Align T-REX 450

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3308
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

lemut napisal/-a:a je imel še kdo problem da mu ruder servo ni premikal v obe smeri enako.oz če ga daš v normal mode v center zadnje osi ti v desno zabije servo do konca,v levo pa se ne premakne skoraj nič.
če je imel gko take težave me zanima kako jih je rešil
Glede na to, da nimaš ločenega nastavljanja limit, se mora servo gibati iz centra v obe strani enako. Začni s premikanjem ročke na oddajniku. Ali gre servo v obe strani enako? Če gre, je servo in Gyro OK. Če ne, preveri nastavitve hodov v oddajniku: ali sta limiti (ATV) enaki za levo in desno? Če nista, popravi. Če servo še vedno ne gre v obe strani enako, ge preizkusi na enem izmed ostalih kanalov sprejemnika (brez Gyra). Poročaj, pa bomo nadaljevali.

Mipo
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

sm rešu.na komandi sm dal na o (čeprov nevem kaj) in zaj dela.
doživel pa sm prvi crash.ker je zunal grdo vreme in piha burja sm ga vozu notri v enem srednje velikem prostoru.in se je kosilka nastavla na mojo pot in je pokosila elise :D .rezultat:zvita palica od flybara,zgornja os ki drži elise se je tam kjer se zoža zlomila in je neslo elise po prostoru.vse dele mam doma v rezervi,razen tistih podložk ki so med držalom elis in glavno osjo(na Feathering Shaftu) tko da če se komu valjajo doma se priporočam
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Počasi se pa naučiš tudi potrpežljivosti. Ne leti nespametno v vsakem vremenu v vsakem prostoru, samo zato da probaš. Včasih je treba počakat na vreme ali pravo priložnost, ne da ogrožaš sebe in moribitne firbce.
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

Vem. V dveh tednih se helikopter še nikoli ni srečal z zemjo. Zadnje dni je vreme bol slabo, pa tudi v tem prostoru sem naletel že nekaj ur. Ampak me je mal firbc matral in sm poskusil 3d stikalo. Potem sem pa malo telovadil sem in tja in potem...

Slika
mislim pa obroček ki je označen na sliki
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

No helikopter sem spravil skupaj,sm pa opazil luft v swash platu.zato me zanima če se ga da nekako odpravit?
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Edino, da kupiš nov swash. Vsi dobijo luft prej ali slej. Po mojih izkušnjah, dokler letiš normalno (ne 3d), luft v swashu ne škodi dosti pri letenju. Vseeno je pazi, če izgleda, da bo swash razpadu, pol ga raje zamenjaj čimprej.
Uporabniški avatar
Matt-X
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Sep 2009, 11:06
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Matt-X »

Kupi swash od T-rex 450 pro, sem bil tui jaz malo skeptičen ko so mi ga svetovali, potem sem se mogu opravičevat naokrog :oops: pa še bolj Ä�abe je 8)
Gravity Fighter!!!
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Sam sem tudi dobil "luft" v swashu, pa sem kupil novega (pro verzijo), pa se je čez nekaj časa luft zopet pojavil. Tako da alignovi swashi niso nek višek tehnologije.
Če bi sam več letel na 450-tki bi si omislil microheli-jevega. Do sedaj imam same dobre izkušnje s to znamko, tako da ti ga priporočam. Je pa dražji seveda.

Še link: http://www.microheli.com/product_info.p ... cts_id=249
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Hoj !

Jaz tud nimam kaj rečt čez mikroheli.

Krasni produkti.

Se vsekakor splača dat tistih par fičnkov več pa naročit majo bolj konkreten swash ( lahko kar dikektno iz kanade, pride zelo hitro 3-4 dni )

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

danes sem letel 20 min in med letom mi je začel zadnji servo sunkovito trzati(ni bil več vodljiv) helikopter je začel sunkovito mahati z repom.na srečo sm letel nizko in sm ga uspel spraviti srečno do tal.a se je komu že to dogajalo,namreč heli je cel teden po večkrat na dan zelo lepo letel?(servo suče v levo.sepravi rep gre levo)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Dvajset minut si letel z eno baterijo? :D Lahko je več razlogov. Meni je rep začel odpovedvati, ko sem imel težave z BEC napajanjem (očitno prvo odpove rep - gyro, kar je nekako logično).
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

porabil sm dve bateriji :D .sam sumim tudi bec ker zaj mi niti servota ne premika.regler ma 3A bec.A lahko prosim opišeš kako si rešil in kako se ti je rep obnašal
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Jaz sem imel ločen BEC, ne integriran kot je to v tvojem primeru. Problem je bil v zvezi z BEC-om, ne BEC sam. Imel sem prazno BEC baterijo in prvo se je to pokazalo na repu, ko sem za tem pristal je bilo prav srhljivo ker se servoti niso več premikali, ampak je bilo še dovolj da sem ga ugasnil (sprejemnik je torej še delal).

Pomeri kaj dobiš na kablu za sprejemnik, po vsej verjetnosti boš pa moral zamenjat regler.
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

smo pomerili,bec ne da niti 2 ampera(kadar ni obremenjen).bojim se pa da je šel gyro falit ker sem ga pred kakim tednom krešnu in je gyru počlo plastiko.100%pa da bec premalo od sebe.nobena stvar pa ne pojasni trzanja gyra(razen če je šel senzor)
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Kako si to meril, ko praviš, da BEC ne da niti 2A? :roll:

Mitja
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

nesu človeku ki ima doma vso aparaturo za merjenje in se na to spozna.bec je obremenil z žarnico in pole zmeru
zup
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Nov 2009, 11:35
Kraj: Naklo

Nakup t-rex 450

Odgovor Napisal/-a zup »

zdravo mojstri, rabim nasvet oz. pomoč pri nakupu.

Skratka, mislim da sem se odločil da bo t-rex 450. To bo moj prvi heli. Prej sem bil v glavnem na rc jadrilicah, pa še to pred 15+ leti.

Prebral sem zajeten kos foruma, a še vedno mislim da zelo malo vem...

Zanima me predvsem razlike med posameznimi izvedbami 450-ke in kateri je za kaj primeren? (sport kit, pro kit, combo, SE...) za katerega se odločiti?
Kje priporočate nakup (doma, tujina)

Nimam preveč denarja, ne bi pa tudi rad takoj menjal in nadgrajeval.

Lp zup
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

SE bo prava izbira. CNC preživi marsikateri crash, katerega plastika ne, torej že varčuješ. Zaenkrat preleti male oglase, saj cena rabljenim helikopterjem ŽAL drastično pade. Seveda pa prej vprašaj koga izkušenega če gre za primerne komponente in ohranjen helikopter, ne se zapičit v prvega.
Ko ti zmanjka domačega trga in se usmeriš v nabavo novega, pa definitivno tujina. Pri nas je tega bolj malo, pa še če je je v tujini enak heli v kaki akciji bistveno cenejši.
zup
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Nov 2009, 11:35
Kraj: Naklo

Odgovor Napisal/-a zup »

Tole gledam: http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=62212
pa: gyro GY 401, SPEKTRUM DX-7 2,4GHZ.... tisočka mi (ne)uide
:-?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hehe, si tudi na nočni? :)

Ja, skupaj z oddajnikom ne uideš tisočaku. Polnilec z balanserjem že imaš? Prav tega sem kupil pred letom in pol, še vedno imajo isto ceno. Potem sem ga pa komaj prodal za polovično ceno popolnoma ohranjenega in brez napak. Prav zato pravim da mogoče se splača kupit kakega rabljenega, a preverjenega.
zup
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Nov 2009, 11:35
Kraj: Naklo

Odgovor Napisal/-a zup »

Ja :) na nočni pa na jutranji s krvavimi očmi in še popoldanska me čaka :) ni kaj, je treba delat za te naše igrače.

Ne ničesar nimam, takrat ko se je začela pavza v modelarstvu sem stvari prodal, no pa to bi sedaj itak bilo za v muzej.

Ja imaš prav, second hand ni slaba ideja, čeprav mi nekako za sam model ne diši, ampak vsekakor se splača pogledat.
Če ima kdo kaj, kar iščem in brska po tem forumu, se mi lahko javi.

Praviš za model, da si kupil prav takega? Zakaj si ga prodal? Naveličal? Jaz sem v štartu ciljall na blade 400 3d, pa sem prav zaradi tega, da ne bi prehitro menjal preskočil na t-rex. Kak predlog iz izkušenj?

lp
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Poglej še tukaj:

http://www.fast-lad.co.uk/store/index.p ... =21_134_28

Cene konkurenčne, hitro pošiljanje...

500e je SPORT + DX6i + baterija.
lp Melly
zup
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Nov 2009, 11:35
Kraj: Naklo

Odgovor Napisal/-a zup »

Melly:
Dobra ponudba oz. ponudbi:
http://www.fast-lad.co.uk/store/kx01507 ... cef08a7d45
http://www.fast-lad.co.uk/store/t-rex_s ... cef08a7d45

V čem je v praksi razlika med DX6 in DX7 - v katerem primeru bi človek posegel po slednji, česa se recimo s prvo ne da, recimo da bom nekaj časa le na tem modelu (hmm :^o) in ali so komponente (servoti in žiroskop) v combo ponudbi dovolj dobri, ali je pametno že na začetku morda kako komponento izboljšati?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

zup napisal/-a: Zakaj si ga prodal? Naveličal?

Kupil sem ga, ker sem pogrešal malo klaso, potem pa sem se ga naveličal, ker sem se vedno bolj oddaljeval v svet scale helikopterjev, kar pa 450 nekako ne more biti.

DX6, DX7, eden je 6 kanalni oddajnik, drugi 7. Da boš imel mir, raje kupi 7. Res pa je, če misliš vztrajati dalj časa v tem hobiju, da kupiš enkrat in dokončno (kaka 10 kanalna futaba), saj je vsaka ponovna nabava manj ugodna, kot prva in končna.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

zup napisal/-a: V čem je v praksi razlika med DX6 in DX7 - v katerem primeru bi človek posegel po slednji, česa se recimo s prvo ne da, recimo da bom nekaj časa le na tem modelu (hmm :^o) in ali so komponente (servoti in žiroskop) v combo ponudbi dovolj dobri, ali je pametno že na začetku morda kako komponento izboljšati?
Lahko letiš z DX6i, je čisto dovolj, ni pa oh in sploh... ampak ima vse kar potrebuješ za 450tko (je pa 6 kanalov premalo za nitro helije) ima PPM izhod (simulator je obvezen za helije).

Če pa kupuješ malo dražje, vzemi DX7SE (hitrejši prenos kot navadna DX7i) narejena prav za helije... ampak nima izhoda za simulator. /mortaš dokupit modul...)

Če pa prav nimaš kam z denarjem pa futaba 10 (hiter prenos, encoderji namesto potenciometrov) ampak ...

Combo je dovolj dober...

DX6i boš hitro spravil v promet, če prenehaš s hobijem ali pa kupuješ boljši in dražji oddajnik...
lp Melly
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji