Align T-REX 500

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Za avtorotacijo se načeloma uporablja ista krivulja kot za idelup, ker včasih je potrebnih tudi več kot -3 negative, še posebej če ga hočeš pristati na točno določeno točko. Ker če ne padaš pod točno določenim kotom proti pristajalni točki je treba heli potisnit precej dol, da končaš na pravem mestu. Pa tudi če kaj zaje**š in zgubiš preveč obratov moraš iti precej v negativno, da jih pridobiš nazaj.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Hvala! Spremenim p. krivuljo na -12st + 12st tudi za avtorotacijo. Avtorotacije še nisem delal, razen izklop motorja 1,5 m visoko, pred pristankom.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Matt-X
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Sep 2009, 11:06
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Matt-X »

HA HA lih včeraj se mi je neki zalomlo na Rexu in odtrgalo ročko od repnega servota medtem ko sem malo tic-tok av zadevščino.... stikalo TH in autorotiral inverted do tal. Pred tlemi sem počakal da se čimbol izničijo obrati na glavi (se pravi pich negativa do nule -12 ). Pristal na rotor.

Nauk kreša malo okrušen blade in to tisti ki je fasal palčko od servota do zadnjega rotorja...

Tako da ti fantje so me naučili prav kako sprogramirat stikala na komandi!!
HVALA ŠE ENKRAT VSEM KI SO MI ZABILI V GLAVO KAJ IN KAKO!!!!!!!

Toplo vodo so izumljale generacije pred nami. 8)

LP :D
Gravity Fighter!!!
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Ja hvala, governor rula!! Regler je pa po 6 min akro poletu s par hudimi g-ji komaj mlačen pri temp. okolice okrog 22 st.


Matt-X napisal/-a:in odtrgalo ročko od repnega servota medtem ko sem
to se je meni zgodilo na Blejdu (na lepem odlomilo nastavek za ročico - prvi zobnik), kjer sem imel (imam) za rep servo Savox 0253. Jaz sem pa "avtorotiral" v grmovje in tudi praktično ni bilo škode....
Imaš Align DS servote? - namreč ti so firme Savox, očitno imajo probleme z materiali....bo treba res tudi servote zamenjat, čeprav po performansah so ti DS kar dobri. Žal vsi zobniki plastični (DS510, 520) in če z blejdi samo pogledaš kako oviro, že zobje ležijo po ohišju...
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Jp, kontronik rocks !

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

zdravo imam problem s tem helikopterjem
in sicer v linearni krivulji obratov leti lepo,tracking je ok.ko pa preklopim v 3d sepravi 85% plina
elise kar ponorijo,zgleda kot da bi en blade holder delal po svoje,tracking je totalno zmešan,sam imam občutek kod da ga bo razneslo.
aja elise so bbt maniac
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Preglej damperje in povezave ...
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Matt-X
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Sep 2009, 11:06
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Matt-X »

Tako kot je reku Parky... moj problem je bila umazanija na linkih( niso bili več tko prosto gibljivi) ko sem to opazil je bilo prepozno in sem jih moral menjati. zdej jih pač moram pregledovat vsakih 10 štartov, jih spucat pa gasa :D (to je omejeno na linke od swasha več ali manj :P )
Gravity Fighter!!!
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Preveri potisne ležaje v glavi.
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Matt-X
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Sep 2009, 11:06
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Matt-X »

ali pa federig sharft, zna bit da je tui on za kako stotinko mm zvit...
Gravity Fighter!!!
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

najdu krivca.na heliju sem imel kitajske mešalne ročice na glavi,ki so tko mehke da :o .na srečo sem imel doma original ter sem jih zamenjal in je blo že kar vredu.
za piko na i sem zamenjlal še aksialne ležaje in zdaj je ok.
meda
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 04 Feb 2006, 18:00
Kraj: Ižakovci

Odgovor Napisal/-a meda »

Zdravo!

Danes sem po pošti dobil model T-REX 500 ESP 3g. Komplet ima sestavljenih že nekaj delov. A moram te dele razstaviti in jih sestaviti nazaj (spoje zalepiti z loktite lepilom) ali so je to že narejeno tovarniško?

Hvala za odgovor!

lp Metod
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Vse vijake odvij in z loctajtom privij nazaj, še posebej glavo in rep. Pa tudi pri prvih par poletih poglej, če se je kakšen vijak začel odvijati. Tovarniško naj bi bili vsi loctitani, ampak ni za zaupat, včasih kaj pozabijo.
meda
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 04 Feb 2006, 18:00
Kraj: Ižakovci

Odgovor Napisal/-a meda »

Zdravo!

Danes sem heli stestiral (če se lahko temu tako reče...). Izpraznil sem 1 paket celic. Zanima me pa nekaj stvati.
1.) Ali je normalno, da je heli kljub temu da je FBL potrebno strimati ali se da to z gainom poštelat (jaz sem ga kar strimal)?
2.) Heli se mi pri določenih momentih trese. Kaj je tukaj narobe? Krake sem "zbalansiral". Bi mogoče bili boljši FBL kraki ( EDGE, mogoče kaj podobnega)?
3.) Koliko % mora bit gain na repu (imam 50%)? Ker ko dam gas se odpelje ampak se nato sam vrne sam na mesto.

Hvala za odgovore!
lp Metod

P.S: Mogoče so vprašanja butasta. Ampak je to moj prvi heli. Za vse nevšečnosti drugih uporabnikov se v naprej opravičujem.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Kaj si pa trimal? In zakaj si trimal?
Za tresljaje je lahko več vzrokov a imaš tracking poštiman (ko se bljedi vrtijo morata biti konici blejda v isti višini)
Kakšen sistem FBL imaš?
lp Melly
meda
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 04 Feb 2006, 18:00
Kraj: Ižakovci

Odgovor Napisal/-a meda »

Imam 3g FBL sistem. Strimal sem vse. Višino na gor, ailerone v desno in rep v desno. Trimal sem zato ker mi je model ves čas silil v levi ovinek. Kar se pa tiče trackinga. Leva polovica je malo višja kot desna (na oko). Kako se pa to poštima?

Hvala za odgovor!

lp Metod
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Tracking: greš v lebdenje in pogledaš kateri blejd je višje ali nižje (zato je dobro zalepiti nalepko, ki jo dobiš zraven blejdov...). Potem pa na gripu link krajšaš ali daljšaš (odvisno ali hočeš spustiti ali dvigniti blejd...) za en obrat linka in spet probaš, to ponavljaš dokler se oba ne vrtita v isti ravnini.
lp Melly
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Zdaj lahko naredim kratek rezime - "dauertest", Trexić 500 ESP (stock-supercombo) je postal veteran. 500+ poletov (po cca. 4,5 min) pa še zdaj delajo original servoti DS510 in 520 kot novi. Seveda en kreš vmes, pa nekaj tik pred tlemi preprečenih #-o . Zaključek - servoti velikosti 500 dobri, nič več lufta kot pri novih, še vedno zelo precizni. Original gyro - še vedno lepo heading lock drži, tudi pri relativno hitri vzvratni vožnji (vendar ima vzvratna hitrost tukaj meje....).

Noben kugllager ni crknil (seveda tamale ležaje redno mažem, če ne bi bili vsaj tisti v motorju - ali pa motor kompeten - že zdavnaj v smeteh). Crknil samo original regler.

Razočarale pa baterije (Storm - precej drage - 53 EUR komad)- ena celica crknila po ene 20 polnjenjih. Nikoli praznil več kot 80%C, polnil z 1C in vedno balanciral. Sedaj lahko še samo penzić style z njo letim. Je pa res, da nič ne šparam tega helija. Povprečna amperaža je kar visoka :D #-o ....nič ne bo s 600-tko, dokler ne bodo bolj pametnih baterij naumili....ali pa 6S 5000 mAh pod 35 EUR komad, če ne se pa naj slikajo. Škoda po enem mesecu min. 70 EUR v smeti zabrisat :roll:
V bistvu pa ni potrebe po 600-tki. Stvar zelo dobro, precizno leti.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Baterije se bolj splača kupiti na kitajskem :wink:
Za 500 uporabljam: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Lipo_Pack
Za 600 uporabljam: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Lipo_Pack
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

ja, saj so tudi tiste iz Kitajske, pač ne dam 100 EUR za stvar, ki jo bom čez 1 do najkasneje 3 mesece zabrisal v kanto za smeti, pa če je zlat :evil: . Hvalili so se pri Stormu, da so presegli karakteristike dveh vodilnih svetovnih proizvajalcev. Saj so dobre baterije, ampak še daleč niso večne (tako kot tudi najdražje ne). Žal še ni ta tehnologija dovolj daleč.

Sedaj sem nabavil pri HK 3 komade Turnigy 6S 2650 mAh po 28 USD, pa bomo videli. Tudi niso vsi zadovoljni, ampak cena je res bomba. Saj več tudi niso vredne Lipo baterije, glede na kratko (koristno) življenjsko dobo. Pred enim letom za ta denar nisi 3S 1800 mAh dobil :P #-o
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Lahk smo veseli da so v HKju tako poceni baterije... drugače kupi pa kake drage nemške ala SLS pa boš dal 150€ za ta denar dobiš pa 3je iz HK.

Mi smo v tej smeri samo poskusni zajčki, vprašanje kaj bo čez 2 leti že novega na trgu ...

Lahk si pa kupiš Li-Fe pa boš naredu 1000 ciklov haha 8)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Jap, točno tak. In hvala bogu za HK =D> =D>
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Itak :) upam da bo kmalu kaka nova inovacija glede baterij :)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Ma ja, pol se pa menijo o nekih eko elektro avtomobilih prihodnosti, če pa niti pametnega akumulatorja še ne znajo naredit (po normalni ceni da se razumemo). Koliko svinjarije bi taki avti naredili v enem letu, če bi šli na lipote, ojojojojoj #-o :oops: :oops: :roll: . Pregovor "kot listja in trave" bi se prekrstil v "kot litija in trave", hehe. Ali pa bi se vsi potrpežljivo 30 km/h vozili, po začetnem prvem tednu veselja, ko bi še novi lipoti dali nekaj amperov od sebe.....
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
vikob
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Jul 2009, 19:29

Nastavitve za CC ICE 75

Odgovor Napisal/-a vikob »

Lep pozdrav
Zanima me kakšne bi bile najboljše nastavitve za governer pri Trex 500.
Motor Scorpy 3026 1600
zobnik 14z
T-REX 500 ESP
CYPHER 3D
T-REX 250
Spektrum DX 6
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji