HK450GT

Akrobatski in 3D modeli
Uporabniški avatar
Knez
Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: 22 Maj 2009, 13:25
Kraj: Ljubljana

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Knez »

Ok, naredill sem nekaj sprememb za 450pro tt...

-Za cikliko bom vzel corona 919 saj so digitalni ter metal gears.
-gyro GA 250
- repni servo
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=6775
ali
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 14sec.html

Slednji vem da ni tolko hiter, ampak ga uporablja pa kar nekaj ljudi.
Bom pa vzel Corona servotov kar 8 komadov in pa ene 2 repna za vsak slucaj.

Prasal pa bi ali imajo vsi receiverji isto zaporedje v kater kanal gre kaj, kam se vklopi kateri servo, ciklika , rep oz gyro, regler ?


Hvala za pomoc !
8)
Savage Flux 5b ;)

Custom parts!
http://www.alza-racing.com/
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Brane »

Pred dnevi, se mi je začel rep na mojem HK 450v2 kar pošteno tresti. Po pregledu helikopterja sem ugotovil, da se plastično ohišje repnega rotorja kar pošteno maje in prepričan, da je počilo ohišje, sem se dokaj hitro odločil, da bom rep komplet zamenjal s ful alu verzijo, ki sem jo že pred časom kupil za rezervo.
Odločitev je bila toliko lažja, ker je imel jermen že okoli 250 poletov in verjetno že primeren za menjavo, komplet rep, ki se dobi kot rezervni del, pa je sestavljen skupaj komplet z novim jermenom.
Žal sem nekoliko pozno opazil, da plastično ohišje ni počeno, rep se je razmajal, ker je izpadel eden od bolj pomembnih vijakov zadnjega ohišja, pa tudi drugi ( edini ki je še toliko držal, da ni šlo vse po svoje) je bil že zrahljan.
Rep sem vseeno zamenjal z alu kompletom, potem me je pa čakalo še eno ne prav prijetno presenečenje.
Originalna plastična verzija repa ima veliko bolje tehnično izvedeno vodenje drsnika, ki krmili naklon zadnjih lopatic, kot alu verzija.
Čeprav rep sedaj v redu dela, se mi zdi, da je bil prej ob kakih ostrih dodajanjih gasa ali sunkih vetra od strani bolj stabilen. Plastična verzija ima vodenje drsnika izvedeno, tako s spodnje strani preko kroglice, kot tudi z zgornje strani preko vilic, kar zagotavlja bolj kompaktno vodenje, kot pri alu verziji, kjer je vodenje izvedeno le preko vzvoda, ki krmili drsnik le preko kroglice spodaj.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Brane napisal/-a:kjer je vodenje izvedeno le preko vzvoda, ki krmili drsnik le preko kroglice spodaj.
to je OK, tako imajo tudi alu Trexi 500, 600 in 700 je precizno in dela in dela.... dokler kaj (drugega) ne crkne :wink:
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Brane »

Sem že pogruntal, da do tistih nihanj ni prišlo zaradi menjave repa, pač pa se mi je, pojma nimam kdaj :roll: morda pri krešu pred časom, spremenila nastavitev gyra iz ene od digitalnih nastavitev na osnovno analogno. Kaže da bo treba nastavitve tu in tam preverjati. Kakorkoli gyro za 9,90 $ dobro dela, ima pa kot kaže tudi svoje muhe.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a sihu »

Torej, že nekaj startov s HK 450 Gt je mimo. Oprema, ki je vgrajena je naslednja:

vsi štirje servoti HXT 900
Gyro HK 401B
motor Turnigy H2218 3500KV Brushless outrunner
zobnik 11 zobov
regulator TURNIGY Plush 30amp

Glede na to, da je vsa roba kitajska, heli leti "v nulo". Nič ne trese repnega servota, je ubogljiv in popolnoma odziven. Res ne letim 3D, vendar mislim, da bi tudi to šlo brez težav.
Ni mi jasno, kako lahko tako lepo dela s kitajsko robo, saj je vse skupaj stalo samo 120 EUR s poštnino.
Zadnjič spremenil sihu, dne 29 Mar 2012, 19:04, skupaj popravljeno 2 krat.
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
dr.fly
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 22 Apr 2011, 17:39
Kraj: Ljubljana

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a dr.fly »

moj bo mogoče tud kmalu poletel.
Uporabniški avatar
heliraptor
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2008, 08:58
Kraj: Ribnica

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heliraptor »

A bi kdo lahko napisal na keri kanal je priključen vsak servo razen repnega ker mi ne rata usposobit helija da bi deloval tako kot more. Težave mam z nagibom.
Heli je HK450 gtpro Komanda pa Aurora 9
Hvala
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Eliminacijska metoda:

po tem, ko si v oddajniku izbral 120Âş swash v oddajniku pogledaš kateri trije kanali so tisti, ki migajo s ciklikom.
Ko veš kateri so, si priročno pripraviš aktualne servo konektorje saj se gremo v tej fazi eksperiment.

Najprej boš v oddajniku poiskal tistega, ki bo ob gibu ciklika naprej/nazaj migal. To je zadnji servo na swashu. Ta načeloma ne potrebuje reversa. Ob premiku kolektiva gor/dol se bo premikal swash gor/dol.

Sedaj boš iskal drugega. Vklopiš en servo v enega od dveh prostih kanalov na sprejemniku. Ob gibanju ciklika levo/desno se bo ta servo odzval tako, da bo nagibal swash levo/desno. Če se ne, v taisti kanal vklopi drug servo. Za zaključek tega preveriš še kolektiv, ob premiku gor/dol, se bo swash odzval gor/dol.

Ostale le še zadni servo. Če si drugega identificiral pravilo, bo ta potreboval reverse funkcijo. Preveriš delovanje ciklika levo/desno ob čemer se mora swash nagibati prav tako levo/desno. Če se sprednje 240Âş dviga spušča si kiksnil drugi servo. Ponovi ta korak.
Preveriš še kolektiv gor/dol, swash mora dvigati in spuščati gor/dol zvezno z vsemi servoti.

Toliko čisto iz glave...
Uporabniški avatar
heliraptor
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2008, 08:58
Kraj: Ribnica

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heliraptor »

Hvala za pomoč sem zadevo rešil
Zdaj mam pa problem ker mi hoče rep zavrteti v desno kljub temu da potisnem ročico do konca v levo odklon ročice na repu pa je do maksimuma
Dolžina zadnjih rotorjev je 61mm glavni rotor pa 325mm
kaj bi vplivalo na to?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hmm, govoriva o repni komandi, pomik palice v levo, nos v levo - t.i. driving the nose.

Si omogočil repnemu rotorju, da ima približno enak odklon krakov v levo in desno če pomigaš z smerjo levo/desno?

Na kakih vrtljajih bo delal heli (krivulja)?
Uporabniški avatar
heliraptor
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2008, 08:58
Kraj: Ribnica

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heliraptor »

Mislim ja nos hoče neglede na vse v levo
Kako naj izmerim ali izračunam obrate na katerih bi deloval?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ena stvar pred obrati...

kateri žiroskop imaš in ali deluje pravilno t.j., če rep obračaš v eno smer se na repnem rotorju odklonijo kraki tako da temu kljubujejo?
Uporabniški avatar
heliraptor
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2008, 08:58
Kraj: Ribnica

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heliraptor »

Žiroskop mam solid G deluje pravilno, ker sem ga prej mel na 90tki. Po temeljitem pregledu sem ugotovil da je bil jermen obrnjen narobe kar je pomenilo tudi vrtenje zadnjega rotorja v napačno stran.
tako je bil problem rešen :-?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Woo hoo, ta je pa dobra :)
Uporabniški avatar
heliraptor
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2008, 08:58
Kraj: Ribnica

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heliraptor »

Zanima me v čem je problem da mi repni servo ko mu dam komando v desno se premakne v desno vendar ko komando spustim se vrne v maximalno levo stran tudi met samim letom?
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Brane »

heliraptor napisal/-a:Zanima me v čem je problem da mi repni servo ko mu dam komando v desno se premakne v desno vendar ko komando spustim se vrne v maximalno levo stran tudi met samim letom?
Repni gyro običajno dela v dveh različnih programih, ki ju krmilimo največkrat s petim kanalom. V osnovnem (rate mode) nastavimo ročičje v osnovni položaj, z drugim (heading hold mode) pa letimo.
V osnovnem, damo komando smeri in repne lopatice se zasučejo v željeno smer, spustimo komando smeri v center in repne lopatice se vrnejo v center. V heading hold pa damo komando smeri in repne lopatice se zasučejo v željeno smer, spustimo komando, repne lopatice pa ostanejo v položaju in se ne vrnejo v osnovnega, dokler se helikopter ne zauče v pravo smer.
Najbrž bodisi nimaš natavljenega vzvodovja, kot je treba, ali pa imaš na repnem kanalu kak trim (trim repa mora biti vedno 0, osnovni položaj lopatic, pa je treba nastaviti mehansko-približno 8° v smer da se upira momentu glavnega rotorja)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
heli123
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Dec 2013, 18:18
Kraj: Kočevje

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heli123 »

Pozdravljeni imam eno veliko prošnjo pri odpravi težave.
Naj nahitro opišem moj prvi heli je 3 kanalni syma s33 kateri me je tako navdušil da sem kupil še enega hk 450gt pro rabljenega zelo ohranjenega z polno rezervnih delov po besedah prodajalca skoraj za eno totalko. Komanda je spektrum dx 7. Prodajalec mi je rekel da bi ga bilo prvo treba seenkrat nastavit zato ker je med simulacijami na racunalniku izbrisal nastavitve in mi priložil polno pisnega gradiva. Tukaj pa nastane problem prvo nimam pojma o teh stvareh ker se prvič s tem srečujem drugo je pa večina v tujih jezikih angleško in nemško.
Prosil bi če je med vami kdo ki bi mi bil pripravljen dati kratko lekcijo o teh stvareh ga nastaviti in poleteti z njim.
Saj bi sam probal sam ga bom 100 procentno odnesel domov v delih.
Sem s kočevskega konca pridem pa bilo kam z vso opremo.
Pa tudi plačilo nebo problem hvala.
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a anda »

Pozdravljen,

Jaz imam tudi dx7 in je zelo enostaven za nastavit proti drugim firmam. Svetujem ti, da malo pogledaš na youtubu, ker je teh posnetkov ogromno. Jaz sem drugače iz Mariborskega okoliša.
Svetujem ti, da pogledaš po kakšnem videu in počasi nastavljaš vse kar je potrebno za heli ( korak po koraku).

Uspešno nastavitev!

lp
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
heli123
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Dec 2013, 18:18
Kraj: Kočevje

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heli123 »

Hvala za nasvet se nekaj trudim sam me mal angleščina matra.
Zdaj mam ceu vikend pred sabo in čas čaranja večji.
Če mi ne rata bom pa res enega od vas potreboval hvala.
Še neki sinek pravi da sem hujši kot otrok ha ha ha.
heli123
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Dec 2013, 18:18
Kraj: Kočevje

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heli123 »

Evo hvala za nasvet in internetu vse komande včeraj in danes zjutraj zrihtou.
In ni mi dalo mira sem moral stestirat in rezultat zelo kratek vzlet hitri nagib desno in ......bum.....
Diagnoza zaenkrat samo zvita osovina po videnem ko razdrem sledi nadaljna diagnoza.
Imam se dve osovine in eno kompletno glavo tako da ko bo poravljeno test nanovo.
Se eno vprasanje kje v sloveniji kupiti kvalitetno orodje za modelarstvo hvala.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Zakaj si začel brez križa?
heli123
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Dec 2013, 18:18
Kraj: Kočevje

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heli123 »

Se opravičujem za vprašanje in ne se smejat prosim sam kaj je križ.
Prejšnji lastnik mi rekel da je helikopter letel in koti nastavljeni samo da nastavitve v spektrumu zbrisal.
Jaz sem sam komande nastavil i pogledou ce so servoti poravnani.
Prijel ga z roko zalaufou in zgledalo vse v redu.
Polozil na tla zagnau rotor je miroval začudeno pogledal da ne opleta ga rahlo dvignem se mu zmesa nadesno in ob tla.
Ce se komu da napisat bi prosil naj kaj bi bilo.Pa tud mali inbus bi kupil pa nevem kje hvala.
Pa še to kar sem v teh dveh dneh naredil je že zame ogromen napredek sam sem švisou hha ha ha.
Samo veste kaj pravijo po dežju vedno posije sonce.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Letenje helikopterja je nekaj najbolj nenaravnega kar je človek poskušal letet in prav nič nisem presenečen, da si ga usadu. Križ je pripomoček, ki se ga fiksira na sani in blizu tal preprečuje, da se helikopter nenadzorovano prevrne ali udari v tla s kraki.

Ogromno že piše na forumu v temi za začetnike, da se ne bomo ponavljali.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Pa nauči se vsaj lebdet na simulatorju, preden probaš na pravem. Prišparal si boš ogromno frustracij.
heli123
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Dec 2013, 18:18
Kraj: Kočevje

Re: HK450GT

Odgovor Napisal/-a heli123 »

No na napakah se učimo vem z...bou sem sam kriva je neučakanost.
Pravijo v drugo gre bolje v tretje pa še bolje hahaha.
Križ gre gor hvala za razlago.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji