Heli+ "najbolj nenavadni posnetki" padec motorista

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Heli+ "najbolj nenavadni posnetki" padec motorista

Odgovor Napisal/-a bovi »

Oj!

Sem pilot "heli začetnik" in tole se je pripetilo pri snemanju poleta obnovljenega Blade-a 400, prvi polet po restavraciji :) ...

Če kdo ni opazil, je v ozadju prehitri drseči padli motorist.

Takoj sem dal "throttle hold", komando na tla in stekel k motorju, da bi pomagal motoristu ... ampak motor je bil na tleh, na mestu pred semaforjem, motorista pa nikjer...

zmeda zame... nato je pritekel izza nasada cipres, na videz nepoškodovan.

Se je usedel na "byke" in preveril stanje ter odpeljal...
Na srečo brez posledic. Mislim, da se so mu krepko tresle hlače in roke, kasneje je nekajkrat obkrožil mesto dogodtka. Imel je neverjetno srečo. Ne bi rad špekuliral o drugih zaključkih. Ta je bil najboljši.

Sam sem se oddahnil.

Sem pa potem nekaj minut "močno ozemljlil" blejda 400, le nekaj metrov od ustavitve motorja.

Bad luck?! ... najbrž ne, moja napaka, srednje do močno, je pihal turbolentni sever... ne vem pa, kje sem ga "usral".
Tudi jaz sem imel "srečo" , zlomnen le del sank in kriva glavna os.
Prej sem imel on manjših kiksih veliko več škode...

http://www.youtube.com/watch?v=TM7qRQnyqGI

Čuden dan. vseeno dober zaključek.

Lp,

Boštjan
Priponke
padec motorista
padec motorista
padec_ motorista.jpg (43.58 KiB) Pogledano 3002 krat
Zadnjič spremenil bovi, dne 06 Apr 2010, 12:23, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Zanimivo :o :) še dobr da ni blo hujšga konca ...
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

ufff....mel si pa srečo da si ujel helikopter, jaz bi rajše gledal motorista in pustil helikopter da pade dol :D
=D> =D> =D> =D>
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Mitja.A
Razpravljalec
Prispevkov: 72
Pridružen: 16 Avg 2006, 08:37

Odgovor Napisal/-a Mitja.A »

Me pa res zanima kaj je počel? V Domžalah pred Krono, ravna cesta , nobene stranske da bi ga lahko ko izsilil. Se mi zdi da bi morali komu že pri registraciji še kako kazen zraven nabit ( pa brez zamere do ostalih, ki se znajo normalno peljat )
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Po takšnih cestah kot so zdaj ni težko zdrsnit. Minimalno 100KM+ pesek+ težka roka pa si na tleh.. Včeraj se mi je to zgodilo, samo, da mi je motor uspelo obdržati.
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Naslov sporočila: Heli+ "najbolj nenavadni posnetki&quo

Odgovor Napisal/-a bovi »

Ravno sem dvignil heli in potem je malo počilo in začelo šumeti. sem že mislil, da je s helijem kaj narobe...
Motor sem videl z delčkom očesa, bil sem tudi pod drugim kotom kot na posnetku in takoj pristal, snemal pa je oče.
Ne on, ne jaz nisva vedela kaj se je posnelo - potem pa tole.
Original je posnet v full HD :D
Posneto je tudi nadaljevanje, ko se "padli motorist - srečnež" usede na motor, pogleda in počasi odpelje. Tu je odlično vidna tudi tablica in ostalo, vendar sem se odločil, da le tega ne bom objavil [-X in ga ne bom zaj... Enostavno se mi zdi, da ne bi bilo prav. Karma :)

Moje mnenje je sicer sledeče;
- dejstvo je motorist je bil prehiter, vendar v primerjavi z ostalimi " divjaki" na motorju ali v avtu je bil prav "umirjen" (na tem križišču) #-o .
- tu je res, da ko folk na tem ravnem delu vozi kakor, da je na avtocesti, s katere so najbrž ravno zapeljali. Da ne govorim, koliko jih s polnim gasom prevozi križišče ob rdeči luči. Na prehodu za pešce je pred leti že bila nesreča s smrtnim izzidom :( .
- ta bajker je malo precenil situacijo, zjutraj se je lepo pokazal sonček, potem se pa je na hitro shladilo in začelo pihati, pa morda neogreta guma in neprevidnost pri žlajfu. Tudi meni ni jasno, kako mu je uspelo tako pasti na ravnem.

Še ena zadeva, s posnetka se vidi, da je avto pred njim očitno videl padec v špeglih, saj saj je malo pospešil (da ga padli motor ni ujel) in tako prevozil rdečo, vendar se je takoj nato še v križišču ob strani ustavil, da bi pomagal...
Motor se je pa pravilno ustavil pred rdečim semaforjem! :)

... še link na youtube v HD kvaliteti :) ...sem še zgoraj popravil.
http://www.youtube.com/watch?v=SQPV746Dxco

Lp,

Boštjan
Uporabniški avatar
Jany
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 04 Apr 2008, 13:06
Kraj: Žirovnica, Smokuč
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jany »

A pa ni tole tudi malo neodgovorno s strani pilota... da takole blizu ceste voziš helikopter?
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

Jany napisal/-a:A pa ni tole tudi malo neodgovorno s strani pilota... da takole blizu ceste voziš helikopter?
ja, res je. ... se opravičujem.

prostor je mali, ampak s helijem ne probavam nič konkretnega in zelo, zelo pazim.
tole z blejdom je bila izjema.

je pa tudi res, da kamera, sploh z "wide anglom" in še zoom-om pokaže ozadje nerealno blizu, realno je drugače. zavarovanje imam urejeno, pe ne menim, da mi je to v zagovor.
mislim, da bi moral vsak modelar imeti zavarovanje urejeno (odgovornost, tretja oseba), vem da nekateri to imajo, še mnogo več pa jih nima. drugače to ni tako ni drago.

.. zaključek, za kaj več kot ledbenje in kakšen mali krog, obvezno velik pregleden travnik brez prometa in ljudi. pika.

oba dva, tako motorist, kot jaz, sva v tej sreči v nesreči prejela opozorilo.
...me pa veseli, da kdo tudi kaj takega opazi, opozori in pograja, če kaj ni ok.

Lp
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

Da ni kjer motorist le zato padel, ker je gledal tvoj heli. :lol:
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

:D :D :D ... mislim, da ne, heli je bil pod živo mejo in ga s tam, od koder je "prletu" ni videl :)

imam bolj jst probleme, ko kej prveč "žlajfajo" pa preveč gledam naokoli :D
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji