Align T-REX 450

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
pokmon
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Maj 2007, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pokmon »

Mojstri.
Sem začetnik. Komaj sestavil zverino...CopterX-450Pro-V3
Za vsak slučaj imam spodaj še križ. Ko dvignem obrate se malce odlepi od tal. Ali je normalno, da heli oddrsava v levo stran. Če ga potegnem v desno, se heli precej nagne in naredi majhen premik v desno.
Ali je normalno da hoče heli oddrsavat iz centra. Mogoče je pa to čisto vredu, saj se mi zdi, da so heliji ko lebdijo vedno malo nagnjeni. Rep je lepo fiksiran in ga lepo drži tudi ko dodam pitch.
Hvala za ideje. LP
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

To da je nagnjen je vredu, ker drugače ne more bit :D, kar pa se tiče drsenja, boš moral nastaviti swashplate tako, da bo v najnižji, srednji in najvišji točki vodoraven, to bi moralo pomagati proti drsenju.
To, da se ti preveč nagne ko dodaš komando pa lahko spremeniš v oddajniku z eksponentom (exp).
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
pokmon
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Maj 2007, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pokmon »

Super. Hvala za info. Se mi je dozdevalo, da je kriva nastavitev swashplate. Vendar brez orodja za regulacijo swashplate, tega ne bom mogel kar tako naredit. Pač počakam, da pride iz HK. Ali pa pogledam, če ima kdo v Slo. LP
Uporabniški avatar
mat3
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26 Nov 2009, 21:28
Kraj: Vrhpolje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mat3 »

Lahko tudi snameš vrhnji del glave in na osovino z vezicami zapneš en imbus ključ. Služi kot dobro orodje za liveliranje. Pazi da je pravokoten. Pa oko vrži na filme Finlessa iz HeliFreaka.
CopterX 450 SE V2
CopterX 500 SE V2
CopterX 250 SE FBL
JR X-3380 2.4GHz

Servis računalnikov
Blog
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

evo če kdo ni dobil sporočila od njih

zadeva v kaciji:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=6306
Uporabniški avatar
jenx1lo
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 24 Jan 2010, 11:26
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a jenx1lo »

Prosim za pomoč, namreč potrebujem dva ležaja te velikosti d6xD10xW3,pri t-rexu 450pro!


KJE KUPITI??
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

rcbearings.co.uk
lp Melly
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Malce pimpam mojega T450,....Fusuno stuff in ugotavljam, da je zFBL nadgradnjo in BeastX-om poezija vozit tudi "mali" heli :)
Priponke
T450_rep.jpg
T450_rep.jpg (157.93 KiB) Pogledano 4037 krat
T450_sharky.jpg
T450_sharky.jpg (174.52 KiB) Pogledano 4037 krat
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

super zgleda zadeva
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

capo hvala, sicer še ni do konca "popimpan" čakam Fusuno kahlico, pol pa bo :)
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

alcangie napisal/-a:Fajn ti gre, kar pogumno naprej, jest imam tud 2 meseca blade 400.

kar se pa crash-ev tiče, se pa ne preveč sekirat, sej se ti bo to kar pogosto dogajalo, jest sem se zdej kar navadil da je to sestavni del tega hobija, sploh če veliko letiš(jaz se trudim vsak dan po 10 vzletov).
Moj današnji prvi poskus flipa se je končal pa takole, kot vidiš v priponki.

Priskrbi si poceni kose pa bo(pripočam http://www.fast-lad.co.uk/), pol pa veselo šraufat.
Če lepo vzdržuješ heli, opremo in po pameti letiš (osnove, kasneje pa akro/3D figure lepo natreniraš na simulatorju, nato pa na varni višini poskušaš v živo) so kreši redek pojav :D .
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
alcangie
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Jan 2011, 20:47
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a alcangie »

bruhpilot napisal/-a:
alcangie napisal/-a:Fajn ti gre, kar pogumno naprej, jest imam tud 2 meseca blade 400.

kar se pa crash-ev tiče, se pa ne preveč sekirat, sej se ti bo to kar pogosto dogajalo, jest sem se zdej kar navadil da je to sestavni del tega hobija, sploh če veliko letiš(jaz se trudim vsak dan po 10 vzletov).
Moj današnji prvi poskus flipa se je končal pa takole, kot vidiš v priponki.

Priskrbi si poceni kose pa bo(pripočam http://www.fast-lad.co.uk/), pol pa veselo šraufat.
Če lepo vzdržuješ heli, opremo in po pameti letiš (osnove, kasneje pa akro/3D figure lepo natreniraš na simulatorju, nato pa na varni višini poskušaš v živo) so kreši redek pojav :D .
je res ja, simulator zelo pomaga, treniram vsak dan najmanj pol ure do ene ure na phoenix-u, in tam tudi izvedem veliko trikov brez problemov, vendar ko probam to z dejanskim helikopterjem je pa situacija precej drugačna(predvsem gre bolj zares, pa je potem malo bolj živčno, pa tudi heli je v živo precej manj odziven kot v simulatorju(zaenkrat vse stock), pa višina je verjetno malo problem, ker do sedaj sem treniral bolj pri tleh na asfaltnem igrišču, tako da sem ga lahko v primeru neobvladljivega manevra samo spustil dol na asfalt in se je lepo podrsal brez nadalnih zapletov, sedaj pri teh flipih in podobnih inverted poskusih bo pa verjetno res treba poskusiti precej višje(čeprav sem za ta zadnji crash začel manever nekje na 5m višine in sem mislil da bo dovolj visoko, vendar če ne reagiraš pravilno ti itak nobena višina ne pomaga, ker se vse dogaja prehitro...)

Imam pa dosedaj 120 vzletov na tem Blade-u in 4 crash-e, tako da ni panike, imam pa občuteh da se bo sedaj statistika precej poslabšala ko bom prešel na inverted in podobne manevre. :D
Uporabniški avatar
alcangie
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Jan 2011, 20:47
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a alcangie »

Sedaj razmišljam, da sem se mogoče pa narobe lotil in da ta manever(flip) ni najbolj primeren za nadaljevanje v živo, pa ker vidim da ste precej bolj izkušeni od mene, bi prosil da napišete svoje mnenje kateri manever bi bil po vašem najbolj primeren za naslednji korak(al pa s katerim ste vi nadaljevali)

Sedaj znam pa sledeče: normalno letenje naprej in nazaj v ravni črti, krogi naprej levo, desno, krogi nazaj levo desno, funnel levo desno, osmice, nazaj osmice, pa pol kakšne črke vertikalno M,V obrnjen V, piruete na mestu, pa piruete z gibanjem v eno smer to je to.

V simulatorju pa še sledeče: roll, flip, 180 stall turn, loop
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Če res znaš vse to potem bi moral znati tudi flip :D

Drugače pa sem jaz začel s velikimi lupingi :wink:
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

jaz nameravam kupiti t-rex 450 pa ne vem kaj je razlika med t-rex 450 pro
in t-rex 450 sport
peter borič
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

saj oznaka sama pove - sport je za športnike, pro pa za profiče... :wink:
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

po se zame k sm bl začetnik splača uzet t-rex 450 sport ?? #-o =D>
peter borič
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

PROja si kup pa je to to !
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Če si začetnik raje Sport, ker ima jermen. Pro ima togo povezavo in če se repni rotor dotakne tal boš verjetno moral zelo pogosto zamenjevati zobnike (ali cel boom, ne vem točno kako je s temi kosi).

Povezava na helifreak, kjer je napisano nekaj o tem: http://www.helifreak.com/showthread.php?t=176115
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

hvala za odgovor denys in tudi vidva zdej vem kva kupt bom pa pršu težit z uprašani poj k ga bom dobu :D
peter borič
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Evo končno sem "napimpal" mojega T450 do fundamenta.

Če se bo še kdo lotil podobne nadgradnje sem uporabil spodnje dele:

ALIGN FBL glava z BEASTX 3axis žiroskopom
ALIGN T450 pro horizontal fin holder, pro tail boom brace
ALIGN Metal Bearing Mount, 450 Tail Shaft Slide Bush
KDE Direct Performance Tail Upgrade New V2 Version AT450/450P-PT
KBDD tail blades 61mm
Fusuno vertical in horizontal fin ter Fusuno "kahljica"

Malce sem moral modificirat Battery tray, napravil sem malce večji naklon, kar omogoča lažje montiranje "kahljice".

Med drugim sem še zamenjal ESC sedaj je na heliju CC ICE 50 ter uporabljam CC QUICK CONECT, ki je zlata vreden, da ni potrebno iztikat in pritikat povezave s sprejemnika pri nastavljanju reglerja.
Priponke
TREX 450SE V2 EX (11)_forum.jpg
TREX 450SE V2 EX (11)_forum.jpg (151.29 KiB) Pogledano 4094 krat
TREX 450SE V2 EX (7)_forum.jpg
TREX 450SE V2 EX (7)_forum.jpg (148.82 KiB) Pogledano 4094 krat
TREX 450SE V2 EX (5)_forum.jpg
TREX 450SE V2 EX (5)_forum.jpg (148.15 KiB) Pogledano 4094 krat
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

Katere komponente (gyro,servoti, motor, regler) srednje klase naj vzamem v HK za heli ? #-o #-o #-o
peter borič
Uporabniški avatar
alcangie
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Jan 2011, 20:47
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a alcangie »

nori-modelar napisal/-a:Če res znaš vse to potem bi moral znati tudi flip :D

Drugače pa sem jaz začel s velikimi lupingi :wink:
Hvala za nasvet, sem ga upošteval.
Malo je trajalo, vmes sem ga tudi 2x razbil pri dveh smešnih poskusih loopa(prvi prenizko, drugi v normal mode, je padel dol kot jabolko :D ). Skratka potem je pa en dan ratalo, ko sem do potankosti upošteval nasvete, tj. dovolj visoko, pa ne preveč na šus in je šlo, tako da sedaj veselo loopam in poskušam rainbow-e.
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

zdaj imam alignov t-rex 450 pro in turnigy komando. Vse servote sem priklopil lepo in prav in vsi servoti delajo ampak se blade noče obrniti tako da bi povlekel zrak da bi se heli vzdignil. Zanima me kako se to lahko popraavi ali spremeni na daljincu. :oops: #-o
peter borič
Uporabniški avatar
mat3
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26 Nov 2009, 21:28
Kraj: Vrhpolje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mat3 »

Kot že velikokrat omenjeno, preglej posnetke na tej povezavi: http://helifreak.com/showthread.php?t=11373 in po tem bi moralo biti vse jasno. Glede na to, da omenjaš blade in ne krak, ti bo angleščina domača :P
CopterX 450 SE V2
CopterX 500 SE V2
CopterX 250 SE FBL
JR X-3380 2.4GHz

Servis računalnikov
Blog
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji