SPLOŠNO - Začeti, mogoče pa le..? TEMA ZA HELI ZAČETNIKE

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Ne vem zakaj bi rabu blada 400 sploh nadgrajevati ker že v osnovi kar dobro leti!
Če pa hočeš kej več pa moraš drug heli kupit!


Lp!
Slika Slika
wolf
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 13 Jan 2009, 23:05
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a wolf »

Lahko, da,..... vendar kot začetnik ??
Če bi bil sedaj na začetku bi izbral za razred večjega, kljub dražjimi deli.
Je pa res, da sedaj vem kaj in zakaj ''šraufam''.
Simulacija pa v Phoenixu.

Blejda bom pa še nekaj časa imel, dokler ne porabim vseh rezervnih delov :oops:
wolf
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Iskanje naprave se še nadaljuje, ker pa ne morem čakati sem si umislil FS z komando (30€).
=D>

Sedaj me pa zanima kako se nastavi komande da imam na pravih oseh prave stvari. Je kje kak tutorial?

Hvala

LP
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

http://www.rc-airplane-world.com/rc-hel ... modes.html

Mislim, da nas večina leti Mode 2.
AndrejSk
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Feb 2009, 21:23
Kraj: Smlednik

Odgovor Napisal/-a AndrejSk »

Jaz pa sem se nekako odločil, da bi uzel komando DX7, samo kokr gledam po internet štacunah je trenutno skor nikjer ni za dobit, vsaj Mode 2 ne...
Torej, kdo ve, kje bi se dobilo to komando z sprejemnikom vred primerno za Helikopter, ker kokr sm bral obstajata dve varianti, ena za avion in druga za helikopter??

PS: Če jo skučajno ima kdo za prodat naj mi pošlje PM

Hvala, Lp
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Edina razlika med DX7 heli in letalo je ta, da heli ima gladko ročico za gas, letalski pa ima nazobčeno. To se da enostavno rešiti tako, da se odpre komando in natakne eno gumico na ročico ki je povezana na gas. Programsko pa sta popolnoma enaki komandi.
AndrejSk
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Feb 2009, 21:23
Kraj: Smlednik

Odgovor Napisal/-a AndrejSk »

Aha, to je to torej, hvala za info :)
Sem pa zdaj gledal, da se pri Mibu dobi tudi DX6i, ki bi pomojem meni kot začetniku morala totalno zadostovati, pa še nekaj bi prišparal...Tale kompletič bi bil primeren zame za letenje s CopterX 450 in kasneje T-Rex 450?

http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=4431

Hvala...
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Sam sem jo vzel dober mesec dni nazaj v Schweighoferju (Heli verzija), v kompletu z AR6100 in 3xDS285, cena 280€ iirc (v akciji).
Me je pa od vsega začetka hudo motilo, ker je ob premikanju rudder ročke škrcalo.
Sem jo včeraj razdrl, sčistil in na novo namastil ležaje (ter zamenjal bakrene drsnike z ležaji).
Rezultat? Ročke gladke ko puter in povsem brez "lufta" ;)
Večji ležaj pri omenjeni osi je bil poln rdečih fragmentov neznane snovi. Še sreča, da je bil sam ležaj nepoškodovan.
Manjše sem naročil čez lužo (HeliDirect), 2 paketa po 4 ležaje (engega za rezervo) s poštnino vred 13€, dostava točno 7 dni.

Če koga zanima:
http://www.archeli.com.au/forums/showth ... p?t=115812

edit: 190€ za DX6i se mi zdi odločno preveč. Raje dodaj par € in vzemi novo DX7 oz. za isti denar rabljeno.
DX6i dobiš za 110€ v FastLadu (UK), vprašanje pa je kdaj jih dobijo na zalogo.

Lp, Blaž.
vibe81
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Sep 2009, 22:50

Kaj priporočate za začetnika ??

Odgovor Napisal/-a vibe81 »

Lp vsem na forumo, sem nov in bom ziher zasejal kako bučko :(

Rad bi si kupil en heli in imama na voljo 400€.

Gledam EF CYPHER 3D SET pri mantuli in pa enega ki me orng rajca T-Rex 450se vendar vem da poleg potrebujem še komande :) Kaj bilo primerno za to heli do nekje max 150€.

Imate v rokavu še kakega aduta v rangu 400€ z vso potrebno opremo za letenje.

Hvala

Marko
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Po moje bo najbolje da kej rabljenega kupiš.

Mislim da je nekdo ( Serpente ) med malimi oglasi prodajal kar orenk spadenano Trex 400-ko z vso optemo za 400 republiških, pa po moje če mu z denarjem pomahaš da bi še kaj spustil ceno.

Novo zadevo boš pa bolj "švoh" dobil za omenjeno ceno, izogibaj pa se kitajskim letalnim napravam, kupi firmo Align, kajti edino priznani proizvajalec ti je garancija da boš dobil rezervne dele še čez par let, kajti heli brez rezervnih delov ni kaj prida vreden.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
vibe81
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Sep 2009, 22:50

Odgovor Napisal/-a vibe81 »

Med vsemi heli mojsti res nima noben nobenega mnenja o EF CYPHER 3D SET pri mantuli ipd,,
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Po mojem da nobeden še nima izkušenj z dotičnim heljem.

Zaradi tega tudi nobeden noče dati mnenja o tej zadevi.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Malo denarja malo muske ... po eni strani škoda denarja če ti potem stvar ne špila, na drugi strani imaš preizkušene zadeve vredne svojega denarja.

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
mucek4
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 Avg 2009, 15:04
Kraj: Tržič/SG

Odgovor Napisal/-a mucek4 »

Sam imam Cypher 3D. Za moje znanje letenja je OK, sestavil sem ga z low cost komponentami, le postajo sem vzel od avijona dx6i. Zadeva lebdi stabilno ob tršem pristanku gre pa na prafaktorje (preizkušeno). Če te zanima lahko prideš pogledat. Dele (ki sem jih do sedaj rabil) sem dobil v mantui takoj...
[bb]|[^bb]
Uporabniški avatar
Roadracer
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 16 Nov 2005, 18:44
Kraj: Litija/LJ

Odgovor Napisal/-a Roadracer »

Sigurno je dobra opcija T-rex 450, ker so rezervni deli poceni. Trenutno se še odločam če bi svojega prodal, ker sem sedaj ko malo bolj obvladam letenje, začel razmišljati o večjem.
2FAST4U
vibe81
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Sep 2009, 22:50

Odgovor Napisal/-a vibe81 »

mucek4 napisal/-a:Sam imam Cypher 3D. Za moje znanje letenja je OK, sestavil sem ga z low cost komponentami, le postajo sem vzel od avijona dx6i. Zadeva lebdi stabilno ob tršem pristanku gre pa na prafaktorje (preizkušeno). Če te zanima lahko prideš pogledat. Dele (ki sem jih do sedaj rabil) sem dobil v mantui takoj...
Bi prišel pogledat iz kje pa si ??
Roadracer napisal/-a:Sigurno je dobra opcija T-rex 450, ker so rezervni deli poceni. Trenutno se še odločam če bi svojega prodal, ker sem sedaj ko malo bolj obvladam letenje, začel razmišljati o večjem.
Pošlji ponudbo na ZS :)
mucek4
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 Avg 2009, 15:04
Kraj: Tržič/SG

Odgovor Napisal/-a mucek4 »

Vsekemu dobremu modelarju piše v profilu iz kje je. Sem iz Tržiča, med vikendi pa blizu Slovenj Gradca.
[bb]|[^bb]
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Moja 2 centa:

Kupi oddajnik (2,4GHz je nuja za helije, recimo pod 200e je futaba 6 ali spektrum dx6i ali pa kaj boljšega, če imaš $$$), kupi še USB povezavo za PC (ernest na forumu 30e), nato si nabavi (zrihtaj, kupi, presnemi, torentiraj, spsodi...) kakšen boljši simulator. (realflight ali AFDP ali kaj podobnega)
Ko boš imel 10 ur letenja s simulatorjem, se odloči za nakup. Prej je škoda modela in denarja. Splača se odpeljati do lokalnega modelarskega letališča in si v živo ogledati helije-itak.

Moj prvi heli je bil 550 klasa in potem sem prešel na 450, sedaj letim 500.

Velik heli je kot veliko letalo, leti mirno in dobro ga vidiš v zraku, vendar nobenemu heliju nič ne pomaga, če nisi dal simulatorja skozi.

Odvetujem vse kar je manjše od 450 (razne gaui 200 ali trex250...), taki malčki so za mojstre.

Za igrače pa je škoda denarja.

p.s. če se naveličaš boš soliden oddajnik hitreje (za solidno ceno) prodal.
lp Melly
ixi
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 09 Sep 2009, 06:53

Odgovor Napisal/-a ixi »

Upoštevam Melly-jev nasvet - danse kupil Futabo 6EX in usb ter lovdam dol RealFlight G4.5 za trening.

OT: Če kuiš novo futabo v Mantuli, ali so v kompletu poleg komande in sprejemnika kakšne baterije in polnilec ali je to ekstra treba nabavit :oops:
Uporabniški avatar
heliraptor
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2008, 08:58
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a heliraptor »

Kupil Futabo FF7 v mantui in dobil zraven NIČ!
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

mantua shop:
"Za uporabo potrebujete še 9,6V akumulator za napajanje oddajnika s priključkom Futaba. " in seveda polnilec. (mali oglasi na forumu - rabljen polnilec).
lp Melly
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Prodajam po ugodni ceni :

viewtopic.php?t=43484&highlight=
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

V tej temi nadaljujte vse pogovore o Izbiri helikopterja in druge opreme za začetnike. S tem bo tema bolj zbrana in ažurirana.
anzec
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Sep 2009, 18:03

Odgovor Napisal/-a anzec »

Hoj

Zanima me kaj se splača sedaj kupiti za 4-kanalni helikopter za vsa okolja. Kaj se splača kupiti za 6-kanalni helikopter za vsa okolja in kater 6-kanalni simulator? Za vse me zanima tudi kje se da kupiti. Za tujino mi je obvezem paypal.

Hvala in lp anze
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

4-kanalni heli za učenje ročnih spretosti in logike upravljanja ~ 90€, potem pa 6-kanalni protos, z začetniško opremo 350€, ter baterije polnilec komande, 200€, pa kak rezervni del... rabiš okrog 700€ skupaj za ta večji korak.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji