SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Brane »

Roby napisal/-a:Brane.
Zabiti heli za 200 do 300€??? Ali govorimo o 700 size helijih, meni ni uspelo zabit Protosa 500 cez 100€ pri zelo grdem kresu!
Ce se ti zdi normalno ravnanje nove welle ki jo kupis ti nimam vec kaj reci ](*,) ](*,) ](*,)

Se pa popolnoma strinjam da je idealna velikost helija za uciti 600tka.
Pa naj omenim se da imamo precej dobre simulatorje na razpolago katerih pa ni bilo ko sem jaz zacel tako da se ni treba uciti popolnih osnov na samem heliju in na simulatorju lahko tudi vsak hitro, poceni in brez ogrozanja sebe in ostalih ljudi ugotovi ce je sploh sposoben uprajati heli.

Brane brez zamere ampak zakaj ne pomagas fantom nastaviti kitajske helikopterje, kolikor sem ponekod razbral so se pripravljeni marsikam pripeljati za dobro pomoc?
Ravnanje rahlo krive gredi 450 kitajskega helikopterja? Da povsem normalno in mnogokrat v praksi preizkušeno. Le zakaj ne, je mar nevarno :-k
Propagiraš 600, potem pa govoriš o tem da ti protosa 500 ni uspelo zbiti za 100€. Protos 500 (deli so res poceni) je piščanček v primerjavi s 600 serijo, ga imam sam in čeprav večji od 450 še zmeraj je majhen helikopter. Ker res je, večji helikopter leti bolj mirno, a v tem primeru se o manjšem helikopterju kot je zaresna 550 klasa ne moremo pogovarjati. A ko tak helikopter dobi vrtljaje in ne gre vse po načrtih in se začetnik malo zmede...ni več idealen helikopter za učenje.
Za učenje primeren in dober kitajski 450 pa ni strašljiv ko se zažene, je dovolj miren za trening lebdenja, osmice kroge itd kar je še osnovnih prvin, ki jih mora osvojiti začetnik, tudi zmeren veter ni problem in vse kar se zgodi nepredvidenega, je tri in večkrat ceneje od 600 klase, razlika je lahko tudi 10 kratna. Cena rezervnih delov za povprečen kreš je tako smešno poceni, da je skoraj greh, če ni nekaj kompletov tega vedno na zalogi, se pravi obtolčemo in čez pol ure, uro ali dve zopet letimo.
In kar se izrecno nanaša na tvoj zadnji stavek... od kod za vraga veš, da ne pomagam, če me kdo prosi za pomoč pri nastavitvi kitajskega helikopterja.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Neglede na vse, bom pa jaz zavoljo kakega začetnika, ki bere to kalvarijo, potegnil črto.

Kot sem že rekel, kitajc ni primeren za začetnika če ta nima podpore izkušenega modelarja in pika (.)

Večji je vedno stabilnejši, manjši bo skoraj vedno cenejši. Idealno razmerje je 500-550. Psihološki efekt ali ne, ko modelar usadi je vedno slab občutek.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Takole! Prejel potrebne dele za menjavo. Zamenjal pa sem sledeče:
- zamenjana oba ležaja glavne gredi z nosilcema vred, ki sem jih zalocktital pri vijačenju,
- zamenjana glavna os,
- zamenjano ohišje glavne osi z headstopperjem,
- nov feathering shaft z gumicami in ležaji vred,
- nov flybar s paddli vred,
- novo ohišje repnega rotorja, komplet z jermenom.

Sedaj se mi dogaja to, da ob zagonu helikopter poskoči. Razumem da zaradi momenta ki se ustvari ob vrtenju glavnega rotorja, saj mi regler katerega imam (towerpro H40A) kljub nastavljenem soft startu tega ne uporablja, kdo ve zakaj? Vibracij je manj, še zmeraj so prisotne vendar ne v takšni meri da bi tresle rep, kot pred menjavo.
Še vedno pa helikopter pri nizkih obratih poskakuje. Pa sem zamenjal krake z tistimi iz fiberglasa ter jih zbalansiral na balanserju. Ko sem nameščal Flybar sem bil pozoren da sem ga namestil na sredino, in da je kvečjemu nekje za 0,5mm razlike med tem koliko je oddaljen v obe smeri od vpetja. Ko sem nanj nameščal paddle sem ravnotako zmeril da sta na enaki oddaljenosti. Enako sem storil ko sem namestil še uteži.

Helikopter nadležnih vibracij nima več, le za poskakovanje repa pri nizkih obratih ne najdem krivca. Sicer malenkost vibracij se odraža na repnem karbonskem delu (tail fin) a se skoraj izničijo ko helikopter doseže "delovne" obrate.

Se bom danes ukvarjal še z nastavitvami pa javim ali vsaj leti spodobno.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Swash je level (pravokoten na gred iz obeh osi)? Zobniki so kaj valoviti od proizvodnje ali so ravni kot šajba? Kako je ujemanje med zobniki (če ga vrtiš 360 deg in vsake nekaj stopinj preveriš zračnost - po celih 360 mora biti enaka razmak v zobniškem paru).
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Swash je nastavljen z levelling toolom in je raven glede na orodje. Vzletel še nisem tako da čisto poravnal ga bom takrat (z manjšimi popravki). Zobnika minimalno opletata ob vrtenju.

Pomemben podatek je, da če odstranim kraka rep ne poskakuje več (govorim o poskakovanju gor in dol). Blade gripa sta zategnjena toliko, da se lahko še prosto premikata in da imata mininalno zraka glede na damperje v ohišju rotorja. Tega poskakovanja ni več, ko navijem obrate in heli zgleda kar miren. V zrak ga še ne upam spravit, ker ne vem točno kako je z nastavitvami, razen blade trackinga, ki je minimalno za popravit.

Hvala za ves trud do sedaj :oops:.

edit: še video vibracij https://www.youtube.com/watch?v=AjL_fMAK9_k

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Saj to je v redu. Poskakuje dokler se kraka zaradi centrifugalne sile ne poravnata. Ko plin odvzameš se vidi da ne poskakjue več.
Se pa kar upaš tole v stanovanju delat-pa še tako blizu pohištva. =D>
Kr neki !!
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Pozdravljen!

No to me je matralo, ker se mi zdi da heli, ko sem ga dobil dobro nastavljenega ni tako poskočil. Sem ga sedaj prvič sam na novo sestavljal in nastavljal pa me je to zmotilo. Verjetno bi bilo "poskokov" manj če bi imel soft start, pa mi kljub uporabljeni nastavitvi regler teg ne dela :^o. Hvala!

Saj spool-up mislim da nebi smel biti problem delat v stanovanju, poleg tega pa sem tako počakal 24 ur, da se je Loctite posušil v primeru, da bi kraka hotela po svoje :oops:.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Pozdrav.

Namen imam kupit 3d heli, in na bolhi sem zasledil ta oglas

http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo ... helikopter

Kaj pravite.. je stvar OK ? sedaj imam 4ch v911 in imam željo preiti na 6 ch

na internetu sem zasledil, da je nekaj plastike dokaj krhke in me zanima če ima kdo kaj izkušenj ?

Kakršno koli mnenje bo dobrodošlo

Hvala za pomoč
natro
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Nov 2014, 17:57

Turnigy motor ter regler

Odgovor Napisal/-a natro »

lp
Zanima me vaše mnenje ker sem dobil zraven helija ta komplet še neuporabljen ter ne vem ali se splača to vgradit v t rexa, in sicer gre za motor
Typhoon 2218, ter regler dlux 40a sbec2-6s? Drugače imam pa tudi org. komplet od align na raspolago?
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Brane »

Typhoon 2218 je dober motor sem ga imel v enem od svojih helijev, kako dober bo pa za tvoj heli ali primerjalno z original pa pojma nimam, ker ne vem kakšen heli imaš.
Za dlux sklepam da je dober regler, ker imam sam 100amperskega in je res dober, ampak ni najbolj primeren za za helikopterje ker nima governor funkcije.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
natro
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Nov 2014, 17:57

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a natro »

Imam pa t rex 450 sport super combo.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Brane »

No Typhoon 2218 je primeren za 450 helikopter, in tudi jaz sem ga imel na t rexu in na kitajski kopiji. Kolikor se spomnim je bil boljši od originalnega, s tem, da je treba uporabiti primeren zobnik.
Žal pa ne vem, kakšen motor original paše v tvoj komplet, zato žal ne morem direktno reči, kaj se bolj splača, vgraditi originalnega ali 2218, Karkoli vgradiš, se prav hudo ne boš zmotil, pa tudi zamenjaš lahko če ti ne bo všeč 8)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
natro
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Nov 2014, 17:57

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a natro »

Ali bi mogoce kdo vedel zakaj mi ko nastavim trhotle c. 0,25,50,75,100, heli tam od 40pado60 zelo vibrira oz jajca ko pa pride nad60je pa ok , so pa zbalansirane elise ter glavna aksa je tudi popolnoma nova ?
natro
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Nov 2014, 17:57

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a natro »

In se nekaj , ali je normalno da ko spustim heli na kaksen meter niha za kaksnih30 cm gor ter dol ob mespremenjenem pitchu.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Za tresljaje pri letenju helikopterja je lahko več vzrokov, sam sem odkril da je lahko sledeče:

-ali imaš zvita nosilca ležajev glavne osi,
-ali je slabo napet jermen za pogon repa,
-ali je zvita os na vpetju repa,
-ali je zvit glavni zobnik za pogon glavnega rotorja,
-ali je zvit autorotation zobnik,
-ali je slabo privijačen feathering shaft in ima preveč "lufta",
-ali so mogoče uničene gumice na feathering shaftu.

Če imaš možnost posnami ta pojav, pa bo tako malo bolj jasna stvar.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
natro
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Nov 2014, 17:57

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a natro »

Danes sem probav skoraj vse , mehansko ne najdem nobene napake edino to sem zaslediv da ko v swash mix prestavim pitch na 50 oziroma manj vse vibracije izginejo , ko pa dam na 60 ali vec pa se začnejo vibracije in jajcanje . Ali mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo to ?
Uporabniški avatar
pustinek
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2008, 08:28

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a pustinek »

Kako pa heli niha? Se rep premika gor in dol? Če se tako premika so potem ali gumice na spindlu ali pa so lahko tudi preveč zategnjeni rotorji v gripih.
natro
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Nov 2014, 17:57

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a natro »

Rep stoji popolnoma na miru obnasa se pa tako kot bi bila glavna gred kriva , ampak je popolnoma nova , zanimivo pa je da ko v svax da ko pitc v swash mixu zmanjsam vibracije izginejo na recimo iz 60 na 50!
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Razmajan swash plate? Poskusi kako ima kaj lufta glede na os na katero je nasajen. Tako v sredini imaš nekaj podobnega zglobu, ki omogoča nagib ob vrtenju glavne osi.

Poglej tudi kako je swash poravnan. Če ob premikanju kontrole za Pitch lepo potuje gor in dol in je vmes venomer lepo poravnan. Vendar pazi da izključiš motor ko boš to delal. V izrednem primeru pa je lahko šel tudi servo za pitch.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
natro
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Nov 2014, 17:57

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a natro »

Servoti so novi plata je pa tudi poravnana, zanimivo je da ko v swash mikso grem na 50% gre normalno ampak posledicno je heli precej zivahen ker throtle krivulja je pa ravna, kot da z vecjim obrati gre normalno ,z manjsimi ter z vecjim pitch pa pridejo treslaji. Ampak tega prej ni bilo , sem imel mix vedno na 60 ter ravno gas krivuljo pa je slo !
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Daj video naredi, da se razčisti...
natro
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Nov 2014, 17:57

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a natro »

lp
Da se javim po dolgem času , problem je biv v gyro , odkar sem ga zamenjal z assan ga 250 tresljajev ni več , imam pa še eno vprašanje ali je to normalno da ko z helikopterju lebdim v zraku na višini kakšnega metra mu višina rahlo niha za kakšnih 20 cm ?
saso11
Tekmovalec
Prispevkov: 325
Pridružen: 12 Feb 2013, 21:19
Kraj: Velike Brusnice- Novo mesto

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a saso11 »

N0t0ri0us napisal/-a:Pozdrav.

Namen imam kupit 3d heli, in na bolhi sem zasledil ta oglas

http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo ... helikopter

Kaj pravite.. je stvar OK ? sedaj imam 4ch v911 in imam željo preiti na 6 ch

na internetu sem zasledil, da je nekaj plastike dokaj krhke in me zanima če ima kdo kaj izkušenj ?

Kakršno koli mnenje bo dobrodošlo

Hvala za pomoč
bolje da denar takoj zakuriš kot tole kupiš :D
tole je še vedno igrača. znam letet z helijm 600 klase ampak ko tele male zadeve dobiš v roke se počutiš kot popoven začetnik.
za ta denar dobiš heli klase 450 z ogromno rezervnimi deli, poleg tega se boš s tem helijm naučil vse.
na koncu je še vedno tvoja odločitev za nakup
LP
saso11
Tekmovalec
Prispevkov: 325
Pridružen: 12 Feb 2013, 21:19
Kraj: Velike Brusnice- Novo mesto

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a saso11 »

natro napisal/-a:lp
Da se javim po dolgem času , problem je biv v gyro , odkar sem ga zamenjal z assan ga 250 tresljajev ni več , imam pa še eno vprašanje ali je to normalno da ko z helikopterju lebdim v zraku na višini kakšnega metra mu višina rahlo niha za kakšnih 20 cm ?
če niha višina sama od sebe glih ni normalno. če imaš konstantne obrate in konstantni kot lopatic ni razloga da bi nihal.
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Odgovor Napisal/-a MiroP »

bolje da denar takoj zakuriš kot tole kupiš. tole je še vedno igrača. znam letet z helijm 600 klase ampak ko tele male zadeve dobiš v roke se počutiš kot popoven začetnik.
za ta denar dobiš heli klase 450 z ogromno rezervnimi deli, poleg tega se boš s tem helijm naučil vse.
Se vam ne zdi, da malce pretiravate. Je to metanje stran zato ker je Solo pro in ne T-rex ali samo zato, ker je majhen? In za 150 EUR dobiš HK450, za katerega pa spet pravite, da je preslabe kvalitete, da bi se lahko z njim naučil leteti helikopter.

Prehod s 4-ch na 6-ch je res kot bi začel iz nule, ampak meni je všeč, da sem kupil dve mali Walkeri za učenje. Super CP se mi zdi odličen za "učenje prstov na komandi". Imam tudi T-rexa 450, pa sem z enim slabim pristankom naredil več škode kot v par mesecih letenja s Super CP in V120D02, za katera daš drobiž za rezervne dele. Tudi zato se veliko helijev prodaja praktično novih, ker marsikdo zaradi stroškov prej obupa preden se res nauči leteti.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji