SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Brane »

Če ti rep z povečanjem vrtljajev začne suvati levo desno, imaš občutljivost gyra najbrž pre močno, ali kar sploh ne nastavljeno. Gyro ima 2 konektorja za v sprejemnik, eden je glavni, ki ga vtakneš v kanal za smer in drugi za občutljivost, ki ga vtakneš običajno v sosednji (5)kanal. Končne stopnje na tem(5) kanalu POČASI zmanjšuj, dokler rep ne neha tresti. Velikokrat (ne pa obvezno) je pri pravilni dolžini ročice serva za rep, prava nastavitev nekje pri 70%.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
umrak11
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 18 Avg 2011, 13:26
Kraj: Tolmin

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a umrak11 »

hvala za odgovore, res je bilo to kar je rekel Brane, občutljiost gyrota sem imel preveč visoko nastavljeno, sedaj jo imam okoli 65% in mi rep drži kot pribito na mestu. Tudi zamik sem popravim z substrimom swasha malo v desno tako da je zdaj vodoraven, danes popoldan bom sprobal z križem ga dvigniti in bom poročal kako mi je uspelo, še enkrat hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
svaba25
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 08 Jan 2011, 13:07
Kraj: nova gorica

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a svaba25 »

Žio sem malo pozzno zasledil tvoj klic na pomoč..Res je da ,kot je povedel brane...če boš še kaj poteboval sem iz ng..ajd
mej se
videcvidec
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Sep 2013, 12:59

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a videcvidec »

Spoštovani!
Zanima me oz. iščem nekoga, ki je modelar in se ukvarja s krmilnimi napravami in izhaja oz. je vsaj iz Štajerske, najboljše pa bi bilo, če je kar iz Maribora. Najprej sem svoj primer zaupal gospodu - prvi naslov, ki mi je nekako odgovarjal; avio modelarski klub - le ta mi je pri opisu svojega problema odpisal, da predvideva, da je za mene pravilna izbira multikopter. Napisal mi je tudi, da če se nikoli nisem ukvarjal z RV napravami, naj se podviga ne lotim sam.
Zdaj pa kaj sploh rabim. Najprej sem napisal, da helikopter z montirano kamero, ki bi lahko lebdel tudi poševno - ta gospod iz avio kluba me je popravil, da torej rabim multikopter ampak kot rečeno OPREMLJEN Z KAMERO. Moja prvotna želja je bila, da bi bil narejen direkten prenos iz te kamere na PC, kjer bi v živo videl, kaj se snema med letenjem. Ker pa mi je ta gospod svetoval, da če nimam izkušenj z RV napravami, naj se stvari ne lotevam sam - bi zato potreboval ne le ta model, ampak še modelarja. Stvar bi morala bit sposobna letet 7m(max) nad zemljo in da jo morda kak veter ne bi preveč oviral.
Za čas in opravljeno storitev, bi se pozneje pogodila. Ta gospod iz avio kluba je napisal, da ste modelarji sami dobri ljudje in da bi mi kdo opravil takšno uslugo že za pivo ali dva - to bi se zmenli kasneje. Najbolj veselilo bi me (- ker ne vem, če bom vsaki dan na forumu), če imate kak opisan model doma in ste mi pripravljeni pomagat, če mi lahko pišete kar direktno na moj e- naslov: [email protected]
Damjan Ackun
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Avg 2006, 09:04
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Damjan Ackun »

Zdravo

Na srečanju ta vikend sem spoznal gospoda, ki izdeluje te naprave, prav tako, pa tudi opravlja storitve snemanja iz zraka.

Če še nisi našel, ti lahko posredujem podatke.
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Problem z Align T-Rex 450

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Pozdravljeni!

Kupil sem rabljen helikopter, ki je mešanica Align in HK. Ogrodje je Alikn elektronika pa v večini HK.
Po vzletu helikopter dobi neke vibracije oz. se začne guncati. Zgodilo se mi je že, da je po posledično malo bol trdem pristanku, helikopter letel nekaj časa normalno, ampak že samo po menjavi baterije se je problem vrnil. Kraki trackajo lepo, rep drži smer, tako da predvidevam, da gyro(Futaba 401) deluje. Tudi gyro gain sem spreminjal v vse extreme, ampak ni spremembe.
Občutek imam, da je problem mehanski ampak mi potem ni jasno, kako da je v primeru po pristanku letel povsem normalno.

Spodaj je link videa, za boljško predstavo problema:
http://www.youtube.com/watch?v=_GPW6T6_Hh0

Vsaka pomoč bo dobrodošla, se zahvaljujem v naprej! :)

Lp, Žan
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Prenizki vrtljaji/pretrdi blažilci v glavi rotorja.
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Hvala za odgovor!

Obrate sem spreminjal ze prej v kombinaciji z pitchem pa nisem uspel izbolšat. Kje pa bi dobil dobre blažilce?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Poleg helija se ponavadi dobi dve vrsti, črne in sive. Če se prav spomnim bi mogli biti sivi bolj mehki.
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Zraven nisem dobil nič podobnega, ker sem kupil rabljenega. Se te gumice nahajajo nekje na Feathering Shaftu, torej nekje na Rotor Gripu?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... p_Set.html
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

V centralnem delu glave ga imaš. Takole približno izgleda:

Slika
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Super!

Hvala za vse odgovore, bom spremenil omenjeno in upam da bo zadeva rešena!

Čene bom pa še malo pojamral!:)

Lp, Žan
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Lahko za začetek dvigneš vrtljaje. Precej nizko se zdijo.
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Bom poskusil najprej to, sicer sedaj nimam naštimanih fiksnih obratov, ampak se mi spreminjajo zvezno.
Pred časom sem se z nekom menil in je predlagal grafe:

Pitch: 40 45 50 75 100
Throttle: 00 65 80 90 100

Se zdijo te krivulje ok?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Koliko pa imaš na krakih koraka (stopinj) ko daš kolektiv na 100%?
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Ne vem, bom ob prvi priliki pomeril in si obenem bolje pregledal blade gripe in gumice!
Pa se javim z podatki, hvala še enkrat za vso pomoč!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Brane »

Jaz sem imel podobne teževe in res je problem v teh gumicah. Zdaj :-k kako izbrati prave Tisti ki hočejo bolj odziven helikopter, 3 D-jaši namerno vgrajujejo trše, vendar tak helikopter, ne prenese tako nizkih vrtljajev kot jih imaš ti, torej, kot so ti že svetovali, dvigni osnovne vrtljaje in problem bo rešen.
Druga možnost je, da poiščeš mehkejše gumice (profi helikopteraši jim pravijo demperji) in s tem narediš glavo bolj gibko. Tak helikopter je manj odziven (bolj gumijast) primernejši za začetnika in miren bo ne glede na to, koliko vrtljajev bo imel rotor.
Pri HK glavi ni čisto tako kot je na sliki, obstaja še distančnik med ležajem in podložko, ki pritiska ob gumico.... če ta distančnik (seveda na obeh straneh) za nekaj desetink mm skrajšaš, boš zmanjšal stisnjenost gumice in povečal gibkost glave.
Druga možnost je, da namesto originalnih gumic uporabiš O ringe ustrezne dimenzije, v HK glavo pašejo O ringi standardnih dimenzij, žal ne vem dimenzij, pomeri in boš vedel katere rabiš. V vsakem primeru pa gumice namaži z mastjo. Seveda ni rečeno, da bo z O ringi glava mehkejša (je pa zelo verjetno), a če ni druge variante je vredno poizkusiti. Vsekakor nekaj opcij imaš.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hitman napisal/-a:Ne vem, bom ob prvi priliki pomeril in si obenem bolje pregledal blade gripe in gumice!
Pa se javim z podatki, hvala še enkrat za vso pomoč!

Torej si začel nastavitve kolektiva z samo krivuljo na komandi, ne s koti na krakih? Klasična nastavitev bi rekla, da nastaviš 0Âş na srednji poziciji kolektiva(50), minimum nekje -3Âş in maksimum (100) nekje 11-13Âş.
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Sem šel pomerit! Ja nastavljal sem po krivulji na komandi! :oops:
Mislim da imam minimum nekje -3Âş mogoče malenkost manj, na 100% pa imam 14,3Âş! :D

Pripenjam pa še sliko mojega blade gripa, jaz nimam takih gumic se mi zdi! :-s
Priponke
2013-10-23 19.27.46.jpg
2013-10-23 19.27.46.jpg (100.57 KiB) Pogledano 5112 krat
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kote boš sigurno moral nastaviti. "Gumice" imaš v robu centralnega dela (niso vidne).
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Brane napisal/-a:Jaz sem imel podobne teževe in res je problem v teh gumicah. Zdaj :-k kako izbrati prave Tisti ki hočejo bolj odziven helikopter, 3 D-jaši namerno vgrajujejo trše, vendar tak helikopter, ne prenese tako nizkih vrtljajev kot jih imaš ti, torej, kot so ti že svetovali, dvigni osnovne vrtljaje in problem bo rešen.
Druga možnost je, da poiščeš mehkejše gumice (profi helikopteraši jim pravijo demperji) in s tem narediš glavo bolj gibko. Tak helikopter je manj odziven (bolj gumijast) primernejši za začetnika in miren bo ne glede na to, koliko vrtljajev bo imel rotor.
Pri HK glavi ni čisto tako kot je na sliki, obstaja še distančnik med ležajem in podložko, ki pritiska ob gumico.... če ta distančnik (seveda na obeh straneh) za nekaj desetink mm skrajšaš, boš zmanjšal stisnjenost gumice in povečal gibkost glave.
Druga možnost je, da namesto originalnih gumic uporabiš O ringe ustrezne dimenzije, v HK glavo pašejo O ringi standardnih dimenzij, žal ne vem dimenzij, pomeri in boš vedel katere rabiš. V vsakem primeru pa gumice namaži z mastjo. Seveda ni rečeno, da bo z O ringi glava mehkejša (je pa zelo verjetno), a če ni druge variante je vredno poizkusiti. Vsekakor nekaj opcij imaš.
Hvala za izčrpen odgovor! V prejšnjem postu sem pripel sliko moje glave, ki je sicer Alignova ampak ista kot HK 450 V2. Jaz sem bil vedno mišlenja da le je grip premehak da to ni ok, nekako bol mlahavo izpade!:)
Sem pa definitivno bol med začetniki, 3D je še daleč, torej mehke gumice here I come!:)
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Phoinix napisal/-a:Kote boš sigurno moral nastaviti. "Gumice" imaš v robu centralnega dela (niso vidne).
Bom jutri popravil kote in razstavil glavo, da pridem do gumic!

Will report when completed! :D

Hvala strokovnjaki!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Poskusi prvo le dvignit krivuljo gasa v vsaki točki za 5%. Preveri korak na sredini kolektiva.
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Bom jurti to naredil pa poročam!:)
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Sm zrihtou tko kot smo govoril in so problemi res v 99% zginl! Samo še občasno se mal potrese ampak to je vrjetno lahko več faktorjev, verjetno tudi zaradi atmosferskih vplivou!:)
Edino kar je zdej mal zoprn, ko heli vzleti je throttle stick že nekje na 75% in je mal zoprn tko letet. Na teh obratih so komande, predvsem thr/pit, veliko bol odzivne oz. živčne!:)
Hitrost rotorja je scary! :D

Nalagam video na YT in ga bom postou ko bo naložen!
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji