x-400

Akrobatski in 3D modeli
FAAC
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 28 Mar 2006, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a FAAC »

3D ma +7 -7
Iščem profija, ki mi pomaga izvesti loop - sem ga že najdu a še ne sreču, tud sreču, pa prej heli razturil.
Uporabniški avatar
Webb_x
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 14 Nov 2005, 15:44
Kraj: Železniki

Odgovor Napisal/-a Webb_x »

Potem jaz samo na oddajniku zmanjšam odklone in je to to :D
A Squealing Tire is a Happy Tire.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

3D imaš v + in - enake kote, zmanjšaj odklone pa bo to to.
Uporabniški avatar
Webb_x
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 14 Nov 2005, 15:44
Kraj: Železniki

Odgovor Napisal/-a Webb_x »

hvala vsem, to mi je bilo v veliko pomoč =D>
zdaj pa trenirat :D
A Squealing Tire is a Happy Tire.
Uporabniški avatar
Webb_x
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 14 Nov 2005, 15:44
Kraj: Železniki

Odgovor Napisal/-a Webb_x »

razbil helikopter (vaja dela mojstra)
slike sledijo morda jutri, ko ga bom spet skupaj spravljal.
Kaj se je zgodilo: letel sem zelo lepo, pri pristanku pa je sila glavnega rotorja potegnila rotorska kraka navzdol (bil sem prehiter - mal sem se ustrašil) in sta zadel ob rep. Odlomilo mi je plastiko na repu in oba rotorska kraka. Na srečo je cev repa samo oplazilo...
Ima kdo zaradi tega na repu žico, ki preprečuje rotorskima krakoma, da zapneta ob vodoravni repni stabilizator??? Nočem da se mi to ponovi
:)
A Squealing Tire is a Happy Tire.
joco000
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 26 Apr 2006, 12:12

Odgovor Napisal/-a joco000 »

jaz imam tudi X-400

kote sem nastavljal tako da sem imel pri dobri polovici gasa( takrat ko se helikopter odlepi od tal) cca 6 stopinj.

tule vidim da predlagate od -3 do 7 stopinj.
Če jaz tako nastavim, bom imel pri polovici trotla samo +2 stopinji .
bo to sploh vzletelo??

ali pač nimate krivulje linearno ( trotl/pitch) ??

lp, jože
Uporabniški avatar
Webb_x
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 14 Nov 2005, 15:44
Kraj: Železniki

Odgovor Napisal/-a Webb_x »

če še nisi nikdar letel ti priporočam da si nastaviš pitch 0, 5, 9.
Jaz sem najprej nastavil servote, potem pa naprej povezave, ker je veliko lažje, kar pa odstopa, se pa da nastaviti na oddajniku.
Zakaj 0,5,9?
Ker sem imel pri drugem poizkusu kreš pri pristajanju, takrat sem imel nastavljeno -3,5,9. Malo sem se ustrašil in na približno 40cm višine zapru gas. Pri tistih obratih mi je rotor zadel rep :-? Tako da je bolje za učenje imeti pri zaprtem gasu pitch na nuli.
Bi pa raje videl, da ti odgovori kakšen od mojstrov, ki to obvadajo ker se tudi sam še morem veliko naučiti :wink:

Še link kako nastaviti pitch, da si boš bolje predstavljal.
http://www.raptortechnique.com/pitchranges.htm
A Squealing Tire is a Happy Tire.
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Imam namen kupit ta helikopter x-400 , pa sem malo pogledal pri lindingerju
pa je bil en z nizko ceno , na tej strani: http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=61007
Glede na to da še ima zraven motor in regler se mi zdi to malo nizka cena , al
pa se motim pa so to samo kakšni deli za helikopter , zadeva je za sestavit.
Je pa še eden za 189 evrov , tudi z motorje in reglerjem vendar ta je že sestavljen. Zdaj me zanima če za to ceno res dobim helikopter z motorjem in reglerjem?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Očitno jim ne gre v prodajo...


Te smem nekaj malo bolj osebnega vprašat?

Koliko helikopterjev si že dal čez, oz. koliko si jih kupil in prodal oz. skušal prodat? Walkera 36, Lama 2, sedaj x-400? Zdi se mi, kot da si nekje na podobni poti kot sem bil jaz pred nekaj leti.
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Če bi vzel tega , ki je za sestavit , se dobi vse zraven al je treba kakšno stvar še posebaj imet?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Manjka ti še 3x servo, repni servo (hitrejši), gyro, oddajnik/sprejemnik, baterija. To je verjetno to.

"Zmaj" helikopterja je vedno najcenejši. Od kvalitete vgrajene elektronike je zelo odvisno kolikokrat ga boš po tehnični krivdi kreširal, potem pa spet nastopi cena delov in dobavljivost le teh. Začaran krog, ki ti obere denarnico, ali pa enostavno prodaš naprej in nimaš od tega nič razen -€.

Moj € cent...
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Mislil sem glede sestavnih delov , da bi ga sam sestavil , če je vse zraven.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Bi moglo bit. Če je kit more biti vse razen tisto kar piše.
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Sem si kupil ta helikopter x-400 , mam že vse razen gyro in servote pa me zanima , če sta ta dva gyrota dobra , oziroma kateri je boljši , ker za večjo ceno nebi vzel. In katere servote priporočate?
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=53649
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=58557
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kar se tiče gyrota. Robbe gyro je tako ogromen, da je kar smešno. Delovanje je bolj ko ne porazno, tako da reskiraj in kupi od rcmarta. So večje šanse da bo deloval.
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Še mi lahko kdo predlaga kateri gyro naj vzamem , nekje do 60 evrov.
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Pred kratkim sem kupil helikopter X-400 in ga sestavil , zdaj pa imam težave z nastavitvami za gyro (Airtrix A500 G) imam rv napravo Hitec Optic 6. Če mi lahko kdo pomaga kako zadevo nastavit na sprejemniku , imam funkcijo gyro
zaj nisem ziher kaj točno se z tem nastavlja , pa katera funkcija je za nastavljanje repa ker je zelo nemiren . Ker to prvič nastavljam , bi prosil za malo pomoči.
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Zaj gyro sem nekako nastavo , vendar je še vedno nemiren , zdaj mi rep malo skače gor in dol , samo ne vem katera funkcija se uporablja za to , ker lahko gyro nastavljam samo prek oddajnika. Mislim , da je funkcija EXP mogoče kdo ve?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če rep skače gor dol, to nima nič z repnim rotorjem oz. gyrotom, ampak s ciklično komando (naprej nazaj). EXP je nastavitev eksponenta, nekaj kar bi kot začetnik moral več al manj pustiti na miru. EXP ti poveča hode oz. hitrost hodov za določeno vrednost, skratka ojača ti določeno komando helikopterja.
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Potem gyro nastavim samo z funkcijo gyro katero imam na oddajniku?
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Če ti ga cuka naprej nazaj so krivi premajhni obrati motorja ...
EXP ti je pa Phoinix razložil...
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Danes sem razbil helikopter , zadeve kar naenkrat nisem mogel več kontrolirat , kot da bi bile kakšne motnje , pa nevem od česa , ve kdo kaj bi lahko to povzročilo?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kaj si delal? V kakem položaju je bil helikopter glede na tebe? Kako daleč je bil helikopter? Kako bi opisal te motnje?
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Helikopter dvignem v zrak naredim en mali krog in mi prvi krat malo zgubi na višini , kot da bi motor za pol sekunde zgubil moč , drugi krat mi kar nenkrat nekontrolirano zamaje rep. Nazadnje še probam naredit en krog in takrat se helikopter naenkrat noče več odzivati na moje komande , zmes še kaj prime
vendar ga ne morem več pristat. Helikopter se je nekontrolirano vrtel okrog svoje osi , letel je vedno višje , čeprav sem zmanjšal hitros motorja , zadevo sem lahko samo nemočno gledal kako pada. Letel sem blizu mene par metrov
stran , večinoma je bil helikopter z repom proti meni. Če so bile motnje mi je malo čudno , ker uporabljam enaki oddajnik in sprejemnik na letalu in še nisem imel dobenih problemov ali motenj , tako da res nevem v čem je problem. Helikopterja pa se mi tak ne splača na novo skup delat , če nevem kaj je vzrok , ker nočem , da se mi še enkrat to zgodi. Če je kdo imel enake težavi oziroma ve kaj je vzrok , bi mu bil zelo hvaležen za pomoč.
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Je to normalno , da mi po kakih dveh minutah motor in regulator postane zelo vroč tako da se ga nemorem niti dotaknit? Regulator je ta:
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=56539
Motor je ta: http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=58949
Zanima me še glede lipo akumolatorja , zdaj sem uporabljal lipo 3S 11,1V 2200mAh 10C , bi lahko uporabil enak lipo akumolator z 20C in več na tem motorju in regulatorju?
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji