Nekaj besed o Saphirju

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Nekaj besed o Saphirju

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Pozdravljeni!

Nekaj besed o meni, da boste imeli predstavo kdo "bedi" nad vašimi posti ;)

Že v OŠ so me navduševale "letalne naprave" vseh vrst, ampak letom primerno sem začel z zmaji in prostoletečimi modeli.
Prelomnica je bilo leto 94, ko sem si na Koseškem bajerju ogledal dirko elektro čolnov...to sem enostavno moral probat! In tako se je začelo,... čez počitnice sem garal kot "živina" :-? :evil: :o :-? da sem si kupil prvo komando in ostalo "šaro". Pot do uspehov je bila garaška, ampak smo se obenem odlično zabavali ( tu se lahko zahvalim HOLC Mihi in Janezu za vso pomoč, brez katere ne bi šlo tako visoko), .Vrhunec Svetovno prvensto leta 1997...tekmovati na takem nivoju je nepozabna izkušnja (2 x 5. mesto). Po osmih letih sem se odločil da čolne začasno opustim...Medtem pa je mene še vedno vleklo GOR!
Začnem z jadralnimi modeli in hitro ugotovim, da to ni zame :( ... Dve leti dirkam z avti (1:8) super zadeva, ampak sem po naravi tak, da moram sam nekaj ustvarit... tudi pustim. Sledi cela paleta motornih modelov in se za nekaj let tu tudi "najdem".
Potem pa zaključek sezone v Radomljah...prvič vidim :o :o :o da zna model helikopterja v zraku naredit tudi kaj več kot samo lebdet, kar sem videl do sedaj. Oči so na pecljih :o :D :o , takoj do pilotov Semeta in Roby-ja in "morit" z miljon vprašanji Kako, zakaj, aha,bla,bla,bla ... To bi pa blo neki zame... ampak vsi govorijo, da to ful stane in skoz samo zbijaš....hmmm. Kot zagrizenega tehnika-strojnika me je pritegnilo tudi samo delovanje modela... pravi mali robot, pa delčke bi tud doma lahko naredu.... O.K. in si kupim prvega komarja Moskito Expert. Prvega poleta ne pozabiš nikoli...pulz +210, roke te komaj ubogajo...ampak na koncu dneva nisem hotel it domov in sem vneto vadil "zabje skoke" do trde teme, se mi je čist mešal. :D :-? :D :-? 8) To je bilo dobri dve leti nazaj... preteklo je ze mnogo galon "ta zlenga",...tud kasen manjsi kreš je bil, ampak ni tako težko kot nekateri govorijo, ki povrhu tega mogoče še sami niso nikoli leteli. Ampak...finaly ... stvar me je zasvojila. :wink:

Modelarstvo je tako čudovit in raznovrsten hobi , da se za vsakega nekaj najde.

lp,Simon V.
Priponke
fotke1 006.jpg
fotke1 006.jpg (63.42 KiB) Pogledano 1818 krat
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji