SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

pustinek napisal/-a: Ampak še vedno mislim, da pilot ki leti bolj sportno oz ''light'' 3D razlike ne bo opazil.

Lp Kristjan :)
Se podpišem ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

pustinek napisal/-a:Ampak še vedno mislim, da pilot ki leti bolj sportno oz ''light'' 3D razlike ne bo opazil.

Lp Kristjan :)
Zato pa jaz ne opazim razlike #-o #-o :D . Ker letim sportno light 3D na varni višini... #-o

Problem drage robe je, da na splošno ni toliko boljša, kot je dražja. npr. v avtu za 40.000 EUR se ne vozi 3x bolje kot v avtu, ki nov stane 13.000 EUR. Niti ni toliko bolj vzrdžljiv. Problem je da za tistih par % izboljšanja plačaš 2,3,4x več.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
pustinek
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2008, 08:28

Odgovor Napisal/-a pustinek »

Res da niso 3x,4x boljše vendar imaš veliko manj skrbi:

Pri kitajskih baterijah je priporočljivo pregledati spoje na konektorjih pred uporabo (hladni spoj), Pri teh baterijah je bil konektor tako močno prilotan da z navadnim spajkalnikom konektorjev ni bilo mogoče odlotati.

Celice že ob nakupu skoraj v nulo zbalansirane pri kitjaskih tudi 0.2V odstopanje ob nakupu.

Baterije so že v osnovi zaščitene z plastjo vitroplasta da se ob morebitnem ''crashu'' celice ne bi vžgale oziroma se ta možnost čim bolj zmanjša. kajti v primeru vžiga potem nimaš stroškov popravila 200-400€ ampak imaš celoten helikopter vključno z elektroniko (>1500€).

Poleg tega dajejo resničnih 55C ne kitajskih 30C

Vse to in še kaj ti pomaga da ob nakupu lažje spiš, saj te ni tako strah da bi bilo z baterijami kaj narobe.
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a sihu »

Glede na dejstvo, da sem naročil 450-tko (za začetek okvir, ostalo postopoma) in da pridno treniram na simulatorju upam, da bom do pomladi lahko začel osnovno letenje z njim, če jih bom seveda do takrat obvladal na simulatorju. Zdaj sem lahko že tudi po več kot pet minut malo nad tlemi z repom obrnjenim proti sebi, ne da bi ga pri tem razbil.
Me pa zanima, ali se pravi heli potem, ko ga z ročico nagneš npr. desno in ročico spustiš, sam vrne v prvotni položaj ali ga moram s premikom ročice v nasprotno smer sam poravnati. Pri simulatorju je to potrebno.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

pustinek napisal/-a: Poleg tega dajejo resničnih 55C ne kitajskih 30C
Z napisanim se v vsem strinjam, samo je potrebno malce "popraviti".

http://elektromodellflug.de/lipolice_platinum_55c.html
To so realno 35C akumulatorji, da ne bo pomote. 3.12 mOhm za 4400 mAh

Po tvojem poročanju pa imajo ugodno krivuljo Ri(T), čeprav sem skeptičen in verjetno LiPoti niso imeli -5 st. C za take performanse kot jih opisuješ. :wink:

Glede na Gerdov test pazi na drift.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Se pravi dajejo tudi kitajskih 55C :P #-o
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

sihu napisal/-a:Me pa zanima, ali se pravi heli potem, ko ga z ročico nagneš npr. desno in ročico spustiš, sam vrne v prvotni položaj ali ga moram s premikom ročice v nasprotno smer sam poravnati. Pri simulatorju je to potrebno.
Enako je, kot ga postaviš, tako bo v idealnem primeru stal, torej ga moraš popravit nazaj. V realnosti pa je mešanica naravne tendence da ob prvi motnji krene po svoje pa še kaj zraven, skratka, vedno moraš nekaj popravljat, razen če je heli nafilan s stabilizacijo.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

bruhpilot napisal/-a:Se pravi dajejo tudi kitajskih 55C :P #-o
65C pomeni 15C -> http://elektromodellflug.de/turnigy_nt-65c.html
www.lipo.si
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a sihu »

Ali imate na svojih komandah za letenje s helikopterjem nastavljene EXP in če, na koliko %?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

sihu napisal/-a:Ali imate na svojih komandah za letenje s helikopterjem nastavljene EXP in če, na koliko %?
Jaz letim z EXP samo na flybarless (brez elektronske stabilizacije), drugače pa za običajno letenje ni potrebna ta nastavitev.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

mihah napisal/-a:
bruhpilot napisal/-a:Se pravi dajejo tudi kitajskih 55C :P #-o
65C pomeni 15C -> http://elektromodellflug.de/turnigy_nt-65c.html
Uff, lažnjivci kitajski, to pa je huda razlika #-o #-o

PS: Jaz imam exp na cikliki 5%, na repu pa 20%, se pravi praktično brez exp, neznatno omili reagiranje okoli nevtrale...
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Vse zavisi od kotov in RPM --- expo mislem ...
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a sihu »

Ker se šele učim bi prosil za nekoliko bolj precizen odgovor, saj mi vse kratice še niso povsem domače, kljub prebrani celotni Phoinixovi temi Teorija letenja helikopterja.
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re:

Odgovor Napisal/-a sihu »

Phoinix napisal/-a:
sihu napisal/-a:Me pa zanima, ali se pravi heli potem, ko ga z ročico nagneš npr. desno in ročico spustiš, sam vrne v prvotni položaj ali ga moram s premikom ročice v nasprotno smer sam poravnati. Pri simulatorju je to potrebno.
Enako je, kot ga postaviš, tako bo v idealnem primeru stal, torej ga moraš popravit nazaj. V realnosti pa je mešanica naravne tendence da ob prvi motnji krene po svoje pa še kaj zraven, skratka, vedno moraš nekaj popravljat, razen če je heli nafilan s stabilizacijo.


In kako nafilaš heli s stabilizacijo? Ali poleg osnovnega Gyra in flybara moraš uporabiti še kaj?
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Kateri helikopter bi vzel?

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Tudi jaz sem kupil helikopter in enako kot moji predhodniki najprej gledal slike in cene na internetu, vseeno pa sem šel najprej k Janezu (Mantua model) po nasvet. Zdaj ko je kategorija Rally 1:8 ukinjena, se z Anžetom malo dolgočasiva, pa še vedno sem govoril, da bom nekoč kupil helikopter.

In sem kupil 4-kanalni helikopter LRP Spin Chopper 380, primeren je za učenje, na zalogi je vedno dovolj rezervnih delov, pa še Janez mi je razložil, kako začeti (trenutno ni tečajev za učenje letenja s helikopterji). In seveda prve tri dni po nakupu sem bil vsak dan pri njemu, igrišče za mali nogomet pri šoli je bilo kar malo premajhno, no zdaj pa že kak teden nisem nič polomil. Seveda sva dva, ki se grebeva za helikopter, zato nasvet vsem: KO KUPUJETE HELIKOPTER, KUPITE TAM, KJER IMAJO DOVOLJ REZERVNIH DELOV, PA KRATEK ROK DOBAVE.

In ko bova obvladala 380, pride na vrsto 440.
LP, Miro
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a sihu »

Torej 450-tka je prispela, sestavljal sem jo s pomočjo načrta, vijake - tudi že privite - lepo zalepil z modrim Locktitom in nastavil ročice na mero. Sedaj pa k naročanju ostale opreme.
Simulator še vedno dela "na polno", včasih še kaj skrešam, večinoma pa mi lebdenje že nekako gre, čeprav ne razumem, kako se da pristati na točno določeno točko.
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a sihu »

Ali kdo ve, kako zahtevno je leteti s helikopterjem SKYARTEC BELT 250. Tukaj je še link
http://www.rchelicopterselect.com/skyar ... n-rtf.html

Zanima me, če se lahko poleg simulatorja učim letenja tudi z njim, ali je to preveč zahteven helikopter za začetnika?
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
bina
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Nov 2010, 07:06

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a bina »

pozdravljeni.
Vem da je bilo to vprašanje 100x postavljeno ampak...

Kupil bom en heli iz hobbykinga http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... tegory=320 velikosti 450.Kateri model je najboljši?

Seveda nimam pojma katero opremo vgraditi.Če bi mi prosim pomagali pri izbiri komponent.Pa čimbolj poceni. :) Seveda ne potrebujem nekaj dobrega,saj bom samo malo lebdel.
Zanimam me tudi katero komando in polnilec mi priporočate.
Hvala za odgovore.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Krist »

sihu napisal/-a:Ali kdo ve, kako zahtevno je leteti s helikopterjem SKYARTEC BELT 250. Tukaj je še link
http://www.rchelicopterselect.com/skyar ... n-rtf.html

Zanima me, če se lahko poleg simulatorja učim letenja tudi z njim, ali je to preveč zahteven helikopter za začetnika?
Že 450 velikost je "majhna" za začetnika, ti pa sanjaš o pol manjšem modelu.
Kak Funcopter od Multiplexa bi bil primeren za začetek, potem pa kaj bolj resnega.
anzeek
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Dec 2011, 22:06
Kraj: Šoštanj

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a anzeek »

lep pozdrav
pred kakšnim letom sem se začel ukvarjati z tem modelarstvom tako da znam voziti 3 kanalni helikopter zdaj pa razmišljam o nečem boljšem pa nevem kaj???
malo sem gledal po forumu in videl da začetnikom najbolj priporočate velike helije (500+), ter najbolj helikopter PROTOS 500
l.p. anzeek :)
L.p. Anže
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a sihu »

Krist napisal/-a:
sihu napisal/-a:Ali kdo ve, kako zahtevno je leteti s helikopterjem SKYARTEC BELT 250. Tukaj je še link
http://www.rchelicopterselect.com/skyar ... n-rtf.html

Zanima me, če se lahko poleg simulatorja učim letenja tudi z njim, ali je to preveč zahteven helikopter za začetnika?
Že 450 velikost je "majhna" za začetnika, ti pa sanjaš o pol manjšem modelu.
Kak Funcopter od Multiplexa bi bil primeren za začetek, potem pa kaj bolj resnega.
Ja Krist, sem že poučen o tem. Pridno treniram na simulatorju in na malem Solo Pro V2, imam 450-ko, ki pa bo šla v zrak šele, ko bom obvladal simulator in malčka "v nulo".
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Šime
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 15 Jan 2011, 12:30

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Šime »

Pozdravljeni.

Pred nekaj dnevi sem kupil T-Rexa 550 3GX z Flybarless sistemom *HC3X base*.
Ja precej resna reč na drugi helikopter. Helikopter sem v glavnem že sestavil, sedaj pa bo potrbno še povezati elektriko, programirati elektroniko, nastaviti glavo glavnega rotorja,.., tukaj pa bi že potreboval vašo pomoč.
Imate kakšen nasvet z programiranjem regulatorja *Robbe BL-9100-6*

Lp Šime
Uporabniški avatar
kiki1001
Razpravljalec
Prispevkov: 98
Pridružen: 27 Okt 2011, 15:37
Kraj: dravograd
Kontakt:

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a kiki1001 »

lep pozdrav
imam eno vprašanje, ko tako premetavate kitajce sem in tja ,me pa zanima kateri heliči spadajo pod kitajce
,recimo walkera je tudi kitajc ,ampak nekako spada v srednji cenovni razred
kiki
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a sihu »

Več o tem je napisanega tule viewtopic.php?f=47&t=75457
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Uporabniški avatar
golki76
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 08 Okt 2011, 08:55

Re: SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a golki76 »

Živjo!

Pred štirimi meseci sem se začel ukvarjati s heliji. Najprej sem imel koaksialca, ampak ker mi je postal dolgočasen, sem nabavil enega manjšega trainerja(nine eagles).
Vozim tudi na simulatorju in zdaj me zanima kaj bi mi priporočali za naprej. Mislil sem kaj takega

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... at%5F.html


http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... at%5F.html

Zanima me kakšno opremo bi vi dali zraven, ker sam se ne spoznam na helije toliko, da bi določil opremo. :oops:
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji