Align T-REX 450

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Brane »

Mipo napisal/-a:
peter6637 napisal/-a:Imam en problem namreč ko se bladi vrtijo se eden vrti malo višje drugi nižje saj tako je videti. Vem da je to nekaj v povezavi z blade trackingom samo nisem zasledil kako se da težavo odpravit, ampak samo kako se jo da ugotoviti. Mislim da je treba blade primerno obtežiti ampak kako ? #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
Tule je odgovor na tvoje vprašanje:
http://www.youtube.com/watch?v=XOOsIcvhyqs
http://www.youtube.com/watch?v=IrLsr8wLRcE

Mnogo več pa še striček Google na: "helicopter blade tracking".
Bolje, da se bolj posvetiš prvemu filmčku od mr. Krešmena, na drugem ni prikazano praktično nič nazorno koristnega, pa še povezave, ti sigurno nimaš take kot ata na sliki(levi-desni navoj). V resnici ni tako enostavno :wink:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

mi je že uspelo popraviti. prav imaš zgornja povezava se pri meni ne da spreminjati, ampak saj spremeniš spodnjo... :-k
peter borič
Uporabniški avatar
vrabec
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 17 Jan 2011, 14:09
Kraj: radovljica

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a vrabec »

Namreravam kupiti t-rex 450 SE, pa me zanima ali lahko vzamem rezervne dele tudi od kakšnega drugega modela 450ke. Pri švajgiju sem gledal tole: http://www.der-schweighofer.at/wg/1068/ ... rsatzteile
Vzemi življenje kot igro in svet kot igrišče.
hondaeg6
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 27 Maj 2010, 11:31

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a hondaeg6 »

lep pozdra,sem bolj frišek med helikopteraši,namrečkupil sem clone 450ko,rtf komplet,kater je letel bp,se pač kot začetnik zmerja zgodi kakšen kreš in opa,zvil rep,drugega nic poškodovanega,zamenjam palico za rep.namestim nazaj servo in zandji rotor in evo zlomka,heli se samo vrti v krogu,gyro je ostal na istih funkcija,se pravi normal,brez ds,limit 100 delay 50.tako je bilo prej,sedaj pa se neha vrteti samo ce dam trimer za rudder na levo.je pa tudi dokaj nestabiln zadnji konec.kaj mi svetujete,da lahko popravim,gledal sem ze kot repcka na servotu je lepo na 90,tudi rotorja sta poravnana,prilagam tudi manual od helija,ima pa gyro zd720,ni bas nekej vuhu roba.
https://www.google.si/search?q=gyro+zd+ ... =firefox-a
kliknete na prvo vrsto kje je številka 450.

hvala za informacije
lp davor
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Brane »

Če sta repna rotorja poravnana, si pač mehansko napačno nastavil geometrijo repne mehanike. Repna rotorja morata biti v osnovnem položaju kakih 8 stopinj zasukana v smer, da podpirata moment, ki ga povzroči glavni rotor. Podpiranje tega momenta je osnovna naloga repnega rotorja, repni rotor pa pri poravnanih lopaticah ne podpira nič, zato se heli pač vrti, gyro pa tako šlampasto nasatavljenega repa najbrž ne zmore stabilizirati . Mehansko to popravi, da se rep ne bo vrtel pri trimu 0.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
hondaeg6
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 27 Maj 2010, 11:31

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a hondaeg6 »

se pravi mora biti servo na 90 stopinj rotor pa malo izven kota da lahko zajema zrak in drzi rep.a pa je vazno v kero smer morajo biti krilca obrnjena ,za v levo ali desno smer?
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Brane »

hondaeg6 napisal/-a:se pravi mora biti servo na 90 stopinj rotor pa malo izven kota da lahko zajema zrak in drzi rep.a pa je vazno v kero smer morajo biti krilca obrnjena ,za v levo ali desno smer?
Točno tako, ker se glavni rotor, gledano od zgoraj vrti v desno (smer urinega kazalca) sili rep v nasprotno smer, repni rotor pa se mora temu upreti. Pri servotu 90 stopinj, morajo biti lopatice repnega rotorja zasukane za teh približno 8 stopinj v tisto smer, da pri vrtenju izza rotorja zrak piha v desno ( če stojiš normalno za helikopterjem z repom proti sebi). Upam da razumeš v katero smer obrniti lopatice, če jih boš narobe, se bo vrtel še bolj kot pri poravnanih lopaticah.
Torej repni servo naj bi bil v nevtrali, ko imajo repne lopatice teh cca 8 stopinj, to je osnovni položaj pri katerem rep običajno miruje in ne položaj ko so lopatice poravnane.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Marksaman
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Feb 2012, 18:21

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Marksaman »

Mogoče eno neumno vprašanje:

Je normalno da motor 450_mx "blokira" pri nizkih obratih, torej se težko zažene in pri ustavljanju se hitro ustavi. Pri višjih obratih pa deluje brez problema.

Aja: brake disabled.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kako pa se vrti če poskusiš zavrteti na roko? Se kaj upira? Mogoče je kak ležaj zariban?
Marksaman
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Feb 2012, 18:21

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Marksaman »

Če je motor "sklopljen" z zobnikom potem se pri vrtenju kar precej upira. Če pa ga odstranim pa vse skupaj (repni in glavni rotor) teče čisti gladko.

Sumim, da je nekaj narobe s samim motorjem, ker če že samega zaženem ima na začetku problem kot da ga nekaj blokira.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ko imaš motor demontiran in ga zavrtiš, se upira?


Ko ugasneš motor se rotorja še nekaj časa lepo ustavljata ali se tudi v trenutku?
Marksaman
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Feb 2012, 18:21

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Marksaman »

Ko je demoniran ga je zelo težko zavrtet. Ko se pa ustavlja se pa tudi na koncu kar "zaskoči".

Torej če pravilno razumem, bi se moral motor brez večjega upora vrtet z roko.

Zdi se mi, da se ni že na samem začetku pri sestavljanju.
Marksaman
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Feb 2012, 18:21

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Marksaman »

Torej če pravilno razumem, bi se moral motor brez večjega upora vrtet z roko.

Zdi se mi, da se ni že na samem začetku pri sestavljanju.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Motor za 450 klaso se vrti na roko zelo enostavno. Malenkost se na vsake toliko stopinj zasuka težje zavrti (čutiš upor zaradi magnetne sile v motorju). Motor je skoraj sigurno tvoj glavni problem. Rotorja praviš da se vrtita naprej ko se motor "zaskoči"?
Marksaman
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Feb 2012, 18:21

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Marksaman »

Ne, tudi rotorja se ustavita ko blokira motor.

Bom verjetno nabavil drug motor.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če se zgodi, da motor zablokira, bi se morala rotorja še nekaj sekund vrteti. Se ustavita sunkovito?

Če je odgovor da, preveri še enosmerni ležaj, "one way bearing", ki je v glavnem zobniku in omogoča prosto vrtenje v eno smer-pogon v drugo smer.
Marksaman
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Feb 2012, 18:21

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Marksaman »

Ja je bilo res nekaj na tem. Tako da mogoče sploh ni motor kaj veliko kriv.

Tnx.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Align T-REX 450 pro

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ponovno imam vprašanje, morda malce smešno ali pa tudi ne. Pred kratkim sem kupil rabljen Alignov T rex 450 pro, pa mi je prišlo na misel, da bi malo nastavil zračnost med zobničkom na motorju in se malo poigral z različnimi motorji in zobniki.
A opravilo, ki je pri navadnem 450 čisto enostavno, je pri pro modelu zaradi nedostopnih vijakov videti precej bolj ](*,) :-k
Torej kako nastavljati zračnost, menjati zobnik ali motor, če obstaja kak trik oz. če se to da narediti z manj dela kot izgleda [-o<
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Brane »

Sem že ugotovil, problem je bil v tem, da imam v tistem delu kjer se zraven pride z imbusom, jaz regler. Ta regler je bil pa tako stlačen tja noter, da sprva sploh nisem pomislil, da se s tiste strani pride s kako stvarjo zraven.No ja :roll: to da je na zunaj videti vse zelo lepo pospravljeno, ima tudi svojo ceno 8)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
MrTin17
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Feb 2012, 14:59

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a MrTin17 »

Brane, imam XCopter 450 SE V2. Do sedaj sem letel z GY 240 in analognim servom vrate modu, saj HH ni bil uporaben. Po prebiranu tvojih postov sem se ogrel za kombinacijo ASSAN GA 250 + digitalni servo 3688 HB. Nastavil sem po tvojih priporočilih 333HZ - en blink. Ob lebdenju lepo drži rep. Problem je, da se servo greje in ko se segreje (ob koncu baterije) tudi rep začne nihati. Zdi se mi nevarno, da servo skurim, sledi crash. Delay imam na nuli (en moder blink). Kaj svetuješ? Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Brane »

MrTin17 napisal/-a:Brane, imam XCopter 450 SE V2. Do sedaj sem letel z GY 240 in analognim servom vrate modu, saj HH ni bil uporaben. Po prebiranu tvojih postov sem se ogrel za kombinacijo ASSAN GA 250 + digitalni servo 3688 HB. Nastavil sem po tvojih priporočilih 333HZ - en blink. Ob lebdenju lepo drži rep. Problem je, da se servo greje in ko se segreje (ob koncu baterije) tudi rep začne nihati. Zdi se mi nevarno, da servo skurim, sledi crash. Delay imam na nuli (en moder blink). Kaj svetuješ? Hvala za odgovor.
Poskušaj malo spreminjati nastavitev občutljivosti gyra. Če se repni servo greje v razumnih mejah to ni hudo, če je pa vroč pa je in je pač treba nekaj narediti. Morda poizkusi z 250 HZ če bo slabše izak daš nazaj an 333HZ.
Še dva repna servota, ki po mojih izkušnjah odlično delata s tem gyrom
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14279
nastavitev 1520/250
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=22687
nastavitev 1520/333
Posebej ta zadnji je res špica.
Se pa malo bojim, da kitajska elektronika ni povsem 100% in včasih en izdelek dela malo drugače kot drug (enak izdelek ) včasih zasledim med mnenji, ko eni hvalijo kombinacije, ki meni sploh niso špilale :-k
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
svaba25
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 08 Jan 2011, 13:07
Kraj: nova gorica

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a svaba25 »

Zdravo imam Align 450 pro in rv dx7s.
Problem je v tem da ko huvram heli gyro deluje,ko pa dodam gas ga pa takoj začne vrteti v desno .
Gyro ki ga imam gor je Align GP-790.
Prosim za nasvet,,
Hvala in lepe praznike
Zadnjič spremenil svaba25, dne 25 Dec 2012, 16:02, skupaj popravljeno 1 krat.
mej se
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

LP !

Lahko poizkusis rahlo dvignit obrate na rotorju, malo zmanjsaj pich, ter malce navij gain na gyrotu....

Prepricaj se ce ziro deluje v HH modetu ( heading lock )...

Ce se to ne bo pomagalo mu privosci MKS DS 95I servo na rep...

P.S. Za vse te posege je predpogoj da ti mehansko deluje vse brezhibno ( skratka da ne spodletava jermen ali pa kaksna jermenica )

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
svaba25
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 08 Jan 2011, 13:07
Kraj: nova gorica

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a svaba25 »

Hvala za info ,sem uspešno rešu.Napaka je bila na pri samem gasu prehitro ga je dodalo na 100% in normalno rep ni drzal..
Hvala je pa zadeva u nulo tale t-rex 450 pro v 2 je res huda mašina..Zdej se lotevam projekta align t-rex 500 esp in cf..
mej se
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Align T-REX 450

Odgovor Napisal/-a Sali »

LP,

me zanima če je kaka dobra duša v Zasavju ali bližini, ki bi bila pripravljena malo pokazat in razložit na 4 oči, kako se nastavi-sprogramira T-rex 450 PRO v2 z 3GX in DX7s.

Lahko tudi bližnja okolica Zasavja. (a v zasavju sploh kdo leti ?) :-?
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji