Align T-REX 500

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
meda
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 04 Feb 2006, 18:00
Kraj: Ižakovci

Odgovor Napisal/-a meda »

Imam eno vprašanje za vse tiste, ki se spoznate na motorje. Bi bilo moj org. motor smiselno previti? Vem, da se nekateri na to spoznate. Vesel bi bil, če bi mi kdo razložil kako in kaj, saj bi ga rad previl sam ( tako malo za šport :D). Se pravi kakšno debelino žice, koliko ovojev in kako se to dela , naj mu samo moči ne manjka. Letel bi na 6S.

lp Metod
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Če imaš ta " staro " zasnovo motorja ga še nisem podiral.

A imaš kakšno slikico od motorja.

Drugače pa snami iz neta Drivecalc, v katerem je krasen dodatek kako dobiti maximalno debelino žice za določen stator ( stator and wire calculator).

Glede podiranja pa prej pogrej z spajkalnikom da lepilo ki veže stator in ohišje popusti, potem ga pa ohladi z sprayem od loctiteta na -43 stopinj, šele potem prični s snemanjem statorja ( aluminij ima večji skček kot železo............), ta spray ohladi obenem pa spusti v režo ki nastane med ohišjem in statorjem mikrofilem olja, ki prepreči da bi aluminij zaribal z železom med snemanjem.

Rabil boš tudi kakšne kvalitetne rorcange ala tole "http://cgi.ebay.com/Professional-Robo-G ... 3cb022fdd3

Preden snemaš naredi pas iz šmergla "120" in ga daj med klešče ter stator, vrti v polkrožnih gibih in ga počasi vleči iz trna dol.

Glede obratov je pa takole da preštej kako je bil navit obstoječi motor in potem poizkusi najti za isto število ovojev čim debelejšo žico, s pomočjo drivecalca.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
meda
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 04 Feb 2006, 18:00
Kraj: Ižakovci

Odgovor Napisal/-a meda »

Hvala doktor!
Moj motor je tak:
http://www.helidirect.com/align-500m-br ... -16752.hdx

Ali naj motor previjam, ali naj rajši še s tem motorjem letim mesec dni in potem kupim škorpijončka (kit)?

lp Metod
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Imaš motor ta "nove " serije.

Te motorji so odlični in se jih da krasno rastavit.

Previt motor te klase bo prekašal scorpiona na celi črti, tako da scoriona kar pozabi ker ni čisto nič boljši od tega motorja.

Očitno so najdli boysi od aligna zelo dobre materiale, edino strojno navitje se pa nikoli ne bo moglo primerjat z ročnim ( več tankih žičk je ku...c), zakon je en debel drot, najbolj optimalnega premera.

Če ti ne bo šlo ti ga lahko previjem jaz za 45 republiških.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

meda napisal/-a:Hvala doktor!
Moj motor je tak:
http://www.helidirect.com/align-500m-br ... -16752.hdx

Ali naj motor previjam, ali naj rajši še s tem motorjem letim mesec dni in potem kupim škorpijončka (kit)?

lp Metod
Zakaj bi pa kupil škorpijončka? #-o Imaš preveč denarja?

Tega imam jaz, je super in ima brutalno moč za malo 500-tko s 6S, ene par sto poletov imam z njim, gre še vedno kot nov. Zakaj bi ga previjal? Samo redno maži ležajčke (na kakih 10 poletov) in to je to. Razen če rad previjaš :wink:
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Po n-letih nabiranja prahu me je lepega popoldneva pičilo in sem naročil par zadev in ratalo je:
Priponke
IMG_3428.JPG
IMG_3428.JPG (203.99 KiB) Pogledano 8455 krat
IMG_3427.JPG
IMG_3427.JPG (180.55 KiB) Pogledano 8455 krat
IMG_3426.JPG
IMG_3426.JPG (198.56 KiB) Pogledano 8455 krat
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Nekaj malega je tuninga (mains bearing blocki, base plate, tail servo holder) od microheli-ja, večinoma pa vse original.

FBL je predelan iz original glave, samo follower sem nabavil originalen za fbl. Mixer linki so original plastični, v prihodnje bom zamenjal z alu, ker kovini nekako bolj zaupam :)

oprema:

R6008SB + BeastX @ s-bus
CC ICE 75 + 6S 2650mAh TGY
500mx + 12T zobnik
3x S9650
1x S9257


Zaenkrat je letel samo toliko da sem videl da v principu špila, potem pa me je prehitela tema. Nastavljanje predvideno za vikend, če bo vreme.


Pripombe in komentarji dobrodošli!
Priponke
IMG_3432.JPG
IMG_3432.JPG (200.99 KiB) Pogledano 8441 krat
IMG_3430.JPG
IMG_3430.JPG (164.42 KiB) Pogledano 8441 krat
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Odgovor Napisal/-a anda »

Pozdrav še iz moje strani,

Nisem našel odprte nobene podobne teme in pišem kar tukaj.

Sem začetnik in imam trex 500 z flybar glavo od lanskega februarja. po začetniških strmoglavljenjih zdaj že od lanskega septembra vozim heli čisto normalno brez kakšnih strmogljavljen. Trenutno imam na helijo že 155 ur letenja. Z njim letim osnovno, piruete in ne 3D. zanima me kako je kaj z utrujenostjo materiala. Trenutno sem z njim prevozil 70 ur, brez da bi kaj polomil. vse komponente so stock razen reglerja, kateri je phoenix ice 75 in vozim ga na governor mode (fiksni obrati).
Helija ne bi rad strmoglavil in me zanima, če je potrebno kaj zamenjati preden se zgodi kar se ne bi smelo. Npr.zamenjava zobnikov na servotih kateri so plastični plastični, kakšni ležaji, jermenček za repni rotor, blajde, ležaji na motorju, flybar sistem, damperji,.. Zelo bi bil hvaležen, če bi mi lahko povedali na koliko časa se približno kaj zamenja.

za vse informacije se vam najlepše zahvaljujem.

lp
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če servoti nimajo zračnosti, jermen ima veliko večino zob, mehanski prenos neovirano teče po ugasnitvi pogona in rotor ne vibrira pri nižjih obratih, potem je vse ok. Preveri edino zračnost krogljičih zglobov v krmiljnem mehanizmu.

Vsake toliko namaži drsne površine in to je to.

Sam vodim nalet za vse helije, ki sem jih imel do danes in edino en je imel težave z obrabo zobnikov Gaui Hurricane.
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Odgovor Napisal/-a anda »

Ball linke sem tako moral parkrat zamenjat, ker je počil, ko sem strmoglavil. drugače vsake toliko časa preverim, če imajo zračnost. sicer sem prek quick.uk naročil nove in sem jih dal gor in imajo ti novi čisto rahlo zračnost - kot če bi bili že malo izrabljeni. Drugače sem jih moral kar na trdo pritisniti, da so se zaskočli. verjetno to ni problem? servoti tudi nimajo nobene zračnosti, jermen je mogoče malo zdrsan, drugače so še vsi zobi ok.Redno preverjam, če je dovolj napet. Do zdaj sem drsne površine mazal nekje na 20 ur.
Imam pa vprašanje glede mazanja motorčka. po forumu sem prebral, da bi bilo potrebno mazati nekje na 7 - 10 letov. Jaz mojega nisem mazal še nikoli in imam toliko ur letenja (155), dela popolnoma brezhibno. Da malo obrazložim zakaj nisem mazal ležaja na motorčku. Ti ležajo so tako zaprti in imajo od znotraj svojo mast. Če dan kapljico olja, katera je občutno bolj redka od masti bo mast verjetno potiskala iz ležaja in bo ležaj se drsal na "suho".? Sam imam proizvodno podjetje v katerem imam veliko industrijskih strojev za proizvodnjo, katera večino časa obratuje 24 ur na dan. proizvajalec mi jamči da ležaji zdržijo nekje 10.000 ur in jih je potrebno šele takrat zamenjati in nič mazati. ti ležaji ki so v heli motorčku so manj kvalitetni od ostalih ali je problem tudi temperatura? Na heliju imam telemetrijo, da lahko preverim, če je vse ok. poleti recimo pokaže nekje 58 stopinj.
Imam pa občasno težavo z reglerjem (phoenix ice 75), ko spojim kontakte z baterijo se mi vedno ne sinhronizira takoj, rabi nekaj časa, da zaigra tisti potreben zvok (napetost je povsod, samo da servoti v začetni fazi ne delajo. nato se sinhonizira in zaigra tisti potreben zvok). A je morda problem, ker so kontakti malo črni od iskrenja ko se spoji z baterijo. Je potrebno z kakšnim finim brusnim papirjem očistiti?

za odgovor najlepša hvala.

lp,andrej
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če so linki pretesni lahko uporabiš namensko orodje: viewtopic.php?p=299557#p299557

Ležajev v motorju nisem nikoli mazal in še noben ni zaribal. Prej odpove regler kot motor, vsaj v mojih izkušnjah.

Odvisno katere konektorje imaš, ampak jaz bullet konektorje menjam ko postanejo ohlapni, preden bi se lahko staknili. Obstaja pa nekje zapis, na koliko časa naj bi se ti menjali.
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Odgovor Napisal/-a anda »

Klešče za snemanje ball linkov imam takšne, kot si mi posredoval sliko, samo da so od Hobby kinga. Konektorje lahko normalno spojim z reglerjem. Niso ohlapni. Konektorje pa imam naslednje: http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... ar_geteilt

lp, andrej
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Uporabniški avatar
Andrey
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 12 Jul 2012, 17:02

Moje prve avtorotacije :)

Odgovor Napisal/-a Andrey »

Danes sem se opogumil in naredil prvi uspešni pristanek s svojim HK500 z avtorotacijo. Občutek je bil tako dober, da sem jih takoj naredil še kakih 30, skratka danes so bile same avtorotacije.

http://www.youtube.com/watch?v=FDci32cu ... e=youtu.be

Lp, Andrej
Trex 500 Pro EFL 3GX 4.0 619+ poletov
HK 500 CMT FBL Tarot ZYX 910+ poletov
Trex 700E DFC 3GX 3.0 311+ poletov
DX8
DJI P3A / DJI P2 V3.0 & ImmersionRC 600mW + iOSD mini / DJI P V1.1.1. & Fatshark Predator V2 / ZMR250 & TS5823

Uporabniški avatar
svaba25
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 08 Jan 2011, 13:07
Kraj: nova gorica

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a svaba25 »

Čestitam za pogum ,kajti rabiš kar neki znanja in seveda jajca za to dejanje,,res vse čestitke..
Zdej pa bi rabu malo pomoči ali nasvet.Imam Align 500 esp in me zanima katera baterija je najbolša ,jaz imam od Genusa 6s 2500 mah.
Pa me zanima kolk še se lahko poveča kapaciteta in kakšna baterija mi nebi odpovedala..Aja pa še bi prosu če mi lahko kdo pošle preblizne nastavitve picha in trothle..
Kajti heli nimam dolgo pa nebi rad štartu z napačnimi nastavitvami ,kajti se od heli do heli razlikujejo nastavitve..
Hvala in lep dan.
mej se
Uporabniški avatar
Andrey
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 12 Jul 2012, 17:02

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a Andrey »

Svaba25, jaz za svoji dve 500-totki uporabljam tele tri vrste baterij:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _500_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html

Prednost Nanotech baterij je, da so majhne in lahke ter da jih lahko polneš z do 5C. Navadne Turnigy (20C in 30C) so večje in težje in jih zaradi velikosti kabina na zgornjih dveh robovih rahlo brusi. Kljub temu, da piše na Nanotech baterijah, da so 25C se le te bolj segrevajo, kot Turnigy 20C.

Skratka ti imaš Trex-a 500 ESP, ki je bolj prizanesljiv do lipo baterij in bi morale cenene 25C Nanotechove baterije brez težav lepo delat. Sam imam poleg HK500 (ki je klon Trex-a 500 ESP) tudi Trex-a 500 PRO, ki je dosti bolj požrešen. V PRO-ju pa je Nanotech baterijam malo bolj vroče, navadne Turnigy 20C in 30C pa pridejo po poletu le rahlo tople.

Če se odločiš za nižje kapacitete lipo baterij bo moral C teh lipotk biti ustrezno večji, kar poviša njihovo ceno. V glavnem jaz bi se v tvojem primeru odločil za Nanotechove 3000mah 25-50C.

Lp, Andrej
Trex 500 Pro EFL 3GX 4.0 619+ poletov
HK 500 CMT FBL Tarot ZYX 910+ poletov
Trex 700E DFC 3GX 3.0 311+ poletov
DX8
DJI P3A / DJI P2 V3.0 & ImmersionRC 600mW + iOSD mini / DJI P V1.1.1. & Fatshark Predator V2 / ZMR250 & TS5823

Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

V navodilih od Align-a imaš točne (priporočljive/testirane z njihove strani) krivulje (pitch/throttle) - tam proti koncu. Ko pa jih boš preizkusil pa jih lahko prilagajaš svojim željam/zahtevam.

Za 500 imaš lahko tam do nekje 3000mAh, glej težo in se glede na slednjo odloči - pazi na težišče. Jaz uporabljam na 500Pro 2600mAh (white line 45C - schweighofer) in bi lahko bile tudi malenkost težje (večje), ker imam sedaj nekaj svinca v nosu.
Slika
Uporabniški avatar
svaba25
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 08 Jan 2011, 13:07
Kraj: nova gorica

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a svaba25 »

Ok bom upoštevu nasvet,,komej čakam da bo vreme sončno in toplo da grem v zrak.
mej se
Uporabniški avatar
svaba25
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 08 Jan 2011, 13:07
Kraj: nova gorica

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a svaba25 »

Zio težišče zmerim tako da primem z roko za flaybar a ne ..al kako drugači
mej se
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Odgovor Napisal/-a anda »

Svaba25, jaz za mojo t500 uporabljam naslednje baterije: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _500_.html
Imam tudi od Gen Ace baterije in sicer 2650mah, vendar so mi malo prelahke in moram dodati svinec za težišče. Drugače pa vozim na Turnigy in tudi kljub začetniškim padcem so te baterije vzdržale. Imam dve taškni bateriji in sem z njima naredil v dobrem letu 120 ur. Sem postal navdušen modelar in če le vreme dopuščam grem v zrak od 2-8x.
uspešno vožnjo z helijem.

lp, andrej
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Uporabniški avatar
svaba25
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 08 Jan 2011, 13:07
Kraj: nova gorica

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a svaba25 »

Žio anda me veseli ,da dobavam pametne in seveda važne infromacije..
Zanima me če bo kdo slučajno kdaj naročal te baterije in bi tudi jaz dve naroču.Na kolk amperov polniš genusace.
Kaj ti maš tud 500 esp al pro..kakšna je razlika ,,Aja jaz mam dva helia 500 klase eden je cf in drugi esp Align.Misliš da bi moral za usakega posebej kupit baterijo ,al lahko uporabljam eno za oba,(kajti eden ima prenos na jermen ,drugi kardan)a je kašna razlika v moči...
mej se
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a anda »

pozdravljen,
jaz imam cf verzijo z jermenom. Mislim, da ni nobene razlike kako je kateri heli gnan, tako da lahko uporabljaš iste baterije. Genusace polnim na 6A. Jim tako piše, da jih lahko polniš z 5x močjo njihove vrednosti. jih napolniš v 5 min, če se ti mudi. Jaz polnim malo bolj počasi, da imajo malo daljšo življensko dobo. zdi se mi pa, da je heli z temi baterijami občutno bolj živahen v zraku kot pa z Turnigy.
trenutno nimam namene nabavljati nobenih baterij, ker jih imam še 4 kom na zalogi (v uporabi). Zame je ravno pravšnje število, da sem lahko non stop v zraku in da ne polnim toplih baterij.

lp
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Uporabniški avatar
svaba25
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 08 Jan 2011, 13:07
Kraj: nova gorica

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a svaba25 »

zdravo ja kolega mi je svetoval genus ..sem nabavu eno ,,in bomo vidli kako bo letenje ,če bo ok bom nabavu še 3 kose..PRAVI DA TALE GENUS ACE 6S 2500 MAH..da je prav za klaso 500 narjena..
Bomo videli zdej še sestavljam 500 esp..cf je pa ok..a si rešu statiko na cf..
mej se
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a anda »

Zdravo, saj če vzameš 2650mah boš morda malo dlje časa v zraku in ne boš potreboval toliko svinca za obtežitev in še dobro se namesti pod kabino. Cena pa je tako tu nekje. Drugače so pač Turnigy cenejše... za heli trex 700 uporabljam 2x Tutnigy 5000 mah in se mi zdijo čisto OK. Fajn pa je, da kere boš imel, da imaš vse iste ravno zaradi pravilnega težišča. Jaz zdaj vidim, da sem naredil napako... mam 5 baterij in od tega sta samo dve enaki po teži. Ne boš verjel, kakšna je razlika brez svinca, ko zamenjaš baterijo, kot da bi vozil drugi heli.
Kakšne težave imaš z statiko? Jaz nimam nobenih problemov.

lp
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Uporabniški avatar
svaba25
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 08 Jan 2011, 13:07
Kraj: nova gorica

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a svaba25 »

Glej če pogledaš tole ti pomoje bo vse jasno..
http://www.youtube.com/watch?v=LW0Jfqa-pOo
http://www.youtube.com/watch?v=tCT6fcIh4Wc
http://www.youtube.com/watch?v=MFQSzJEL_YE in še bi ti jih lahko pokazu...baje da ful moti sprejemnik in zaradi tega odpovejo..
Moja resitev je bila sem malo barve na tail bomu odtranu dodal žičko,in ji povezu na nosilec od motorja in zadeva je ti top..usaj tako je tudi prikazano na youtube..
Kaj paraviš ti..
mej se
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: Align T-REX 500

Odgovor Napisal/-a anda »

Čisto iskreno povem, da na to nisem niti pomislil, pa tudi po forumu nisem našel nič o tem, al pa nisem bil pozoren. Glej, jaz mam na njem 155 ur letenja v enem letu in nisem imel niti enega problema glede motenja signala. Moram to res preveriti in ti sporočim. Hvala. lp
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji