Align T-REX 450

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Ima kdo idejo, kako naj pritrdim ježke na kovinsko ploščo?
Lp Matej
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Dvoslojni lepilni trak.

Po slikah sodeč zgleda dobro sestavljen.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

mato napisal/-a:Ima kdo idejo, kako naj pritrdim ježke na kovinsko ploščo?
Obi, samolepljivi ježki, 2e na meter se mi zdi, drži "k prn norcih".
lp Melly
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Veš mogoče za kak ugoden in reltivno kvaliteten alu tail set, ki bi pasal na Blade 400?
CopteX tail sete grajajo na HeliFreaku (vsaj v navezi z Blade 400), MicroHelijevi in Alignovi so pa konkretno dražji.
Hvala.
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

mongo56 napisal/-a:Veš mogoče za kak ugoden in reltivno kvaliteten alu tail set, ki bi pasal na Blade 400?
CopteX tail sete grajajo na HeliFreaku (vsaj v navezi z Blade 400), MicroHelijevi in Alignovi so pa konkretno dražji.
Hvala.
Tukaj imaš poceni, jih lahko več naročiš :lol:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... _Tail_Unit
Lp Matej
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Od Copterx-a ima naslednje pomankljivosti:

1. Vijaki, ki držijo gripe je dobro zamenjati, ker so mehki in lahko počijo, če repni blejdi pridejo v stik s tlemi.
2. Slabši ležaji, včasih so tudi novi so zaliti z loctitom. Po potrebi za zamenjati.
3. Tail slider narejen drugače kot Align-ov in dobi luft čez cca. 200 poletov, ki se da popravit, če se ti da ubadati s tem.

Copterx 20$.
Align 40 $.

Če hočeš na Copterxu zamenjati tail slider z Alignovim stane dodatnih 18$. Lahko tudi kupiš iz hobbycitija slider od HK-450 za 4$.

V glavnem, na začetku prišparaš vendar si kmalu na isti cifri kot za Align rep.
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Ma kdo izkušnje s tem?
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=69296
Idealno bi bilo, če bi pasal tail shaft od Blade 400, kar pa dvomim.
Uporabniški avatar
krux666
Razpravljalec
Prispevkov: 124
Pridružen: 23 Mar 2006, 15:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krux666 »

Neki takšnega sem imel, pa se je srečal s tlemi in sta takoj odleteli plastični ričici za premikanje lopatic (zelena). Pravtako takoj poči vijak s katerim je alu ročica pritrjena na centralni del rotorja(modro). Tega je tudi težko nastavit, da nimaš preveč lufta in zelo rad se odvije, kljub lockt...
Priponke
tail.JPG
tail.JPG (27.9 KiB) Pogledano 3917 krat
LP
Krux
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Jaz uporabljam microhelijev PRO rep, ki ima dva sliderja in prisežem, da ne nabavim nikoli več ničesar drugega...
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Rep mi dostikrat počasi malo poplesuje levo in desno.
Za letenje to nikakor ni moteče, ne vem pa, če je zaradi tega lahko kaj narobe?
Kaj bi bilo vzrok temu?
Napačna nastavitev žiroskopa, prekratka ročica servomotorja, zračnost v repnem sklopu?
Lp Matej
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

Oscilacija ali drift? Mogoče preveč gaina na gyrotu?
Meni nekje nad 75% gy401 prekompenzira -> rep začne oscilirat.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Če imaš logitech 2100 moraš najprej gyro dati v RATE MODE. To narediš tako, da v komandi znižuješ gain dokler se na gyrotu ne ugasne TL lučka. Ko si v rate modeu moraš s t.i. "trial and error" heli lebdet, pogledat kam nosi rep, pristati in premikati servo dokler ne najdeš prave točke, kjer je rep stabilen v rate modeu. Ko to nastaviš, daš v komandi nazaj v HEADING HOLD (TAIL LOCK) mode.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

mongo56 napisal/-a:Oscilacija ali drift? Mogoče preveč gaina na gyrotu?
Meni nekje nad 75% gy401 prekompenzira -> rep začne oscilirat.
GY401 je dosti lažji za nastavit, ker ga ne rabiš nastavljati v rate modeu. Če narediš isto na logitechu heli deluje kot da je malo "pijan".
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

denys napisal/-a:Če imaš logitech 2100 moraš najprej gyro dati v RATE MODE. To narediš tako, da v komandi znižuješ gain dokler se na gyrotu ne ugasne TL lučka. Ko si v rate modeu moraš s t.i. "trial and error" heli lebdet, pogledat kam nosi rep, pristati in premikati servo dokler ne najdeš prave točke, kjer je rep stabilen v rate modeu. Ko to nastaviš, daš v komandi nazaj v HEADING HOLD (TAIL LOCK) mode.
Hvala. Bom probal to še enkrat nastaviti.
Na koliko je pametno imeti nastavljen TAIL LOCK? Trenutno imam na 60% na komandi, kar je dejansko 20%.

Pa na koliko je dobro imeti nastavljen SERVO SPEED. Trenutno imam na sredini. Repni servo je LTS 3100G (v kompletu z žiroskopom).
Lp Matej
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Pravi gain najdeš tako, da ga dviguješ toliko dokler ne začne rep trzati in pol ga malo znižaš ravno toliko, da ne trza več. Če ne letiš v rikverc ga lahko pustiš tudi na 60%(20%). S servo speed v bistvu nastaviš kako hitro želiš, da se ti rep zaustavi po tem ko spustiš ročico. Lahko pustiš na sredini ali karkoli nastaviš bo v redu.
damjami
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Avg 2005, 16:22

Odgovor Napisal/-a damjami »

Pozdravljeni,

Imam T-Rex 450 S, graupner mx-12 ter gy401. Ko prestavim ruder rocko na komandi, mi pri nekje 3/4 rocke v desno ali levo neha premikati servo motor. Limita na gy401 nimam nastimanega oziroma je nastiman na minimum, ko prestavim ruder rocko polno v desno ali levo vidim, da bi se rep lahko se malo premaknil preden bi zadel ohisje. Kje bi lahko bil problem?
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Nastavi limit na žiroskopu. Na njem je potenciometer, ki ga vrtiš in s tem naštimaš max hod servomotorja. Pred tem moraš poskrbeti, da je slider na sredini repne osi.
damjami
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Avg 2005, 16:22

Odgovor Napisal/-a damjami »

Limit imam nastiman na max hod, slider je na sredini osi. Za rep uporabljam servo S3154.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Daj na višjo luknjo na servo ročici in pogledaj, da nimaš v dual ratih omejeno.
križnikm
Razpravljalec
Prispevkov: 163
Pridružen: 20 Feb 2006, 11:41
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a križnikm »

Pozdravljeni!

Imam nekaj vprašanj glede zobniškega sklopa, ki povezuje glavni rotor.

Zanima me praktično, kakšna zračnost mora biti med pogonskim in gnanim zobnikom in kako jo določite. Sam prakticiram z lističom papirja, vendar sem opazil, da ni vseeno kakšen papir uporabim. Zaenkrat sem uporabil papir za v tiskalnik (80g/m2) in teče sorazmerno lahko, z tanjšim papirjem (npr. takšen kot je za izpis računov na blagajni) pa je stvar tekla bolj na trdo.

Druga stvar pa me zanima kako je z življensko dobo gnanega zobnika za glavni rotor. Zgodilo se mi je že, da se je v zraku odlomil zob in sledilo je strmogljavljenje. Za vzrok sumim obremenjenost pri oprijemanju zob in otrujenosti materiala. Ozobljenje je takšno kakršno je in so ga izdelali v tovarni.

Rad bi se izognil nevšečnostim in na to vplival predčasno, zato se vam za odgovore vnaprej zahvaljujem.

Lp
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Z originalnimi temno modrimi plastičnimi zobniki sem naletel čez 15 ur (z enim kosom), nikoli nisem uničil zobnika razen ob krešu (če nisem ugasnil motorja že v zraku).
Problem nastavljanja zobnikov je v tem, da so platični nekoliko elipsasti in moraš najti najbližjo in najbolj oddaljeno točko in nastavit zračnost nekje vmes. To pa narediš tako, da počasi vrtiš glavni zobnik in preverjaš zračnost na motornem zobniku... sam sem to delal brez papirja kar na občutek... sicer pa raje za odtenek pretrdo kot preveč zračnosti.
lp Melly
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Jaz ne uporabljam papirja, ga kar na "uho" nastavim. Montiram motor, ga zatisnem skoraj do konca (toliko da ga še lahko premikam) in premikam glavni zobnik levo desno in odmikam zobnik od motorja toliko, dokler ne slišim minimalno možno klikanje, ki nastane med zobmi glavnega in motornega zobnika. Ker glavni zobnik ni popolnoma okrogel to ponavljam dokler ni minimalna zračnost okoli celotnega zobnika. Zatisnem motor in to je to.

Je pa res, da imam Scorpion motor, ki ima zelo močne magnete in se motor ne zavrti kar tako kadar premikam glavni zobnik. Original Align motor(430L če se ne motim) se skoraj brez upora zavrti. V tem primeru je treba motor nekako držati, da se ne vrti in nastavljat.
Druga stvar pa me zanima kako je z življensko dobo gnanega zobnika za glavni rotor. Zgodilo se mi je že, da se je v zraku odlomil zob in sledilo je strmogljavljenje. Za vzrok sumim obremenjenost pri oprijemanju zob in otrujenosti materiala. Ozobljenje je takšno kakršno je in so ga izdelali v tovarni.
Ponavadi se to zgodi zaradi strmoglavljenja in ne zaradi obrabe materiala. Morda pa so ti vijaki od motorja popustili in se je motor malo odmaknil od glavnega zobnika.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

http://www.youtube.com/watch?v=Nnud1yRK ... re=related

Trex 450 PRO

Zanimivo, enojni frame, podobni servo nosilci kot pri Protosu.
lp Melly
wince
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 26 Maj 2003, 18:23
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a wince »

noobzor
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 24 Avg 2008, 13:27

Odgovor Napisal/-a noobzor »

Glede avtorotacije, kolikšen kot rotorja mora bit nastavljen( oz. ga vi prakticirate) v + in -.
LP
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji