MSHeli PROTOS

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Če pa vseeno misliš kupit flybar, mam jst enega quarka odveč (50 poletov, nikoli krešan).

Malo reklame more bit :D :wink:
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Kakšne obrate imate kej na glavi s kerim pinionom pa kolk % krivuljo za gas? Kolikor berem po internetu je 15t z 880kv scorpionom kar mal preveč oz. je treba pol spustit krivuljo za gas? Če se ne motim pride v kitu 15t zobnik? Ciljam na kakih 2600-2700 RPM.
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

Zdravo,
Me zanima, če še kaj letite s protosi. Sam bi si kupil enega. Mi lahko kdo svetuje kje se dobijo in kako je z rezervnimi deli. Sem poskusil vzpostaviti stik s firmo ASI d.o.o. vendar brez uspeha. Ni možno nikogar poklicati na stacionarno ali mobilno telefonsko številko. Pa tudi sporočila ni možno poslati iz njihove spletne strani(Ko klikneš pošji server javi napako).
Hvala za odgovore, LP Marci
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Kontaktiraj uporabnika Melly.Najdeš ga na seznamu članov.Je pa čisto možno ,da smuča ,počakaj dan ali dva pa se ti bo sigurno javil.
LP Renato
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
marci_boy
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Jan 2012, 11:01
Kraj: Vranji Vrh

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a marci_boy »

ludwe napisal/-a:Kontaktiraj uporabnika Melly.Najdeš ga na seznamu članov.Je pa čisto možno ,da smuča ,počakaj dan ali dva pa se ti bo sigurno javil.
LP Renato
Že čakam.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Pa naj me koklja brcne, če ni to Einštajn !

Jes ga furam na 2600 pa daje da je noro !!!!

Kar je jveč se mi zdi da je samo "batery eaten"

Drugač pa ful lepo leti na 2400 pa dober governator, pa je to,to....

A boš naštimal FBL ali klasiko ?

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Hehe, ajnštajn se že doug poskuša spravt nazaj letet, ampak vedno bol ugotavlam, da ni več tko simpl najdet časa kot učasih, tako da tut projekt protos pomoje še nebo prišel na vrsto do pomladi :( Drugač pa FBL seveda, če nebojo izuml že kej druzga do takrat ko se bom dejansko spravu to delat :lol:
zorg
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Sep 2010, 19:14
Kraj: Ljubljana

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a zorg »

Prošnja za Melly-ja!

Melly, rad bi naročil nekaj delov za Protosa. Dvakrat (v zadnjih 14 dnevih) sem že poslal naročilo na ZS, pa ga očitno nisi dobil. Ali me lahko kontaktiraš direktno na moj e-mail in mi sporočis, na kateri naslov naj ti pišem, da boš naročilo res dobil.

moj e-mail: uros.kunaver(at)ctk.uni-lj.si - (at) zamenjaj z @

Lep pozdrav

Uroš
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

popek
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 26 Apr 2012, 08:48

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a popek »

Eno vprašanje.
Razmišljam da bi se podal v heli vode. Na sposojo bom dobil komando in simulator. Tako da se bom tam prvo naučil letenja. In videl če me bo stvar sploh potegnila...
V primeru da me stvar veseli, nebi rad kupoval teh majhnih helijev ampak bi kar začel z protosom.
Predvsem me zanima kakšen strošek lahko pričakujem da dobim solidnega protosa torej heli + batrije polnilci inp. za komando bom prišparal tam nekje 150€.
Torej na kratko me zanima koliko € je potrebno da spraviš protosa v zrak. Brez komande in rezervnih delov. :)
janbar
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 11 Dec 2011, 16:04
Kraj: Ig

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a janbar »

Nekje med starimi posti je bila ponudba za osnovno konfiguracijo protosa za cca 600€(če se ne motim brez sprejemnika in baterij).
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a Brane »

janbar napisal/-a:Nekje med starimi posti je bila ponudba za osnovno konfiguracijo protosa za cca 600€(če se ne motim brez sprejemnika in baterij).
Če temu podatku dodam baterije (za v zrak spraviti je dosti ena, za eno normalno letenje je pa že dobro imeti ene 3-4kom) in en pameten polnilec, se znesek lahko nekako zaokroži....1000€

Potem imam še nekaj pomislekov, če se v heli vode podaš z luksuzom kot je heli precej visokega kakovosnega razreda, se ne spodobi imeti komando za 150 € [-X , pa tudi heli brez rezervnih delov, pa če je še tako kakovosten, je za začetek prej ovira kot kaj drugega, če ne drugega zaradi psihičnega faktorja-strahu pred krešem- napreduješ počasneje kot je treba. Vedno je treba imeti nekaj rezervnih delov na zalogi, da te vsaj kak nedolžen kreš ne ustavi pri treningu letenja takrat, ko je za začetnika ta trening prepotreben in je pomembno, da je intenziven.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Brane napisal/-a:Potem imam še nekaj pomislekov, če se v heli vode podaš z luksuzom kot je heli precej visokega kakovosnega razreda, se ne spodobi imeti komando za 150 € ,
Brane, jaz vozim "luksuzni heli" Trexa 700 s 6,6 kW motorčkom na 12S in pa tudi malo manj luksuzni Trex 600 s komando za 160 EUR (Spektrum DX-6i) že več kot dve leti uspešno, tako da....in ta komanda mi je zelo pri srcu :D Ima točno vse, kar potrebujem (povprečen uporabnik za akro/3d letenje) nič več, nič manj...
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a Brane »

Te čisto razumem, jaz na manj luksuzno komando za 40$ (plus poštnina-brez apgrejdov) ups sedaj so, jo nekaj podražili, vozim manj luksuzni HK 450 v2 in bolj luksuzni T Rex 450 na 3S , potem pa še ERGO 30-cca 550 serije na 5S in Ergo 50-cca 600 serije na 6S, ki sta bila oba svoj čas luksuzna.Od mojih začetkov pred nekaj meseci do sedaj, se je skupaj nabralo krepko čez 1000 poletov. V tem času ni bilo niti enega suma kake težavice s sprejemom, čeprav moje komande sprejemajo sprejemniki za 8,90$.
In to navkljub dejstvu, da imam luksuzno komando MC24, a sem se odločil, da bom helije vozil na budilko in tako bodi =;
Ampak tega nisem rekel na glas, ker dejstvo je, da zaradi kitajskih sprejemnikov, modelarji padajo dol po tekočem traku, le s futabo padejo dol po lastni krivdi :-s ... O:) O:) O:)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

ja, tudi meni mc-22 nekako ni šla skupaj s heliji in jih že od začetka vozim z budilko od Spektruma, ki po mnenju nekaterih tu na forumu sploh ni oddajnik. Je pa res da sem imel težave s sprejemnikom AR-500, ki je imel veselje do blokiranja, na srečo na modelu, kjer mu ni mogel priti do živega (T-craft od Eflite). Po zamenjavi z AR-600 ni več težav.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

La famiglia al completo :) :o
Priponke
487692_10150921712756371_845169784_n.jpg
487692_10150921712756371_845169784_n.jpg (180.74 KiB) Pogledano 8627 krat
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a denys »

Zanimivo da so se odločili da ostajajo pri imenu Protos. Zaenkrat je Mini Protos in Protos. Kaj ta velik bo Maxi Protos? In kaj če bodo v prihodnosti izdali 600 kaj bo? Medium Protos? :D . Pol samo še manjkajo Micro, Nano, Pico in Mega Protos :D

Vseeno upajmo da se bo obnesu sistem z enim jermenom tudi na tavelikem.
Uporabniški avatar
ahim041
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 17 Sep 2008, 19:02
Kraj: Ljubljana

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a ahim041 »

Eno vprašanje,

glede na število postov o dobavljivosti delov v sloveniji od uporabnika Melly-a, me zanima
ali se sploh dobi dele pri nas ali firma http://www.asi-print.si/ še obstaja

LP
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a anda »

Sem šel gledat v poslovni imenik in piše, da poslovni subjekt še posluje.
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a zosek »

Ta teden v ameriki ponovno poteka tradicionalno "IRCHA" srečanje/tekmovanje, na katerem večina znamk predstavi svoje novitete za naslednje leto (pol leta).
Zgleda, da se v taboru MSH-ja spet nekaj dogaja.

http://www.youtube.com/watch?v=fx2VCnRUOMU
Priponke
IMAG0613.jpg
IMAG0613.jpg (284.29 KiB) Pogledano 8239 krat
IMAG0614.jpg
IMAG0614.jpg (260.06 KiB) Pogledano 8239 krat
IMAG0615.jpg
IMAG0615.jpg (247.4 KiB) Pogledano 8239 krat
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
laserman2
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 06 Maj 2010, 05:39
Kraj: Sevnica

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a laserman2 »

I did send an e-mail to <[email protected]>
He does not sell any parts for the Mini Protos
(I did not ask for kits or Protos 500)

I just ordered parts for my mini Protos here:
http://www.hoelleinshop.com

shipping to Slovenija: 9,90 €
(up to 5kg)

If you know shops with lower shipping costs - please let me know!
thanks.

laserman2
(Sevnica)
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ali kdo ve kakšen je navoj v swash plati Protosa, v delu kjer se spajata vrtljivi del, ki krmili krake in del ki, vrtljivi del spoji z ležajem, oz drži na ležaju.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a denys »

Brane napisal/-a:Ali kdo ve kakšen je navoj v swash plati Protosa, v delu kjer se spajata vrtljivi del, ki krmili krake in del ki, vrtljivi del spoji z ležajem, oz drži na ležaju.
Zgornji in spodnji del swashplatea so samo sprešani, oz. spodaj je tista pločevina samo razširjena, da blokira, da se ne sname navzgor. Težko razložiti. Če imaš luft je možno ga stisniti skupaj v primežu z dvemi primernimi nastavki. Edino da slučajno ni kakšen novejši swashplate za katerega ne vem.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a Brane »

Spraševal sem, ker mi je na navoju razpadla, torej ni spodaj sprešana, ampak je iz dveh delov, zvijačena skupaj da stisne ležaj. Žal je navoj zelo fin in očitno je bila tale bodisi krivo zvijačena ali pa preveč zategnjena, saj je navoj na eni strani uničen. Ta del bi na stružnici lahko naredil nov. A dobro bi bilo vedeti korak navoja.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a denys »

Če želiš ti pošljem en star swashplate ki ima že malo slab ta velik ležaj, mogoče ti uspe popravit ali kaj skombinirat skupaj. Piši na zs.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji