SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Mogoče Blade msrx?
Drugače majo pa kitajci veliko tega po zelo ugodnih cenah.
Poglej na:
http://www.banggood.com/Wholesale-RC-He ... c-264.html
Kr neki !!
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a ace »

http://www.banggood.com/WLtoys-V912-4CH ... 82901.html
Na prvi pogled zelo zanimiv, potreboval pa bi informacijo, če takšna zadeva ni prekomplicirana za začetnika.
Kar se tiče pa cene, je zelo ugodno pa spet ne vem, če je to realno. Prihajam iz čolnarske sekcije in za 60€ ne dobiš niti solidne lupine zato se mi zdi,
da je kar malo prelepo, da bi bilo res. Morda pa se motim. Heli bi bil v prvi stvari namenjen letenju oz. učenju, s tem mislim da nebi bilo potrebnih preveč nastavitev. Pa sem spet tam, da se bojim, da je stvar za začetek malo preveč kompleksna?

Lp Gregor
majstoralc
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 30 Dec 2009, 18:08

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a majstoralc »

ta heli sigurno dobro leti. imam enega manjšega. če si kdaj letel 4 kanalni heli, potem ne bo težav.
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a MiroP »

V912 je že kar velik helikopter, kamere seveda ne dobiš v tej ceni 60€, ima krtačni motor in rep gnan z motorjem, kar je za učenje kar ugodno. Kupiš še rezervne sanke, dva repa (ali samo motorje) in par krakov in se lahko učiš. Čeprav za samo učenje bi jaz izbral V911 za 30 EUR, ki je manjši in lažji, itak rabiš nekaj poceni, da se "prsti navadijo" na 4-osno gibanje.
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a anda »

Mogoče bi ti svetoval v razmislek, da bi si omislil model, kateri ne bi imel krtačnega motorja. Sicer ne vem kako kvalitetni so ti motorčki od te firme. Jaz sem imel Walkero, katera je imela krtačni motor in sem ga moral vsakih nekaj letov zamenjati, ker so se krtačke skurle. Motorček te pa pol stane tudi enih 10 EUR, kar se ti na daljše časovno obdobje nabere, kar nekaj eurov za dodatne dele. Pri vseh modelih katere uporabljam in imajo brezkrtačni motor nisem rabil niti enkrat da bi ga zamenjal.
Drugače pa zgleda ta zadeva vredu, vredna svoje cene.

lp
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a ace »

Evo naročil V911 in še precej rezervnih delov. Sedaj imajo kitajci novo leto tako, da bom verjetno čakal čez 20 dni.
Ko pa pride pa se oglasim z novimi vprašanji.
Lp in hvala za pomoč.
Gregor
trebor77
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 20 Jul 2014, 01:58
Kraj: Murska Sobota

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a trebor77 »

Pozdravljeni,

Sem začetnik in sem nabavil Skyartec Wasp X3V in V911. Manjši model sem naročil za sina sebi pa 250 model X3V kateri se mi zdi da je kar soliden. Sedaj sem se malce poigral na simulatorju tako, da sem treniral lebdenje, osmico z drsanjem po tleh in let levo in desno z obračanjem. Simulator je Absolute RC heli simulator za android je pa boljši priložen pri Skyartec Wasp X3V modelu.

Aja še to. A je mogoče kdo iz Ptuja ali Murske sobote, da bi mi malce pokazal in razložil celotno zadevo.

Če ne obupam bi si kasneje nabavil 500 serijo.

Lp
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Bravo, dobrodošel. Jaz bi ti sicer prvo svetoval za začetek 500 serijo ampak definitvno simulator natreniraj potem, pa najdi nekoga v bližini, ki leti helije, da ti pomaga.
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
trebor77
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 20 Jul 2014, 01:58
Kraj: Murska Sobota

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a trebor77 »

Ali je to prav, da gyro deluje samo na zadnji rotor?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Mhm, osnovna stabilizacija je za rep, flybarless stabilizacija (FBL) pa v vseh oseh razen navpični.
trebor77
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 20 Jul 2014, 01:58
Kraj: Murska Sobota

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a trebor77 »

Potem nekaj ne deluje dobro, ker je flybarless. Pri vklopljenem TH mi deluje samo rep če helija premikam.

No pa sem ga usposobil :D žiroskop je bil nastavljen čisto na off ](*,) in to bi naj bilo RTF
Takkyu
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Avg 2014, 13:40

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Takkyu »

Pozdravljeni! Začeli so me zanimati rc helikopterji pa sem si kupil micro in se nekoliko na njem naučil. Hočem nekaj več pa me zanima mnenje. Odločam se za nakup;
http://www.amazon.com/Blade-CX2-RTF-Ele ... B000JL723S
Ker predvidevam da se bo nekaj hitro zlomilo bom naročil še nekaj delov. Helikopter naj bi bil primeren za začetnike in odličen v svoji kategoriji, kar sem do sedaj razbral, cena z amazona se mi zdi po izračunih dokaj konkurenčna. Zanima me vaše mnenje, izkušnje z omenjenim modelom? Ali naj posežem po katerem drugem raje?
Ko bom s tem nekaj znal se zanimam tudi za Blade 400 3D RTF, imam ponujeno možnost 5 let starega vzdrževanega modela za sprejemljivo ceno - tu bi se seveda učil več v simulatorju prvo. Mnenje, izkušnje glede tega modela? Je pametno kupiti 5 let star model?
Vnaprej hvala za odgovore!
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Si morda preveril, koliko te pride poštnina oz. končni znesek z raznimi davki, če naročiš na Amazonu?

Morda bi še pogledal tukaj: http://www.banggood.com/Wholesale-RC-He ... c-264.html. Free shipping, znesku nad 22 UER do 150 EUR prišteješ DDV in strošek pregleda paketa. WLtoys in Walkera heliji imajo poceni rezervne dele, dobava 3-4 tedne. Pozor, če naročaš Lipo baterije je dostava lahko tudi dva meseca.
Takkyu
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Avg 2014, 13:40

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Takkyu »

V teoriji je cena izdelka + ddv + znesek pregleda na carini, bomo vidli v praksi - naročilo se bo z Ebay ker imajo tam shop ti ki prodajajo, mi je lažje :D za naročanje baterij pa so mi sveovali naročanje preko dhl ali podobnih, tako naj bi obidu čakalni rok ki je posledica EU zakonodaje (uvoz baterij) če sem prav razumel? Ju3 si ogledam Blade 400 3D RC pa, da vidim če je v dobrem stanju. Cena za CX2 se mi zdi z vsemi dajatvami še vedno 60% cene z nakupom v EU. Kakšen od teh modelv naj bi bil dobro razmerje plačano za dobljeno?
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Zdravo zanima ne izbira servmehamov za heli hk 450 so lahko vsi štirje enaki ali mora biti repni drugačen in zakaj.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Brane »

bojan11 napisal/-a:Zdravo zanima ne izbira servmehamov za heli hk 450 so lahko vsi štirje enaki ali mora biti repni drugačen in zakaj.
Lahko bi se reklo, da lahko daš vse štiri servote enake, ni pa to najceneje ali ekonomično, v primeru nekaterih servo motorjev pa je to sploh povsem nemogoče.
Namreč, za rep v sodelovanju z gyrom, je nujno uporabiti posebne, zelo hitre servote, ki imajo posebne karakteristike in gyro mora biti točno nastavljen oz prilagojen tem karakteristikam, da rep kot celota pravilno dela.
Večino teh servov lahko uporabiš tudi za cikliko, vendar so repni servoti, zaradi posebnih karakteristik dražji, zato je nepotrebno zapravljati denar, ker za cikliko lahko vgradimo cenejše servote.
Obstajajo pa, tudi repni servoti ki imajo center pozicioniran drugje kot običajni servoti, takih servotov pa za cikliko sploh ne moremo uporabiti.

Realno je torej tako, da se za rep in za cikliko ne daje enakih servotov, čeprav je večinoma to možno.

Še opozorilo !!!!
Če gyro ni pravilno nastavljen oz prilagojen karakteristikam repnega serva, lahko gyro preobremeni repni servo in le ta zelo hitro crkne, kar večinoma pomeni kreš 8-[ To se lahko zgodi že pred koncem prvega poleta in neredko se posebej v primeru kitajskih servotov potem po krivici pljuva čez kvaliteto servotov, čeprav gre v resnici za nestrokovnost uporabnikov [-X ](*,)
Zadnjič spremenil Brane, dne 05 Jan 2015, 19:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
klemenmo
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 31 Maj 2011, 21:32
Kraj: MKV-Vrhnika

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a klemenmo »

lp Klemen
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Pozdravljeni,
hvala za pomoč. Imam še eno vprašanje, ki se nanaša na nakup helikopterja. Kupil bi helikopter velikosti 450 pa ne vem ali HK-450TT PRO V2 Flybarless 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat) ali dražjega T-REX 450 Plus DFC Super Combo - BTF (3GX MRS) - RH45E09A ali mogoče kaj drugega? Pred nekaj časa sem že kupil sprejemnik spektrum z vgrajenim gyro in sicer ar 7200bx. Skrbi me kvaliteta kitajskega sploh zobnikov. Na področju helikopterskega modelarstva sem začetnik imam pa nekaj izkušenj z letali. Kaj priporočate?

Phoinix je pa zrihtal tekst v berljivo obliko.
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

Vsak bo hval svojega. Eni klone drugi "originale"... Kupi si tisto kar si lahko privoscis. Na dolgi rok moras upostevati tudi rezervne dele in upgrade.

Ce dobis kaksnega rabljenega na forumu se ti splaca razmislit tudi o tej opciji....

Gh
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Pozravljeni ima kdo iskušnje s helikopterji copterx so ti kaj bolši od hk helikopterjev.
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

Moje mnenje.... In izkljucno moje mnenje....
Kupi rabljenega Alinca (Align)... 450 ali 500...
Ce ti je to predrago probaj najt Blade 450 ali se starejso verzijo blade 400...
S tem bos imel najmanj dela. CopterX ni slab... Niti ni HK ali Alzrc.... Ampak so kloni s poceni materijalom. Na dolgi rok bos pocasi menjal vse sklope na Align....

Gh
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Hvala za pomoč trenutno sem dogovorjen za trex 450 PRO ki se je prodajal na forumu. Konec tedna ga grem pogledat na kaj naj bom pozoren.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Pozoren bodi pri "Spool Up-u" ko heli pridobiva obrate, da ga ne trese skozi celotne obrate. Bodi pozoren na obrabljenost Flybar mehanizma, glavnih krakov, repnega rotorja, jermena (da le ta ne cveti). Preglej glavni rotor da je lepo poravnan, se pravi ko poravnaš oba glavna kraka in vzporedno nanju nastaviš flybar naj bi bile vse ročice v mehanizmu poravnane na svoj par. Poglej za "luft" repnega mehanizma, poskusi premakniti kraka na repnem rotorju ta se morata malenkostno premakniti (to počni pri izključenem modelu saj ti drugače kontrira vztrajnost servomotorja da ohranja pozicijo krakov). Pri zagonu poglej da tako repna kraka kot tudi glavna kraka ne opletata, sta poravnana drug na drugega. Pri glavnem rotorju preveri za obrabo servo motorčkov za cikliko, to poskusiš tako, da pri izključenem napajanju modela poskusiš malenkost premikati vsako ročico ki je povezana s swash ploščo posebej naj imajo minimalno lufta preden se premaknejo.

Najbolj pa bodi pozoren pri preizkusu letenja, helikopter mora biti pri lebdenju čimbolj miren, le malenkost ga mora ob spustu komand vleči v levo, ampak to malenkostno zaradi vztrajnsoti pri vrtenju glavnega rotorja. Pravtako naj rep ne gre po svoje (drifta) brez tega da pilot da komando za premik repa.

Sicer pa z Alignom nimaš kaj falit, če gre za preverjenega uporabnika ki je za model skrbel.

p.s: Mogoče vzameš s seboj kolega ki pozna "Collective Pitch" helikopterje.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Evo pa sem postal novopečeni lastnik align 450 PRO. viewtopic.php?f=10&t=90318Upam da bo čim dlje ostal cel.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji