzenega stran ](*,) ](*,) ](*,)

Mogoce ste ze slisali za rek: "Nisem tako bogat da bi poceni kupoval" ali "Kdor poceni kupuje 2x kupi"

Izivam vse da se razpisete vsi ki ste se naucili z kitajcem kolikorat ste rabili zaradi lastne napake in kolikokrat je kaj odpovedalo da je prislo do kresa.
Ja Brane vem da si ti imel veliko sreco z kitajci ampak tale tema ti govori da imajo redki tako sreco!
˙ʇı ʞ�ǝɹq 'ǝʞoɹq ʇ,uı� ʇı ɟı
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

Jaz sem začel z e-flite blade 450 in ni mi žal. Niti enkrat ni bil kreš zaradi helija ampak vedno zaradi moje napake. Nikdar nisem imel kitajca ker mi je bilo pomembno, da sem takoj po krešu zopet sestavil helija. Imam srečo da imam 40 min vožnje do DMT ali Sweighoferja. Sem se usedel v avto in po dele. Naslednji dan je bil heli ponovno v zraku. Če bi imel kitajca bi moral na dele predolgo čakati, pa še težje je iz spletne trgovine naročati, kot pa se v pravi pogovoriti s prodajalcem in si dele tudi v živo pogledati. SIcer pa je to moja zgodba in vsak si kroji življenje po svoje. Na to temo ali kitajca ali ne je bilo napisanega že zelo veliko in razprava tukaj o tem ali je kitajska roba slaba kolegu ki ima težave ne bo čisto nič pomagala. S tem ko v tem forumu rapredamo o tem ni ne bo Rocher nič bližje rešitvi.
Počakajmo, da kolega spravi gred v čisto vertikalo preveri ležaje pa bomo videli, ali rešil problem.

lp,
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ko nekaj zelo vztrajno zagovarjam je to zato, ker sem o tem kar govorim, iz nekega razloga zelo prepričan. V tem primeru sem prepričan zato, ker sem vse kar opisujem, dal skozi sam in na lastni koži preizkusil slehrno podrobnost.
Sem imel s kitajci srečo, zakaj le, saj nisem letel le z enim, toliko jih je bilo (od 200-550 velikosti), da upravičeno trdim, da imam z njimi bogate izkušnje.
In vse originale, ki sem jih imel in jih še imam, sem kupil ali dobil rabljene. Tako da izkušnje imam z enimi in drugimi in to lastne in bogate.
In res je rabljen original je lahko kot nov, čeprav ima lahko za sabo že kar nekaj kilometrine, ampak lahko je pa tudi tak, da čez čas zelo jasno ugotoviš, zakaj je bil naprodaj. In če je tak, je samo vprašanje, ali ugotoviš pravočasno ali ne.
Kdor je pripravljen v bazi odložiti cca1000€, za lep original helikopter, ali pa pol manj za rabljenega, ki bo morda na prvem poletu razbit in bo na njem morda za 200-300€ delov potrebnih menjave in si bo hladnokrvno rekel, "ja, se pač zgodi" temu se ne splača začeti s kitajci. Le zakaj bi se ukvarjal s takimi in drugačnimi težavami, ki te lahko doletijo zaradi kitajske šlamparije 8)

Komur se pa zdi, da bi mu na prvem poletu s takim lepim in dragim helikopterjem, ob misli na to koliko je to vredno in kako hitro gre lahko v drobiž, le malce zadrhtela roka, temu se pa splača začeti s kitajcem. Kdor se je ob mnogih težavah pripravljen zraven še kaj naučiti, kar se mu sicer nebi bilo treba, temu se splača še bolj. Takemu se splača na polno, brez vsakega dvoma, tudi ko se potegne črta ali dve.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Včeraj mi ni dalo miru in sem iz delov doma sestavil še eno glavo, ter jo kasneje privijačil na heli. Ugotovil sem, da imata obe glavi zvit ali pa napačno povrtan "Main rotor head housing", tujka zato ker ne najdem slovenskega izraza za to stvarco. Saj ko sem porabil to ki sem jo imel še doma, so se vibracije izjemno okrepile, brez da bi dodal krake ali pa flybar. Tako da poleg nosilcev glavnega rotorja sedaj še čakam na to stvarco. Sem iz HK-ja naročil tri, pa da vidimo kitajca če bo spet močno odstopal. Upam vsaj da ni iz slabe sarže kot tri glave do sedaj ...

Bom pa za vikend vsaj z Belt CP-jem poskusil testno leteti =P~.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Brane »

marci_boy napisal/-a: Na to temo ali kitajca ali ne je bilo napisanega že zelo veliko in razprava tukaj o tem ali je kitajska roba slaba kolegu ki ima težave ne bo čisto nič pomagala. S tem ko v tem forumu rapredamo o tem ni ne bo Rocher nič bližje rešitvi.
Počakajmo, da kolega spravi gred v čisto vertikalo preveri ležaje pa bomo videli, ali rešil problem.

lp,
Zakaj sem se jaz v tem primeru ponovno, po nepotrebnem razpisal :-k
Ker je nekdo, ki računam, da nekaj ve o helikopterjih napisal odgovor v stilu "zaženi v kanto kitajska jajca in kupi orenk helikopter, pa ne bo težav"

Če je vprašanje gred na 450 helikopterju, se jo da brez demontaže scentrirati v nulo, da je ravna bolj kot kakšna malo slabša nova(res je kakšna kitajska gred je lahko že nova, malce kriva).
Sname se rotor, sname se repni rotor in helikopter se požene ... z alkoholnim markerjem, se rahlo povsem na koncu približaš vrteči gredi, da se pokaže v katero stran opleta gred...gred s prosto roko ali s pomočjo primerne cevke ravnaš v potrebno smer in zadevo ponavljaš dokler gred ni povsem ravna, saj se z nekaj občutka po nekaj poizkusih na gredi izriše čisto tanek enakomeren obroček.
Takrat je gred dovolj ravna, da vibracij zaradi gredi zagotovo ne bo.
Enako se ravna repni rotor, oz negova gred.
Tako da, menjave gredi, razen v primeru res hudih krešov, so na 450 kitajcih nepotrebne, čeprav so nove malo da ne zastonj.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Lep pozdrav.
Nocem naredit se kaksne nepotrebne debate, ampak bi rad sam dodal se moje mnenje glede najbolsega helija za zacetek.
Vse lepo in prav da se za zacetek ne kupuje najbolse robe, ampak ko mi negdo rece da je 450ka najbol primeren heli za zacetek, se lahko samo nasmejem. Sam sem se vedno velik zagovornik nitrota za zacetek, predvsem 50klase. Heli je veliko bol stabilen kot 450 da ne govorimo o trpeznosti. Tako 50ko se da dobit rabljeno z ze kar dobro opremo za okoli 350e in garantiram da bo s tistim helijem manj problemov kot z 450.s tistim helijem se potem da tudi prez problemov nadaljevati s kaksnimi bolj zahtevnimi manevri, tako da za nadaljni nakup se ni takoj potrebe. Naslednja prednost je tudi, da samo natankas in letis, ne rabis se ukvarjat z baterijami kar ti se dodatno poveca cas za trening.
Tako je moje mnenje, ne pravim pa da se neda naucit z 450 je pa dosti lazje z vecjim in ni nujno da bos porabil z 450 manj denarja za rezervne dele kot z eno robustno 50ko. V debato z kitajci se pa ne bom umesaval :D

Drugace pa zivim v okolici velenja, letimo pa na letaliscu v lajsah ce slucajno poznas. Ce rabis pomoc se lahko dobimo in malo pregledamo zadevo. :)

Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Hvala. Seveda poznam, sem tudi sam Velenjčan, ki je zbežal v Celje :). Imaš ZS.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Sam sem se vedno velik zagovornik nitrota za zacetek, predvsem 50klase.
Tudi jaz sem zagovornik nitro motorjev, ampak pri RC avtih, saj sem kar nekaj let sem vohal hlape izgorelega goriva. Ker pa vem, da ima začetnik s helijem že preveč dela, ne da bi se ukvarjal še z motorjem, priporočam elektro helije.

Kar se pa tiče stroškov glede na velikost helija, sem pa z enim slabim pristankom 450-ke naredil več škode kot v pol leta z malim V120D02. Pa z malim helijem lahko letim na travniku za hišo, pa ga včasih vzamem iz solate na sosedovem vrtu, ... navsezadnje, kdor nima denarja za ta hobi, tudi helikopterja ne bo kupil. Ali pa ga kupi, potem pa hitro proda, ko vidi, da ni tako enostavno.
Uporabniški avatar
pustinek
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2008, 08:28

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a pustinek »

Nitro se mi zdi da nekako ni več primeren zaradi težavega dostopa do prodajalcev, ki sploh še prodajajo metanol.

Se strinjam da večji heli = lažje učenje. A brez učitelj - učenec povezave na več kot 550 klaso ne bi šel. Predvsem zaradi varnostnih razlogov.


Za začetek predlagam tako:

1) Mini lama oz nekaj podobnega : Za tiste, ki niso prepričani ali jim bo helikopter sploh všeč in za osnove orientacije je odličen helikopter. In z nekaj treninga na takem helikopterju, letenje z kako 450 ne bo problem.

2) Sledi heli za tiste, ki bi radi nekaj več in jih to zanima. Tu bi uvrstil helije od 450 pa do 550 ali 600 klase. Vse je odvisno od tega koliko € je na voljo za začetek in koliko znanja je že od prej. Definitivno je v večini primerov rabljen trex 450 najbolj primeren . Tudi za tiste, ki niso nikoli leteli. Komande za FBL sistem so lahko zelo poceni, polnilci za 3s 2200mah so po 20dolarjev (pa še napajalnika ne potrebujemo). Baterije so po 10€ in z vsako bomo imeli na začetku 8-9min letenja kar je za prve začetke več kot dovolj zaradi potrebne koncentracije. Tudi kitajski heliji niso več tako slabi kot so bili (enako velja za align). Vedno manj je potrebnih upgrejdov da heli leti tako kot se zagre.
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Roby »

Brane.
Zabiti heli za 200 do 300€??? Ali govorimo o 700 size helijih, meni ni uspelo zabit Protosa 500 cez 100€ pri zelo grdem kresu!
Ce se ti zdi normalno ravnanje nove welle ki jo kupis ti nimam vec kaj reci ](*,) ](*,) ](*,)

Se pa popolnoma strinjam da je idealna velikost helija za uciti 600tka.
Pa naj omenim se da imamo precej dobre simulatorje na razpolago katerih pa ni bilo ko sem jaz zacel tako da se ni treba uciti popolnih osnov na samem heliju in na simulatorju lahko tudi vsak hitro, poceni in brez ogrozanja sebe in ostalih ljudi ugotovi ce je sploh sposoben uprajati heli.

Brane brez zamere ampak zakaj ne pomagas fantom nastaviti kitajske helikopterje, kolikor sem ponekod razbral so se pripravljeni marsikam pripeljati za dobro pomoc?
˙ʇı ʞ�ǝɹq 'ǝʞoɹq ʇ,uı� ʇı ɟı
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji