SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
cb23
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 16 Jul 2006, 13:26

Kaj predlagate?

Odgovor Napisal/-a cb23 »

Zivjo!
Doma imam enga helija in sicer sabre-ta. Z njim sem zelo nezadovoljna, kar naprej so težave. In sploh se mi zdi, da sploh ni lepo simetricno sestavljen. No, ker se mi je se enkrat spet pokvaril, imam namen kupiti novega. Spet za zacetnika. Zanima me kaj mi predlagate ali

1. http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=4645
2. http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=4644 res pise da je ze za bolj izkusene pa vendar,

kaj pravite?

LP, cb23
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Če hočeš dober majhen elektro heli potem ---> Klik ;)

Drugače pa je dosti napisano v temi micro-elektro helikopterji, malo poišči ...
Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
AndY1
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 03 Mar 2007, 20:46
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a AndY1 »

Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če si osvojila kaj pomeni kaka ročica na komandah za helikopter si povsem zrela za Parkyjevo ponudbo. V kolikor se resno odločiš za naslednji korak ti zagotavljam da za 750€ še z elektroniko nebi prišla čez, kaj šele z baterijami in komandami.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Verjemi, naredila si boš veliko uslugo, če si nabaviš konkreten heli, četudi je majhen (npr. t-rex 450). Najprej si ga naštimaš, da je bol len in kasneje, če ti paše, spremeniš nastavitve, da je bolj živahen. Simulator je tudi zelo dobrodošel.
cb23
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 16 Jul 2006, 13:26

Odgovor Napisal/-a cb23 »

Ja use vem kaj je na komandah kaj in pa kako funkcionira. Potem se mi bol splaca nasparat za kaksnega T-rexa torej. Ampak jaz se kar bojim s kaksnim takim malo drazjim, ce ga razsujem. :-?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če ga razsuješ je cena crasha od 5 do 30€ v začetniški ravni, ko se učiš lebdeti. Vedeti pa moraš, da imaš nad t-rexom več kontrole kot nad kakim sabretom. Po pravici povedano, ko sem ga enkrat poskušal letet, je vse skupaj bolj žalostno izgledalo. Veliko več kontrole in stabilnosti imaš nad t-rexom.

Izračunaj si koliko bi te prišel t-rex z vso opremo (elektronika, baterija, komande), potem pa preglej še kako je kaj trg v malih oglasih. Polagam ti na srce, izplača se kupovati rabljene stvari. Helikopterji so redko izrabljeni, saj helikopter ni zrakoplov ki bi dopuščal odložena dela sploh pa ne poškodovane dele. Privarčuješ več kot 50%. Tako je bilo pri moji prodaji, pri Simonovi, še večja razlika nabavne in prodajne cene pa je pri Borutu (Parky). Enostavno se rabljeni helikopterji prodajajo za Ä‘abe, žal pa to redkokateri modelar zna spoštovati, kaj šele da bi se zavedal kako težko je začeti od nule.

Moj € cent.
Zadnjič spremenil Phoinix, dne 19 Jun 2008, 18:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Phoinixov post podpišem samo še pod besedo ........... Amen :lol:
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
cb23
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 16 Jul 2006, 13:26

Odgovor Napisal/-a cb23 »

Najlepša hvala vama za vse odgovore. Prepričala sta me :D Parkyeva ponudba je res zelo ugodna, vendar pa hodim se v srednjo šolo in bi bilo to vseeno malo prevec:D Novega t-rexa(nivazno ker model) z vsem kar potrebujes za letenje pod 400€ najbrs ni, kajne? Res moram pogledati malo med male oglase.

Hvala vama res. LP 8)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Saj ne da bi te hotel prepričat v kaj, samo svetujem. To pot sem že dal čez in marsikje se pojavi po pridobljenih izkušnjah misel: "če bi pa to prej vedel...".

Za 400€ zelo težko prideš čez, če pa prideš so pa komponente ponavadi slabše in odgovorne za marsikateri crash. Kakor čudno se sliši, na dražjih, kvalitetnejših komponentah se pogosto tudi varčuje. Kot začetnica je dobro da se vsaj na komponente lahko zaneseš, da vsaj ločiš tvoje napake od napake elektronike.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Jaz tudi hodim še v srednjo šolo, pa mi je vseeno uspelo nabrati 1000+ € za vse potrebno. Samo voljo moreš met. Potem, ko maš pa vse nabavljeno je pa to itak orenk vir zabave...osebno mi ni in mi nikoli ne bo žal, da sem za to zapravil toliko denarja in najmanj toliko še nameravam zapraviti. :lol:
cb23
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 16 Jul 2006, 13:26

Odgovor Napisal/-a cb23 »

Ja ajnstajn sj zdej sparam :D ne sj bo. Mam pa se eno uprasanje glede komand. Ko bom kupovala helikoptr bom morala kupiti tudi komande. Pa me zanima glede na kaj naj se odlocim. Ali imajo veliko vpliva na voznjo ali ne. Kaj takega bi bilo vredu? Al sm bl mem spet udarla :P

http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=4431
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

DX6i bo OK. Sicer oddajnik kupuješ za dalj časa, ampak za sedaj bo čisto dovolj.

Samo še moja 2centa: ne kupuj po kosih (najprej oddajnik potem heli pa potem recimo baterije...), temveč si sestavi listo, seštej cene in potem v nakup, pa male oglase redno prebiraj. Do takrat pa simulator in pridno treniraj.

p.s. Parky pa ima res dobro ponudbo saj samo nova FF9 stane več kot pol cene...
lp Melly
Uporabniški avatar
Golobinho
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 09 Jan 2009, 19:06

Rabim pomoč

Odgovor Napisal/-a Golobinho »

Sem še čisto nov v tem in bi rabil nekoga da mi malo razloži o helikopterjih. Kupu sem graupnerjov model g47 in ga ze kr solidno letim. Kasneje sem kupu T-rex 450 in sem ga letu zelo malo cirka 4x potem sem ga pa razbiv. Sedaj sam ga nekako sestavu sem pa po pomoti resetiru komande in sploh nevem kaj in kako kaj naštimat na komandah da bo model letu. Imam pa DX6i. Zelo bi biv vesev nekoga ki bi mi malce več povedal o helijih ob kakšnem pivu ker imam kr nekaj uprašanj. Če mi kdo lahko pomaga bi biv tega zelo vesel.
Lp Uroš
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Ko si na forumu nov in iščeš pomoč, je zelo pametno, če poleg opisa problema v čimveč detajlih podaš tudi:

- opremo, ki jo imaš,
- znanje, ki ga imaš,
- s kod si

Potem bo šlo lažje, hitreje in ceneje.
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
robertostem
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 02 Feb 2008, 07:41
Kraj: Ljubljana

potrebujem nasvet

Odgovor Napisal/-a robertostem »

Pozdravljeni piloti!

Potreboval bi majhen nasvet od vas izkusenih pilotov. Seveda imam problemcek in to tak, da nevem kako bi spodnjo nihajno plosco rotorja nastavil 90° glede na osovino rotorja. Ali obstaja kaksen pripomocek za take nastavitve?

Hvala za odgovore!


Lep pozdrav.

V čitljivo stanje uredil... Phoinix
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Uporabiš primerno orodje. Na primer:
http://www.readyheli.com/T_Rex_450_V2_B ... eveler.htm

Mipo

Slika
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Če nimaš tega pripomočka, oviješ okoli glavne gredi en kos trde bakrene žice, tako da en konec štrli proti kroglic linka, potem vrtiš gred od linka do naslednjega linka in preverjaš, če so na enaki višini...

Sicer pa to nekdo na stružnico naredi v 15 minutah...
lp Melly
robertostem
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 02 Feb 2008, 07:41
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a robertostem »

Hvala!
robertostem
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 02 Feb 2008, 07:41
Kraj: Ljubljana

Prosim pomoč - flybar paddli

Odgovor Napisal/-a robertostem »

Pozdravljeni,

ali je mozno, da zaradi krilc flybara helikopter zanasa levo ali desno?
Kako krilca najlazje nastavim naravnost gledano na kletko stabilizacijskih palic?

Hvala

V čitljivo stanje uredil... Phoinix
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Pozdrav !

Dobijo se tako imenovane vagice ki jih postaviš najprej eno na kletko in drugo na paddel. Potem izravnaš prvi pedel, snameš dol, potem namestiš eno na "poravnani" paddel in drugo na neporavnani padel, potem izravnaš še drugega.

Ja če pedli niso poravnani se heli čudno vede, še posebej v kakšnih flipih.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
robertostem
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 02 Feb 2008, 07:41
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a robertostem »

Bo treba nekaj teh raznovrstnih pripomockov nabavit. Hvala lepa za odgovor!

V čitljivo stanje uredil... Phoinix
Gujzer
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 12 Dec 2005, 17:21

Iščem lopatice za rotor oziroma elise (rotorblätter)

Odgovor Napisal/-a Gujzer »

Pozdravljeni,

Zaradi blage nesreče iščem nove ali rabljene lopatice za glavni rotor (rotorblätter). Če jih ima kdo odveč doma.
Mere: cca. 540(celotna dolžina in ne od luknje) in 12mm debeline lahko tudi 10mm. Lahko so lesene (morajo biti prevlečene/obljepljene) ali iz umetnih materialov.
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

povej kateri model imaš doma. 540 mi je taka neznana številka, mogoče si se zmotil?
Gujzer
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 12 Dec 2005, 17:21

Odgovor Napisal/-a Gujzer »

Moskito sport. Mera ni ravno mogoče neznana, ker sem meril celoten krak, medtem ko sem po netu ugotovil, da naj bi se merilo od luknje naprej. Samo glede na ponudbe iz neta so lahko dolžine spreminjajo po 10mm tako da kar koli od 520 do 540 mislim da bi bilo primerno.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji