Walkera 36

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Walkera 36

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Pozdravljeni!

Pred časom sem že imel helikopter, ta je bil Piccolo fun, izredno zanimiv, ni pa se dalo drugega kot lebdeti ...

Včeraj sem dobil še zadnje dele za dokončanje novega helikopterja - regulator in pa Lipo celice. Najprej nekaj slik:

Helikopter s križem:
Slika

Celice - morda za 10 g prelahke.
Slika

Glava, po nekaj nastavitvah deluje zelo lepo, brez tresenja:
Slika

Kabli:
Slika

Včeraj je bil tudi prvi polet, sprva še nisem hotel poleteti, hotel sem le preverit če je giroskop nastavljen, če je stabilen, se ne trese ... Ampak je bil tako miren, nič ga ni obračalo okoli osi, pa sem dodal še malo plina in je bil že v zraku, sicer 10 cm nad tlemi, pa vseeno! Malo sem ga še natrimal in je letel zelo lepo!

Walkero sem dobil poceni, z rezervnimi deli je pa tako, da je kar veliko kompatibilnih iz zoom 400, walkera 35 pa je ubistvu kopija tega. Walkera 36 ima veliko delov (rotor, glava, trup, repna cev, ...) enakih kot 35, tako da "paše skupaj".

Nekaj vprašanj!
Motor se izredno greje... Je z vsemi krtačnimi tako? Po 5 minutah lebdenja postane prevroč za dotik (60°C). Ali bi lahko motor zamenjal s kakšnim welgardom? Recimo in-runner 3000 obr/volt, napetost za 3S, 60-80 g?

Ali bi lahko prestavil sprejemnik nekam spredaj? Celice so malo prelahke in je potrebno 20g da ravno ujamem težišče. Ali bi motor lahko povzročal motje?

Najlepša hvala!
LP, Tomaž
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ta helikopter še leti?


Vem, pozen odgovor ampak vseeno.

Zdi se da je res Walkera 36 identična Zoom 400 oz. MicroStar 400. Motor se zelo greje. Ko rečem zelo, govorim o tem, da ga lahko držiš maksimalno 2-3 sekunde, potem pa postane prevroče.
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Zdravo!
Malo pozno opazil odgovor ...

Helikopter načeloma še leti, čeprav izgubljam zanimanje v smeri helikopterjev. Tudi šola in ostalo naredi svoje, da se začneš spraševati, če ti helikopter sploh še kaj koristi ... offtopic. Motorček se res greje, ampak ne tako zelo. Seveda ni za kakšne akrobacije, lebdeti pa se da kar nekaj minut, temperatura pa naraste na nekje 60°C. Sem razmišljal o heatsinku in ventilatorju na motorčku, vendar kot pravim, ni več zanimanja.

Walkera je res zelo podobna zoom400, s to razliko, da ima walkera pogon repnega rotorja na jermen, zoom400 pa na gred. Kako ima narejeno micro-star400 pa ne vem. Tudi kar se tiče rezervnih delov, se da lepo porabiti večino delov od zoom400.

Vem da tukaj ni pravi prostor, a vseeno ... če bi koga zanimal nakup, naj me kontaktira. Helikopter je primeren za začetnike, sam sem se z njim zelo hitro naučil lebdeti. Za kaj bolj resnega bi bilo potrebno zamenjati motor. Zraven dodam še Lipo FP 1500 3S celice. Poceni ... :roll:
LP, Tomaž
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

Ja ni kaj ti krtačni motorji so podvrženi k visokim temperaturam in od sebe ne dajo neke uporabne moči, malo lebdiš, se malo obrneš in zgodba se zaključi, sledi pa tudi izredno hitra obraba krtačk.1500 MAh Lipo, je skoraj malo preveč za to konfiguracijo, Najboljša izbira je tam od 850 do 1250 MAh, ker je z krtačnim motorjem pomenbno, da je kompletna teža, čim manjša, da se ne pregreje prehitro.Heatsink pozabi, vem, da ga nameravaš prodati, mogoče pa razmisli o brezkrtačniku in 30A kontrolerju, pa bo letenje veliko bolj zabavno, investicija pa tudi ne večja kot 20 - 30 eur.
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji