Align T-REX 600

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kar je krmiljeno z elektroniko se nikoli ne trima ampak ponovno nastavi sredino, limite ipd. V tvojem primeru rep...
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Imam regulator castle creation talon 90. Ko priključim baterijo, vedno pride do stika na konektorju zaradi premajhne površine in nastane pika na konektorju. Problem je, ker ni on/off switcha in takoj ob kontaku konektorja potegne esc elektriko. Kako najlažje namestim stikalo, oziroma ali je to normalno?

edit: med baterijo in ESC ne bom dajal stikala, saj ne bo prenesel tako velikih tokov. Dal ga bom med BEC in sprejemnik. V mislih imam nekaj sledečega:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=36243
mislite, da bo to OK?
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

problem je verjetno v temle.....nimam prevoda,je pa teh rešitev kar nekaj na netu.
Priponke
cz-antispark-090707.pdf
(171.8 KiB) Prenešeno 169 krat
Slika
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

torej je to, kar je v priponki že rešitev tega problema? :)

Kupujem še novo baterijo. Koliko C discharga naj bi imela? Po mojih izračunih glede na 90A ESC, naj bi bila vsaj 18C
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a anda »

Pozdravljen,

da ti preskoči iskra načeloma ni nič narobe. Konektor boš pač moral prej zamenjat. Drugače pa imajo napisano nekje na njihovi strani in izdelkih: The spark is your friend.
sam imam kar nekaj njihovih izdelkov. Težavo sem rešil tako, da sem vmes vezal upor in iskre ni več.

lep pozdrav,

andrej
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Končno sem si vzel čas in se lotil zrihtati helikopter.
Nastavil se kolektiv, v reglerju nastavil nastavitve za governor ampak se mi pojavi problem. Želim uporabiti 6 kanalni sprejemnik (graupner hott s1012) in nekako ne najdem/ne znam nastaviti stikala za on off governor. Prej sem uporabljal 8 kanalni sprejemnik ampak sem ga prestavil v quada zaradi ppm. Bom lahko nastavil governorja s tem sprejemnikom ali ne?

V navodilih piše to:

and for model helicopters:
Bar 1 = collective pitch or roll (2) or pitch-axis (2) servo
Bar 2 = roll (1) servo
Bar 3 = pitch-axis (1) servo
Bar 4 = tail rotor servo (gyro)
Bar 5 = pitch-axis (2) servo / free channel
Bar 6 = throttle servo or speed controller
Bar 7 = gyro gain / free channel
Bar 8 = speed governor / free channel
Notes:
• Please note, however, that the servo display
always applies to the original servo
sequence, i.e. it takes no account of any
outputs swapped over in the “Receiver output” menu
of the “Basic model settings” menu, nor changes
made directly at the receiver using the “Telemetry”
menu.
• The number of channels shown in this menu corresponds
to the eight control channels available at the
mx-16 HoTT transmitter. However, the actual number
of channels you can use varies according to the type
of receiver in the model, and to the number of servos
connected to the receiver; the number may therefore
be much smaller.

Edit:
V navodilih od komande mx-12 piše, da se governor priključi na kanal 6. Torej bo delovalo. Ne vem pa, kako bi to nastavil na komandi. Gledam v nastavitvah komande, na internetu in v navodilih ampak nikjer ne najdem nič ustreznega..
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

2 dni sem zabil s tem, ko nisem vedel kaj je narobe. Na komandi sem nastavil vse tako kot je treba.. motor ni zaštartal. Gledam, nastavljam, premikam, googlam.. To sem že enkrat naredil in je bilo simpl kot pasulj. Krivuljo gasa linearno in stikalo za throttle in je delovalo. No tokrat ni...

Potem začnem googlat zakaj motor noče zasratrat in najdem nekje, da je treba nastavit endpointe za throttle. Takoj se spomnim, da bi esc moral še piskati po šestih piskih ampak ni. No to je bil prvi problem ampak sedaj sem vsaj vedel kje je problem. Lotil sem se reševanja tega problema. Poizkusim tako kot se to nastavlja običajno in ni šlo. Začnem googlati in je bilo treba zmanjšati endpointe in jih kasneje povečevati do piska. Našel 10 istih tutorialov ampak ni noben deloval. ESC se ni hotel kalibrirat. Priključim zunanje napajane.. isto. V castlelinku nastavljam vse mogoče, starejši firmware, novejši, deafult, letalo, heli hoverner, heli endpointi.. nič. Ves obupan grem po drug sprejemnik, ga priključim in poizkusim po tutorialu iz interneta in ESC zapiska =D>.. Nimam pojma kje je bil problem. Sprejemnik je deloval normalno in je bil nov. Vzel sem drugega novega in je kalibriral ESC v prvem poizkusu.

No to je sedaj rešeno. Sedaj me samo zanima, nekaj glede repa.

Na girotu (align gp750) sem nastavil endpointe za rep po navodilih. Na komandi je hod servov 100% še vedno taki kot prej in pride pri cca 20% premika ročice do endpointa. Sedaj, ko so na girotu nastavljeni endpointi ali lahko zmanjšam hod serva na komandi? Bi moral to delo opraviti že kalibriran giro?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Endpoint na komandi vedno 100%, omejitev hoda izključno nastaviš na gyrotu.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

gyro je nastavljen, da se servo ustavi preden pride do mehanske omejitve. Ampak na komandi premaknem ročko za -18 + 21 in pride v skrajno lego. Servo se ustavi preden se zaleti amapk imam na komandi namesto v 200 % hoda samo 40 %. Posledično bo rudder zelo občutljiv.

Sem testiral in zmanjšal hod na komandi tako, da imam tistih 40% raztegnjenih na 200%. Limiti so še vedno taki kot so bili prej. Torej je to nastavljeno narobe?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Vse kar rabiš nastavit je na komandi +/- 100% na repnem servo kanalu in stope, to je to. Ostalo, kot je v priročniku. Pazi da imaš pravilno izbran band (1520/760um). Gyro setting tudi skladno s priročnikom.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Mislim, da imam vse nastavljeno pravilno. V kratkem bo sledil testni let.

Sporočim.

LP&Hvala
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Helikopter leti tako kot mora. =D> Edino imam še neke probleme z governorjem, saj mi med menjavo hitrosti vtrenja zmanjša obrate. Obrati se začnejo povečevati in po občutku bi rekel, da ko pride na nastavljeno število vrtljajev se obrati takoj zmanjšajo na cca 1500-1600 obratov.

Imam nastavljeno 1850 za učenje in pa 2000 in 2300 zaradi veselja. Slednjih dveh ne bom uporabljal ampak me je samo zanimalo kako izgleda :)
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 02 Feb 2017, 20:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Prilepi printscreen nastavitev governerja in fotkaj zaslon komand, nastavitev gasa.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Slika
https://youtu.be/5Ylr9vspX7M

Sem kar posnel, da se bolje ve kaj je kaj.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Video je privat. Kaj pa gearing info?
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

:oops: pozabil stisniti objavi. Deluje sedaj.

Gearing info:
razmerje 9,444
1220kv motor
6 polni
nacho
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Avg 2016, 15:45

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a nacho »

Lep pozdrav vsem

Sem nov med helikopteraši (modelar sicer že kakih 20 let). Dve leti nazaj sem namensko začel s simulatorjem (RF G7), septembra pa končno nabavil prvega (rabljenega) Rexa 600E Pro v sestavi:
-Ciklika DS 620
-Rep DS 650
-SK720
-CC HV80
-Align BEC
-12S (2x 6s 4000mAh Gens Ace)
-Futaba R7008SB, T14SG, secraft tray
-0,6 modul avtorotacijskega zobnika, repni blejdi 105mm, podvozje in vertikalni stabilizator od 700

ja…od Salija

Od takran naprej čisto zasvojen z učenjem letenja in testiranjem raznih nastavitev, izboljšav…
Najprej sem si vzel kakih 10 dni in z obstoječim scale setupom samo lebdel in obračal +-90stopinj proti sebi z repom in testiral nastavitve (brez drugih neumnosti). Šele po 14 dneh sem ga dejansko peljal in začel z blagimi raversmani, ki so vsekakor lažji in omogočajo bistveno več časa za popravke kot kakšne nekoordinirane osmice blizu tal…

Potem sem počasi ugotovil, da med lebdenjem obstajajo manjši drifti in šel podirati in spoznavati ter nastavljati mehaniko:
- Swash ni šel vzporeno gor dol, ker je bil zadnji mehanizem malenkost narobe nastavljen, swash je rahlo nagibalo naprej/nazaj glede na položaj kolektiva...tudi stranske linke popravil in geometrijo da gre skozi celem območju swash čisto vzporedno gor (z leveling toolom)
- na novo nastavil subtrime na Futabi (ker je SK stalno dobival rahel setpoint pri sicer sredniski ročici),
- na novo nastavil težišče
- nastavil ponovno pitch z digitalnim kotomerom na
- Cyclic pitch pa imam 10 stopinj (pomoje je to dovolj?)
- nastavil ponovno blade tracking...
- ponastavil senzorje na SK720

S tem sem dosegel mirno lebdenje v brezvetrju brez kakršnega koli drifta.

Po enem mesecu sem šel iz scale na 3d setup:
- podrl glavo iz scale setupa na simetričnih +-12 st., razen v Noramal in TH imam negativni pitch omejen na -2 st, ker sem presedlal iz scale setupa na 3d setup z governorjem in sem zaradi mislenega preskoka raje pri pristajanju v normal modu omejil na -2…


- Governor nastavil na: Normal (1900), IU1 (2000) IU2 (2150) s selflevelom za bailout, IU3 (2150) brez selflevela - to letim ves čas razen vzleta in pristanka.
- Podrl in na novo nastavil vse nastavitve na SK720


V slabih treh mesecih napravil cca 40 poletov in dokaj solidno nastavil heli. Za letenje še nisem nek ekspert, ampak sedaj lahko rečem da že obvladam toliko, da pri sport letenju nisem nevaren sebi in okolici :). Čisto navdušen nad negativnim pitchem, nekako pol časa na hrbtu :)

V glavnem sem izjemno navdušen nad svojim helijem in moram priznati, da me dosedaj še nobena veja modelarstva ni tako navdušila in postavila toliko izzivov.
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 02 Feb 2017, 20:55, skupaj popravljeno 1 krat.
nacho
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Avg 2016, 15:45

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a nacho »

Pozdrav vsem,
Opažam, da imam pri hitro prekinjeni polni desni komandi repa kar velik prenihaj, za kakih 30-45stopinj, dočim pri levi skoraj nič. Na priloženi sliki so nastavitve za rep na SK720. Glede na dosedaj prebrano, bi lahko bila tudi mehanska težava, če repni servo nima dovolj hoda in s tem tudi premalo resolucije za pravilno regulacijo. Imam pa tudi že izvedeno modifikacijo repa z modulom zobnika 0,6 - torej razmerje vrtljajev iz originalnih 3,85 na 4,5 ter večje (105mm) krake. Glavni rotor pa vrtim na 2150 vrtljajih.
Ima morda kdo kako idejo ali nasvet v tej zvezi? Vesel bom vsakega predloga.
2016-12-04_01.jpg
2016-12-04_01.jpg (48.85 KiB) Pogledano 13614 krat
2016-12-04_02.JPG
2016-12-04_02.JPG (39.03 KiB) Pogledano 13614 krat
Hvala in LP, Nejc
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Align T-REX 600

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Ali kdo ve kje bi dobil točno takšen regulator? Rabljen :)
Slika
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji