Nakup walkera 64C

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
TheArjan
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Nov 2008, 18:55

Nakup walkera 64C

Odgovor Napisal/-a TheArjan »

Odločam se za nakup tega elektrohelija

KLIK

zdaj pa me zanima, če ga priporočate, ali kaj drugega v tem cenovnem rangu.


lp
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

jajca, kupi trexa
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

To drži, da se z rexom ne mora primerjat, če pa si začetnik, pa bo ta Walkerica čisto ok helikopter, bo pa sigurno potrebno razmislit o bateriji z večko kapaciteto in brezkrtačni motor z kontrolerjem.Ma pa drugače ta heli identični koncept glave kot Walkera 60 in jaz bi si raje izbral 60.
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
Uporabniški avatar
AlixPa2X
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 08 Dec 2008, 02:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlixPa2X »

TREX računaj minimalno 600eur da ga lahko sploh poženeš...
Tukaj dobiš za 200eur vse komplet...
Ne vem zakaj metat denar če si šele začetnik,crash pri t-rexu zna biti zelo drag pri Walkeri je pa to par deset eur...
Sem še "zelen" v svetu helijev,vendar že celo življenje sanjam o njih...
TheArjan
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Nov 2008, 18:55

Odgovor Napisal/-a TheArjan »

saj to je glih problem nebi rad za začetek nwm kaj dragega kupil,...
edino zanima me še če je kolko tolko kvaliteten al so res jajca ? :D :-?
Uporabniški avatar
AlixPa2X
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 08 Dec 2008, 02:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlixPa2X »

Lej sem totalen amater glede na določene člane...
Res RESPECT vsem izkušenim modelarjem ampak...
Morate razumeti da NEKATERI amaterji nebi radi plačali 600eur za helikopter ki ga bodo 90% sesuli v prvih korakih letenja...Sesuješ lahko tudi unga ki stane 30eur iz stiropotja pa mu nič ne bo...Sicer pa vse bolj razmišljam o nakupu KRIP ki stanejo tam 200-300eur v kompletu ker me srce boli da kupim en profi Trex ter ga sesujem pa se po glavi tolčem kaj pa zdaj a ni denarja za rezervne dele...Res zlo taka teška odločitev...
Sem še "zelen" v svetu helijev,vendar že celo življenje sanjam o njih...
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

kdor poceni kupuje drago placa, glej ta jajca sesujes pa deli pa bla bla bla... pa se kok tok naucis pa bos spet mogu dat kes npr za Trexa cca600 eur ce bi ze od zacetka lahk kupu trexa pa 200 eur prsparas. Ce mas pa crach na trexu je pa os 50-100 eur skode. Itak pa prvo osnove pa pocas naprej. Ne pa te razni heliji k majo se krtacn motor pa zanic gyro pa pol kupujes nove motorje pa reglerje pa ..... pa na konc 3x preplacas trexa.
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Roby »

AlixPa2X
Ocitno bos sel po tezji poti kot vecina! Najprej kupis heli za 200-300€, nato ugotovis da ne deluje kot bi moral in ugotovis da bo potrebno zamenjati eno nato drugo stvar na heliju v upanju da bo potem deloval... Na koncu ugotovis da je potrebno uloziti na ze zapravljenih 200-300€ se dodatnih 1000€ za upgrade in elektroniko da se zadevi lahko rece da zares leti!
Tako pot je dalo ze veliko modelarjev cez in veliko jih je obupalo.

Moj nasvet je da si poisces rabljenega T-Rexa 450 po moznosti z vso vgrajeno elektroniko kot je ziroskop in servoti in fino je da ti prodajalec pokaze da heli tudi leti tako bos vsaj vedel da z helikopterjem ni nic narobe ze na samem zacetku ucenja. Edino tako bos prisel do zelo dobrega modela za manj denarja.

ps: Ce je pa denar velik problem, si se lotil napacnega hobija.

Lp.
Uporabniški avatar
AlixPa2X
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 08 Dec 2008, 02:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlixPa2X »

Imam še 2 dražja hobija---Akvaristika ter Glasba...
Za akvarije (3 komada) pa ostalo sem zagonu okoli 2000eur v enem letu...
Za inštrumente pa opremo čez 5000eur...
Ni da sem zdaj bogataš ampak ne gre se za denar vsak lahko našpara 1000eur za par mesecev...Pa tudi teh jajc ne mislim nadgrajevat,pač ko dobim en filing,ga zabrišem za majhen denar naprej al pa pustim tamalemu ko zraste jaz pa se lotim kakega T-ja 450 ali 600,celo 700 bi si kupu pa kaj mi nuca če pa ga nebi znal upravljat?jaz vas popolnoma razumem kaj mi hočete povedat sam tusi VI niste začeli takoj z hudim helijem ampak ste začeli s slabšimi,mam prav?Ne morem jst imeti par poceni kitajčkov pol pa kar udarim profi varianto----Sem še NEZNALEC,ot je tisti problem...Pač se bojim in cvikam na kratko...
Sem še "zelen" v svetu helijev,vendar že celo življenje sanjam o njih...
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

V štartu sem predlagal, da bo Walkera dobra odločitev, se razume ustrezni model, drugače pa kaj se rex-a tiče, ko je sezona, kar precej lomim rex-a in, če izvzamem najhujšo nesrečo, so me deli koštali caa. 40 eur (elise, boom, kabina, osi, zobnik in nekaj malenkosti iz rotorja), načeloma pa znaša strošek okoli dobrih 20 eur.Vse to ob predpostavki, da ne koristim original delov align, ker v tem ne vidim smisla.
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

V štartu sem predlagal, da bo Walkera dobra odločitev, se razume ustrezni model, drugače pa kaj se rex-a tiče, ko je sezona, kar precej lomim rex-a in, če izvzamem najhujšo nesrečo, so me deli koštali caa. 40 eur (elise, boom, kabina, osi, zobnik in nekaj malenkosti iz rotorja), načeloma pa znaša strošek okoli dobrih 20 eur.Vse to ob predpostavki, da ne koristim original delov align, ker v tem ne vidim smisla.
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
Uporabniški avatar
AlixPa2X
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 08 Dec 2008, 02:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlixPa2X »

###da ne koristim original delov align, ker v tem ne vidim smisla.###

E vidiš!
Originali so katastrofa pa itak se je men zdel čudn k si reku samo 40eur...
Drugače pa se najdejo taki pametnjakoviči na tujih dorumih ki pa prisegajo smao na ALIGN original opremo pa šinfajo tele kitajske kopije delov...Pol pa čvek ne ve komu kaj verjet k si ful izjave nasprotujejo...
Sem še "zelen" v svetu helijev,vendar že celo življenje sanjam o njih...
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Imam copterx450v2 in trex450se, recimo, da sem nepristranski glede originala in kopij.

Ko sešteješ zneske je takole:

A. vzameš v angliji
1. trex450v2 v angliji 360e, dobiš karbonske blejde, 430xl motor in 35A krmilnik, mali kovček in en lipo.
2. dokupiš 3 servote hs65 (cca 20e) in gyro logictech s servom 135e.
3. oddajnik dx6i 105e
daš ene 30e poštnine. Skupaj 690e.

B vzameš malo v nemčiji, angliji in pri kitajcih
1. copterx450v2 v nemčiji 165e+5e za zobnike + poštnina 10e.
2. motor scorpion 42e + 3 servote hs65 (cca 20e) in gyro logictech s servom 135e + oddajnik dx6i 105e + poštnina 20e.
3. lipo iz kitajske (zippy) in turnigy 40A tam nekje 50e + blejdi 20+ poštnina

Skupaj cca 620e.

Primerjava. Lipoti so nekje enake kvalitete, motor je scorpion boljši... ampak za 70e razlike moraš obvezno razstaviti cel heli copterx in na novo sestaviti (menjati kakšen ležaj, recimo 20e stroškov), tako po malen nekaj dni dela.

Mislim, da je tehnica še vedno na strani aligna. Jaz sem vzel še copterxa, ker sem imel določene stvari že na zalogi in ker rad "šraufam"...
lp Melly
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji