SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicommand)

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 867
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 02 Feb 2017, 21:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

No sej počasi se daleč pride ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1269
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Če slučajno koga zanima kako bodo zgledale nastavitve BeastX-a v V3 verziji si lahko na spodnji bljižnici prenese najnovejši V3 user manual:)

http://www.beastx.com/manuals/MICROBEAS ... .0_ENG.pdf

EDIT: V3 verzija že na voljo na spodnji bljižnici:
http://beastx.com/service_software.html
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1269
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

BeastX V3 firmware nadgrajen. Rep imam občutek deluje bolje kot na V2 verziji.

Kaj je novega v V3:

"•reduced swash servo peak power consumption

•Throttle and Aux channel now directly "online" after power up in single line mode.

•New swashplate algorithm: again more direct and sudden reaction to cyclic commands

•At parameter menu point "F" (Revomix) now also preset values selectable. So computer is not absolutely necessary to use RevoMix function (only for fine tuning)

•Calculation of Revomix is now depending on the pitch adjustment at setup menu point "K". So it is possible to use assymetric pitch values in combination with asymmetric Revomix

•new cyclic response parameter (parameter point "G")
This allows to select a more natural - "flybarlike" control feeling. Please don't use too high expo or ATV/DR values in the beginning as this could produce a very "extreme" response of the heli. Also only increase the different stages step by step.

•New pitch boost function (parameter menu point H)

•New tail algorithm.
Perfect constant tail rate also in close proximity to the maximum rotation rate and faster response when changing rotation direction.
Therefore it is necessary to outfly the maximum possible tail gain and only increase HH-Gain (parameter menu point D) as far as necessary. Again as mentioned before don't forget to verify that the tail stick does not control the gyro into "free-wheel" mode.

•Also as already mentioned: now DSMX and DSM2 satellites supported and selectable. Again don't forget: only the type of satellite remote receiver is important for correct choice in the Microbeast.

•Trimm function at parameter menu point A slightly modified. It now works quite similar to a transmitter's trimm function by tapping the control stick to trimm the swash in small steps.

•Now compatible to our new BEASTRX receivers which support our new SRXL singleline protocol. Receivers will be fully compatible to Futaba fasst and frSky systems. Coming soon ..

•One last note: The Microsettings PC software for adjusting swashplate phasing and revomix is not compatible with this new V3 firmware. New Microsettings software is in the works and will soon be available. Thanks for your patience!"
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Vprašanje

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Pozdravljeni. Imam Multiplexov funcopter, klasičen gyro (ki izgleda dela) in tole napravo
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... stem_.html

Ker brez naprave nisem preletel še niti metra (helikopter vedno nekam omahne), naprave pa ne znam priklopit, prosim za morebitne nasvete kaj naprava sploh je in kako se jo priklopi, če se sploh da.

Helikopter imam verjetno že kakšno leto, vendar počasi postajam mnenja, da je letenje v bistvu nemogoče:-))

Lepa hvala vnaprej!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

To napravo prvič vidim. Pri prvih korakih ta zadevica ne bo nič pomagala, če se ne razloči kaj počne stabilizacija in kaj ti.

Jaz bi tako svetoval;
- simulator,
- ko samozavest zraste pa križ in letenje s funcopterjem: prvi koraki se naredijo tako, da počasi dodajaš kolektiv, da helikopter visi na bunkah križa ter ga upravljaš zgolj na nekaj centimetrih višine. Ko to postane udobno pa ga počasi dvigaš do 10, 20 cm.
- helikopter je nevtralno stabilen (če je striman), če ni ima pa vedno en svoj način prevračanja. Povsem stabilen je brez elektronike le koaksialni helikopter in balon (brez zunanje motnje).
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Je že kdo preizkušal v3 različico beasta? Na tujih forumih pravijo da je "beast" :lol: , sam še nisem našel časa. Definitivno pa bom v soboto, v kolikor mi bo to dopuščalo vreme, preizkušal zverino.
Zadnjič spremenil zosek, dne 11 Sep 2011, 10:39, skupaj popravljeno 1 krat.
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1269
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

V3 seka :) sem nadgradil tako T450 kot T600 rep je občutno boljši ter še nekaj dodatnih sladkorčkov je zraven v V3,... priporočam, edina "slabost" je da je potrebno zverco še enkrat nastavit iz nule.
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

A tisti PC software že je za konfiguracijo?
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1269
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Še ne še je bil izdan za v2 verzijo manjši del phasing in revo mix vendar v V3 verziji ne dela.
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

Evo nekaj za spektrumaše, da se bodo znebili en del žičnate navlake na heliju - beastx združen s sprejemnikom:

http://www.fast-lad.co.uk/store/order_a ... 16768.html

in še verjetno zelo velika konkurenca beastx-u, tako po ceni kot preformanci:

http://www.fast-lad.co.uk/store/thunder ... 16725.html
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1269
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Hello, zunaj je nova verzija V3.0.8 firmware-a za Beasty-a.

Več detajlov:
http://www.beastx.com/showthread.php?21 ... ate-V3.0.8

Update potegnete tule:
http://www.beastx.com/service_software.html
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

Zdravo,
danes po polnjenju baterij ugotovim, da mi vrti rep. Po bolj natačni preučitvi sem ugotovil, da če na roko zavrtim heli mi repni servo ne regira medtem, ko je na premik ruderja delal ok. Čez nekaj časa pa niti na premik ruderja več noče. Odklopim servo ter ga dam direkt v sprejemnik in dela. Torej, mi je crknil Giro ali pa sem po pomoti spremenil kaj v oddajniku. Imam Gyro G210 od Eflite in rdeča lučka vsake toliko časa bliskne. A mi lahko kdo pove kako bi stestiral da bi ugotovil, če se je poslovil, Gyro ali pa je narobe kaj drugega.

LP, MArci
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

V navodilih piše, da če je inicializacija gyrota uspela potem gori rdeča lučka. Meni rdeča vsake toliko časa bliskne. A se še da kaj narediti ali je potrebno naročiti nov gyro.

lp, Marci
MrTin17
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Feb 2012, 14:59

Smerno krmilo "slabo prime"

Odgovor Napisal/-a MrTin17 »

Letos mi je Božiček prinesel kopijo TRexa - XCopter.

Model lepo leti, želim pa si bolj občutljivo smerno krmilo. Na zavojih moram dajati zelo velike odklone (leve) krmilne palice, obrati okrog vertikalne osi pri lebdenju so počasni (spin rate). To velja kadar imam gyro v rate modu. Če prestavim gyro v HH mode je smerno krmilo še bolj leno.
Hode smernega servota (v kombinaciji z Gyro limit) imam nastavljene tako, da drsnik za pitch repnega rotorja vozi od ene lege do druge prek cele osi repnega rotorja. Torej večjih hodov za tail pitch ne morem nastaviti!? Občutljivost na Gyru imam v HH in RM nastavljeno po priporočilih tik pod mejo nihanja repa.

Za rešitev moje težave prosim za nasvet izkušene heli modelarje.

Še konfiguracija Helikopterja:
• CopterX 240Gyro
• CopterX 430XL 3500Kv Brushless Motor
• CopterX 50A ESC with BEC
• Fusonic 9257 Digital Servo
• Zobnik 11 zob
• Lesene lopatice glavnega rotorja
• Plastične lopatice za flybar in tail rotor
Uporabljam komande Spektrum Dx6i

Več podatkov o mojem heliju je na spodnjem linku:
http://www.ehirobo.com/shop/product_inf ... ts_id=9749

Že vnaprej se zahvaljujem za vaše odgovore.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Ker tudi sam sestavljam enga kitajca 450 x copter me zanima naslednje.Danes sem priklopil dig servo za rep power hd 3688 v kombinaciji z hk 401 in na oko bi rekel da stvar celo deluje.Moti pa me da servo neprestano brni kot ,da nebi našel nule.Je to normalen pojav ali je to to za ta dnar in se bom moral sprijaznit ter sprejet brnenje kot normalno.
Hvala
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a Brane »

Za HD3688 vem da je to špica servo, meni v kombinaciji z GA250 dela odlično, z HK 401b pa se mi je servo grel in če se servo greje, beži stran od te kombinacije, ker ti bo gyro skuril dober servo. Meni je HK 401b dobro delal samo z Dymod D47 S, vse ostalo kar sem preizkusil je bilo pa vse nekaj čudnega. Itak je GA 250 poceni, pa še daleč boljši od hk401b.
In ko zveš kaj špila nimaš kaj odkrivat toplo vodo.
Kdor za kombinacijo servo gyro plača 5x več se mu s takimi težavami ni treba obremenjevati, ker najbrž kupi to kar se, ve da paše skupaj in špila.
Enako kakovost imaš pa lahko tudi za primerjalno smešen denar, le nastavljen mora biti GA 250 pravilno. Ga 250 ima po novem dodatno nastavitev za analogne servote in štiri, za različne tipe digitalnih servotov.
HK 401b ima le stikalo, z možnostjo izbire analognih ali digitalnih servotov. Jasno da celemu kupu digitalcev izhodni signal iz gyra (ki je ključnega pomena za dobro delovanje kombinacije gyro-servo) ne odgovarja, če gyro pozna le en tip digitalcev.
Rep bo pa držal tudi napačno nastavljen gyro, le servo tega ne bo dolgo prenašal :lol:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Res se servo malenkost greje.Tvoje poste o kombinaciji hd-ja z ga 250 sem prebral prepozno .Sem prej že naročil hk-ja in zdaj je kar je.Ok očitno bom moral naročit ga250 in bo mir.Hvala ter lahko noč
Grem zdej na kitajsko po nov gyro :D
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
gigole
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 29 Avg 2008, 04:52
Kraj: Ljutomer

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a gigole »

Imam gyro GA-250 ,servo HD3688hb in mi nikakor ne uspe priti v nastavitve za servo.
Delam pa tako da prvo vklopim komando,nato gyro in ko modra lučka hitro utripa stikalo na komandi hitro preklapljam.
Imam oddajnik graupner mx-12.Ni mi več nič jasno zakaj ne gre.
Ne vem kaj delam narobe,katero stikalo je gain switch.Poskusil sem že z vsemi štirimi.
Mogoče imam narobe priklopljen giro,v kateri kanal se priklopi kateri kabel(rdeči in črni) gain chanelin in tail chanel.
Še to katera nastavitev je za hd3688hb servo.
Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.


Lp Andrej
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a Brane »

Pravilna nastavitev za HD 3688 je 1520/333, to je en utrip rdeče lučke.
Gain stikalo, ti mora delati na tistem kanalu, na katerem imaš nataknjen rdeči konektor od Gyra, črni konektor natakneš v kanal za smer.
V nastavitev za tip servota in po novem, tudi za delay, prideš tako, da stikalo za gain najmanj 3x premakneš iz normal v HH mode, z zaključkom v HH modu, medtem, ko se gyro postavlja, to je takrat ko hitro utripa modra ledica.
POZOR: pri pretikanju, ne pretirano hiteti, če si prehiter, ne boš prišel v meni za nastavitev.
Ko ti uspe, pri utripajoči rdeči ledici, s komando smeri izbereš pravo nastavitev serva. Če imaš novejši gyro, preklopiš dol gor in pri utripajoči modri ledici nastaviš še delay. Nastavitev shraniš tako, da odklopiš napajanje gyru, pri naslednjem vklopu, bo nastavljen kot si ga nastavil.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Brane živjo!
Dobil sem GA 250.Imam pa težavo nastavit.V sprejemniku imam na 4 kanalu smer ter tja vklopljen črn konektor,na 5 kanalu pa imam stikalo z katerim preklapljam iz AVSC v normal MODE ter tja vklopoljen rdeč konektor.Nikakor pa mi ne uspe priti v meni za nastavitve.Ko modra lučka hitro utripa premikam stkalo iz AVSC v normal MODE vendar se pri tem tudi konča.Ko premaknem palico v levo ali desno mi na gyru dvakrat utipne modra lučka in to je to.Servo ter gyro sicer dela ampak ne tako kot bi moral.V komandi pa ne morem nič nastavljat(end point servo reverse itd..)Servo imam pri vsem tem početju vklopljen (3688)
Torej imam verjetno enake težave kot uporabnik pred mano.
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
gigole
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 29 Avg 2008, 04:52
Kraj: Ljutomer

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a gigole »

Jaz sem imel težavo v tem da sem imel na petem kanalu nastavljen travel adjust na 0%.
Ne vem kako mi je to uspelo,ampak sedaj sem prišel v nastavitve,za test pa žal ni časa.

Lp Andrej
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Bom probal .Sigurno sem nekje pustil neko nastavitev od gyra 401 in mi to zdaj ne pusti v meni.Mi je pa ravnokar padla na misel ideja ,da ustvarim še en heli pa tam poikusim ,če pridem v meni.
Hvala LP R
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a Brane »

Če v nastavitve ne prideš kot sem opisal, ne vem, kaj bi še lahko preizkusil. Če imaš na komandi možnost prikaza delovanja servotov-kanalov, preveri, če stikalo deluje, če nimaš, preizkusi direkt, tako da daš v ta kanal servo.
Dokler nastavitev servota ni opravljena, se servota NE SME priključiti.
Za nastavitev serva in delay, ne rabiš nikamor tiščat ročke smeri, da prideš v nastavitveni menu, le opraviti je treba vstop v času hitrega utripaja modre lučke, ko se servo postavlja-takoj po vklopu.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: SPLOŠNO - Elektronska stabilizacija (Gyro, FBL, helicomm

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Pismu :evil: ne gre.Servo sem odklopil.Stikalo dela in nimam pojma kje ga biksam.Gyro pri premiku repa dela prav tako mi dela sprememba smeri pri uporabi palice.Servo revers dela .Trim tudi.Ne dela pa end point.Kraki ne glede na nastavitev v komandi ne potujejo iz ene v drugo skrajno lego,prav tako ne reagira expo na repu.Bom šel h kolegu pa pri njemu na njegovi komandi poizkusil stvar spravit v delujoče stanje.
Hvala za pomoč ,če pa pade še kakšna ideja pa kar korajžno .
LP R
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji